Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

POD Setini Kendin Yap

'Elektronik Sigara Atölye' forumunda Orhan Abi tarafından 30 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

Etiketler:
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. wayne

wayne
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    123
    Ratings:
    +361 / 0
    Arkadaşlar ben normalde 9mg günlük 8ml falan tüketiyorum.
    30ga ile 1.5-1.6 sarım yaptım yine aynı likitimle içmeye başladım, 4ml ye düştü tüketimim. Nikotin doyum sürem puff sayım baya azaldı. Diğer taraftan içim keyfi 28ga göre düştü tabiki, aromada düştü doğal olarak. Bu sarımla boğaz vurumu artsın isteyenler arkadaşlar basf pg kullanabilir, mercke pg ye göre bariz boğaz vurumu güçlü basf'ın.

Azaltmak isteyen salt tan önce kendi kullandıkları likitleri ilede bunu yapabilir diye düşünüyorum.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  2. hoxanxus

hoxanxus
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    224
    Ratings:
    +476 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    duble minifit
    şimdi ben bu pod işinde oldukça yol katettim. öncelikle şunu belirteyim, saydığınız sıkıntıların hiçbirini yaşamıyorum. kısa açıklayayım;

2 adet minifit kullanıyorum.

günlük likit tüketimin en fazla 1,5 ml.

ben de paso kartuş alıyordum (smok alien + baby kafası), fakat sonra kendim sarmaya başladım.

forumdan hazır sarılmış tel tedarik ediyorum 1,8 ohm

cloud cotton muydu, keyfin sattığı, pamuk olarak onu kullanıyorum (ama silikaya geçiş yapacağım)

daha önce aldığım kartuşları tekrar sarıyorum. biraz şımarık davrandığım için, canım isteyince pamuk - tel değiştiriyorum.

yani bir sarım yaklaşık 5 gün kadar gitmekte. hesabını siz yapın :) (ölmüş eşek fiyatına falan geliyor :p )

likit konusunda ise başta sıkıntı çeksem de, sonra onu da çözdüm.

aromavadisinden 2 mllik deneme aromalarından aldım. (kampanya falan da vardı), 11 aroma aldım.

ilke kimyadan 3 x merck 50 mg salt-b 100 ml s-base aldım.

totalde 11 x 40 mg - 10 ml likitim oldu. yani 110 ml likit. salt-b, salt-s den daha tok bir içime sahip, zart diye kesiyor nikotin isteğini. ayrıca ateşli sigaraya da çok fazla yakın bir içim sağlıyor. açıkçası bana fazla geldi boğaz vurumu vs. bir dahaki sefere tekrar salt-s e döneceğim.

hesabı yapalım;

minifit + 3 kartuş 180 tl civarı (bu kombo yaklaşık 45 gün gider)

3m 50 mg base (50-50) 100 ml 110 tl civarı

aromalar 40 tl civarı (kampanyadan aldım, ama efterian hocam yapar zaten kıyağını :p )

telleri forumdan alıyorum, TEMCo By DAVİD adlı arkadaştan, 40 tanesi 50 tl

pamuğu hesaba katmıyorum, çünkü bir paket pamuk sizi muhtemelen ömür boyu idare eder.

totalde 480 tl yapmakta.

45 günlük kartuş süresinden sonra sarmaya başladığınızda, kartuş başına 5 gün desek, 200 günlük tel stoğunuz, 120 ml den her gün 1,5 ml içtiğinizi farzedersek (ki imkansız normal kullanımda 1,5 ml emiklemek), 75 günlük likitiniz olmakta. yani sayılar gerçek olamayacak kadar efsanevi :)

ben podu şehirler arası otobüs yolculuğunda sabaha kadar kullandım. kimse farketmedi (boğnus) :p

podu kullanmaya başladığımdan beri bir tank bile dl içmedim, içemedim. o kadar da yatırım yaptım dle halbuse.

yeni başlayan arkadaşlara önerim;

1 x minifit (içinden zaten 1 kartuş çıkıyor)
    20-30 adet hazır sarılmış tel 1,5 - 1,8 ohm 1,5 mm
    1 x pamuk (pamuk yerine silika öneririm. yanma odası çok küçük ve pamuk çabuk yanabiliyor)
    1 x 50 mg SALT-S 100 base (düşük mglerde salt-b de kullanılabilir, ama podlarda s daha iyi bir seçim. ayrıca merck, chem falan çok da farketmiyor. leş gibi kokuyor tüm baseler. onun da çözümü var elbette)

aroma (aroma size kalmış, fakat bahsettiğim gibi 100 ml baseden 11 adet değişik likit çıkarabilirsiniz)

bu kadar. Ha ben kendi cihazımı yapacağım diyorsanız, ona elbette bir şey diyemem. fakat yakındığınız durumlar için çözümler mevcut.

likitleri demledikten sonra 10 dakika kadar ağzı açık şekilde 40 C suda bekletip çalkalıyorum. ne koku kalıyor, ne de aromanın istenmeyen kokuları. 2. günde likitiniz hazır.

kötü yanları yok mu?

var, mesela şarjı çabuk bitebiliyor. (onun için ikinci minifiti aldım)

likiti değiştirdiğinizde aromada kayıp yaşayabiliyorsunuz,

cihaz çok çabuk kaybolabiliyor (benim ikinci kayıp şu an, evde bi yerde)

salt-b yüksek nikotin oranlarında rahatsız edebiliyor (gıcık, öksürük vs. bildiğiniz sigara gibi işte)

50 mg likit üretemiyorsunuz. çünkü maksimum 50 mg base satıyorlar (72 mg ye çıkarılması için ilke ve keyfle görüştüm. forum yönetimi ile istişare edeceklerdi. daha haber yok.)

aroma az, fakat etil maltol kullanıyorum. zaten 10 ml bir damla yetiyor.

edit: likit hesabında hata yapmış olabilirim. totalde 11 x 2 ml aroma (20 ml aroma, 100 ml base gitmekte. fakat oranlarını oldukça yüksek tuttum ve artanlar da oldu. yani bir yerde 110 yazmışım, diğerinde 120 ml. hesabını kendiniz daha iyi yapabilirsiniz, ama aşağı yukarı 120 ml likit yapmakta. şunu da ekleyeyim de, okurken keyif alın:

#42 hoxanxus, 11 Mart 2019
    Son düzenleme: 11 Mart 2019
    • Beğendim Beğendim x 3
    • Galip Galip x 1
  3. Orhan Abi

Orhan Abi
    Expand Collapse
    Geyikli Muhtarı
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    6,665
    Ratings:
    +12,839 / 42
    Kullandiginiz Cihaz:
    E Sigara Tiryakisi
    Pod cihazı nasıl verimli ve süreklilik arz edecek şekilde kullanmak üzerine çok sayıda çözüm üretmişsiniz.
    . Bu bilgiler pod cihaz kullanıcılarına kılavuz olacaktır.

Aslen bu konunun açılış amacı; elinizdeki atomizelerle minik bir mekanik setup kurmak ve pod pratikliğinde; kendi sarımlarınızla buharlamaya devam etmek.

Mesajınızda alıntıladığım kısıma denk gelecek şekilde "pod setini kendin yap" başlığını kullandım.

Podun çözümü yok demekten ziyade; salt likit tüketebileceğiniz atomizer var demek istedim

• Beğendim Beğendim x 1
  4. hoxanxus

hoxanxus
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    224
    Ratings:
    +476 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    duble minifit
    Elbette hocam, sıkıntı yok o konuda :) sadece pod için yazdığınız negatif kısımlara nokta atışı yaptım. Burayı okuyan biri kalkıp atoydu, moddu falan gaza gelmesin istedim :) yoksa çabanıza saygım sonsuz. Ben de istiyorum dl setimi salta uyumlu hale getirmeyi. Şu grafikten zaten görebileceğiniz gibi, free-baseli sistemlerin doyuruculuk anlamında saltın yanına yaklaşabilmesinin imkanı yok.

İstiyorum ki, herkes öğrensin, boşuna para harcamasın :) mesajınızda belirttiğiniz negatif konular başkasını etkilemesin istedim. Yoksa ben de anlıyorum hareket noktanızı :)

DL için mesela 9-12 mglık bir salt likit gayet iyi iş görecektir. En nihayetinde nargile de paf küf içilmiyor. Ayrıca mtl içimde modifikasyona koşmak yerine anlattığım şekilde esigarayı oldukça ucuza getirmek de cabası. Benimki sadece katkı, köstek değil :)

Edit: nbasein peak noktası, salt basein ancak 30 dakika sonraki haline erişebiliyor. Yani salttan aldığınız doyumu freebaseden asla alamazsınız. (Ek bilgi ;) )

• Beğendim Beğendim x 1
  5. Orhan Abi

Orhan Abi
    Expand Collapse
    Geyikli Muhtarı

Alınan Beğeniler:
    6,665
    Ratings:
    +12,839 / 42
    Kullandiginiz Cihaz:
    E Sigara Tiryakisi
    Son iki mesajınıza sarım resimleri eklense,
    Konu geçişlerine küçük başlıklar eklense;

Salt likit reçeteleri detaylı verilse ;
    Misal çevremde salt içen arkadaşlar sürekli güzel likit bulamamaktan şikayetçi.

Güzel, duyurucu, klavuz niteliğinde bir konu olur.

• Beğendim Beğendim x 1
  6. öğrenen adam

öğrenen adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    301
    Ratings:
    +707 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Al85-BattlstrMini-Pico
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    26/08/2017
    Paylaştığınız grafiğe ben de tersten okuma yapayım.
    1- Ateşli sigarayı bırakıp esigaraya freebase ile başlayan ve halinden memnun bu tarzda devam edenler nikotin doyum eşiklerini bir hayli düşürmüş oluyorlar. Bu grupta yer alan kişilerin nikotin bağımlılığından tamamen kurtulma ihtimalleri yüksek diye yorumluyorum.
    2- Ateşliyi bırakıp esigaraya freebase ile başlayan ancak yetersiz bulup aradığı doyuruculuğu saltbase de bulanlar. Bu grupta yer alan kişilerin nikotin bağımlılığından kurtulma ihtimalleri zayıf bence, ateşlinin yerini pod ve saltbase alacak o kadar. (Ateşliye nazaran olumlu elbette.)
    3- Ateşliyi bırakıp esigaraya doğrudan saltbase ile başlayan ve gayet memnun devam edenler. ???
    Not: Konu dışına çıktığımın farkındayım, başlık sahibinin hoş görüsüne sığınıyorum.

• Beğendim Beğendim x 1
  7. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    6,002
    Ratings:
    +11,284 / 102
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    04.02.2013
    Nikotin doyum eşiğinden kasıt anlık alınan nikotin mi yoksa günlük alınan miktar mi?

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. öğrenen adam

öğrenen adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    301
    Ratings:
    +707 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Al85-BattlstrMini-Pico
    26/08/2017
    Nikotin bağımlılığında belirleyici olanın alınan nikotin miktarına bünyenin verdiği anlık tepki diye düşünüyorum hocam. Bu benim düşüncem ve kendi durumumdan yola çıkarak yorumladım. Bu arada iddiam yalnızca freebase başlayıp yetersiz bularak daha yüksek oranlarda nikotin arayışında olanlar içindi. Ben de aynı grupta yer alıyorum. Şu sıra inatla 12mg tüketmekte ısrar ediyorum ama zorluyor, bünye daha fazlasını istiyor. Bakalım nereye kadar.
    Not: Nikotin seviyesini yükselterek günlük kullandığınız likit miktarını düşürme amacınızdan haberdarım hocam.

9. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    6,002
    Ratings:
    +11,284 / 102
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    04.02.2013
    Tabi ki kişiden kişiye değişebilen bir durum.ben 6 yıldır kullanıyorum,bunun salt olarak sadece 3 ayidir.
    6 yılda 18mg dan 6mg a,sonra tekrar 18mg a çıktım.gunluk tukettigim nikotin miktarı 6mg kullansamda,18mg kullansamda ortalama 50-60mg seviyesindeydi.hic bir zaman 100mg günlük tüketimim olmadı.elbet 12mg günlük 10ml içenlerde olabilir.
    Salt 50mg ile de günlük nikotin tüketimim hemen hemen aynı.
    Bunun dışında 1 ay salt kullanıp,salt likit bulamayip tekrar normal 18mg kullandim.tuketimimde bir değişiklik olmadı,sonra tekrar salt kullandım yine degismedi.
    Salt olarak günlük tüketimim de 50-60mg seviyesinde,genelde salt konusunda kullanıcılarında ortalama o seviyelerde olduğunu görüyorum.
    Bunun dışında sürekli nikotin eşiği yükselir deniyor,ben hem kendimde hemde bir çok kullanıcıda böyle bir durum gozlemlemedim.o yüzden soruyorum,nikotin eşiği yükselen biri tam olarak nasıl yükseldiğini açıklarsa bu konu açıklığa kavusur.
    Tabi dediğim kişiden kişiye değişebilir.ben mesela hiç bir zaman günde 2 paket sigara içmedim.sigara içtikçe nikotin eşiği yükselip günlük 2 paket,daha da içtikçe günlük 3 paket içenler için denilen gerçek olabilir.
    Zaten freebase ile memnun olan kişinin salt kullanması için bir neden yok.bildigimiz gibi freebase kullanıcılarının bir çoğu hala ateşli kullanmakta.bu ister istemez bir süre sonra atesliye dönüşü kolaylaştırıyor.o sebeple her ne kadar forumda öcü gibi görünse de bir çok kişinin atesliyi tamamen bırakmasına yardımcı oluyor.
    Ben kişisel olarak zaten 18mg günlük 3ml civarı tüketiyorum,salt kullanmanın çok bir mecburiyeti yok.ben freebase göre daha keyifli ve daha sağlıklı buldugum için kullaniyorum.benim dusunceme göre 1ml 50mg,3ml 18mg dan daha sağlıklı.elbette tersini düşünenler olabilir ama en azından tecrübe edip,50mg salt kullandım ve bir süre sonra kesmedi.sonra 100mg kullanmaya başladım gibi tecrübe yaşayanlar bunları anlatsa daha sağlıklı olur.
    Zira 50mg salt likiti freebase gibi günlük 4-5ml tuketilecegi sanilip nikotin eşiğinin o yüzden artacağı saniliyor.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğendim Beğendim x 1
  10. Orhan Abi

Orhan Abi
    Expand Collapse
    Geyikli Muhtarı

Alınan Beğeniler:
    6,665
    Ratings:
    +12,839 / 42
    Kullandiginiz Cihaz:
    E Sigara Tiryakisi
    Ateşliye tamamen veda ettikten sonra;
    3mg x 30 ml ile çok uzun bir dl deneyimim oldu, gün içinde rahattım.

6 mg x 15 ml ile mtl geçtim, hem anlık hem gün içi çok zorlandım

12 mg x 15 ml ile anı ve günü kurtardım.

Zorlanmadan
    9 mg x 15 ml düşürdüm ve uzun süre bu oranda kaldım.

9 mg x 10 ml düzen tutturdum.

1 hafta zorlayarak
    6 mg x 10 ml denedim, olmadı ama antreman sağladı

8 mg x 10 ml ile 2 haftadır düzeni koruyorum.

Sırasıyla
    6 mg x 10 ml
    6 mg x 5 ml düzenine geçip, bu iştende kurtulmak istiyorum :)

• Beğendim Beğendim x 2
  11. Orhan Abi

Orhan Abi
    Expand Collapse
    Geyikli Muhtarı

Alınan Beğeniler:
    6,665
    Ratings:
    +12,839 / 42
    Kullandiginiz Cihaz:
    E Sigara Tiryakisi
    Verdiğiniz bilgilerin çoğuna katılmakla beraber; günlük tüketim oranından bağımsız bir konuyu önemsiyorum;

Örneğin 4 saatlik yoğun beyin aktivitesi ( eğitim, toplantı) sonunda nikotin açlığım zirvede oluyor. Baş ağrısı hafif gerginlik ve belirgin yoksunluk hissi.
    . Bu noktada 3mg nikotin beni doyurmuyor, 6 mg kurtarıyor 9 mg rahatlatıyor.

. Bu sakinleşme eşiği bence nikotin bağımlılığının kökeni, bu eşiği ne kadar aşağı çeksem yokunsunluğa direncim artacak.

. Bu eşikler düştükçe; nikotinin varlığı ile yokluğu beni etkilemez gibi geliyor.

Gün içinde sürekli tüketim yapmak, buharsız durmamak bu denkleme uymuyor elbette.

25 yıl x 2,5 paket (günlük) ateşliden bu günkü likit tüketimine kadar gelebildim.

3 yıldır hiç ateşli içmiyorum ancak buhara devam ettikçe; bağımlılığımın da devam ettiğinin farkındayım.

• Beğendim Beğendim x 2
  12. öğrenen adam

öğrenen adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    301
    Ratings:
    +707 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Al85-BattlstrMini-Pico
    26/08/2017
    @GERTAN72, salt ın nikotin doyum eşiğini yükselteceği yönünde bir iddiam yok hocam. Değinmek istediğim husus kişinin ateşli sigaradan almış olduğu haz-doygunluk düzeyini esigarada yakalama çabasında olması. Bu çaba ise kişinin (misal benim) nikotin bağımlılığından kolay kurtulamayacağının itirafı oluyor kanaatimce.
    @Orhan Abi hocam konuyu fazlaca sabote etmiş durumdayım. Özür.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  13. J@X

J@X
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    118
    Ratings:
    +220 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico 25 X Serpent SMM
    02.02.2016
    Hocam İş Güvenliği Yüksek Lisansı yaparken maruziyet konusunda doktor hocamız nikotinin beynin doping'i olduğunu söylerdi.
    Aynı zamanda kendisi sigaraya aşırı karşıydı. Nikotin'i övmek gibi olmasın ama içerken daha yaratıcı olduğum gerçeğini pas geçemiyorum.

Salt nik 35mg olanı bazen başımı ağrıtıyor, eşiğimi arada test ediyorum nikotin eşiğim artmamış durumda.

Bu arada Pod yerine Targetmini x Troy 1x olabilir belki bu setup'ı birleşmiş görmedim.

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.