Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

ikinci el alınır mı? hangisini almalıyım?

'Bir Bilene Sor' forumunda atakanndm tarafından 18 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. atakanndm

atakanndm
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vap. armour
    arkadaşlar merhaba, foruma yeni katıldım eğer konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

yaklaşık birkaç hafta önce fransadan bir arkadaşımın bana kalem sigara hediye etmesiyle sigarayı bıraktım ve elektronik sigara kullanmaya başladım daha sonra elimdeki likitlerin çok sağlıksız olduğunu öğrendim ve bu forumu buldum genel olarak insanların konularını okuduktan sonra kimsenin bu pod denilen kalem tipi cihazları kullanmadığını öğrendim ve cihazımı yükseltmeye karar verdim fakat tedarik işleri cihaz seçenekleri ve kavramlar çok karışık üstesinden gelebileceğimi bilsem de başlangıcı yapamadım...

sormak istediğim bir takım şeyler var genel olarak forumun arama sisteminde bulamadığım şeyleri soracağım, mtl olarak kullanacağım, 150w 75w arasındaki farklara baktım küçük bir cihaz istiyorum dijital ekran istiyorum araştırmalarım sonucu tarot mini, vtc mini, smok qbox 50w gibi ürünler arasında gidip geliyorum fakat bu ürünleri googlede 10-20-30 sayfa dolaşsam bile hiçbir yerde stok bulamıyorum hatta pico alien gibi ürünlerde dahi stok bulamıyorum bana ufak sayılır ürün önerileri yapar mısınız kit halinde alabileceğim

sitenin 2. el bölümünü ve satış bölümünü kurcaladım 1 gün fakat oradaki ürünleri kapmak da mümkün değil birisi bir şeyi satışa koyduğu gibi ürünler kapılıyor ve sitedeki bu tip ürünleri 0 olarak satış yapan elinde ürün bulunan tedarikçi bulamadım eğer bildiğiniz varsa gönderebilir misiniz günlerdir araştırmalarım sonuçsuz

son olarak ürünü satın aldığımda ekstradan bir likit almaya karar verirsem sitede kimden almalıyım en sağlıklı likit hangi likittir ve evyapın ne olduğunu bilmiyorum öğrenmeli miyim yardımcı olursanız sevinirim yardımcı olacak olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim

#1 atakanndm, 18 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 18 Ağustos 2019
  2. brusher

brusher
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    491
    Ratings:
    +1,483 / 34
    Kullandiginiz Cihaz:
    G Class, Siren 24v2
    http://www.esigara.eu/resources/smo...ok-q-box-kit-235tl-smok-m17-kit-175-tl.11511/

ya da diğerleri

http://www.esigara.eu/kategori/elektronik-sigara-satis-forumu.111/
    --- Mesaj Birlestirildi, 18 Ağustos 2019 ---
    Ha bu da likit satışları. http://www.esigara.eu/kategori/esigara-likitleri-satis-forumu.417/

• Beğendim Beğendim x 1
  3. Saldıray Abi

Saldıray Abi
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    405
    Ratings:
    +799 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    kararsızlıklar içinde.
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    bırakamadım :(
    Likit olarak forum tedarikçileri sizin için doğru tercih olacaktır. Cihaz olarak ikinci el ve sıfır ilanları takip etmeniz gerekiyor. Dahili ve harici pilli cihazlar var o konuda da karar vermeniz gerekiyor.Harici alırsanız ekstra pil şarj cihazı almanız gerekecek, dahili alırsanız gün içerisinde bittiğinde bilgisayardan vs şarj edebilirsiniz. Kibar mod olarak colossal olabilir. Tabii bu konuda bütçe çok önemli yoksa ne kibar modlar var :D

• Beğendim Beğendim x 1
  4. atakanndm

atakanndm
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vap. armour
    mükemmelsiniz hocam çok teşekkür ederim son olarak bir de cihaz önerisi alabilir miyim tek pil ile çalışan bir cihaz önerisi ve mtl likit önerisi

5. atakanndm

atakanndm
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vap. armour
    300-350 tl bütçe ile alabileceğim cebimde taşıyabileceğim herhangi bir mod önerebilir misiniz hocam üstteki yorumdaki link işime yaradı oradan almayı düşünüyorum eğer stok kaldıysa ve birde mtl likit tavisyesi alabilir miyim

6. Saldıray Abi

Saldıray Abi
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    405
    Ratings:
    +799 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    kararsızlıklar içinde.
    bırakamadım :(
    Başlangıç olarak şahsi fikrim penodat veya major tercih edebilirsiniz. Colossal 350 ile 450 tl aralığında major ve penodatta değişken olmakla beraber 150 TL civarında bulunabilir.

7. brusher

brusher
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    491
    Ratings:
    +1,483 / 34
    Kullandiginiz Cihaz:
    G Class, Siren 24v2
    Cihaz konusu beni aşar hocam, bazı takıntılarım var.
    Ato olarak, kullanmadım ama yorumlara göre f/p olarak expromizer v4 alabilirsiniz. Tabii tel sarmayı, pamuklamayı falan da öğreneceksiniz. Sorun değil derseniz başlangıç için temco kanthal 28 ga ve cotton bacon prime öneririm. Sarım şişi vs vs.iş uzar.

Sarımla uğraşmam hazır coilli olsun derseniz nautilus 2s önerebilirim.

8. atakanndm

atakanndm
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vap. armour
    teşekkür ederim nautilus 2s adını zaten çok duyuyorum şimdilik alacağım cihazın kitini kullanıp sonradan bir atomizer almayı düşünüyorum şuan cihaza takılmış durumdayım kafamda armour pro var birkaç soru için öm attım yardımların için çok teşekkür ederim, sizce cihazla birlikte mutlaka ve mutlaka nautilus 2s de almalı mıyım? şimdilik almasam da olur mu?

9. brusher

brusher
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    491
    Ratings:
    +1,483 / 34
    Kullandiginiz Cihaz:
    G Class, Siren 24v2
    Armour pro ile gelen ato bildiğim kadarıyla MTL değil DL için.

10. atakanndm

atakanndm
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vap. armour
    hadi ya, bu kötü oldu benim için o zaman mecburen atomizer de almam gerekebilir atomizerin dl veya mtl olduğunu nasıl anlıyorsunuz

11. ogzhnpcmn

ogzhnpcmn
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Pico 25, tesla 85w çok sık kullanılan tek pilli modlar. Pico'da aslında 25 olan değil ufak olan kullanılıyor ama 25 de en azından büyük atomizer da kullanabilirsin.

Ato olarak yine çok kullanılan ve uygun fiyatlı atoları öneririm. Penodat, major baya yaygın fakat sarımları biraz daha hassas ve buna bağlı likit akıtma gibi sorunlar yaşanabiliyor. Benim tavisiyem berserker, siren gibi akıtma ihtimali pek olmayan ve pamuklaması coili kolay olan atomizerler ile başlayıp daha sonra takas ile veya satarak daha kaliteli atolara geçmen.

12. atakanndm

atakanndm
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vap. armour
    bu elektronik sigara parçaları çok karmaşık az önce 2 seçenek arasındaydım şimdi 2 seçenek daha eklendi kafam allak bullak oldu :/ nautilus penodat major berserker siren bunların hepsi atomizer sanırım şimdi peki bunların farkı ne hepsi mtl sanırım likitle de ilgisi yok bunların miligram kapasiteleri de neredeyse aynı fiyatları ve satıcıları konusunda ise 0 bilgi sahibiyim

13. hypercapnia

hypercapnia
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    35
    Ratings:
    +66 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    IJust S, Luxe S
    Öncelikle ihtiyaçlarınız doğrultusunda swag öneririm. Uzun süre araştırdığım bir kit. Ve sorduğum herkesten cihazın sağlam olduğunu duydum diğer bir önerim de daha güncel bir cihaz olan armour pro. Çok şık swag kadar ufak olmasa da ufak ve hafif sayılır. Yalnız şöyle bir durum var ki bu kitlerle mtl içim yapamazsınız. Ayrıca mtl atomizer almanız gerekir. Yani mod olarak swag ya da armour tercih edip yanına da mtl bir atomizer almanız gerekir ki bulursanız flint atomizer öneririm çünkü hazır coilli kullanmanız rahat olur ve coilleri hem salt hem de normal likitlere göre dizayn edilmiş iki likiti de kullanabilirsiniz.

Evyap konusuna gelirsek; bu iş bir yerde hobi diğer yerde ise likit masrafınızı oldukça azaltacak bir iş. Çoğu yerden aldığınız likitlerin içinde neler olduğunu bilmeden içmektense likitinizi kendiniz üretmek de cabası. Bu iş için nbase adı verilen nikotin/vg/pg içeren bir madde ile aromaya ihtiyacınız olacak. Keyf veya ilke kimyadan ihtiyacınız olan nikotin oranına göre nbase temin edebilir, velabuhar dan da zevkinize göre aromalarınızı alıp likit yapımına başlayabilirsiniz.
    Şırınga, demlenme süreci için şişe (cam önerimdir) yanınızda depolayıp taşımak için de gorilla tarzı plastik şişeler alabilirsiniz.

İşlem basit. İlkokul düzeyinde bir yüzdelik hesabıyla yapacağınız likit için gereken aroma ve nbase miktarını şırıngalarla ölçerek şişeye koyuyoruz. Sonra alıyoruz süt gibi bir renk alana kadar çalkalıyoruz. Tercihen ilk 1 saat kapağı açık olarak havalandırabilirsiniz. Daha sonra da gün ışığı görmeyen ve oda sıcaklığına yakın bir yerde demlenmeye bırakıyoruz. Bütün iş kısaca bu. Her aromanın farklı demlenme süresi vardır. Bunlar gibi bilgileri internet üzerinden ya da alım yapacağınız siteden bulabilirsiniz.

Hayırlı olsun...

14. ogzhnpcmn

ogzhnpcmn
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    yani başta karmaşık gelmesi normal fakat temelde elektronik sigara iki ana parçadan oluşuyor; mod ve atomizer.

mod altta olan, ateşlemeyi yapan, pili barındıran kısım. mtl içecekseniz tek pilli yeterli.

atomizer ise üstte olan, likiti ve coili barındıran kısım. coil moddan gelen elektriği ısıya çeviren parça oluyor ve belirli aralıklarla değişmesi gerekiyor. atomizerda çok çeşit var fakat başlangıç için ikiye ayırırsak haızr coilli ve sarım coilli diyebiliriz. hazır coilli atomizerlarda coil değişimi kolay fakat maliyetli. sarım coilli de ise sarım nispeten zor, maliyet düşük ve genel anlamda içim keyfi daha yüksek oluyor.

sarım nispeten zor dedim çünkü kimi atomizerda sarım başlangıç için oldukça can sıkıcı olabiliyor. bu yüzden sarım için tavsiyem siren 22mm veya berserker mini. hem kaynak video, kullanıcı bol hem de sarımları kolay likit akıtma ihtimali çok düşük.

hazır coilde ise @hypercapnia nın tavsiyesi flint, ben de nautilus u öneriyorum. flinti kullanmadım nautilus u kullandım gayet güzel başlangıç atomizerı.

mod olarak ben 3 senedir pico kullanıyorum en ufak sorun yaşamadım hala canavar gibi çalışıyor. @hypercapnia nın önerdiği swag da bir arkadaşımda var çok şık ve hafif bir mod ikisini de tavsiye ederim. tesla 85w ı kullanmadım açıkçası ama forumda yere göğe sığdırılamıyor, alan bir daha alıyor, bir daha alıyor :LOL.:

forumdan satın alma başlı başına ayrı bir olay, ben özellikle aradığım bir ürünü hiç alamadım hep stoklu satanlardan alabildim. http://www.esigara.eu/kategori/elektronik-sigara-satis-forumu.111/
    burada üst kısımda tedarikçi ilanları var onlara bak varsa oradan al can sıkıcı bir şey yaşayacağını sanmıyorum.

• Beğendim Beğendim x 1
  15. kaansoylu1907

kaansoylu1907
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +16 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico dual-manta rta
    14.03.2019
    Başlangıç kiti olarak tabiki picoyu öneririm hem de hiç düşünmeden zaten o cihazla mtl veya dl olarak tercihini yaparsın ondan sonrada kendine göre bi cihaz alırsın ben picodan çok memnun kaldığım için çift pilli versiyonunu aldım üzerine de dl atomizer taktım likit olarak da evyapı araştırmanı tavsiye ederim video falan izleyerek öğrenebilirsin nasıl yapılacağını öğrenene kadar da forumdaki satıcılar sana yardımcı olacaktır likit konusunda

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.