Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Laptop Boya Atma Sorunu

'Teknoloji (PC, Akıllı Telefonlar,saatler vs.)' forumunda Alpin tarafından 22 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Alpin

Alpin
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    75
    Ratings:
    +156 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    VGOD
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    16.06.2016
    Merhabalar ESF Ailesi.
    HP Pavilion G6 model laptopum var. Birkaç yıl önce almıştım, seneler sonra boyası atmaya başladı ve git gide yayıldı. Sanki yangından kurtarmışım gibi bir görüntüsü var. Bunu nasıl kurtarabilirim?
    Karbon sticker kaplama yahut boyama gibi bi düşüncem var fakat boya çok fazla zamanımı alır diye düşünüyorum. Herhangi bir öneriniz olur mu?
    Bilgisayarın görüntüsünü ekliyorum. [​IMG]

2. DeXters

DeXters
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +74 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Voopoo Drag / Blitzen Rta
    hocam istediğiniz renge göre reklamcıdan folya alın ve bilgisayarı tamamen parçalayın (özellikle anakart ekran kartı ayırın) önceden zımparaladığınız güzeye bu folyoyu sıcak hava yardımı ve cam sil ile istediğiniz şekli vererek yapıştırınız ama zımpara dan önce kesinlikle toz kalmasın bu olayı araç kaplama işine de benzetebilirsiniz, işlem daha önce denenmiştir...
    Saygılar...

3. BatuTekin

BatuTekin
    Expand Collapse
    </Synt4x>

Alınan Beğeniler:
    681
    Ratings:
    +1,632 / 24
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Legend - Blitzen
    07.04.2018
    Boya kullanma hocam. Uygun fiyata, çizilmez karbon sticker için mağaza önerebilirim. Reklam değil daha çok kendim alışveriş yaptığım mağazalardandır. Kenarları da düzgün kesmeniz için kalem neşterlerden öneririm. Taş çatlasın toplam 30 liraya mal edilir.

https://urun.n11.com/karbon-folyo/autofolyo-karbon-folyo-siyah-127-cm-x-P312805877

- Öncesinde kalın pürüzlü yerleri iyi temizlemenizi öneririm.

4. Alpin

Alpin
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    75
    Ratings:
    +156 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    VGOD
    16.06.2016
    Hocam direk sticker karbon alsam daha iyi olmaz mı?

5. Alpin

Alpin
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    75
    Ratings:
    +156 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    VGOD
    16.06.2016
    bu karbon ile modlarımı kaplıyordum bi zamanlar. Boya temizliği için zımpara mı kullanmalıyım? Ayrıca bilgisayarı sökmem gerekir mi boyanın klavyeden içeri kaçmaması için?

6. BatuTekin

BatuTekin
    Expand Collapse
    </Synt4x>

Alınan Beğeniler:
    681
    Ratings:
    +1,632 / 24
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Legend - Blitzen
    07.04.2018
    Bu yüzeyler için Su Zımparaları var. Hırdavatçıya söylerseniz yardımcı olur tahminimce. Eğer ki profesyönelce bir iş yapmak istiyorsanız ve garantisi yoksa sökün ama onun dışında gerek yok, klavye kenarlarındaki boyanın üstüne de yapıştırabilir ve dediğim kalem neşter yardımıyla kenarlardan düzgünce kesebilirsiniz. Hatta mümkünse yapıştırdıktan sonra 2 tur sıcak fön makinası tutarsanız da kavisli alanlarda işe yarar.

7. wayne

wayne
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    123
    Ratings:
    +361 / 0
    hocam kasayı sökün kaplanacak parçayı alın gidin bir oto modifiye dükkanına istediğiniz folyo kaplamayı seçin güzelce kaplasınlar. parça folyolardan güzelce yapıyolar işçilikte kusursuz oluyo, kullandıkları folyolarda kaliteli ve sağlam oluyor.

8. DeXters

DeXters
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +74 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Voopoo Drag / Blitzen Rta
    o kadar oto tamircisine gitmeye gerek yok istediğiniz rengi reklamcılardan tedarik edin ben olsam 2 renk kullanırdım sürekli kullanacaksın ne olsa :D sonra anakartı ekranı vs söküyorsun arkadaşın dediği zımparayıda kullanabilirsin sünger zımparada nasıl bir sonuç verir bilemem neyse tüm parçaları söktükten sonra cam sil ile ıslattığını yerlere folyoyu yapıştırıp (2 kişi ile daha kolay olur) gerdirerek sıcak hava ile tam yüzeye tutunmasını sağlıyorsunuz hazır sükmüşken birde pc temizleyin mis gibi olur zor bi yanı yok eğer yapamam diyorsanız bi reklamcıya da yaptırabilirsiniz Renk için bordo ve siyah çok güzel diyedüşünüyorum o pc'ye :D

9. rhb

rhb
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    115
    Ratings:
    +170 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Paranormal 250c + Mirage
    30.04.2018
    HP ne diyor bu rezalete? Sonuçta laptop'ı 6 aylığına almıyoruz. Boyasının bir kaç yıl üzerinde kalmasını bekliyoruz..

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.