Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

***İlk Bir Ayda Neler Öğrendim***

'Elektronik Sigara Nedir? Nasıl Kullanılır?' forumunda Metomuratyildiz tarafından 5 Mart 2016 tarihinde açılan konu

***İlk Bir Ayda Neler Öğrendim*** 4.7 5 3votes
4.7/5, 3 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (3)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Metomuratyildiz

Metomuratyildiz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    124
    Ratings:
    +148 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Cuboid
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    02.02.2016
    Evet bu yazıyı 2 martta kaleme almıştım ancak buraya aktarmak ve kısa düzenlemeler bir kaç günü buldu bu yazıda ilk 1 ayda benim için nelerin değiştiğini, neler öğrendiğimi ve bana bu deneyimin ortalama nelere malolduğunu sizlerle paylaşmak istedim.

Kendi işimi yapmam ve bu işin dış sahada olmasından dolayı sigara içmeme gibi bir sıkıntım hiç bir zaman olmadı Yaklaşık 9 yıldır günde 1-birbuçuk paket sigara içen biriydim hem işim hemde sevdiğim hobilerimin (bir çoğuda ekstrem spor olarak adlandırdığımız yoğun performans gerektiren branşlardan) son bir yıldır artık performansımın istediğim düzeylerin altında kaldığını farkındaydım buda beni sigaradan soğutmuştu ancak bir zorunluluk olarak içmeye devam ediyordum gece sigaram biterse içmek istemesem bile uyuyamıyordum... Olduğunu bilmeliydim! Sabah uyanınca ,yemek yedikten sonra, sinirlenince, mutlu olunca... bunların karşılığında sağlığımsa devamlı kötüye gidiyordu net tepkiler alamsamda vucudumdan bunun gayet bilincindeydim ve uzun uzun araştırmalarım sonucunda sigarayı kesinlikle bırakacağıma kendime söz verdim lakin bağımlılık potansiyelim çok kuvvetlidir. Bunun için 'Yerine koyma tedavisini' uygun buldum yoksa yoksunluk belirtileri hayatı yaşanmaz kılacaktı ve 2 şubat 2016'da sigarayı bıraktım!

1-ilk başta en iyisi olsun dedim 200 watt sonucta! gittim Cuboid aldım(bir ay içinde ne modlar gördüm neler öğrendim hepsi cuboidden güzeldi)şimdiyse en iyi diye birşey yokmuş onu öğrendim)Araştırmalarımda Forum çok yardımcı oldu
    2-Subtank mini aldım hazır coil benim için çok gereksiz bir tefarruattı her bittiğinde tekrar almak falan bu yüzden bu atomizeri seçtim(sanki 10yıllık rba'cı gibi) ilk sarımı aldığım kişi yaptı o şekilde başladım
    Pat akşam atomizer short verdi alet çalışmadı ve film koptu! ilk günden bozduk aleti! biraz araştırmayla bir ihtimal düzeltebileceğime inanarak aldım elime teli ve korka korka ilk sarım... ümitsizce tak atoya, aha çalıştı,vallaha çalıştı lan!!! :) kendimi elektrik elektronik mühendisi gibi hissettim o an gönderin beni cern'e çalışayım öz güvenim tavandı... İyikide rba'lı ünite tercih etmişim! yanan yenisi olmayan tek coilim olsaydı ilk günden pes edebilirdim !(rba denilen şeyi forumdan öğrendim)

3-Kombineyi kurdum artık herşey bitti derken a bunun likiti bitti ve meğer yeni başladığını öğrendim. Likit dünyasını fethetmek için 10 cuboid parası hiçbirşey demekti. Gerçekten çok korktum yanlışmı yapıyorum acaba dedim beğenmediğin likiti içmek ateda ceza gibi cünkü setle beraber aldığım 3 tane daha likiti denedim biri dışında ikisini hiç beğenmedim

4-Kendim yapabiliceğim hiç bir şeyi dışarıdan temin etmeme gibi bir huyum vardır bu yüzden kendimi forumun ev yap bölümünde buldum hadiii bir hafta önce bir paket sigara abi derken şimdi vg pg nbase ve aromada eklendi mevzuya, birsürü aroma...

5-Ardından daha komplex aromalar ve daha ardından Ünlü markaların clone tipi aromaları... İlaveten vg,pg dengeleri ph ölçerler derken kendi imal ettiğim karıştırıcı hemen sonrasında demlendirici sonuç 10 çeşit likit ve sadece Subtank! Her likit için aç temizle yıka kurut tekrar dene olucak gibi değil velhasıl ikide rda aldım mutation ve magma ilk başlarda çakma ürün bana çok ters geliyordu şimdiyse CLONE'un CAN olduğunu öğrendim!

6-Cuboid subtankle büyük geliyordu dışarısı için hem yedeklemek hemde kolaylık sağlaması açısından just ikinin bataryasınıda aldım

7- şimdi meşe fıcısı yaptırıyorum yapım aşamalarını kayıt altınada alıcağım
    sonuç ne istersem internet ve tedarikçilerimiz sayesinde alabiliyorum ve bunu zamanında sigaraya verdiğim parayla yapıyorum çok ilginç gerçekten:)) sonuçta bir ayın sonunda sigara içtiğimde elimde kalan tek şey dolu bir kültablasıydı şimdi ise böyle bir setim var.[​IMG]
    Umarım yeni başlayan, başlıyacak olan arkadaşlara,abilere,ablalara küçükte olsa bir fikir verir ve bu forumun değerini bilirler benim için yeri çok ayrıdır teşekkürler esigara.us ve bu forumu bilgi deposu haline getiren isimini sayamadığım asıl Krallara

Birdaha sigara mı ? yok artık daha neler güldürmeyin beni hangi sigara kendi yaptığın bi castle long gibi olabilir ki :)

Sağlığım mı?
    2 şubat akşamı tansiyon değerim: 13-10 pulse 121
    2 mart akşamı tansiyon değerim: 11:7 pulse 92

vucut uzuvlarım herzaman üşürdü şimdi sıcacık kapasitem ve performansımda belirgin artış var üşengeçliğim tarihe karıştı genel olarak çok pozitif hissediyorum
    Saygılar sunarım..

• Beğendim x 84
    • Galip x 10
    • Samimi x 5
    • Faydalı x 4
    • Katılıyorum x 2
    • Yaratıcı x 2
    • Komik x 1
  2. nadas00

nadas00
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,157
    Ratings:
    +1,775 / 27
    Kullandiginiz Cihaz:
    VTC, Troy 1x, Kayfun v3
    Hocam veriyorum arkaya müziği.

Okuması çok keyifliydi, sizinle beraber mutlu oldum. Adınıza sevindim. Deneyimleriniz yeni başlayacaklara hem rehber, hem de umut kaynağı olacaktır diye düşünüyorum.

• Beğendim Beğendim x 5
    • Komik Komik x 4
    • Galip Galip x 1
  3. Oguz01adn

Oguz01adn
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    151
    Ratings:
    +220 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    KBox Mini + Troy 1x
    Sağlığım diyince ciğer tomografisi paylaşacaksın sandım.
    Kalp ritmiyle tansiyonla bu işin pek alakası olduğunu sanmıyorum hocam.Nacizane.

• Beğenmedim Beğenmedim x 3
    • Katılıyorum Katılıyorum x 3
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  4. zemheri

zemheri
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    84
    Ratings:
    +120 / 3
    20.11.2015
    Cok guzel bir yazi olmuş :)

Ama sete dikkat etmek lazim kem gozlu arkadaşlar olabilir.misal ben gozum kaldi valla :))

• Komik Komik x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  5. nadas00

nadas00
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,157
    Ratings:
    +1,775 / 27
    Kullandiginiz Cihaz:
    VTC, Troy 1x, Kayfun v3
    Benim de maşallah dediğim üçüncü güne çıkmaz, gözüm kaldı bir şey diyemedim. :)

Keşke benim olsa.:rolleyes::p

• Beğendim Beğendim x 4
    • Komik Komik x 2
  6. zemheri

zemheri
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    84
    Ratings:
    +120 / 3
    20.11.2015
    Aaaaaa simdi gördum bide arkadaş meşe fıcısı yaptiriyorum demiş :)
    meşe ficisinin rakisi guzel olur,viskisi zaten malum,likiti nasil olur acep :) agzim sulandi

Keşke benimde olsa

• Beğendim Beğendim x 1
    • Komik Komik x 1
  7. Metomuratyildiz

Metomuratyildiz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    124
    Ratings:
    +148 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Cuboid
    02.02.2016
    Sigara içmenin yarattığı koroner kalp hastalığındaki büyük risk, aynı hastalığa neden olan yüksek kan basıncı veya yüksek kolesterolün yarattığı riskle eşit orandadır. Sigara içme alışkanlığı ile birlikte diğer risk faktörlerinin de varlığı, sigara kullanmayan sağlıklı kişilere göre risk faktörünü değişik oranlarda arttırmaktadır. Hipertansiyon ve sigara ilişkisinde kardiyovasküler morbidite ve mortaliteye atfedilen risk (%), Framingham Çalışması ile saptanmıştır. Bu çalışmanın sonuçlarına göre, sigara ve hipertansiyon, kardiyovasküler mortaliteye erkeklerde %20, kadınlarda daha az olmak üzere %13 risk luşturmaktadır. Sigara içen bir kişide, eğer ikinci bir risk faktörü mevcutsa, bu durum hastalık riskini sadece tek risk faktörü mevcut olan kişiye göre binde 49 daha fazla artırmaktadır. Eğer üç risk faktörü bir arada ise, o zaman risk, binde 86’dan fazla olmaktadır. Üç faktör (sigara içme alışkanlığı, yüksek kan basıncı, yüksek kolesterol) bir arada oldukları zaman, birbirlerini sinerjistik biçimde etkileyerek hastalığın oluşumunu hızlandırmaktadır. Sigara kullanımına bağlı koroner kalp hastalığı riski, 30’dan sonraki her yaş için mevcuttur. Fakat sigara içimi, genç yaşlardaki koroner ölümlerinde, ileri yaşlardaki ölümlere göre çok daha fazla rol oynamaktadır. Bu risk sigaranın bırakılması ile birdenbire azalır.

Konumuzun bamteli Sağlıksa; Bir ayda ciğerlerde inanılmaz değişimler olduğunu idda etmek bence biraz iddalı olurdu
    . 3ayın sonunda bir belki denenebilir lakin ciğerlerimde pek bir sorun gözükmedi bunca zaman. benim bahsettiğim performans kondisyon ile alakalı. Bu arada kalp atışı ve tansiyon tahmin ettiğinizin çok üstünde vucudunuzu tanımanız için yardımcı birer öğedir. İstatisliksel olarak 2yıldır tansiyonumu ölçmekteyim ve emin olabilirsinizki nasıl hissettiğinizde nasıl tansiyonunuzun olduğunu kavramak vucut ritminizin neye dalalet ettiğinin farkında olmanız anlamına gelmekte hocam saygılar.

#7 Metomuratyildiz, 6 Mart 2016
    Son düzenleme: 6 Mart 2016
    • Katılıyorum Katılıyorum x 5
    • Beğendim Beğendim x 4
  8. sryz

sryz
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    252
    Ratings:
    +488 / 11
    Yeni baslayacak biri olarak keyifle okudum yazdiklariniz...ismini sayamadigimiz bilgi deposu krallar cok guzel cumle....aslinda kendini kurtarmis biri olarak foruma girip, zaman ayirip, yeni baslayanlar icin samimi yaziniz da sizi krallardan biri yapiyor :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğendim Beğendim x 5
  9. Beyaz©

Beyaz©
    Expand Collapse
    Flavour Boss
    ESF Gold Member ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    3,216
    Ratings:
    +6,652 / 29
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico*Hastur mini
    31.12.2015
    Forumda her türlü soru, sorun ve konu mevcut olduğu için, tembellik etmeden ve iyice araştırma yapmadan soru sormamayı öğrendim. Ama birçok farklı yorumdan dolayı kafam karışmışsa, çekinmeden tecrübeli arkadaşlara sorabileceğimi de öğrendim...

• Beğendim Beğendim x 5
    • Faydalı Faydalı x 1
    • Samimi Samimi x 1
  10. EnzoB

EnzoB
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +13 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Joyetech Evic VTC Mini
    05.12.2015
    Güzel paylaşım olmuş keyifle okudum, 1 ayda sağlam adımlar :)

• Beğendim Beğendim x 1
  11. qwerty11

qwerty11
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +30 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    YIHI SX ML CLASS
    02.03.2016
    Keyif verici bir yazı olmuş.. Fotografdaki külliyatta can alıcı... :)

• Beğendim Beğendim x 1
  12. LeKLeK

LeKLeK
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +7 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtc mini - cuboid
    09.03.2016
    bu yazıya en uygun muzıkte sanırım bu olurdu hocam bravo :)

• Beğendim Beğendim x 1
  13. Metomuratyildiz

Metomuratyildiz
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    124
    Ratings:
    +148 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Cuboid
    02.02.2016
    Bu hafta denediğim coiller:

• Beğendim Beğendim x 1
  14. stratosfear

stratosfear
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ratings:
    +11 / 0
    Elinize sağlık...

• Beğendim Beğendim x 1
  15. issizogrenci

issizogrenci
    Expand Collapse
    işsizlik kötü, öğrencilik dahada :(

Alınan Beğeniler:
    104
    Ratings:
    +148 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    HERŞEY- vII
    Elinize sağlik, sizin adiniza mutlu oldum . Hazir konusi acilmisken bende Kisa bi macerami yaziyim dedim. Ben pederi sigara yuzunden kucuk yasta kaybettim ve sıkı yesilayciydim taki liseye yillarina kadar, liseyle beraber sigaraya basladim ve 6-7 yil icitim, simdi 5-6 aydir icmiyorum. Birakma sebebim bende 7 yildir extreme sporlarla ugrasmam ve yuksek irtifada carpintimin artmasiydi, hatta kronik kalp rahatsizligim ve ritim bozuklugum oldugunuda ogrendim :rolleyes:. Birakmasam buyuk ihtimal gidici gibiydim de simdide kalici gibi degilim:confused:, bakalim sonumuz ne olacak. Son 5-6 aydir fazla bi rahatsizligim yok, hatta bu sene grip, nezle bile olmadim ki her kis kesin olurum, demekki bu meret bagisikligi bile etkiliyormus, neyse insallah bidaha hataya dusup baslamayiz ve ceyranliyida birakiriz :ThumbsUp.:

• Beğendim Beğendim x 2
    • Samimi Samimi x 2
    • Samimi Samimi x 1
  16. oXelight

oXelight
    Expand Collapse
    BUHARADAM
    ESF Hakem Heyeti Platin Üye ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    4,730
    Ratings:
    +8,259 / 97
    Kullandiginiz Cihaz:
    F/P cihazlar
    18.01.2014
    keyifle okudum yazınızı. Sanırım dekang la başlayıp fıçıyla bitirdiniz işi :)

Hocam kesinlikle katılıyorum ve laf yeme uğruna şu tembel arkadaşları trollüyorum sonra kıyamayıp yardımcı oluyorum :)

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  17. HAKENN

HAKENN
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    264
    Ratings:
    +374 / 2
    sanırım hepimizin geçtiği yada geçeceği yolu özetlemişsiniz, okurken kendimi buldum.

18. Logic

Logic
    Expand Collapse
    19 Mayıs 1919

Alınan Beğeniler:
    1,156
    Ratings:
    +2,175 / 74
    Aromalardan mümkün olduğunca uzak durmanızı tavsiye edeceğim. Ben aynı sizin gibi "yerine koyma" düşüncesi ile buhara yöneldim, çok uzun yıllar sigara içytim ve birçok kez bırakma savaşı verdim onun için o sürecin ne kadar sancılı olduğunu çok iyi biliyorum. Likitlerimi kendim hazırlıyorum, şuan genelde 6mg nikotin oranlı ama gün içinde tanka nikotinsiz ilaveler yaparak seviyeyi düşürüyorum. Aroma dan kurtulmak için ikinci tankımda yine kendi hazırladığım düşük yüzdeli ve çoğunlukla tütün ve meyva aromalı (TPA) likit var, canım çektiğinde o tanka geçip ondan çekiyorum.

Güzel ülkemizde yaşanan acıları görmezden gelmeden mümkün olduğunca keyifli günler dilerim herkese.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  19. Pupuli

Pupuli
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    277
    Ratings:
    +485 / 13
    29.03.2016
    Yarım saattir bakıyorum neden aynı şeylerden iki tane var diye.

Ayna varmış meğer. Adjfjajanss

• Komik Komik x 11
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Samimi Samimi x 1
  20. Fiyakali

Fiyakali
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    14
    Ratings:
    +24 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    subtank mini nautilus min
    06 12 2015
    ilk 1 ayda öğrendiklerim
    tel ve pamuk işini en sonunda ayarladım ve tad aldım
    subtank tan daha iyileri varmış :D
    sürekli yeni ürünler çıkıyor
    hazır coillerin herzaman iyi olmadğı

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.