Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Hyundai Elantra 1.6 GLS Otomobil Şanzıman Yağı Hakkında Yardım.

'Motorlu Araçlar (Otomobil, Motosiklet)' forumunda tunasoylemis tarafından 12 Temmuz 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. tunasoylemis

tunasoylemis
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    47
    Ratings:
    +63 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Wismec 2/3, Merlin mini
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.02.2016
    Merhaba,
    Hyundai Elantra 1.6 GLS 1993 otomatik vites aracımız var. İnternetten şanzıman yağı satın almam lazım fakat ilk defa bu işe girişiyorum ve oldukça fazla çeşit var. Tamirciye sorduk kendi değiştirmek istediği için olsa gerek hangi yağı almamız gerektiğini bize söylemedi. Babam daha önceleride kendisi doldurmuş fakat hangi yağı kullandığını hatırlamıyor. Bana internetten satın almamı rica etti maddiyattan ötürü yine kendisi dolduracak fakat hangi yağı almam gerek yardımcı olabilir misiniz ?
    1-2 saattir araştırıyorum ''Mobil Atf 220 1 Lt Dexron Otomatik Şanzıman Yağı'' yada ''Lubex Atf Iı Otomatik Şanzıman Yağı'' bu yağlar uygun gibi fakat yanlış almak istemiyorum.
    Teşekkürler

2. Jiabeas

Jiabeas
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,553
    Ratings:
    +2,123 / 20
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smoant Battlestar
    Yağ tavisyesinden ziyade baska bi tamirciye daha götürün aracı bence ve tamirciye güvenin hem basınız agrımaz. Fakat şanzıman yagları ,motor yagı gibi kısa sürede deiştirme ihtiyacı olan yaglar degiller.
    Arac cok asırı km yapmadıysa , yag eksiltmediyse (kacak falan) yada asırı sekilde römork gibi yüklere magruz kalmadıysa uzun yıllar ve kilometreler özelligini korur .
    Önce gercekten degişim ihtiyacı var mı onu bi ögrenin derim .

3. J.vaper

J.vaper
    Expand Collapse
    Firma Yetkilisi
    ESF Tedarikçi

Alınan Beğeniler:
    555
    Ratings:
    +1,349 / 11
    Selam

Sanziman yagi filtreside değiştirmeniz gerekiyor bilginiz olsun sadece yağ ile kalmıyor.

Sizin model de sanziman in içinde sanırım.

80 binde bir değişiyor normalde bu ikisi.

Bir önceki değişimde filtre değişmedi ise işi şansa bırakmayın derim. Islık sesi almaya başlayabilirsiniz.

Sp2 karşılığında yağ almanız gerekli servise sorabilirsiniz atf karşılığını.

5-7lt arasında ihtiyacınız olacak.

Yağ tam bosaldikdan sonra 1-2lt yağ koyup 20 30 saniye çalıştırıp tekrardan boşaltmanizda gerekli.

Tamirciker bu iş için genelde 50 tl işçilik alırlar. Sorun yağda malesef. Düz vites gibi değil meret. Sadece yağ 400 600 tl arası tutacaktir.

İzmire yolunuz düşerse burada yardımcı olabilirim. Yakınız sanırım.

#3 J.vaper, 12 Temmuz 2019
    Son düzenleme: 12 Temmuz 2019
    • Faydalı Faydalı x 2
    • Galip Galip x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.