Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

MTL için likit tavsiyesi

'Bir Bilene Sor' forumunda Nikike tarafından 19 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

MTL için likit tavsiyesi 5 5 1votes
5/5, 1 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (1)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Destina

Destina
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    577
    Ratings:
    +1,252 / 59
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.01.2017
    Merhaba dostlar. Elimde doggystyle atomizer var. İlk defa mtl deneyeceğim. Ciğer'den gına geldi. Bu hususta hangi likitlerle başlamalıyım? Geçen hafta ciğer çekimi için efkar'dan 216 aldım ama pek hoşuma gittiği söylenemez. Ha olsa yine içerim. Bu arada 7-8 aydır nbase kullanıyorum. Nadir de olsa aromalı likitler kullandığım oluyor. Bunlar arasında sevdiklerim, Castle Long, Strawberry Chesecake. Yardımcı olursanız çok memnun kalırım. (Aklımda efkarın meyveli likitleri var)

2. rdna40

rdna40
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    147
    Ratings:
    +390 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    yok
    arada bir mtl için likit tarzında başlıklar görüyorum ama girip bakmıyorum bana çok garip geliyor gelecek cevapları merak ediyorum.mtl için likit ne demektir çözemedim.insanın beğendiği likit neyse mtl dl hepsi olur.ben hiç bu likit mtl ye uygun üretilmiştir ibaresi olan likit çeşidi görmedim.nikotin oranı ve pg oranından bahsediliyora o ayrı ama aroma be tat olarak soruluyorsa ve tavsiye edende varsa ilginç.

• Beğenmedim Beğenmedim x 1
  3. Destina

Destina
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    577
    Ratings:
    +1,252 / 59
    01.01.2017
    Şöyle ki ben ciğer çekiminde, efkar 216 kullandım ama bana insanlar iyi niyetli bir şekilde tepki gösterdi. Sebebi ise, o likitin mtl içimde zevk verdiği. O yüzden, birazda yeni olduğum için sormak istedim.

4. rdna40

rdna40
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    147
    Ratings:
    +390 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    yok
    niye sorduğun önemli değil gelecek cevaplar önemli.ben ciğer çekiminde seviyorsam 216 kullanırken tepki gösterilse işinize bakın sizene derim.

5. Destina

Destina
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    577
    Ratings:
    +1,252 / 59
    01.01.2017
    O tarz bir tepki değil. Tamamen iyi niyetli geldi ki haklılar. Ciğer çekiminde, mtl'ye kıyasla çok daha fazla hava aldığı için likitte tat bozulması bana mantıklı geldi. Zaten pek yardımcı olan olmadı ben de collection'dan lemon art aldım. Normalde ciğer'de 3 mg kullanırken, mtl için 9 mg aldım ama bakalım hayırlısı.

6. rdna40

rdna40
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    147
    Ratings:
    +390 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    yok
    tat bozulur bozulmaz bana güzel gelen sana tadı bozuk gelebilir senin beğenmediğinedi ben beğenebilirim.o yüzden sorunun cevabı ne seviyorsan onu içtir.

7. faraway

faraway
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    51
    Ratings:
    +96 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Gepetto İntersio
    mtl likitler genelde karamel, ry4 ve tütün içerir, şeker yokdur yada çok daha azdır..genelde çiğer çekiminde kullanılan çok aromalı ve şekerli bir likit, mtl de boğazda gıcık yapar..aynı şekilde, karamel ry4 tütün içerikli mtl likitlerde, subohm da aşırı acılık ve midede yanma yapar..ciğerde örneğin 3mg niko yeterli iken, mtlde bu 6 mg ye çıkar..olayın aslı budur..ama herşey çorba olmuş durumda o ayrı..iyi buharlar dilerim..

• Samimi Samimi x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  8. kamilhan

kamilhan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +20 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico+Nautilus Mini
    mehmet bey mlt kullanımda pg vg oranları nasıl olmalı çiğer çekimle kıyaslanırsa

9. faraway

faraway
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    51
    Ratings:
    +96 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Gepetto İntersio
    evyap olarak ; ciğer çekiminde 90vg 10pg - mtl de 70vg 30 pg nbase kullanılabilir..(+aromada pg dir) - 80vg 20pg nbase ikisindede kullanılabildiğinden idealdir ayrı ayrı uğraştırmaz..
    hazır likit de ; 90vg 10pg veya 80vg 20pg ciğerde ortalama değer olup, mtlde bu oran 70vg 30 pg den tutunda 50/50 ye kadar değişkenlik gösterir..mtl de pg boğaz vurumu için biraz yüksek olur..40pg den yukarısı çoğu kişide öksürtebilir..
    ciğer çekiminde 3 mg nikotin idealken, mtl de 4.5 - 6 mg arası idealdir...

• Samimi Samimi x 1
  10. kamilhan

kamilhan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +20 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico+Nautilus Mini
    Teşekkür ederim likit konusu kafamda netleşti

• Beğendim Beğendim x 1
  11. roniee

roniee
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    990
    Ratings:
    +1,255 / 5
    :ThumbsUp.:

#11 roniee, 12 Kasım 2017
    Son düzenleme: 12 Kasım 2017
  12. aXXo

aXXo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    308
    Ratings:
    +772 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hcigar VT75D & Tile-Armed
    22.11.2016
    Hocam kendi açımdan izah edeyim dilim döndüğü kadar, Mtl daha çok ağır yada sertliği olan likitler istiyor. Örneğin Tütün içeren, kahve içeren, mesala castle long gibi . Pg oranı artsa bile likit meyve yada pastane grubundaysa kesmiyor yada zevk vermiyor ancak bu likitler dl'de ise bambaşka bir hal alıyor. Ayrım da oradan geliyor, mesala ben çilekli likitleri çok severim ancak mtl'de çok bayıyor tatlı geliyor ancak dl'de de o kadar hoş geliyor yiyesim geliyor :)

Hocam forum tedarikçisi olmayan likit markalarının paylaşılması yasak bilginiz olsun, ceza almayın :) Ayrıca görseldeki likitleri de ilk kez gördüm hiçbir bilgim yok :)

#12 aXXo, 12 Kasım 2017
    Son düzenleme: 12 Kasım 2017
  13. roniee

roniee
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    990
    Ratings:
    +1,255 / 5
    söylediğiniz iyi oldu hocam teşekkür ederim

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  14. Altınay•

Altınay•
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    53
    Ratings:
    +126 / 3
    4 aydır mtl kullanıyorum türlü türlü likit denedim en sonunda bi nbase alayım dedim 9mg çok memnunum

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  15. mzumrut

mzumrut
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    167
    Ratings:
    +331 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dicodes Dani Box
    Arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var. 2 gündür aspire nat2 ile mtl deneyimi yaşıyorum.

-Önce 0.7 ohm ile unicorn milk 12 mg denedim. Bir tık ağır geldi, bir de vg/pg oranı 70/30.

-Daha sonra aynı coil ile 6 mg nikotinli 50/50 olan castle long denedim. Bu da istediğimden birazcık hafif geldi. Ancak aroma konusunda daha memnun kaldım. (Ayrıca akışkanlık arttığı için peşpeşe çekimlere daha uygun sanırım, Azalan likidin yerine yenisi daha kolay geliyor)

Anladım ki benim için ideali pg/vg oranı 50/50

Daha sonra 1.8 ohm da aynı unicorn milk i denedim. Bu sefer de bir tık hafif geldi.

Sonuç olarak vardığım nokta şu : 0.7 ohm da 9 mg nikotinli 50/50 oranlı likit benim için ideal olacak gibi

Premium markalardan 9 mg niktoinli 50/50 oranlı likit önerilerinizi alabilir miyim ? Kurduğum mantık doğru mu sizce ?

16. nomoregume

nomoregume
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    104
    Ratings:
    +259 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok
    Hocam boğaz vurumu nasil oldu peki? Ben tutunsuz aroma içince boğaz vurumu alamıyorum. Ya da dandik likiter denedim.

17. mzumrut

mzumrut
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    167
    Ratings:
    +331 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dicodes Dani Box
    -0.7 ohm ile unicorn milk 12 mg : Çok iyi boğaz vurumu. Hatta bir tık fazla. Yalnız peşpeşe çekimlerde biraz yanık tadı aldım sanırım. Emin dee olamadım. O yüzden 70/30 değil de 50/50 istiyorum

-1.8 ohm ile watt ı alt sınırda (10 Watt) tuttum. Aynı likit (unicorn milk 12 mg) bu sefer istediğimden bir tık az boğaz vurumu elde ettim. 50/50 olan castle long'da da 0.7 ohm a göre daha az bir boğaz vurumu elde ettim.

1.8 Ohm bana aynı likitte daha az boğaz vurumu vermesinin yanında artısı ise daha serin buhar vermesiydi. 0.7 de bazen driptip çok ısınıyor.

Not : Fikir vermesi açısından : DL de 6 mg ohw içiyorum. Ancak kesiyor. (Kendinizle karşılaştırmanız için)

18. Uurkarpuz

Uurkarpuz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +14 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ego aio d22 xl
    Aslinda soru da baslik da gayet mantikli. High veya low wattage liquid diye kavramlar var. Bazi likitlerin aromasi yuksek wattlarda, bazi likitlerin aromasi dusuk wattlarda daha belirgin aliniyor. Mesela dinner lady high wattage liquid(kendi sitesinde yaziyor), five pawns ve cuttwood ise(kendi deneyimim) low wattage liquidler.

19. Uurkarpuz

Uurkarpuz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +14 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ego aio d22 xl
    Hocam aromalarini begenir misiniz bilmem ama eliquid france premium ve 50ye50 mtl icimi icin guzel likit markasidir.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
  20. mzumrut

mzumrut
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    167
    Ratings:
    +331 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dicodes Dani Box
    Kesinlikle katılıyorum. Ben dl de de çok sevmiştim. Ancak 12 mg olarak yeni gelen ürünler hep 80/20 getirtiliyor tedarikçiler tarafından malesef

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.