Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin Dikkatine.. Yeni Forum Adresi: http://www.esigara.eu/

LPG taktırma - İstanbul/Ankara

'Motorlu Araçlar (Otomobil, Motosiklet)' forumunda garez tarafından 8 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. solas38

solas38
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    88
    Ratings:
    +242 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vt75 Nano+SQuape Reloaded
    Brc tartışmasız daha iyi hocam.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  2. DeepHouse

DeepHouse
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    18
    Ratings:
    +39 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    X
    Atiket kullandım 3 sene 1 kere bile tık demedi, on numara çekişi vardı, bu işlerde takan servis önemli

• Beğendim Beğendim x 1
  3. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    169
    Ratings:
    +523 / 23
    Normalde prins pahalı bir marka değil mi hocam? Ucuz olunca bir durum mu var işin içinde diye merak ettim

4. azash

azash
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    223
    Ratings:
    +568 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico 25+Penodat+Majör
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    19.06.2017
    silverline modeli pahalıdır.
    adı prins dir ama her sistemde kullanılan ürünler, dönüşüm kitleri farklıdır.

• Beğendim Beğendim x 1
  5. Junkie XL

Junkie XL
    Expand Collapse
    "A lifetime of loneliness ..."

Alınan Beğeniler:
    396
    Ratings:
    +712 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    eXpromizer 2.1
    2000 model Nissan Primera aracımda Atiker vardı ve 1 kere beyin değişti 180TL vermiştim (Fiyatı çok bulunca tamirci bana "Brc beyin olsa 500TL olurdu abi. Dua et atiker varmış" demişti). Sıkıntısızca benzine yakın bir çekişle kullandım (180km hızda tık demedi).

2003 Renault Laguna 2.0/16V otomatik aracımda brc vardı; normal kullanımda iyi olmasına karşın spor modda ani gaz vermelerde benzin/gaz geçişine sebep oluyordu.

2003 Marea Exclusive aracımda Lovato vardı ve performansı pek iyi değildi. Ama hiç sorun çıkartmadı.

Bu iş biraz da motor uyumu ve şans işi. Umarım seçtiğiniz/seçeceğiniz lpg kiti istediğiniz gibi olur.

• Beğendim Beğendim x 1
  6. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    169
    Ratings:
    +523 / 23
    Merhabalar tekrar, büyük ihtimalle prins Technomax taktıracağım.

Aracı sıfır almıştım, iki yıl oldu, üç yıl muayeneye gitmiyoruz ya sıfır olduğu için, üçüncü yılın dolmasını beklemeyeceğim, bir yıl erken muayene olacak ama olsun. Mantıklı mı bu hareket?

Her yıl aracı muayene mi ettireceğim artık? İki yılda bir olan muayene her yıl mı oluyor LPG olunca?

Ankara'daki Memduh ustayı nasıl bilirsiniz?

7. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    169
    Ratings:
    +523 / 23
    Arkadaşlar lpg yi taktırdım, şimdi de muayene sorusu sorayım. usta, genel muayene randevusu al dedi, ben de internetten öyle yaptım. randevuyu aldıktan sonra aracınıza yeni lpg taktırdıysanız tadilat randevusu almayı unutmayın yazıyordu. yakın zamanda bu işlemi yapmış olanınız var mı acaba?

8. Yosta

Yosta
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +14 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yosta livepor 160
    27.5.2017
    hayırlı olsun hocam
    faturayı muayene bitiminde alıp muayene esnasında yaptıranlar var
    tabi usta 1sene sonra fatura kesmeyi kabulederse

9. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    169
    Ratings:
    +523 / 23
    usta teklif etti de ben kabul etmedim hocam, elimde fatura şu an.

10. bskone

bskone
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    110
    Ratings:
    +150 / 2
    25.11.2016
    normal muayne haricinde ilk lpg takıldıgında lpg muaynesi için belli muayne istasyonları var ordan randevu alıp lpg taktırdığız ustanızdan proje ve faturayıda (gerekli evrakları sorun)yanınıza alıp gidin muayne istasyonunda sizden hatırladıgım kadarıyla birde ek-1belgesi istiycekler onuda muayne çevresinde dolduran kişiler oluyor onlardan alıp lpg muaynenizi yaptırıyorsunuz burdaki muayne sorunsuz geçerse size bir belge veriyorlar (eski egzos muayne kağıdı gibi )bunlarla normal muaynenizi yaptırıyorsunuz tüm işlemlerden sonra ruhsatınızıda yenilemeniz gerekiyor ruhsatdaki yakıt türüne benzin-lpg yazılıcak 4-5sene önce yapmıştım bende aklımda kalanları yazdım. anlatımım karışık-zor gibi görünsede hiçde zor deyil şimdiden kolay gelsin.

• Beğendim Beğendim x 1
  11. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    169
    Ratings:
    +523 / 23
    Arkadaşlar konu kalabalığı olmasın diye buradan sorayım: Ankara'da özel Kia servisi önerebilir misiniz? Yetkili servislerden hiç hazzetmiyorum. Araç Kia rio

Edit: 30.000 bakımı için soruyorum. İnternetten araştırdığım kadarıyla harman oto tavsiye ediliyor. Kiaclubtr ye bir soru sorduğumda üç ay sonra cevap geldiği için size sorayım dedim, teşekkürler :)

12. mehmetkoçan

mehmetkoçan
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    72
    Ratings:
    +167 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    tesla nano+tayfun gt2
    30.07.2016
    sorundan alakasız birşey ekliyeyim lpg ile ilgili,face de bir grup var afr ayarı ile ilgili,istanbul ve ankarada olması lazım yapan vatandaşların,bir iki ay kullandıktan sonra aracına afr ayarı yaptır tam randıman alamak ve lpg nin yanlış ayar kaynaklı sorunlarını minimize etmek için.150 tl ye yapıyorlar ama lpg li araçlar için nokta atışı ayar budur,tavsiye ederim.https://www.facebook.com/groups/166227217241702/

• Beğendim Beğendim x 1
  13. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    169
    Ratings:
    +523 / 23
    Lpgyi taktırdığım usta bin km olunca gel dedi. Bir kontrol veya atar lafı geçti. Belki o dediğinizi yapacaktır, teşekkürler.

14. mehmetkoçan

mehmetkoçan
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    72
    Ratings:
    +167 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    tesla nano+tayfun gt2
    30.07.2016
    yok,afr ayarı yapan şu an için ülke genelinde istanbul da bir montajcı var ,candan oto sanırım,lpg ciler standart kurulumu yapar,sonra otomatik kalibrasyon yapar pc den yollar,bu çoğu araçda farkedilmesede zengin veya fakir karışımda çalışma sonucu motor içine ufak ufak zarar verir,lpg motoru erken öldürüyor serzenişlerinin asıl sebebi yanlış ayarlardır.Lpg en sağlıklı yakıt olmasına rağmen benzine göre daha sıcak çalışır,yanlış ayarlar üzerine eklenince bu erken ömrü biten subaplara,bağlantılı bileşenlere zarar vermesine sebepolur,aracınız yeni,tam verim için en sağlıklı ayar afr.AFR ayarı egzoz gazından alınan değerlere göre önce sabit sonra yol testine çıkılarak yapılır.Bu kadar övdün sen yaptırdınmı diye sorarsan,hayır,bana yakın henüz yok,iş dolayısıyla fırsat bulamıyorum ama ben geçen sene ayar kablosu satın alıp kendi ayarlarımı olabilecek en düzgün şekilde yaptım,buna rağmen afr ayarı istiyor

• Beğendim Beğendim x 1
  15. mehmetkoçan

mehmetkoçan
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    72
    Ratings:
    +167 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    tesla nano+tayfun gt2
    30.07.2016
    profilimdeki araca lpg taktırdım,araç 4500 devire gelince benzine geçiyordu,tam 3 meşhur lpg ciye gittim,yol test falan yaptılar,bulamadılar sorunu,nette araştırmalar sonucu çok basir birşeyden olduğunu buldum,enjektör ucundaki nozuller benim aracın gücüne yetişemediği için 1.8 mm den 2.5 mm e genişletilmesi gerekiyormuş,yaptım düzeldi ve bunu bostancı sanayideki en tavsiye edilen adamlar o zaman bundandır diye çözemediler,düşün yapacakları işin ne kadar randımanlı olabileceğini

• Beğendim Beğendim x 1
  16. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    169
    Ratings:
    +523 / 23
    Anladım hocam, bir iki ay sonra yaptırabilirim, şimdi 30 bin bakımı kafamı meşgul ediyor aradan çıkarırsam bu işi iyi olacak :)

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.