Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Sigarasız 21 gün . Elektronik sigara + ve - ler

'Bir Bilene Sor' forumunda Prof.esigaracı tarafından 13 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Prof.esigaracı

Prof.esigaracı
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    97
    Ratings:
    +195 / 6
    Sigarayı gerçekten bırakmak istediğimde başarılı oldum . Bugün hiç sigarasız 22. günündeyim .
    Elektronik sigara içip sigarada içmek saçma oluyor kendimizi kandırıyoruz azalttım diye . Yeni başlayan arkadaşlar '' sigarayı bırakmak istiyorum ben diyip sadece vicdanınızı rahatlatmak için para vermeyin e.sigara ve likitlere denedim olmadı deyip kenara atarsınız '' gerçekten bırakmak istiyor musunuz ? . Sigaranın zararlarından bahsetmeyeceğim 10 yaşındaki çocuklarda biliyor artık . Sigarayı gerçekten bırakmak istediğinizde kaliteli bir atomizer alın ve forum tedarikçimiz johnyvaperdan birkaç likit ( pahalı likitlere gerek yok jvp aroma bombası değil fakat içeriğindeki nikotin doğru ) alıp sigarayı bıraktın dostlarım .
    Bir kararlılık gerekiyor gerçekten en azından benim için öyle oldu. Sigara elektronik sigara ikisi beraber azaltarak olmuyor . Yarım paket sigaram vardı onu bitirdim ve pakedi çöpe atıp bir daha sigara içmeyeceğim dedim .
    3 haftada bana ne kattı ?
    Çoğu zaman uyandığımda nefes alırken ciğerlerimde bir acı olurdu bazen nefesimi keser öksürmeye başlardım ama sigara benim en iyi dostum olduğu için suçu ona hiç atmadım :) Ben biraz devim boy ve kilo olarak sporda yapıyorum suçu bedene yükler geçerdim fazla kilodan çok sıkışmış ciğerler , üstüne yatıyorum ondandır diye :D
    Şuan uyandığım zaman ne bir acı ne kuru veya balgamlı öksürükler inanın bana filmlerdeki gibi uyanıp cama doğru dolu bir nefes bile çekiyorum sonra ister istemez gülme geliyor :D
    Yolumun üstünde bir yokuş var her dışarı çıktığımda onu inip çıkmak zorundayım inmesi sorun değildi de çıkarken beni mahvederdi . Artık o yokuşu rahatça çıkabiliyorum ister inanın ister inanmayın 3 haftada olan şey bu. Kıyafet kokması maddi durumu falan hiç demiyorum .
    Nefes alırken ciğer hırıltısı olurdu bunu en iyi yatarken rahatça duyabilirdim oda geçti .

Elektronik sigara - leri
    Diş fırçalama düzenimi bozmama rağmen maalesef diş etlerim artık fırçalarken kanıyor ilk hafta çok daha şiş duruyorlardı ve fırça değdiği an kanıyordu zaman geçtikçe şişlik azalıyor ve kanamalar azalıyor 1 ay sonra sanırım hiç kalmayacak .

Dışarı çıktığınız zaman su içmek zorlaşabiliyor fakat atlamamanız gereken bir konu bu yoksa baya bi ağız kokusu yapıyor kuruttuğu için .

Evde likit yapmak isterseniz karşınıza aşırı fazla tarif ve aroma geliyor neyi yapacağınızı şaşırıyorsunuz burada kendine hakim olabilmek çok önemli kendinizi kaptırırsanız sigaradan daha fazla masraf yaparsınız .

3 ay dolduktan sonra ciğerlerim için teste gideceğim sonuçları çok merak ediyorum .

Bu arada dişlerim artık daha beyazlar :D Etrafa saçılan küllerim yok yeri geldiğinde dökülen üstüme bulaşan küller . Kısacası şu ;
    Sigarayı bırakmak için elektronik sigaraya da ihtiyaç yok hiç bir şeye ihtiyaç yok . Onsuz yapamam dedik hepimiz hiç içmemiş bir insana bakın sigara arıyor mu ? Ben içmiyorum artık deyip içmeyen çok insan var fakat siz benim gibi yerine bir şey koyup ben madde bağımlılığımı bırakmak istemiyorum sadece daha az zarar görmek istiyorum diyorsanız e sigara tam olarak bunun için.

BUGÜN KENDİNİZ İÇİN BİR ŞEY YAPIN VE SİGARAYI BIRAKIN

#1 Prof.esigaracı, 13 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 13 Ağustos 2019
    • Beğendim Beğendim x 11
    • Faydalı Faydalı x 2
    • Galip Galip x 1
    • Samimi Samimi x 1
  2. testtest12

testtest12
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    92
    Ratings:
    +214 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aspire
    Tebrikler!
    Keyifle buharlayin.

• Samimi Samimi x 1
  3. Dumandede

Dumandede
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    272
    Ratings:
    +648 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    fuchai 213 plus/Le zephyr
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    15 aralık 2016
    Hocam 2 yıldır esigara kullanıyorum. Evde asansör yok. 5 kat boyunca çocuğumu (13kg) taşıyorum. Kesilmeden ve duraksız çıkıyorum her gün. Basketbol oynuyorum, ateşli zamanı her 20dk mola verirdim çünkü şişerdim. Şimdi su bile içmeden aralıksız tamamlıyorum. Ayrıca 2.saat adam eksik takıma oyuncu oluyorum yine devam ediyorum. Yemek yiyorum kokusu ve tadı beni mest ediyor artık. Önceki gibi sigara altı olsun diye değil haz almak için yiyorum. Benim hayatıma çok şey kattı. Umarım her "İSTEYENE" katar.

• Beğendim Beğendim x 3
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Komik Komik x 1
  4. gurolbaban

gurolbaban
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +269 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vapo Swag / Serpent Mini
    28.11.2018

hiç birşey imkansız değil :D İlk aylarda Bazı Fantazi harcamalarımız dışında (Vip likitler) hem sağlık için hemde maddi anlamda kârlı duruyor. Dolapta yarım litre nbase olduğunu da düşünürsek 1 yılı tamamladığında yarı yarıyadan aşağıya düşecek gibi maliyeti.
    (Sigara içmeme maliyeti Son zamlara göre hesaplanmamıştır)

5. zincir

zincir
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    561
    Ratings:
    +1,116 / 16
    Kullandiginiz Cihaz:
    al85+serpent mini
    14.02.2017
    ben uzun zaman önce bıraktım o lanet şeyi içtiğim dönemlerde hırıltılarım aşırıydı koah olma yolundaydım.. Allaha şükür hırıltı falan kalmadı kötü tek yanı kilo aldım

6. Prof.esigaracı

Prof.esigaracı
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    97
    Ratings:
    +195 / 6
    onu unuttum işte onuda ekleyeceğim :)

7. Mutattırosso

Mutattırosso
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    553
    Ratings:
    +922 / 29
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    17.01.2019
    6 ayı doldurdum pislik ateşliden kurtulalı. Ve evet nefesim uykum yemem içmem kısaca sağlığım yerine geldi, aynen bende kilo aldım.

8. Jaankees

Jaankees
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Bende bıraktım tebrikler
    Yalnız arkadaşlar satış forumuna mesaj atamıyorum, cihaz alıcam yardımcı olurmusunuz.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.