Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Sivilce

'Elektronik Sigara ve Sağlık' forumunda sasa tarafından 19 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. aykutumut

aykutumut
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,880
    Ratings:
    +3,216 / 53
    Kullandiginiz Cihaz:
    MlClass-SlClass-IonV2-Fev
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    30.11.2015
    Hocam bu kişiden kişiye değişiyor. 2016da premium kullanırken patlak verdi.

2. Anilanil

Anilanil
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +4 / 0
    Hocam parasında değilim artık, yeter ki yüzüm eski haline gelsin. Hangi likiti, satıcıyı önerirsiniz sivilce çıkartmayacak? Dl içiyorum ben

3. Mirm34

Mirm34
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    40
    Ratings:
    +78 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    Double barrel V3
    20.12.2019
    Yanlış anlamayın sigaraya aylık bir ton para gidiyor. Kendinize uygun mod ve atoyu bulduysaniz hobi diyip sürekli ato degismiyorsaniz tek masrafınız likit olur. Tel pamuk zaten çok uzun gidiyor. Bari likidi güvenilir kaliteli için. Ben evyap kullanıp şikayetler yüzünden bırakma derecesine geldim ancak sigara içmek istemediğimden bir de son çare premium deniyim dedim ve şikayetlerim geçti. Evyap da yüzüm yağa bulanirdi saçlarım keza öyle. Ben ilke dahil hiç bir yerli kimyaciya güvenmiyorum. @MelihDogan hocamızdan nasty likitleri üzmez iyidir. Ripe vapes likitlerinden key lime cookie tavsiye ederim diğer çeşitlerinin aroma oranları çok yüksek. Nasty 60ml 125 lira. Diğerlerine nazaran f/p ürünü. Günlük 5 ml mtl kullanimda aylık ortalama 3 şişe gitmiyor bile.

• Beğendim Beğendim x 1
  4. Anilanil

Anilanil
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +4 / 0
    Teşekkür ederim, bir hafta kadar hiç içmemeyi deneyeceğim. Emin olduktan sonra bir karar vereceğim

5. c.utkucan

c.utkucan
    Expand Collapse
    İzmir Vaporu
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    9,723
    Ratings:
    +15,191 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Arthur, Vaporgiant V3
    10.08.2016
    Üstadım, bu konu çok değişik sebeplere bağlı olabilir. Öncelikle, kapalı ortamda içiyorsanız, cildinizin maruz kaldığı buhar ciltte yağlanma ve sivilce yapabilir. Bu tür olaylar genelde sadece yüz ve ensede grülür. Bunun en basit çözümü bebe şampuanı ile yüzünüzü ve buhara maruz kalan kısımları günde 3-4 kere yıkayıp temiz tutmaktır. Şayet, kol, sırt gibi buhara maruz kalmayan yerlerde de sivilce ve yağlanma oluyor ise o zaman alerji ve ya kara ciğerde yağlanma söz kanusudur. Alerji genelde pg, karaciğer tepkisi ise vg yüzünden olur. Size tavsiyem öncelikle içtiğiniz likitin içine %5 kadar eczaneden alacağınız distile su karıştırmanızdır. Bir süre eczacınızın tavsiye edeceği alerji hapı kullanarak olayın pg bazlı alerji olup olmadığını anlayabilirsiniz. bunların hiç biri çözüm olmuyor ise karaciğer değerlerinizi ölçtürmenizi tavsiye ederim.

• Beğendim Beğendim x 1
  6. Whipper

Whipper
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    207
    Ratings:
    +595 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Geek Vape, Kayfun
    Çay ağacı yağı (Tea tree - sos serum) birçok faydası yanında sivilce akne için kullanabilirsiniz. Etkili, bitkisel ve risk yok.

7. Anilanil

Anilanil
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +4 / 0
    Merhaba dostlar, 1 senenin ardından ilk defa 1 hafta kadar e-sigara ağzıma sürmedim. 30 yaşımda sivilceyle kaplanan suratım, 5-6 gün içinde düzeldi. Uzun süredir dermatolog dermatolog gezdim, bir sürü yöntem denedim. Ta ki sonra kafama dank etti, sivilce sorunu bende e-sigara ile başladı.

Açıkçası çok yoksunluk çekiyorum ama durmayan siivlceler mi, nikotin eksikliği mi derseniz, ikincisini tercih ederim. Sorun ne emin değilim PG mi, VG mi, aroma mı, coil metallerine alerji mi, fazla nikotin alımı mı bilmiyorum ama açıkçası cildime verdiği şu zararı gördükten sonra gözüm korktu ve tek tek deneyip test etmek istemiyorum.

• Samimi Samimi x 1
  8. CooLStyLe

CooLStyLe
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    212
    Ratings:
    +589 / 3
    cidden şaşırdım buna ve aynı zamanda da sevindim üstadım. peki ne yapmayı düşünüyorsunuz ilerleyen süreçte, komple bırakacak mısınız yoksa istemeseniz de deneyecek misiniz ? hayır işin kötüsü sizin de dediğiniz gibi hangi bileşenden olduğunu da tam olarak test edecek yahut bu yönde araştırma yapacak bir hastane olduğunu da düşünmüyorum, olsa en azından aynı sorunu çekenler için altın değerinde bir bilgi olabilirdi.

9. i_yavuz

i_yavuz
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    123
    Ratings:
    +214 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    cuboid,vaperosso pro kit
    23.03.2015
    Tek çözüm bırakmak 2 ay oldu bırakalı yeni yeni rahatlamaya başladı yüzüm

10. PoleStar25

PoleStar25
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,437
    Ratings:
    +2,555 / 45
    Kullandiginiz Cihaz:
    Unknown
    Unknown
    roaccutane tedavisi

11. huduni

huduni
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    48
    Ratings:
    +143 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    FEV 4.5
    Bacaklarımda, sırtımda dehşet kaşıntı başladı. Öyle ki kaşırken yara olurdu. Elektronikten şüphelenip ateşliye döndüm. 2 gün içinde kaşıntılar hafifleyerek geçti. Kullandığım vg ve pg markalarını değiştirdim, Pg alerjisi diye bişi duydum. Bio pg aldım. Hiç biri fayda etmedi. %100 vg nbase sipariş ettim. Demledim. Tütünlü aroma severim. %3 aroma oranı ile demledim. İçmeye başlayınca kaşıntılar yine başladı, ama böyle hafif hafif. Bir de aroma nerdeyse hiç yok ve beslemede de sıkıntılar var.

Forumda güzel bi başlık buldum. Pg alerjisi olanlar için pg yerine distile su kullanılabileceği yönünde. Nikini hatırlayamadığım bir üye (sanırım hekim) Türkiye'de üretilen distile suyun bakır kazanlarda hazırlandığı, sanayi kullanımı için olduğu, ağır metal içerdiği, esigara kullanımı için tavsiye etmediğini yazmış. Onun yerine %3 serum fizyolojik önermişti. Böyle yapılırsa 70-30 vg-pg akışkanlığına denk olacağı yazıyordu.

Ben de %3 serum fizyolojik, %96 vg, %1 aroma ile demledim. Demlenene kadar da aromasız bir karışım yaptım. Kaşıntılar geçti. Yan etki olarak kulak çınlamam da geçti. :))

Bu arada 15 mg nikotinli nbase kullanıyorum. Çok likit tükettiğimde hafiften kaşıntı başlıyor diye aroma oranını ‰5 (binde beş) seviyesine çektim.

Belki benzer sorunu olan birilerine faydası olur diye yaşadıklarımı yazdım.

• Faydalı Faydalı x 3
  12. rkurtarici

rkurtarici
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +21 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smoant Pasito - Smon Nord
    20.07.2017
    Bu serum fizyilojik normalde tuzlu su gibi bir sey olmuyormuydu hatirladigim kadari ile. tadi bozmuyormu ?

13. nurti

nurti
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    255
    Ratings:
    +903 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    asgard mini dovpo dual
    Yöntemlerin hepsini dene kendine uyanı bul hocam. bende de sivilce vardı full vg ve dl rdaya geçişle çözüldü sonra yavaş yavaş pgyi yükselttim şimdi mtl'e geçtim ve pg eski etkilerini göstermiyor markalar aynı marka. Bende de mesela premium daha çok alerji gösterirdi. O yüzden tek tek dene uyanı bul derim ben.

14. huduni

huduni
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    48
    Ratings:
    +143 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    FEV 4.5
    Evet tuzlu su. Bahsettiğim o başlıkta bu konuşuldu. Rakamları yanlış hatırlıyor olabilirim, kusura bakmayın. Serum fizyolojikte binde 4 tuz varmış. %3 kullanımı halinde, likitte yüzbinde 12 gibi değere ulaşıyor ki yok kabul edilebilirmiş.

15. burakiliccc

burakiliccc
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    112
    Ratings:
    +330 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Expromizer & Spica Pro
    Ben aynı kombini distile su ile kullanıyorum uzun süredir aynı üyenin tavsiyesi üzerine kulak çınlaması geçmedi azalıp artıyor ama hep var. Kepeklenme kabuklanma kaşıntı devam ediyor çok şiddetli olmasa da.

16. Anilanil

Anilanil
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +4 / 0
    Hocam ben açıkçası dişimi sıkıp içmemeyi düşünüyorum çünkü yıllar sonra suratın sivilceyle kaplanması psikolojik olark çok rahatsız edici oluyor. Kıpkırmızı bir suratla geziyorsun ve baktığımda, çok fazla değişken var. Dediğin gibi Türkiye'de bunun testini yapmak da çok zor. Zaten dermatologa e-sigara yaptı desen seni ciddiye bile almaz ama kullananlar biliyor sadece bunu.

Benim için bile böyleydi çünkü 1 sene boyunca e-sigara aklıma bile gelmedi, içime çektiğim buharın sivilce yapma ihtimalini hiç düşünmedim. Glutensiz, süt ürünsüz diyetler dahi denedim onlardan mı diye.

Hocam Allah korusun, mecbur kalmadıkça tavsiye edilmeyecek bir şey. Organlara aşırı zarar veren, intihara dahi sürüklediği söylenen bir ilaç

17. Anilanil

Anilanil
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +4 / 0
    Konuya güncelleme yapayım,

2 haftadır e-sigarayı bıraktım ve berbat halde olan cildim eski haline döndü. Aşırı yağlı surat, burun kenarında göz altında çıkan kistik sivilceler, alında çıkan daha ufak sivilceler vs hepsi kayboldu. Şu an pürüzsüz ve gayet yağsız bir cildim var.

Kısacası, dermatologların artık sivilce problemlerinde e-sigarayı da dikkate almaları gerekir diye düşünüyorum.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.