Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Mtl atomizer tavsiye

'Bir Bilene Sor' forumunda blowfish tarafından 8 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. blowfish

blowfish
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag kit+ Expromizer v2.1
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    18.01.2018
    Herkese selamlar. Ben 5 senedir bir elektronik sigara bir ateşli gidip geliyorum. 3-5 ay elektronik sigara 3-5 ay ateşli içmekten adeta yildim:(. Elimde expromizer 2.1 var ve surekli surekli sorun çıkartıyor ya cami kırılıyor ya bir parça tam oturmuyor baya uğraştım bu atomizerle ve vazgeçtim. Sizden ricam bana beni uzmeyecek bir atomizer tavsiyesi. Atomizerde ilk aradığım ozellik aroma ardından boğaz vurumu. Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar cok teşekkür ederim.
    (Bütçe: 200tl)

2. mayk

mayk
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    490
    Ratings:
    +834 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Atopack Penguin
    Hazırda ve bütçenize uygun Penodat var, aroma konusunda da iyi bir atomizer. Expromizer'den daha az parçalı, basit bir sistem.

Denemedim ama Fakirs'in ION Jr'uda aynı minvalde önerilebilir, okuduklarımdan aklımda kaldığı kadarıyla.

İkisi de 195lira :).

Klon olarak Coppervape Dvarw var, 150 - 200 lira arasında, takip ederseniz ikinci elde bulursunuz, malumdan getirtmek kolay değil şu ara.

• Faydalı Faydalı x 1
  3. blowfish

blowfish
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    18.01.2018
    Öncelikle tavsiyeniz icin teşekkür ederim. Penodat benim de aklimda . Fakat yorumları okuduğumda kimisi o atomizere o para çok diyor ama o paraya daha iyi bir atomizer soyleyen de cok yok. Kimisi doggy al diyor kimisi siren.. Anlayacağınız biraz arap saçı bir durumdayım.

4. mayk

mayk
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    490
    Ratings:
    +834 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Atopack Penguin
    • Beğendim Beğendim x 1
  5. blowfish

blowfish
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    18.01.2018
    İşte bu durumda da aklima aklima takılan su oluyor penodat ve doggy arasinda cok büyük farklar yoksa tabi ki doggy tercih ederim, sanırım burada bu atomizerleri kullanan arkadaslar yardim edebilir.
    --- Mesaj Birlestirildi, 8 Kasım 2018, Orjinal Mesaj Tarihi: 8 Kasım 2018 ---
    Evet hasturda ayrı bir konu , sanırım benim sorunum cok kararsiz olmak :grin:

6. daybb

daybb
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    64
    Ratings:
    +162 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico+Troya
    05.10.2018
    Doggy boğaz vurum, kullanım ve sıkılık açısından çok güzel. Ama benim ağız tadıma göre aroma yorumu bir değişik. Eğer aradığınız ilk etapta aroma ise doggy biraz üzebilir. Ama diğer açılardan çok iyi bir atomizerdir. Penodat konusunda çok fazla şahsi tecrübem yok ama aroma yorumunun güzel olduğunu söylüyorlar. Aslında size naçizane tavsiyem sorunu az olan bir atomizer bulun, sarımla, likitteki mg ile ayarlamalar yapıp keyifli hale getirin.

En iyi diye bir şey yok aramayın yorulursunuz :)

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  7. gabamarul

gabamarul
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,265
    Ratings:
    +2,888 / 50
    expromizerden sonra yukarıda bahsi geçenleri almayın tatmin etmez.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  8. blackeagle17

blackeagle17
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    474
    Ratings:
    +1,153 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Expro 1.1, Expro2.1
    23.11.2016
    Expromizer 2.1 sürekli kullandığım atomizerlerimden bir tanesidir. Öyle büyük sorunları olan bir atomizer değildir. Keyifle kullanıyorum. Masraf yapmadan biraz daha şans tanımanızı öneririm.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  9. YesilSiyah

YesilSiyah
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    283
    Ratings:
    +336 / 13
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico 75w, Magma rda,NEBOX
    15.02.2011
    Ben hastur mini rta almayı planlıyorum bir araştırın bence

• Beğendim Beğendim x 1
  10. ustura42

ustura42
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +4 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso target pro
    16.05.2018
    Ben şuan doggy kullanıyorum. Zaten başka birşey de kullanmadım :). Memnun musun diye sorarsan tel sarımı biraz gıcık. Teli vidanın etrafına dolayarak vidayı sıkıyorsunuz. Buda vidayı sıkarken telin atmasına sebep oluyor. Ne kadar alıştım desenizde küçük bir pense yardımı olmadan teli yerine oturtmak biraz zahmetli. Merlin mini gibi teli deliğine sokarak vidalama yapmak daha kolay. Birde alttan dolum olması . İlk zamanlar sıkıntı yapmıyorsunuz ama bir müddet kullanınca bazen üşeniyorsunuz. Hele birde cami biraz fazla siktiysaniz çıkarmak için illa bir tornavida veya iğne tel vs birşey gerekiyor. Bu iki olumsuzluğun haricinde boyutuna göre likit kapasitesi kibarlığı boğaz vurumu (diğerlerini kullanmamış olduğumdan kıyas yapamamakla birlikte) aroması bence güzel. Ateşliden direk buna geçiş yaptım ve 7 aydir ateşli içmiyorum. (Gunde 1 paket kent içerdim) İlk defa tel sarım atom olmasına rağmen 1 kere bile akıtma sızdırma yapmadı . Pamuklamayi nasıl yarsaniz yapın akıtma yapmıyor . Hata tolere payı gerçekten çok yüksek bir ato. Ama su aralar Merlin mini arayışı içindeyim. Hem dl hem mtl olarak kullanilmasi üstten dolum olması bir artı. Deneme şansım da oldu. Aroması boğaz vurumu doggy ile aynı geldi bana. Benim tavsiyem atoya çok para vermeden doggy veya Merlin mini tavsiye ederim.

• Beğendim Beğendim x 1
  11. bekir02

bekir02
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    58
    Ratings:
    +146 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico+siren v2
    klon spica pro 10 numara 5 yıldız orjinalini alacak imkanınız yoksa tabi

• Beğendim Beğendim x 1
  12. murat54

murat54
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +35 / 2
    boğaz vurumu için siren v2, aroma için klon gus unfollow momentous :)

• Beğendim Beğendim x 1
  13. blowfish

blowfish
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    18.01.2018
    Arkadaslar herkese tesekkur ederim yorumları icin. Expromizeri bende seviyorum ama nerdeyse kendi fiyati kadar masraf cikartacak bana. Parcasi bulunmuyor, daha dün sipariş ettiğim bottom tank cam geldi ve uymadı zar zor uydurmaya çalıştım yok bu sefer o-ring ler yırtıldı, yani bilmiyorum bana cok masraflı ya da artik eskidi.

#13 blowfish, 8 Kasım 2018
    Son düzenleme: 8 Kasım 2018
  14. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,576
    Ratings:
    +10,405 / 97
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    04.02.2013
    siren tarzı gta atolar kullanım olarak genelde basit olurlar.aroma ve boğaz vurumunu likit,coil gibi değişkenler ile ayarlayıp direk kolay kullanımlı bir ato tercih etmen sigaraya dönmeni engelleyebilir.yoksa yaşanılan sıkıntılar hemen ateşli yakmaya çok iyi bahanelerdir :) penodat,doggy,siren konularından kullanıcı yorumlarına bakabilirsin.gördüğüm kadarıyla aralarında en çok tercih edilen penodat ama kendin araştırırsan daha net fikirlere sahip olursun.

• Faydalı Faydalı x 1
  15. Burhansenn33

Burhansenn33
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +6 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vgod Pro150
    İon jr günlük kullanıyorum. Sıkılık ve kurulumu iyi. Aroma güzel. Vurum soft. Bol pamuk seviyor. Buhar hafif ılık. Tatminkar

• Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  16. nactrem

nactrem
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +8 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger X + Medusa
    Selamlar. Bir doggy kullanıcısı olarak deckin biraz zor olduğunu söyleyebilirim. Bir de ben SXK klonunu kullanıyorum orijinali bitti malum. SXK klonundaki tecrübelerimi aktarabilirim;

Öncelikle ilk aldığım zamanlar çok mutuluydum hiç sorun yoktu deckin küçük olması biraz can sıkıyordu fakat alıştım. Fakat aradan 2 ay geçti vidalar yumuşadı ve tel ayakları vidayı sıkarken dışarı kaçmaya başladı. Bir de hava kanalından akıtmaya başladı. Sorunun neden kaynaklandığını anlamak için testler yaptım ve sonucunda şunu farkettim ki bacada likit biriktiriyordu ve bu biriken likit direk hava kanalına akıyordu. Biraz süre geçtikten sonra bunu yapmaya başlaması biraz garip geldi ama hala neden böyle olduğunu anlayabilmiş değilim. O ringlerin hepsini değiştirdim, kapsamli bir temizlik yaptım fakat işe yaramdı. Şuan ise kafasına göre bazen likit birikmiyor bazen iste oluk oluk hava kanalına biriken likit akıyor. Olayın likitle bağlantılı olduğunu sanmıyorum çünkü aldığım günden beri aynı likit ile içiyorum. Bu sorunu her doggy kullanan yaşayacak diye bir şey yok ama yine de paylaşmak istedim.

• Faydalı Faydalı x 1
  17. blowfish

blowfish
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    18.01.2018
    Bilgilendirmeler için teşekkür ederim. Sanırım elimdeki expromizerla biraz uğraşıp onunla yola devam edecegim. Ama yine de yedekte bir atomizer düşünüyorum. Cunku herhangi bir olumsuzlukta atesliye dönmek istemiyorum. Aslinda swag kit var ama mtl icimden sonra cocuk oyuncagi gibi geliyor:grimacing:

• Galip Galip x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.