Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Ida rda hakkında sorularım

'Bir Bilene Sor' forumunda No to cigarettes tarafından 15 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

Etiketler:
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. No to cigarettes

No to cigarettes
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    63
    Ratings:
    +136 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag + Serpent 22
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    12.07.2019
    Merhabalar. Forumda pek başlık/bilgi bulamadığım IDA hakkında birkaç sorum olacak;

1- Alabileceği kadar doldurunca kaç ml likit alıyor? Günlük 1,5-2 ml'yi geçmeyen bir kullanıcıyım. Likit şişesi taşımam gerekir mi?
    2- Boğaz vurumu memnun eder mi? Aromasının çok iyi olduğunu duydum ama boğaz vurumu benim için daha önemli.
    3- Sıçratma ihtimali var mı? Daha önce rda kullanmadığım için hiçbir fikrim yok bu konuda. Pamuk direk likitle temas edeceğinden besleme fazla olmaz mı? Kötü olmayan bir pamuklama ile sorun yaşar mıyım?
    4- Sızdırır mı? Alabildiği kadar likit doldurup çantamda taşıyacağım ve çantamda setupumun büyüklüğüne yakın bir cep var, yani çok fazla sallanmayacak, ama yine de sızdırma problemi yaşar mıyım?
    5- Verilen paraya değer mi? Ultem topcap ile birlikte alacağım için ₺200'e yaklaşacak. Onun yerine (boğaz vurumunu göz önünde tutarak) şu mtl rdayı al, daha iyidir diyebileceğiniz marka/model var mıdır?

Cevaplar için herkese şimdiden teşekkürler. Çok özenerek yazdım, konu hakkında birkaç yorumunuzu alırım :D

2. antitu

antitu
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,725
    Ratings:
    +6,887 / 62
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spica Pro&Sbody Macro 75
    14.11.2016
    • Galip Galip x 7
    • Beğendim Beğendim x 1
  3. thermo

thermo
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    430
    Ratings:
    +994 / 37
    Kullandiginiz Cihaz:
    troymini troy1x
    Şişe taşımak gerekir, alabildiğince doldurulmaz. Doldursan bile yetmez, ida çok yakar ,
    Boğaz vurumu ve aromasi mukemmel degildir, tatminkardir.
    En önemli özelliği kullanımının kolay olmasi. Kapağı pıt diye açıp likiti damlativerirsin. Sarımı ve temizliği kolaydir.
    Boğaz vurumu olsun, aroma çok dert değil dersen spica pro alabilirsin.
    İdada Boğaz vurumu almak istersen coili hava deliğinden olduğunca yuksege konumlandir, aroma azalır, sıcaklik ve bogaz vurumu artar.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  4. L E Y L E K

L E Y L E K
    Expand Collapse
    Buhar Tiryakisi

Alınan Beğeniler:
    336
    Ratings:
    +759 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    BERSERKER MİNİ
    30.03.2018
    @No to cigarettes
    Konu açmadan önce google usta ya örneğin ''esf ida rda'' diye aratırsan başlıklar karşına çıkar

• Beğendim Beğendim x 1
  5. adigethamade

adigethamade
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    146
    Ratings:
    +441 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dicodes Dani Box Mini
    12.10.2016
    Ben son soruya cevap vereyim, evet değer. 130 Tl'ye değer. Ultem topcap değer mi, bence değmez, ben attım kenara duruyor. Ama troy drip tip güzel gider.

• Beğendim Beğendim x 1
  6. Gorilla's Vape

Gorilla's Vape
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    157
    Ratings:
    +303 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Her şeyden bir miktar...
    1) Damlatmalı bir atomizerde mutlaka yanınızda likit taşımanız gerekir, damlattım dışarı çıktım yapamazsınız. :)
    3) Sıçratma mevzusu sarımla ve pamukla alakalıdır genelde, siz ne kadar nizami ve düzgün sarabilirseniz o kadar az sıçrama yapar, ne kadar özensiz bir sarım yaparsanız o kadar fazla sıçrama yapar.
    4) Her atomizer arada bir sızdırma yapabilir, hiçbirine %100 güven olmaz. :)
    5) Ödenen paraya değer mi değmez mi orasına sürekli kullanıcıları daha net bir yanıt verebilirler ama boğaz vurumu için kendi adıma siren v2'yi tavsiye edebilirim.

• Beğendim Beğendim x 1
  7. toranaga

toranaga
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    723
    Ratings:
    +1,890 / 46
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spica Pro & Skyline
    02.08.2016
    Koleksiyon olsun diye alacaksanız değer. Evde likit denemek için en ideal rda lardan birisidir. Ancak ödeyeceğiniz 200 TL ile aroması ve boğaz vurumu daha iyi rta tarzı bir atomizer alabilirsiniz.

Edit: Elimde hem Ida hem de troy rda var. Diğer atomizerlerden sıra gelmiyor. Arada sadece nostalj olsun diye kullanıyorum. Yoksa damlatma ile uğraşmak iş değil.

• Beğendim Beğendim x 2
  8. No to cigarettes

No to cigarettes
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    63
    Ratings:
    +136 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag + Serpent 22
    12.07.2019
    İda düşünmemin birkaç sebebi var aslında, boyunun kısa olması güzel, swag mod kullanıyorum o yüzden max 23mm ato alabilirim. Ayrıca zaten 1,5-2 ml kullanıyorum günde, maximum 2-3 defa damlatma yapmam gerekecek (tam ne kadar likit aldığı hala cevaplanmadı ama, tahmini söylüyorum)

9. No to cigarettes

No to cigarettes
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    63
    Ratings:
    +136 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag + Serpent 22
    12.07.2019
    O konuyu gördüm, bayağı incelememe rağmen numara rezervleri ve sohbetten başka birşey göremedim. Ya kimse açıklayıcı bir tanıtım/inceleme yapmamış, ya da 160 sayfa arasından benim gözümden kaçtı.

10. toranaga

toranaga
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    723
    Ratings:
    +1,890 / 46
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spica Pro & Skyline
    02.08.2016
    Ida yaklaşık 1.5 ml ile 2 ml arasında likit alır. Kullanımınız günlük 2 ml ise işinizi görecektir.

• Galip Galip x 1
  11. nepsonelde

nepsonelde
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +9 / 1
    1. Alabileceği kadar dolduramazsınız. En ufak bir eğim verdiğinizde hava tüpünden hava kanalına likit iner. Sürekli düz tutamayacağınızı varsayıyorum. 0.5 ml sorun çıkarmaz. Likit şişesi taşımanız lazım.
    2. Yüksek nikotinle gayet iyi. Penodatla boğaz vurumu anlamında bir fark görmüyorum.
    3. 1 senedir hiç sıçradığını görmedim. Muji rayon ve cotton bacon kullandım. Ayrıca Pamuğu hiç biryere sıkıştırmadığımız için besleme de hiçbir problem olmuyor. Seri çekim için birebir. Rta dan daha bol pamuk kullanmanızı tabsiye ediyorum.
    4. Dolu taşırsanız eğilmelerde akıtacaktır. İçinde çok az likit olursa bir sorun olmaz. Ben çantanın bir gözüne sıkıştırarak sürekli düz taşıyorum problem olmuyor.
    5. Rda olarak değer bence en iyisi. Pamuğun durumunu görmezsem içim rahat etmiyor benim. En büyük artısı pamuğu sürekli görebiliyorsunuz. Ve sık sık likiy değiştirebiliyorsunuz.

• Beğendim Beğendim x 1
  12. No to cigarettes

No to cigarettes
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    63
    Ratings:
    +136 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag + Serpent 22
    12.07.2019
    Çok teşekkür ederim bu detaylı cevabınız için.

Ayrıca @ϟuꝛvïvᾱŀıᵴ╄ hocam ida mı expro4 mü başlıklı bir konuda fazladan 2 tane ida aldığınızdan bahsetmişsiniz, fanatiğisiniz sanırım :) sizin de yorumunuzu almak isterim :)

• Samimi Samimi x 1
  13. RumbleMilita

RumbleMilita
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    2,315
    Ratings:
    +3,151 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    ë
    24.06.2018
    Cebime akmasin diyorsaniz; pamuklari, ucunu uzun tutarak havuza doldurabilirsiniz. Likiti tamamen pamuga emdirerek dolum yaparsiniz. Tanka pamugun tasiyabilecegi kadar likit doldurmus olursunuz ve akma probleminin buyuk olcude onune gecmis olursunuz.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  14. No to cigarettes

No to cigarettes
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    63
    Ratings:
    +136 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag + Serpent 22
    12.07.2019
    Kararsız kaldım yine ya. İda + topcap parasına eXpro mu alsam acaba. İda kullanmış olan arkadaşlarım, exproyu denediyseniz boğaz vurumu hakkında ne söyleyebilirsiniz? İdaya göre düşük mü yoksa iyi mi?

15. brus77

brus77
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    340
    Ratings:
    +582 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vt75c+Thor Pro+Mech+BF
    25.03.2017
    Sistemsel anlamsa farkli ihtiyaclara cevap veren atolar.
    Aslinda kararsizlik verecek benzerlikleri, buhar cikarmalari haricinde yok.
    Rda mi Rta mi, karar noktasi burasi.
    Bogaz vurumuna gelirsek, ben ikisini de kullandim. 1 mm mtl kitli idam cok atoyu tokatlar bogaz vurumunda. Ayni anda aromayi da iyi vererek tabi ki. Ama ida asla tek atomizeri olmamali bir buharcinin.
    Saygilar.

• Beğendim Beğendim x 2
  16. No to cigarettes

No to cigarettes
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    63
    Ratings:
    +136 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag + Serpent 22
    12.07.2019
    Merhaba hocam, ida ile gelen mtl kiti 1.5mm diye biliyorum ben, değiştirdiler mi acaba? Siz ne zaman aldınız?
    Bu arada öğrenci adamım, ikisini aynı anda alma şansım yok. Belki zamanla. Yorumunuz için teşekkürler :) MTL kit hakkında cevabınızı bekliyorum.

17. adigethamade

adigethamade
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    146
    Ratings:
    +441 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dicodes Dani Box Mini
    12.10.2016
    Mtl kullanan birbuharcının 3 tane atomizeri olmalı bence. 1-ida gibi bir rda(gibi fazla direk ida:)) 2-Boğaz vurumu iyi bir rta(tilemahos zahmetli, spica pro ya da fev 4.5 iyidir) 3- Daha gevşek yormayan iyi aromalı keyif atomizeri rta (Kayfun Prime)
    Gerisi fantazi bence.
    (Dikkat, şahsi kanaat barındıran bir posttur)

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  18. brus77

brus77
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    340
    Ratings:
    +582 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vt75c+Thor Pro+Mech+BF
    25.03.2017
    Bütçe yoksa, Expro v4 iyidir.
    İdaya gelince bende 2 ida var. Biri takastan geldi ve mtl kiti sıkışık. Açılmıyor. Kendi idam ise seri numarası 0092.
    Ben extra mtl kit yaptırdım Face de bir arkadaşa. 1 mm olarak. mikro delikli top cap olsa 1.2 mm de yeterlidir.
    Saygılar.

• Beğendim Beğendim x 1
  19. ϟuꝛvïvᾱŀıᵴ╄

ϟuꝛvïvᾱŀıᵴ╄
    Expand Collapse
    everything evaporates..

Alınan Beğeniler:
    1,268
    Ratings:
    +2,001 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    IDA RDA / Subtank Mini
    Evet hocam, toplam 3 ida aldım expromizer v4 sonrası. Şu anda da 2 tane var, bir tanesini expromizer v3 kullanan abime verdim çünkü, o da çok memnun kaldı ve satayım diye bana yollayacak önümüzdeki günlerde v3'ünü :) Ben de v2.1'imi satacağım, ki tanıyanlar bilir ben v2.1'i çok severim, v4 sattığımda bile elimde tuttum, ida sonrası da tutayım dedim ama yatıyor olduğu yerde ve kullanmaya fırsat bulamıyorum :(

1- 25-30 damla civarı likit alıyor pamuk tamamen kuruyken (Hava borusu yarısına kadar geliyor), sonraki dolumlarda da 20 damla damlatıyorum ve aynı yere geliyor, kaç puff aldığını bile unutoyrsun bu şekilde doldurduğunda, yani baya bi' uzun sürüyor bitmesi. Likit şişesi taşımaya tabi ki gerek var, tanklı değil hazneli bir sistem bu rda denen meret. Tanklı sistem istiyorsan hiç bulaşma yani ida rda'ya, ya da herhangi bi' rda'ya.

2- 9-12mg içiyorsan eder, 6mg içiyorsan etmeyebilir. Ama çok daha farklı bi' doyum hissi vermekte olduğu için de umursamayabilirsin düşük boğaz vurumunu, şahsen 6mg içiyorum genelde. Bence şu anda kullandığın mtl rta her ne ise onu elden çıkartmadan al ida'yı ve "ben bunu kullanırım" kararına varmadan da diğerini satma. ida'yı seven çok seviyor, sevemeyen ise hiç sevemiyor çünkü.

3- Hiç sıçratmadı. Ama altı geniş bi' drip tip kullanmazsan biriken buharın oluşturduğu terleme bi' süre sonra ağızına girebilir.

4-
    :)

Ek olarak...

Dolum sonrası topcap'i takarken topcap içini ve topcap'in geçeceği base çevresini peçete ile silerseniz kullanım sonrası topcap'te oluşan terlemeyi aşağı ittirmeden topcap'i yerine takmış olursunuz. Hava borusunun yarısına kadar dolduruyorum ben evdeysem, yamultup içsem de sorun yaşamıyorum. Dışarı çıkarken de sadece pamuk ıslatma yöntemini kullanıyorum, onunla da sorun yaşamadım.

5- Ben aldım ultem ve beğenmeyip arkadaşıma verdim, çünkü micro delikler geniş deliği kısıp kullandığım halinden daha sesli geldi, geniş deliği kısıp kullanınca da micro delikler ida yazısının ve seri numarasının üstüne geldiği için beni estetik olarak rahatsız etti, ama arkadaşım da severek kullanıyor öte yandan. Her türlü parasını hak ediyor, alternatif rda armaya gerek yok bence.

Saygılar..

#19 ϟuꝛvïvᾱŀıᵴ╄, 16 Eylül 2019
    Son düzenleme: 16 Eylül 2019
    • Beğendim Beğendim x 1
  20. No to cigarettes

No to cigarettes
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    63
    Ratings:
    +136 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag + Serpent 22
    12.07.2019
    Değerli vaktiniz ve yazdığınız uzun cevaplar için çok çok teşekkür ediyorum herkese. Ida'da karar kıldım :) Rda'ya alışamazsam diğer seçeneklere zamanla bakacağım artık. Teşekkürler tekrardan.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.