Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin Dikkatine.. Yeni Forum Adresi: http://www.esigara.eu/

İngiltere de halk sağlığı birliği Kraliyet Koleji Fizikçilerinin e-sigara ilgili yorumları

'Esigara & Sağlık' forumunda Luckycem tarafından 8 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

?

E-sigara'da kalite konusu hangi aparatları için daha önemli

1. Likitin kalitesi

44 oy
    44.9%
  2. Coil/ tel ve pamuk kalitesi

26 oy
    26.5%
  3. Mod un yazılım ve kaliitesi

1 oy
    1.0%
  4. Atomizer tankların kalitesi ve malzemesi

5 oy
    5.1%
  5. Yukardıkilerin hepsi

51 oy
    52.0%
Birden fazla oya izin veriliyor.
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Luckycm

Luckycm
    Expand Collapse
    MTL/LCJKPY of Kadıköy vapers.
    ESF Gold Member Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    115
    Ratings:
    +152 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    USV-L / Spica pro
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    16.11.2017
    İskoçya da yapılan (CSUR) tarfından bir çalışma ile ilgili yazıdan alınmıştır. Oldukça uzun olan bu yazıdan alıntı yaptım; aslında yazı sigara içen 72 yetişkine bedava e-sigara veriliyor ve 90 gün sonunda % 39 u sigarayı bırakıyor ve buna benzer diğer farklı çalışmalarla ilgili ... ve bu arada başka bir ülkede Juul markasının promosyonla bedava e-sigara aparatları dağıtması haberini de destekliyor. Ama yazıda bizi daha çok ilgilendiren kısmı şu;

İlk başta İngilzicesini ve sonra dilim döndüğünce Türkçe mealini yazacağım. Yazı şöyle;
    'Landmark research from Public Health England (PHE) and the UK based Royal College of Physicians shows that e-cigarettes are around 95 % safer than cigarettes.
    PHE recently re-stated this position, saying that e-cigarettes represent a fraction of the harm of cigarettes an arguing that smokers should be encouraged to switch to e-cigarettes'.
    Tercümesi şöyle ( tabi lütfen İngilizce bilenler yarımcı olsun )
    Landmark Araştırması, İngiltere de bulunan Kraliyet Koleji Fizikçileri ve İngiltere Halk Sağlığı (PHE) elektronik sigaranın %95 normal siagaralardan daha güvenli olduğunu gösterdi.
    İngiltere Halk Sağlığı (PHE) tekrar bu konu hakkına açıklama yaparak e-sigaranın, sigaranın zararları yanında teşkil ettiği zararın çok dar bir arlıkta kaldığını ve sigara içenlerin elektronik siagara içmeye geçmelerinin yüreklendirilmeleri gerektiğini söyledi.
    Yazıda diğer bir önemli nokta da kaliteli elektronik sigara ve malzemeleri kullanılması şartıyla iye bir pasaj olmasıydı. Vaping.com dan aldığım bu yazının kaynağı da PHE nin ( İngiltere Halk Sağlığı Kurumunun ) e-sigara üzerinde ki araştırmasından alıntıdır.

• Beğendim Beğendim x 9
    • Katılıyorum Katılıyorum x 3
    • Faydalı Faydalı x 3
  2. deepveed

deepveed
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    89
    Ratings:
    +228 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    peerless rdta, berserker
    28.03.2018
    ben söylesem kimse inanmazdı :LOL.:
    sigarayı bırakalı 6 ay oldu.
    10 kg aldım (inş vereceğim)
    denize girdiğimde biraz yüzeyim soluk soluğa kalıyordum.
    bu yaz balık gibi yüzüyorum.
    merdivenleri koşarak çıkar oldum.
    çevremdeki herkes hareketlerimin çok anileştiğini ve yüzümün renginin geldiğini söylüyor.
    sindirim sistemin iyileşti.
    sabah öksürerek uyanmıyorum.
    (yaş 44)
    %95 demiş kırmızı etekiler ama ben %5 lik bir zararını dahi şimdilik görmedim.
    yabancı hayranlığı işte.
    bana inanmayın.
    bu arada basuru çıkan bile elektronikten biliyor.
    insanız yahu elektronik içmezken hiç mi hasta olmadınız.
    sigara içerken öksürdüğünüzde sigaradan demiyordunuz.
    geçen gün bir taksiye bindim. adam yeni bir sigara almış camel zifirsiz miymiş neymiş.
    zorla verdi bana küllük yalar gibi oldum. nasıl içmişim 27 sene.
    şimdi üstüm başım misler gibi kokuyor.
    keyifli buharlar.

• Beğendim Beğendim x 8
    • Katılıyorum Katılıyorum x 8
    • Galip Galip x 4
  3. Berkyyy

Berkyyy
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +14 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger
    Degerli paylasim icin tesekkur ederiz.
    Bu tarz saglik test ve bilimsel arastirmalarin yayinlanmasini cok degerli buluyorum.
    Bende ilginctir kisa sureli hareketlerde nefes nefese kalma artti, uzun sureli hareketlerde ise daha dayanikliyim. Yani ornegin bir dolabin en alt rafina biseyler koymak icin 2 defa egilip kalktiginda nefesim yetmiyor gibi hissediyorum ama 4. Kattaki evime merdivenleri hic ara vermeden ve yorulmadan 3 defa inip cikabiliyorum. Nedeni bilmiyorum ama cigerlerim acilmaya basladi surec boyle isliyor diye umuyorum. Yas 40 bu arada 3 ay oldu atesi birakip buhara geceli.

• Beğendim Beğendim x 3
  4. Luckycm

Luckycm
    Expand Collapse
    MTL/LCJKPY of Kadıköy vapers.
    ESF Gold Member Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    115
    Ratings:
    +152 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    USV-L / Spica pro
    16.11.2017
    Ben de süreç aynı şekilde işledi. Tıkanmalar, öksürük ve gırtlak temizlemeler ( affedersiniz) 1 ay içine kesiliyor. Merdivenler rahat çıkılıyor, benim çocukluğumdan beri kilo sorunum vardı ; şimdi birince seneye yaklaşırken kilo almaya bile başladım çok yemememe rağmen, kesinlikle bu araştırmalar ne derse desin biz birebir yaşıyoruz. Ama bunlarda insanın içini rahatlatmıyor değil. Paylaşımlar içn teşekkürler.

• Beğendim Beğendim x 1
  5. ozanb

ozanb
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    31
    Ratings:
    +45 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    PolarMod+ZeusDualRTA
    23.03.2018
    İşte bu tür raporlardan, yorumlardan bahsedince sabit fikirli ateşliciler duymazlıktan geliyorlar.

Rahat nefes alırsınız, iki koşup yorulmazsınız, öksürmezsiniz, afedersiniz-balgam çıkarmazsınız, sabahları ağzınızda o kötü tatla uyanmazsınız. Bunun gibi on tane daha neden sayarım sırf elektronik sigaraya geçmek için. Ama insanlar saçma sapan televizyon haberlerinde gördüklerinden bahsederler. Siz de "o şey normal sigaradan daha zararlıymış" diyen insanlara karşı sakin kalamıyorsanız bendensiniz :)

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.