Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

İnceleme Bottom Feed Yandan Hava Üflemeli Shenray FEV BF-1 RDA inceleme ve yorum

'Atomizerler' forumunda CnrSngl tarafından 17 Temmuz 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. CnrSngl

CnrSngl
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    333
    Ratings:
    +589 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dvarws - Patibulum - Bf-1
    Merhaba buhardaşlar. Bu atomizere ait bir başlık bulamadığım için kendim başlık açıp size elimden geldiğince Shenray klonu Fev BF-1 Rda'den bahsedeceğim.

Ürün Flash e-Vapor BF-1 RDA klonudur. Tabi bütçeme uygun olmadığı için orijinalini alamadım, klonu ile yetinirim dedim ama klon da ne klon çıktı beah :D Çok iyi yapmış adamlar. Artıları ve eksileri ile nacizane incelememe başlıyorum.

Öncelikle Ürünü AliEx'teki 'vape supplying Store'dan aldım. Satıcı oldukça ilgili ve yardımseverdi. Sorduğum her soruya itina ile cevap verdi. Ali'deki satıcılara pek güvenmediğimden bu ürünü almadan önce sattığı ürünün Shenray klonu olup olmadığını teyit etmesini istedim ve fotoğraf gönderdi. Satıcıyı canlı sohbette yakaladım biraz da muhabbet ettik. momovaping.com adında kendi sitesi bile varmış. Uyguna satıyor ve gümrüğe takılan ürünlerin tam parasını geri iade ettiğini söyledi. Sitesinden ve Ali'deki mağazasından bir kaç atomizer aldım, inşallah hepsi geçer ama takılan olursa tüm parayı iade ediyor mu göreceğiz bakalım ama güvendim ben çünkü satın aldığınız ürünlerde kalitesinde bir sıkıntı varsa yedek parça göndeririz o da olmazsa tüm parayı iade de ederiz dedi. Bu arada sitesinden alışveriş yapan forum üyelerine her üründe geçerli 2$ indirim kuponu kopardım. Kupon kodu: esigara.eu (aman hee gidip de 2$lık şeyler almayın ayıp olmasın:oops:)
    Konumuza dönecek olursak, ürün jelatinli pakette geldi. Üstünde orijinallik kontrolü koymuş adamlar. Benim ilk aldığım Shenray klonu olduğundan garipsedim, klon la bu:ROFLMAO.:

1.jpg 2.jpg

Ürünün kalitesi çok iyi. Ben şimdiye kadar Ulton hariç her klon üreticisinin ürünlerinden kullandım ama bu atomizerin çok iyi yapılmış. Daha önce Shenray ürünü kullanmadım ama sağdan soldan eskilerden gördüğüm kadarıyla kendilerini bayağı geliştirmişler. Kalite bakımından diyecek hiç bir negatif yorumum yok.
    Kutu içeriğine gelecek olursak, drip tip ve deck için yedek o-ringleri, 2 adet yedek vida, 510 pini ve vidalar için birer tornavida mevcut. Fakat, hava ayar vidaları için düz tornavida yok. Bir çoğumuzun evinde illa ki düz tornavida vardır, o yüzden çok ciddi bir problem değil.

3.jpg

Atomizerin boya kalitesi çok iyi, pürüzsüz ve hatasız.
    Bire bir klon yapmaya çalıştıklarından yazılı klon yapmışlar ve yazılar oldukça başarılı.
    Drip tip o-ring'leri ve deck o-ring'leri şimdiye kadar bir klonda gördüğüm en kaliteli ve en iyi oturan o-ring'lerdir.

4.jpg

Drip tipi sözde 510 ama maalesef büyük. Diğer hiç bir atomizere uyumlu değil, büyük geliyor. Diğer 510 drip tipleri bu atomizerde denedim. Elimdeki 20 farklı drip tipi üzerinde denedim. Yarısı hiç uymadı çok küçük geldiler, bir kaç tanesi oturdu ama çok gevşekti, bir kaç tanesi de tam oturdu ama yine de biraz gevşekti. Kendi drip tipi yivli ve toplam 3 parça halinde geliyor. Alt tarafı tek parça metal ve üst tarafı biri geniş ve kısa, diğeri ise daha dar ve uzun olarak 2 parça halinde POM drip tipleri var. İkisinin de iç çapı 5mm.

Benim elimde Squonk Mod olarak sadece Pico Squeeze var ama ona da maksimum 22mm olan atomizerler sığıyor deniliyordu. Bu atomizer 23mm olduğundan eğer sığmaz ise normal bir mod'da damlatmalı olarak kullanırım artık diyordum. Pico Squeeze Mod'a sığdı ama Allah'tan oldu. Çünkü, şöyle bir sıkıntı var ki, bu atomizer sadece squonk olarak kullanılıyor. Yani regüle veya mekanik normal mod'larda kullanılamaz, sadece squonk pin var :ThumbsDown.: Bu bir eksi.

5.jpg

Atomizer bir tarafı 1.2mm ve diğer tarafı kapalı hava vidası ile geliyor. Diğer hava vidaları, 1 adet 1.4mm ve 2 adet 2.1mm olarak geliyor. Yani çok sıkı içenlere göre değil. Ama 1.2mm'yi aynen veriyor ne eksik ne fazla. Ben mtl'de 1mm severim ama 1.2mm'ye de çabuk alıştım, yadırgamadım. Atomizerde tek taraflı mtl (sigara içimi), çift taraflı gevşek mtl yada çift taraflı rdl (kısıtlı ciğer çekimi) yapılabiliyor.

6.jpg

Bir çok mtl rda denedim. Denediklerim arasında açık ara en soğuk ve smooth dedikleri pürüzsüz buhar veren atomizer bu oldu. Flash e-Vapor Rta'lerinde bu durumu biliyordum ama aynı durumun bu Rda için de geçerli olduğunu düşünmemiştim. İçim performansı beni oldukça etkiledi.

7.jpg

Aroma konusuna gelecek olursak, tipik flash e-vapor sarımı olan ortaya vidaların hemen üstüne olan sarımı ilk olarak denedim. Hava vidalarını da tek taraflı ve çift taraflı olarak her varyasyonu değiştirerek denedim ama idare eder bir aroma aldım. Sonra sarımımı hava kanallarına yaklaştırarak denedim ve daha belirgin bir aroma aldım. Fakat yine de hava kanalı olan vidaya yeterince yaklaştırmadım ve sarımı vidaya göre biraz yukarıda tutmuştum. Bir dahaki sarımda iyice hava vidasına yakınlaştırdım ve sarımımı vidanın tam yanına getirdim. Pamuklamayı da bir tarafını hazneye yerleşecek kadar, diğer tarafını da fazlasıyla uzun bıraktım. Uzun tarafı vidanın üzerinden geçirip deck'in diğer tarafının tamamına iyice yayıp pamuğun ayaklarını da hazneye kırıp oturttum, likitleyip pamuğu istediğim şekle getirdim ve sonunda istediğimi aldım. Pamuk ile deckin diğer tarafını iyice kapattığımdan dolayı hava fazla dolaşmıyor, bir nevi deck daralıyor. Bu sarım ile aroma performansı oldukça arttı. Enteresan bir şekilde ılık ile soğuk arasında serin diyebileceğim bir buhar, tatminkar bir boğaz vurumu ve çok keyifli bir aroma performansı görünce, gözlerimi kapattım arkama yaslandım yüzümde bir gülümseme ile buldum kendimi :love.: Dedim heh işte ya şükür kavuşturana.

Sarımım da şu şekildedir.

8.jpg 9.jpg 11.jpg

Sarımlarımı temco 28ga kanthal a1 tel ve cotton bacon v2 pamuğu ile yaptım. Fotoğraflardaki sarımım temco 27ga kanthal a1 tel'dir. Evet 27ga ama buhar yine de soğuk denilebilir.
    Not: Bu sarımda pamuğun uzun tarafını deck'in pamuk yuvasına oturtmak önemli. Son fotoğrafta nasıl olacağını işaretleyerek göstermeye çalıştım. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır, bu atomizerde benim en sevdiğim sarım bu oldu.

Sözün özü; artısı da var eksisi de. Aroması fena değil diyecektim ama bu son sarımımdan sonra çok beğendiğimi söylemeliyim. Şimdiye kadar denediğim en iyi mtl rda. Diğer denediklerim de iyiydi ama hep sıcak buhar canımı sıkıyordu. Bunda hem aroma iyi hemde soğuk buhar. Kalitesini oldukça beğendiğimi tekrar söylemeliyim. Aldığım için çok memnunum.

Önemli! Edit: Atomizerin kutusundan 510 pini için olan hexagone (altıgen) tornavida çıkmıyor. Farklı bir atomizerin altıgen tornavidasını bu atomizer için kullanıp sonra unutup bu atomizerin sanmışım. Bu hata için sizden özür diliyorum.
    Sonuç olarak; atomizerin içeriklerinde 510 squonk pini çıkarmak için bir tornavida yok, aslında çok da gerek olmayabilir çünkü decki parçalarına ayırmayı başaramadım.

Son not: Bunlar benim düşüncelerim, herkesin popisi farklıdır.

Hepinize keyifli buharlar dilerim.

• Faydalı Faydalı x 19
    • Beğendim Beğendim x 13
    • Galip Galip x 1
    • Samimi Samimi x 1
  2. rap06

rap06
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    189
    Ratings:
    +427 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aşkmodus ♥️
    Çok güzel bir inceleme olmuş hocam elinize sağlık.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Samimi Samimi x 1
  3. poshia

poshia
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    967
    Ratings:
    +1,865 / 1
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    16.02.2018
    Bende yaklaşık iki aydır severek kullanıyorum shenray klonunu .. 26 ga telle bile bir mtl rda de bu kadar serin buhar olması gerçekten şaşırttı, boğaz vurumu çok tatminkar. Bf mod kullananlar için tam bir f/p ürünü

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Faydalı Faydalı x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  4. W.W.

W.W.
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    114
    Ratings:
    +168 / 10
    Uyumlu bir pin bulup damlatmalı rda şeklinde kullanabilir miyiz acaba?

5. Dogu

Dogu
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli ESF Çeviri Grubu

Alınan Beğeniler:
    1,923
    Ratings:
    +4,355 / 35
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ne sen sor ne ben söyleym
    Elbet birgün
    Bu hali ilede damlatmalı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bf pin yeterince yukarda, kısaca sızdırma yapmaz.

• Faydalı Faydalı x 1
  6. nush

nush
    Expand Collapse
    E-Sigara Pilaki
    ESF Hakem Heyeti ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,105
    Ratings:
    +2,718 / 84
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tulpar +
    12.12.2016
    Alyan anahtar niye var.. ne işe yarayacak merak ettim.. coili düz takabilmek için sanırsam galiba büyük ihtimalle muhtemelen !!!

7. omeringen

omeringen
    Expand Collapse
    -.-
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,718
    Ratings:
    +5,432 / 90
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sh FEV v4.5 + Sbody Macro
    Hâlâ 1.2mm vida çıkıyor en küçük. En büyük onun olması gerekirken. Ya bu Alman tiryakilerin alışkanlığı bir garip ya da firmanın düşünce yapısı.

8. CnrSngl

CnrSngl
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    333
    Ratings:
    +589 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Alyan anahtarı 510 pinini çıkartmaya yarıyor ama ben deck'i sökmeyi beceremedim. sadece 510 pin vidasını çıkarabildim o kadar. kerpeten ile zorladım bana mısın demedi.

• Samimi Samimi x 1
  9. Aslanhan

Aslanhan
    Expand Collapse
    Gold Member
    Gold Member ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,038
    Ratings:
    +3,787 / 10
    01.03.2010
    MTL tank üretip kutu içerisine en küçük hava vidası olarak 1,2 mm olanından koymanın tek bir anlamı olabilir,
    o da daha küçük delik çaplı olan hava vidalarını ayrıca satmaya çalışmak.

• Katılıyorum Katılıyorum x 4
    • Beğendim Beğendim x 2
  10. adigethamade

adigethamade
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    126
    Ratings:
    +396 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dicodes Dani Box Mini
    12.10.2016
    Shenray klonu birkaç aydır kullanıyorum ve damlatmalı olarak kullanıyorum. Kutu içeriğinden bf pin dışında kapalı pin de çıktı ve onunla kullanıyorum. Aldığım satıcı Vape Daily Store

• Faydalı Faydalı x 2
  11. omeringen

omeringen
    Expand Collapse
    -.-

Alınan Beğeniler:
    1,718
    Ratings:
    +5,432 / 90
    Kullandiginiz Cihaz:
    150 Euro tank, 5 Euro için sanmam. Başka bir şeydir. O dediğinizi bizim yerli üreticiler yapıyor. PC, Ultem muhabbeti... :)

• Beğendim Beğendim x 1
    • Komik Komik x 1
  12. Dogu

Dogu
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli ESF Çeviri Grubu

Alınan Beğeniler:
    1,923
    Ratings:
    +4,355 / 35
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ne sen sor ne ben söyleym
    Elbet birgün
    Niye kayfun v5 yaptı 3 tane hava tüpünü ( mtl kit) 10 euroya ayrıca sattı ! :(

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
  13. omeringen

omeringen
    Expand Collapse
    -.-

Alınan Beğeniler:
    1,718
    Ratings:
    +5,432 / 90
    Kullandiginiz Cihaz:
    İşte onu anlamıyorum. >150 Euro fiyata tank koyup beş on Euro'luk gayet de gerekli bir malzemeyi dahil etmemek. FEV kutu içeriğindeki vidalarla ne düzgün bir MTL yapabilirsiniz ne de DL. DL için zaten tüm vidaları sökmeniz gerekiyor ki onda bile kısıtlı bir içim sağlıyor.
    Gideceğim en sonunda camı çerçeveyi indireceğim, onu istiyorlar. :LOL.:

• Komik Komik x 4
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  14. adigethamade

adigethamade
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    126
    Ratings:
    +396 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dicodes Dani Box Mini
    12.10.2016
    Arkadaşlar, klon atomizer hep shenray aldığımdan bu da shenray olarak aklımda kalmış. Benim aldığım şimdi kontrol ettiğimde Ulton klon olduğunu gördüm. Ama güzel bir klon, tavsiye ederim.

15. CnrSngl

CnrSngl
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    333
    Ratings:
    +589 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hocam siz Shenray klonunda normal 510 pin var deyince ben de ufak bir araştırma yapayım dedim. Dediğiniz satıcının sayfasına baktım ürünü artık satmıyor. Shenray sayfasına, Youtube'dan Shenray Fev BF-1 Rda videolarına ve bu ürünü satan 2f, 3f ve ft sitelerine baktım. Shenray klonunda normal 510 pin yok.
    Yftk, Ulton, St klonlarında normal 510 pin var.
    --- Mesaj Birlestirildi, 19 Temmuz 2019 ---
    Bu arada Ulton klonunda 0.9mm hava vidası varmış.

• Faydalı Faydalı x 1
    • Galip Galip x 1
  16. adigethamade

adigethamade
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    126
    Ratings:
    +396 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dicodes Dani Box Mini
    12.10.2016
    Evet Hocam, mesajım yanıltıcı oldu, @W.W. mesajı üzerine shenray olmadığının farkına vardım. Seyahatte olduğum için ulton hava vidalarının çapı konusunda yorum yapmak istemiyorum ama ben en küçük değil bir büyüğünü kullanıyorum (çapını şu an söyleyemiyorum) ve yeterince sıkı. Emsal olması açısından spica proyu 7 yapraklı pinle 2 hava deliği açık kullanırım.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  17. poshia

poshia
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    967
    Ratings:
    +1,865 / 1
    16.02.2018
    AE1E08C8-4EDE-42CD-B1C4-0986693D8F50.jpeg
    Galaxies mtl rdta yedek driptipi tam oturuyor, berserker driptip inden biraz uzun ve iç çapı daha dar .. sıkı içim isteyenler için bilgi olsun:ThumbsUp.:

• Beğendim Beğendim x 4
    • Faydalı Faydalı x 3
  18. adigethamade

adigethamade
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    126
    Ratings:
    +396 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dicodes Dani Box Mini
    12.10.2016
    Ulton klonu hava vidaları çapları; 2 adet 0,9 mm, 2 adet 1 mm, 2 adet 2 mm. 1 mm ve 2 mm arasında ölçüde hava vidası yok.

• Faydalı Faydalı x 1
  19. HAKENN

HAKENN
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    282
    Ratings:
    +400 / 2
    Ustadim ae de goremedim ulton.nerde buldunuz yardimci olabilirmisiniz

20. CnrSngl

CnrSngl
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    333
    Ratings:
    +589 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ulton klonlarını 2fdeal sitesinde bulabilirsiniz.

• Samimi Samimi x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.