Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Salt Likit Hazırlığı(Salt -B- S)

'Bir Bilene Sor' forumunda coolsevgim23 tarafından 18 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. coolsevgim23

coolsevgim23
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Justfog Minifit Pod
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    09.08.2019
    İyi günler. Minifit pod ile normal sigara kullanmaya ara verdik. Kendi likitimizi kendimiz hazırlayalım dedik. İlke kimyada ve alev kimyada salt nbase ler satılmaktadır. Pg Vg Nikotin oranı aynı oran ve marka olunca iki site de benzer fiyatlar çıkmaktadır. Salt-S veya Salt-B nikotin türü seçiminde kararsızım. Benim severek içtiğim likit cuttwood boss reserve 35 mg. Bu hazır likit salt S mi B mi bilmiyorum. Daha önceden kendi salt likitini hazırlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Saygılarımla..

2. Dreammcatcher

Dreammcatcher
    Expand Collapse
    K E E P W A L K I N G

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +43 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tarot Nano
    Bende minifit kullanıcısıyım yanlız salt likit denedim hic sevmedim tuz dadı almak kadar igrenc bişey yok onun için İlke kimyadan normal 50/50 9mg nic nbase aldım.aroma karıstırıp denicem bakalım randuman verirse devam istenileni alamazsam yar minifit sana güle güle picoya devam :)
    --- Mesaj Birlestirildi, 18 Ağustos 2019, Orjinal Mesaj Tarihi: 18 Ağustos 2019 ---
    Bu arada salt nbase de 3 çeşit var salt-M (cok sert) salt-B ( orta) salt-S (yumuşak)içim

3. Yasincalis

Yasincalis
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    30
    Ratings:
    +58 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Zero pod
    16.08.2019
    Ustadlardan ogrendigim
    Kadariyla salt s icimi yumusak. Salt b ise bogaz vurumu yuksek oluyor. Siz kendinize gore secin. Ben salt b tercih edecegim.

4. Yasincalis

Yasincalis
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    30
    Ratings:
    +58 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Zero pod
    16.08.2019

Bende s soft
    M medium
    B ise cok sert olarak duymustum.

5. brusher

brusher
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    491
    Ratings:
    +1,483 / 34
    Kullandiginiz Cihaz:
    G Class, Siren 24v2
    Slat-s tavsiye etmem. Chem salt-b kullandım sevmemiştim. Alev Kimya'da hiliq salt-b var kullandım gayet güzel. ilke kimya'da da salt-m için güzel yorumlar var. Bu ikisinden birini deneyebilirsiniz. Yalnız, iki satıcının nikotin oranı hesaplaması farklı, ona dikkat edin.

6. coolsevgim23

coolsevgim23
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Justfog Minifit Pod
    09.08.2019
    Sayın brusher o konuda kafamı kurcalıyor. İlke kimya misal salt-B 36(20.54) şeklinde ifade ediyor. Sorduğumda 36 nın nikotin tuzu olduğu, 20.54ün ise içindeki saf nikotin oranı olduğunu ifade ettiler. Alev kimyada ise 36(%36) şeklinde ifade ediliyor.

7. Bukatu58

Bukatu58
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    225
    Ratings:
    +676 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    Warwolf & Siren v2
    12.08.2018
    @İlke Kimyaa Üstadım salt nikotin işi hepimizin kafasını karıştırmış durumda. Bu salt nikotin nedir ne değildir? Diğer nikotine göre sağlığımıza etkisi farklı mıdır? İçerisinde kullanılan asitlerin sebebi ve miktarı nedir? Tuz dediğimiz kısım bu asitler mi oluyor? Ben çok yerden araştırmaya çalıştım fakat genede tam anlamıyla anlayamadım. Kimyacı olarak sizlerden bunun açıklamasını yapmanızı istesek nasıl olur? Çok kafa karışıklığı var bizi detaylıca aydınlatabilirseniz çok seviniriz.

8. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    6,433
    Ratings:
    +12,473 / 107
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    04.02.2013
    Bildiğimiz tuz tadı mi aldınız?

• Galip Galip x 1
  9. crosscut

crosscut
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    17
    Ratings:
    +27 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    GeekVape FRENZY
    Hocam yaklaşık 3 gündür ilk kez aldığım pod cihazımda salt nic deneyimliyorum. Hep severek içtiğim castle longun salt olanını aldım aksiyon aramamak için. Bahsettiğiniz tuz tadına dair hiçbir iz görmedim ben. Günlük hayatımda da yaklaşık 10 senedir tuz kullanmıyorum alakası var mıdır bilemedim. Tuz tadı sizde çok mu hissediliyor acaba merak ettim?

10. hades0606

hades0606
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    300
    Ratings:
    +688 / 21
    Kullandiginiz Cihaz:
    xiomi
    alev kimyada nic oranı neyse o 50 ise 50,dir
    ilke kimyada 50 nic oranını seçmek için yanılmıyorsam 72 seçmek gerekir gerçi seçeneklerde yazıyor ama biraz karşık gibi size önerim salt b alın

11. Judasss

Judasss
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +34 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Luxe+ZeusX+ExpromizerV4
    Hocam merhaba,

Nikotin 2 farklı şekilde sıvı hale getirilebiliyor bir tanesi freebase etme yöntemi, kısaca açıklamak gerekirse tütün ya da nikotin içeren her neyse asidik solüsyon ile kaynatılır ve sonra süzülür nikotin içeren asit solüsyonu bazik hale getirilerek içindeki nikotinin dibe çökmesi sağlanır, dibe çöken nikotin ayırılır tekrar asidik bir solüsyon ile çözülerek freebase hale getirilir.

Saltta ise nikotin salisilat (salt-s), malat (salt-m) ya da benzoik (salt-b) tuzlara bağlanarak ayrıştırılıyor, fakat burada kullanılan tuz miktarı toplamın neredeyse yarısı kadar oluyor.

Salisilat için örnek vereyim 54.01 gibi bir oran var yani siz 50mg salt-s nicotine base aldınız ve bu base ile tamamı 60ml 12mg bir likit yapmak istiyorsanız, %54.01'i 12 olacak % 22.22 oluyor buradan da yola çıkarak

22.22 (olmasını istediğiniz mg) * 60 (toplam) / 50 (nicbase mg) = 26.66 ml base kullanmanız gerekiyor.

Ek olarak freebase nikotin çözeltileri genelde çok bazik olduğu için yumuşak dokuda yanma hissi (boğaz yanması olabiliyor) Salt nikotinde bu yanma hissi (bazen boğaz vurumu ile karıştırılır hissiyat çok benzer olmasına rağmen aslında farklıdır) olmuyor. Burada yabancı kaynaklarda da genel olarak bir uyarı yapılıyor, şahsen ben de salt kullanımında yaşadım. Nikotin kana karışımı ilk 5 dakikanın sonunda olduğu için boğaz yanması / vurumu olmayan salt likitlerde ne kadar tüketim olduğu kullanıcı tarafından tartılamıyor dolayısıyla da o ilk 5 dakikanın sonunda nikotin çarpması yaşanabiliyor. Özellikle aç karnına biraz fazla buharlandığında hafif baş dönmesi mide kalkması, bir oturacak yer arama halleri belirebiliyor.

Şahsen DL içimde 6mg'a denk gelecek şekilde salt-s likit hazırlayarak kullanıyorum, gayet keyifli oluyor. (mtl için bu likit 12 mg de hazırlasam boğaz vurumu tatminsizliği yaşatıyor.)

Ekleme: Freebase nikotin içerikli likitler hava / ışık ile temasla oksidasyon yaşarken salt likitlerde bu oksidasyon yok, dolayısıyla raf ömrü daha uzun. Salt denilen şeyi sofra tuzu ile karıştırmayınız alakası yoktur. daha da detaylı bilgiyi chemnovatic internet sitesinden alabilirsiniz. (https://chemnovatic.com/product/nicotine-salts/)

• Faydalı Faydalı x 3
    • Beğendim Beğendim x 1
  12. Dreammcatcher

Dreammcatcher
    Expand Collapse
    K E E P W A L K I N G

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +43 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tarot Nano
    Evet ben aldım tuzlu çekirdek yersiniz hani dudagınız hep böyle tuzlu kalır aynı oyle likittende olabilir belki bilemicem ama zaten biz sigaradan uzaklaşmak için e sigara kullanıyoruz garip olan şey 35 mg veya 50 mg niye nikotin vucuduma sokayım normal nbase de kademeli olarak nic miktarını düşürüp e sigarayıda bırakmak degilmi amacımız tamam belki cıhazlar küçük albenısı var ama nic oranını neden yüksek alayım kı?

13. Dreammcatcher

Dreammcatcher
    Expand Collapse
    K E E P W A L K I N G

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +43 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tarot Nano
    Evet ben aldım tuzlu çekirdek yersiniz hani dudagınız hep böyle tuzlu kalır aynı oyle likittende olabilir belki bilemicem ama zaten biz sigaradan uzaklaşmak için e sigara kullanıyoruz garip olan şey 35 mg veya 50 mg niye nikotin vucuduma sokayım normal nbase de kademeli olarak nic miktarını düşürüp e sigarayıda bırakmak degilmi amacımız tamam belki cıhazlar küçük albenısı var ama nic oranını neden yüksek alayım kı?

14. Judasss

Judasss
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +34 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Luxe+ZeusX+ExpromizerV4
    Hocam tuz tadı şimdiye kadar ne duydum ne de aldım, bu kullandığınız likit ile alakalı olabilir,

Nikotinin azlığı fazlalığı da tamamen göreceli bir konu aslında, malum pod cihazlarda buhar aslında dl içim yapılan bir cihaza göre çok daha az resistans yüksek dolayısıyla daha az akım ısınma sağlayabiliyor, dolayısıyla pil kapasiteleri düşük aletler daha portatif, halbuki sizin nikotin için doyum miktarınız aslında dl cihazla ya da ateşli ile aynı yani daha az buhar ile her çekimde aynı miktar nikotin almak isterseniz kullanacağınız nikotin de de daha fazla olmalı.

15. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    6,433
    Ratings:
    +12,473 / 107
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    04.02.2013
    Salt likitte tuz tadı olmaz,muhtemelen dediğiniz gibi likit kaynaklıdır.

Tabi ki kullanım amacı kişiden kişiye değişebilir,siz kısa süre kullanıp bırakmak istiyorsanız zaten salt kullanmanıza gerek yok.salt konusunda defalarca tartistigimiz gibi salt kullanıcılarının büyük çoğunluğu normal likit ile sigarayı birakamayan,esigara ile sigara hissi yaşamak isteyen veya benim gibi cigerlerine daha az likit çekmek isteyen gibi kullanıcılar.bu sebeple kimin hangi amaç için esigara kullandığını bilmeden bir şey diyemeyiz.zira freebase kullanıp boğaz tahrisinden,doyum alamadığından v.b sebepler ile tekrar sigaraya donen oldukça fazla kullanıcı mevcut.boyle bir imkan ile sigarayı tamamen bırakma imkanlarını göz ardı etmemek gerekiyor diye düşünüyorum.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  16. Dreammcatcher

Dreammcatcher
    Expand Collapse
    K E E P W A L K I N G

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +43 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tarot Nano
    Normal nbase ile denicem bakalım

17. coolsevgim23

coolsevgim23
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Justfog Minifit Pod
    09.08.2019
    Sayın judasss, değerli paylaşımın teşekkür ederim. Salt nic, Kana hızlı karıştığı için podu ele alınca çok uzun süreli kullanmamak gerekiyor, doğru söylüyorsun. Seçenekleri değerlendirince Salt-B (Benzoik) almak daha mantıklı. Seçeneklere bakınca da Alev kimya HİLIQ Salt-B 36 mg nikotinli daha doğru bir seçenek olarak gözüküyor.

18. Dreammcatcher

Dreammcatcher
    Expand Collapse
    K E E P W A L K I N G

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +43 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tarot Nano
    Tabi herkezin bir içme yöntemi var ben 1 senedir dl içiyorum günlük tüketim miktarım 2 ml tank pod modları sırf küçük cebe at gündüz benı kurtarsın yeter amacıyla yöneldim normal nbase ıle deneyecegım

• Beğendim Beğendim x 1
  19. Judasss

Judasss
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +34 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Luxe+ZeusX+ExpromizerV4

Bir küçük yanlış anlaşılma olmuş, salt nikotin içerikli likitler kana daha hızlı karışmaz. Kana karışım oranı ve süresi aslında aynı. Salt nikotinlerde boğazda vurum olmadığı için ne kadar buhar aldığınızı tartamıyorsunuz, dolayısıyla da normalde doyum yaşayacağınız miktardan daha fazla buhar alıyorsunuz sorun burada.

Uzun süre tüketilmesinde de freebase ile arasında bir fark yok.

• Katılmıyorum Katılmıyorum x 1
    • Galip Galip x 1
  20. hades0606

hades0606
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    300
    Ratings:
    +688 / 21
    Kullandiginiz Cihaz:
    xiomi
    Durum sizin düşündüğünğz gibi değil hocam 50 mg salt kullanıyorum tuz tadı hiç almadım. siz 6 yada 12 mg normal likiti günde 5 ml yada 10ml tüketirken ben salt likiti günde 2 ml anca tüketiyorum. salt likitteki nikotin oranı ile normal likitteki nikotin oranı aynı hesap değil

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.