Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

İş Hakkında(yardım)

'Konu Dışı' forumunda PoleStar25 tarafından 3 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. havsa07

havsa07
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    439
    Ratings:
    +1,238 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    troy 1x v3
    hocam gunaydın..yenı ıs guvenlık kanunları sebebı ıle belgesız eleman ıse alamıyoruz..kalfalık belgesı yeterlı olmuyor..işveren ıcın kalfalık belgesı olan elemanı calıstırmak rısk oluyor..kazancılık yada havuzculuk belgesı aldıgınızda bu sadece işe gırıs gereklı olacak..akabınde yıne teknık servıste tesısatcı olarak goreve devam edeceksınız..keash hocamında dedıgı gıbı suan bolgede ıs olanagı kısıtlı olsada mart ayı ıtıbarı ıle eleman aranacaktır..eger kı ıyı bı otelede denk gelırsenız 12 devamlı calısabılırsınız..teknık servıs departmanı genelde 12 ay calısmaktadır..

• Faydalı Faydalı x 2
  2. PoleStar25

PoleStar25
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    333
    Ratings:
    +710 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    TeslaWye85+Flash23+Hussar
    Peki hocam bu gün bu belgeyi alma yollarına bakacağım bakalım karşıma neler çıkacak zor olcağını sanmasamda

3. Mordor Buharcısı

Mordor Buharcısı
    Expand Collapse
    Haklısın hocam
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    8,887
    Ratings:
    +14,311 / 23
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ant Bros
    Allah tüm işçilerin ve iş arayanların yardımcısı olsun, hangi mesleği icra ederseniz edin emek-sömürü ilişkisi değişmiyor maalesef, hele hele sermayedar derebeyliklerinden oluşan bu ülkede..
    Emeğinizin karşılığı olmayan bir ücret ödüyor diye emekçiye sahip olduğunu düşünen kokuşmuş zihniyet her gün can alıyor, en son aldıkları Ceren oldu..

Umarım tez zamanda sıkıntılarınız biraz bile olsa hafifler...

• Galip Galip x 2
  4. havsa07

havsa07
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    439
    Ratings:
    +1,238 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    troy 1x v3
    belgeyı aldıktan sonra benımle ıletısıme gecebılırsınız..iş konusunda yardımcı olurum hocam..

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  5. Mr. Ocean

Mr. Ocean
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,703
    Ratings:
    +6,855 / 9
    Aman dostum, aman arkadaşım, aman. Sakın gemiye bulaşma. Ne yap, ne et gemiden uzak dur Türkiye'de.

Ülkedeki uzun yıllardır kronikleşen gelir seviyesindeki adaletsizlik sebebiyle denizcilik sektörü şişmiş durumda. Son derece ağır çalışma koşulları (oturup hepsini anlatmayayım), yıpratıcı bir ortam, düşük ve geç ödenen maaşlar, yatmayan sigortalar, 10 aylık kontratlar, despot gemi yönetimi, fırtınası-manevrası, evde yolunu gözleyen ailen.... Ne ailenden biri ölse cenazesine gidebilirsin ne de çocuğunun doğumuna... Onlar hayatta kalsınlar diye sen yaşarken ölürsün.

Asgari ücretle çalışan insanları kandıran kurslar ve simsarlar zengin oldu.

Elinde ne güzel bir zanaatın var. Aman gemi hayali kurup paranı kurslara kaptırma. 3-5 kuruşun varsa kendi zanaatına yatır, biraz sabret ve kendi dükkanını aç. En kötü çevre edin ve çantacılık yaparak başla, oradan dükkan açmaya yürürsün.

Allah yar ve yardımcın olsun.

• Faydalı Faydalı x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  6. MrPopo

MrPopo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    189
    Ratings:
    +349 / 2
    @PoleStar25 Dostum selamlar, sektör bu aralar çok çok kötü. Ben 2011 den bu yana şantiyeciyim ilk defa 2018 Eylül ve sonrası gibi bir çöküş görüyorum. Arkadaşlarımla görüşüyorum büyük şehirlerden onlarda isyan ediyorlar. Aman diyeyim bence hiç kıpırdama. Ufak çaplı işler deneyebilirsin bulunduğun yerde. Tesisat değiştirme,drenaj borulama veya boiler söküm-montaj gibi işler. Yevmiye bazında şuan kalfa en kötü bir iş için günde 200-250 arasına çalışıyor burada(Bodrum). Bunlar dışında pek alternatif yok gibi gözüküyor. Ama için rahat edecekse merak etme heryerde durum aynı. Memleketin hali çok kötü bizim sektörde.

7. Kmlmnkl

Kmlmnkl
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    110
    Ratings:
    +284 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok h-priv
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    05.09.2017
    Kardeşim elinde altın bileziğin var ama yanlış yerdesin(ya da yanlış insanlarla çalıştın) ben kocaelinde yaşıyorum burada ustalara parayla is yaptiramiyorsun. Adam gelip beş dk da elli altmış lira para alacak. Adam seni bir hafta on gün bekletiyor.

8. Kadirturhan

Kadirturhan
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,862
    Ratings:
    +4,248 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    tesla wye 85 penodat
    01.12.2016
    @PoleStar25 naptın iş durumlarını

Bak gençlik ve spor bakanlığı işkurdan kura ile işçi alacakmış ,bunlardan biride ısıtma ve sıhhi tesisat görevlileri:)

• Samimi Samimi x 3
    • Galip Galip x 1
  9. omeringen

omeringen
    Expand Collapse
    -.-
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,197
    Ratings:
    +3,380 / 69
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dvarw, Berserker Mini
    Yersen. Şahsen pek inanmıyorum.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  10. nikakarub

nikakarub
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +25 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    eleaf istick pico
    Hocam burası Türkiye ve sen tesisat işinde sabah 8 akşam 5, öğlen yemek molası, sıkıntısız maaş ve sigorta istiyorsun :) bunlar senin normal şartlar altında en doğal hakların ve olması gerekenler ama sana bir dost bir arkadaş bir kardeş tavsiyesi; bu istediklerini bizim ülkemizde mühendisler bulamıyor kaldı ki bir tesisat ustası bulsun. Mutlu olmanın ilk adımı içinde bulunduğun şartları kabullenmek ve daha sonra bunları nasıl daha iyi bir hale getiririm diye çalışmaktır.

Bir örnek olsun. Benim iş yerimde tesisat işlerime bakan genç kardeşim senin yaşlarında daha 3-4 sene evvel askerden yeni geldiğinde öylesine çalışan bir delikanlıydı, lakin efsane çalışır işine çok hakimdir. Öyle dürüst, öyle namuslu bir kardeşimiz ki 500 bin liramı emanet eder giderim gözüm arkada kalmaz 3 sene sonra geri gelip paramı istesem muhtemelen parayı daha fazla olarak bana geri verir :) Şu an bu kardeşimin kendine çalışan yaklaşık 50 kişilik bir ekibi var ve kim inşaat yapacak olsa direk bu kardeşimize işi verir para bile konuşmaz, bilir ki o ne kadar gerekiyorsa o kadar ücret çıkartır. Yalnız gece 1de de bi sıkıntı olsa arasan 10 dk sonra gelir. Kaç sene geçti hala bi dükkanı bile yok herkes telefon açar öyle ulaşır. Yani demem o ki bizim ülkemizde iş sana gelmez eğer sen gayret edersen işi söker alırsın. Allah yolunu açık şansını bol etsin.

• Faydalı Faydalı x 1
    • Samimi Samimi x 1
  11. J.vaper

J.vaper
    Expand Collapse
    Firma Yetkilisi
    ESF Tedarikçi

Alınan Beğeniler:
    213
    Ratings:
    +536 / 7

Selam

34 yasinda 2 cocuk babasiyim
    Hayata hep hayallerimden 3 5 yil arasi gec yasadim

Babam zamaninda zengin oldugu icin okulu biraktim.

İsyerimiz gece bar restoran 1 yil basinda durdum ve gece hayatini taniyinca tiksinip okumaya karar verdim. Zaten krizde batti gitti.

Liseyi disardan meslek olarak kimya okudum
    Universite gida.
    Sonra isletme isguvenligi vs vs vs.
    Sinif arkadaslarim benden 4 yas ufakti herzaman

2 yil is aradim hayatim alt ust oldu
    Tursucuda calismaya basladim bana gore degil diye biraktim

Dunyanin en buyuk kimya firmalarindan birisine basvurdum millet dalga gecti almazlar diye 5 aylik gorusmeler sonucu okadar insan icinden alindim.

7 yil calistim ve bunalip bir anda istifa ettim

Ufaktan kendi isimi kurdum ve bir yanimda aranizda

Ne yapabilcegini iyicene dusun.

Garaja git yasayabilcegin sehrini sec ve git.

Konuskan ve durust ol

Gerisi kolay.

Sadece kendini motive et. Onemli olan bu. Birak suriyeli her yerde var.
    Sen nerdesin ve nereye gidiceksin.

Biryerde is bulman icin erzurumdan basvurup oraya gitmen gerekmiyor.
    Biraz gozunu karart sec git kimse ac kalmaz. Zaten bu sekildede basarirsan isci olarakda kalmazsin biryerde. Senin yasindayken eski bir arkadasim kacak olarak bir anda avrupaya gecti ve suanda yasal olarak amerikada calisiyor. Ruzgar degirmeni isinde 12000 dolar aliyordu maas olarak. Mekatronik mezunuydu. O gunden beri gorusmuyoruz ehehege

Ben issizken kucuk isler yapip harcligimi aldigim gunleri biliyorum
    5 ay evden birkere bile cikmadigimida.

Petkim ve star rafineri senin bolumunde isci aliyordu ve ucretleri gayet uygun oluyor bilgin olsun. 5 yilini dolduran bir isci 4 5 den assagi almiyor 3 ayda birde cift ucreti var.

Bana ozelden ulasabilirsin konusuruz.

#31 J.vaper, 11 Şubat 2019 16:51
    Son düzenleme: 11 Şubat 2019 23:01
    • Samimi Samimi x 4
    • Beğendim Beğendim x 3
    • Galip Galip x 3
  12. PoleStar25

PoleStar25
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    333
    Ratings:
    +710 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    Şuan çok duygulandım unutmamanız olsun düşünüp yardımcı olmanız olsun çokça teşekkür ederim allah razı olsun bu konuyu açtıktan bi kaç gün sonra trabzondan iş teklifi aldım ama adam sonrasında usta şuan piyasa sıkıntılı malzeme alamıyoruz işe başlayamıyoruz ama aklımdasın dedi bi kaç haftayı boş geçirdikten sonra şuan bizim burada da yavaştan işler başladı yeni bir ilçeye dogal gaz geliyormuş oraya gideceğiz yaz için işkur kaydım yoktur ama bu aralar aklımda idi en kısa zamanda ki yarın gidip ne lazımsa yapacağım çokça saolasınız tekrardan
    Ömer abi gibi aslında bu kura işlerine bende inanmıyorum malum ülkemizde torpilsiz olay yoktur

13. PoleStar25

PoleStar25
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    333
    Ratings:
    +710 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    Abimi desem hocam mı desem bilemedim anlattığınız o güzel arkadaş ender kişiler arasında bunun sende farkındasın işte o arkadaşa bir kaç özellikte ben ekleyeyim benide az buçuk tanımış olun piyasaya çalışırken çogu zaman durumu olmayan insana işçilik ücreti söyleyemeyip abi varsa 5 10₺ bırak yoksa hiç sorun yok duan yeterli diyen yanında çalıştığı patronun ona para vermesi gerekirken yeri geldiğin de patronuna borç para veren ve kazandığı para ve verdiği borç parayı almada zorlanan hayır demeyi bilmeyen yada hayır demek istemeyen iş verenin önerdiği istediği iş kolayken sırf daha iyisi daha güzeli olsun diye zor iş teklif eden birisiyim sırf bunlardan dolayı hiç büyüme şansı olmayan birisiyim ki en az sende ben kadar iyi bilirsin öyle bir devire geldikki çalkp çırpmadan hayat yürümüyo gibi güzel dileklerin için çok teşekkür ederim ilgin için

14. PoleStar25

PoleStar25
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    333
    Ratings:
    +710 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    Okurken başarılı yada başarılı olabilmek için çalışılan hayat öykünüzü ki yaşanmış bir olayı zevkle okudum tabi çektiğiniz zorluklar can sıkıcı olsa dahi lakkin geçmiş günler bir önem teşkil etmiyordurlar artık tavsiyeleriniz ve ilginiz için canı gönülden teşekkür ederim umarım hayallerinize daha erken erişirsiniz bundan sonra

15. Kadirturhan

Kadirturhan
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,862
    Ratings:
    +4,248 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    tesla wye 85 penodat
    01.12.2016
    Allah senden de razı olsun:)

işkur kaydı ve verdiği kursları kulak arkası yapma , ne zaman nerede hangi kapının açılacağı belli olmaz.:)

• Samimi Samimi x 2
  16. Raizo

Raizo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    332
    Ratings:
    +848 / 15
    Allah’ını seven defansa gelsin. Üzerimize iş atsın.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.