Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Puma Baby Mod 80 W TC de tehlikeli mi?

'Bir Bilene Sor' forumunda Stab42 tarafından 19 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Stab42

Stab42
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +7 / 0
    Merhabalar,
    Forumda yeniyim bu aleti kullanarak sigarayı bırakmaya çabalıyorum ancak hep deneme yanılma yönteminde elde ettiğim cihazlarda kazık yiyorum malesef bir şekilde,
    Puma Baby satın aldım TC modda kullanmak için,
    her modda gördüğüm üzere TC bir Watt ayarı ve TCR ayarı olmasını bekliyordum modda ancak hiç bir şekilde bir watt ayarı ve TCR ayarı TC modunda yok malesef var ise ben bilmiyorum belki diyerek buraya konuyu açmayı uygun gördüm. TC modunda ateşleme yapıldığında cihaz anladığım kadarıyla volt değerine göre pilin kafasına göre bir Watt ayarı çıkartıyor ve bu 40-60 Watt civarı oluyor. Ben yaptığım sarıma göre 22 Watt da kullanmak istiyorum ama malesef bir watt ayarı göremedim buda direk yanık tadı gelmesine sebep oluyor ve hatta pamuk yakıyor.
    Eğer haklıysam ve TCR, Watt ayarları yok ise bu modun kesinlik ile TC kullanıcıları tarafından alınmamasını özellik ile öneririm

2. Stab42

Stab42
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +7 / 0
    Neyse benim forumda görünmez biriyim galiba tşkr.

3. ksk35

ksk35
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    125
    Ratings:
    +229 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sx Mini ml class, provari
    Hocam 3 yıldır buharlıyorum tc mod falan kafa karıştırıcı, kullananlara diyecek lafım yok aroma artıyor vb diyorlar denemedim ama çokta merak etmiyorum. Watt modunda kanthal tel en sağlıklısı, okuduğum konulardan kanthal telden şaşmamak gerektiği izlenimini edindim. Tc modunda kanthal harici teller kullanmak gerekli, benim şahsi fikrim puma baby ile watt modunda takılın

• Beğendim Beğendim x 1
  4. jny

jny
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    650
    Ratings:
    +1,179 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    ArcticFox Cuboid150 + DJV
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    09.11.2015
    Hocam öncelikle aramıza hoş geldiniz. TC fonksiyonunda kullanım, ayrıca araştırma gerektiren bir konudur. Bununla ilgili başlıkları ayrıca gezinebilirsiniz ama ben ön bilgi olarak birkaç şey söyleyeyim:

TC fonksiyonu, sıcaklığı anlamak için saniyede birkaç defa coilin direncini ölçer ve ne kadar güç verileceğini buna göre ayarlar. Bunu yapabilmek için de coilin uygun özellikte olması gerekir.

Hazır coillerin %99'u Kanthal cinsi telden yapılır ve bu teller TC kullanımına uygun değildir.

TC için SS316 başta olmak üzere, ısındıkça direnci değişen çeşitli tellerden birinin kullanılmış olması gerekir.

Hangi atomizer ya da coil'i kullandığınızı yazmamışsınız fakat yaşadığınız sorun büyük ihtimalle bundan kaynaklanıyor. Modunuz önce maksimum güç verip coilin direncinin değişmesini bekliyor, direnç değişmedikçe hala soğuk kaldığını düşünerek maksimum güce devam ediyor.

Ayrıca coiliniz bu fonksiyon için uygun olsa da, her mod gerçek TC kullanımı sunamaz. Bu fonksiyondaki başarısıyla ün yapmış birkaç marka haricinde, diğerleri sadece göz boyama olarak düzgün çalışmayan bir TC fonksiyonu bulundurur. O yüzden mod seçerken de en başta iyi araştırılması gerekir.

Piyasada TC olayını en iyi başaran mod markaları Dicodes, DNA ve YiHi'dir. Daha uygun fiyatlı olarak Vaporesso vardır. En uygun fiyatlıları ise Joyetech ve Eleaf marka modlar olup, ArcticFox yazılımı yüklendiğinde gayet başarılı performans gösterirler.

• Faydalı Faydalı x 2
  5. Önderusen

Önderusen
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    51
    Ratings:
    +81 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sx ml class
    Sen niye alındın hemen bir dur 18 dk bekleyip hemen küsmüşsün forumda bir dünya insan var ve hepsinin bir hayatı yaşantısı var illa dönüş yapacaklardır size
    Benim bu konuda net bir fikrim yok yanlış bilgilendirmek istemiyorum
    Edit: DAha ben bunu yazarken üstadlar döktürmüş bak

• Beğendim Beğendim x 3
    • Komik Komik x 1
  6. Stab42

Stab42
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +7 / 0
    Yine Expromiser v3 var elimde MTL olarka kullanıyorum elimde ss316l ve ss304 teller var
    Yaptığım sarımda ise ss316l ile 5 sarım 2.5 mm ile yaklaşık 0,33 Ohm a denk geliyor sanırım ve steam-engine 14w civarı olarak kullanımı uygun gösteriyor.
    Anladığım kadarı ile DNA ve yihi chipset ile ilgili oldukça haklı olduğunuzu ve TC kullanımı için bunların tercihinin önemli olduğunu deneyerek görmüş oldum. Smok ile denemiştim TC modunu yine bir hüsran yaşadım.
    Puma cihaza aslında kötü demiyorum bence fiyatı için uygun ve güzel bir cihaz ama TC modu için kesinlik ile bana göre tehlikeli watt kullanım için uygun muhtemel kanthal tel alarak watt modunda kullanıcam bir süre

7. Stab42

Stab42
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +7 / 0
    Forumda yeni olduğum için başlığın sanırım onaylanması gerektiği gibi bir düşünceye kapıldım. O yüzden o mesajı aslında moderatörlerin görmesi için yazdım teşekkür ederim cevabınız için.

• Beğendim Beğendim x 1
  8. jny

jny
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    650
    Ratings:
    +1,179 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    ArcticFox Cuboid150 + DJV
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    09.11.2015
    Cevabınızı gördükten sonra biraz araştırayım dedim, enteresan bir şekilde yabancı kaynaklarda henüz Puma Baby'i inceleyen olmamış ama abisi Puma için yazılan 3-4 makaleye baktım ve maalesef TC için tercih edilmeyecek bir mod olduğunu gördüm. Bu arada size güzel bir haberim var, SS316L'yi watt modunda da kullanabilirsiniz :)

• Beğendim Beğendim x 2
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.