Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Nikotin Miktarı Hesabı

'Elektronik Sigara Likit Markaları' forumunda HAYDAR tarafından 31 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. nikko

nikko
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Kanger T3
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    19.03.2013
    Kimseyi daha fazla likit tüketimine özendirmek istemem ama, esigara buharı ve sigara dumanı arasındaki verim farkı %50 ler civarında. Sigara paketinde gördüğümüz nikotin miktarı bir adet sigaradan emilen yani dolaşım sistemine ulaşan nikotindir. Aslen içindeki nikotin miktarı burada daha önce belirtildiği gibi 10 katıdır.

Likitte ise biz buharı soluyoruz bir kısım nikotin akciğerden emiliyor ve geri üflediğimiz buharda ise yine bir miktar nikotin kalıyor. 1 ml 18 mg/ml lik likit içersek 18 mg nikotin almıyoruz kısacası. Bunun dışında iki sistemdeki nikotinin partikül büyüklüğündeki farktan dolayı solunum sisteminde buharın ulaştığı mesafe de daha farklı, bu da esigarada daha az nikotin alınmasının sebeplerinden biri. Bu sebeple günlük likit tüketiminden bulduğunuz nikotin miktarı sigara içtiğiniz zamanlarda aldığınız nikotin miktarından yüksek çıkıyorsa panik yapmaya gerek yok.

Ama bunlar demek değil ki günde 50-60 mg nikotinden fazlasını alın. Eğer şu anda değerler yüksekse kendinizi frenleyin ama panik yapmaya gerek yok.

• Beğendim Beğendim x 1
  2. kutlumelih

kutlumelih
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    87
    Ratings:
    +164 / 16
    Kullandiginiz Cihaz:
    Gemini'li G-Priv
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    02.06.2016
    Müsadenizle konuyu hortlatıcam..

Arkadaşların yazdığına bakılırsa 1 dal sigara 1mg..
    Ben günde en az 15ml(6mg) likit tüketiyorum (En az diyorum 20ml de olabiliyor) yani 6 x 15 = 90mg nikotin.
    Bu da hesabınıza göre günlük 90 dal sigaraya eş değer.

Elektroniğe geçmeden önce günde 2 paket sigara içiyordum kesiyordu. Elektronikle içtiğim 20ml kesmiyor beni.
    Bu yüzden de bu hesapların doğru oldugunu, yani günde 4.5 paket sigara içmiş kadar nikotin aldığımı düşünmüyorum.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.