Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Heatsink Sorunu

'Bir Bilene Sor' forumunda Kenzul Leheb tarafından 12 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Kenzul Leheb

Kenzul Leheb
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +30 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lico + Siren v2 2mm
    Merhaba arkadaşlar,dostlar,abiler.Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım kolay kolay konu açıp forumu bulandırmam fakat benim sormak istediğim konu çok farklı müsadenizle konumuza geçelim.
    Ben picoya heatsink atomizer yükseltici ve soğutucu aldım,heatsink'in atomizer ve picoya taktığım 510 girişi olan vida yataklarında oksitlenme var,galiba bu heatsinklerin çoğunun 510 pinleri bakır u yüzdenmi oksitleniyor bilemiyorum.Ben bunu istemesemde kullanmak zorunda kalıyorum sebebi ise siren v2 atomizerim 22mm olmasına rağmen maalesef hava kanalı piconun pil yatağına denk geliyor ve pil yatağının dibinde su damlacıkları oluşturuyor likitte sızabilir hepten cihaz gümler diye korka korka içiyordum heatsink bunu ortadan kaldırıyor ve atomizerin ısısını moda iletmiyor bu bakımdan iyi,heatsink'te daha kargoyla bugün geldi.birde heatsink picoya tam oturmuyor çok az bir boşluk kalıyor gözle görebilmek için dikkatli bakmak gerekiyor ve az bir şey yan duruyor,Acaba bu heatsink'i kullanmam herhangi bir kısa devre,patlama,vida yataklarının yama olması veya 510 pinin kırılması gibi bir sorun yaratabilirmi ?

#1 Kenzul Leheb, 12 Haziran 2018
    Son düzenleme: 12 Haziran 2018
  2. Hsnmr

Hsnmr
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    117
    Ratings:
    +278 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Joyetech Evic Basic
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    06.01.2018
    Hocam sikinti olur mu olmaz mi bilmiyorum ama bir tane maden cilasi edinip oksitlenmeyi giderebilrisin

• Galip Galip x 1
  3. Kenzul Leheb

Kenzul Leheb
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +30 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lico + Siren v2 2mm
    Çok teşekkür ederim,dediğinizi yapacağım,inşallah bir sorun çıkarmaz,daha yeni bıraktık ateşliyi,telide kendim sardım 0.90 ohm yakaladık sıcak buhar alıyorum buda beni bunaltıyor burnumdan arı kovanı gibi glikollü bal damlıyor,acaba nasıl kurtulabilirim bu sıcak buhardan atomizer siren v2 aralıklı sarım 0.90 ohm 7 tur 3mm kılavuza sarıldı.

4. fearme23

fearme23
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ratings:
    +29 / 0
    Hocam soguk buhar icin yuksek ohm dusuk watt ve uzun driptip gerekiyor. 3mm klavuza 7 sarim ile 0.90 aliyosaniz telinizi degistirin ornegin 28ga kullanin ya da daha fazla sarim yaparak 1 ohm'un uzerine cikin ortalamada max 10 12 wattlarda takilin. Buharida burnunuzdan vermezseniz daha saglikli olur. Bende yeni basladim sayilir o yuzden eksik kaldigim noktalarda baska arkadaslar yardimci olur :ThumbsUp.:

• Galip Galip x 1
  5. Hsnmr

Hsnmr
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    117
    Ratings:
    +278 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Joyetech Evic Basic
    06.01.2018
    hocam uzun metal driptip alabilirsiniz eğer ss tel kullanıyorsanız temp modda ısıyı düşürebilirsiniz aklıma gelenler bunlar

siren kullanmadım doggy kullanıyorum şuan buhar sıcak olduğunda ısıyı veya wattı düşürüyorum.Daha doğrusu buhar alabildiğim en düşük wattı kullanıyorum

• Galip Galip x 1
  6. Sskeleton

Sskeleton
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    396
    Ratings:
    +884 / 19
    Kullandiginiz Cihaz:
    Elime ne geçerse işte
    23.11.2016
    Sıcak buhar için wattı düşürüp ohm'u arttırin demekten başka birşey diyemiyorum siren kullanmadığım için.
    Heatshink konusuna gelince 2 adet headshink'e sahibim 22 ve 25 mm.Bende de aynı bir yamukluk ve boşluk oluyor.Şu ana kadar problem yaşamadım sanırım bunların 510 pinleri biraz daha uzun.Oksitlenmeyi hiç görmedim suyla yikamama rağmen.

• Galip Galip x 1
  7. Kenzul Leheb

Kenzul Leheb
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +30 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lico + Siren v2 2mm
    Allah razı olsun,likitlerin atomizerlerin,modların bol olsun inşallah,sizin sayenizde çok sevdim burayı.Tekrar Allah Razı Olsun.

8. Kenzul Leheb

Kenzul Leheb
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +30 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lico + Siren v2 2mm
    Allah senden razı olsu gönlüne göre olsun herşey,ben 11.5 watta kullanıyorum cihazı wat'ı bir düşüreyim madem,buhar ancak 3. çekimde geliyor bende cihazı her açtığımda körüklemem gerekiyor.

• Samimi Samimi x 1
  9. Kenzul Leheb

Kenzul Leheb
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +30 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lico + Siren v2 2mm
    Benim heatsink satıcının elinde bayağı durmuş galiba ondan böyle benimkinde atomizeri oturttuğum yerde kara küçük bir leke var,atomizeri çalıştırıyormu çalıştırıyor ohm atlamasıda yapmıyor fakat korku veriyor kullansam ayrı bir dert kullanmasam hava kanalına likit sızacak ne yapacağımı şaşırdım 510 pinleri gerçekten uzun mesafeli yapmamışlar,Allah senden bin kez razı olsun,gönlüme su serptin şimdi rahatlıkla içebilirim bir sorun olmaz ise.Birde şu alıntıların hepsini alıp cevap vermem gerekirken bir hata yaptım sanırım ayrı ayrı cevap verdim arkadaşlara,bir hata yaptıysam affola.Bundan sonra dikkat ederim.

• Beğendim Beğendim x 1
  10. Sskeleton

Sskeleton
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    396
    Ratings:
    +884 / 19
    Kullandiginiz Cihaz:
    Elime ne geçerse işte
    23.11.2016
    O oksitlenme sanırım elektriksel güç bakımından direnç gösterebilir bilemiyorum.Mümkünatı varsa @uralavci beyefendiyi davet ediyorum.

• Faydalı Faydalı x 1
  11. Kenzul Leheb

Kenzul Leheb
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +30 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lico + Siren v2 2mm
    Peki hocam direnç oluşursa cihaz kendini kapatırmı ? Benim cihaz pico,picolarda patlama gibi bir olay oluyormu ? Daha yeniyim bu konuda,direnç oluşursa nasıl anlayabilirim ?

12. Sskeleton

Sskeleton
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    396
    Ratings:
    +884 / 19
    Kullandiginiz Cihaz:
    Elime ne geçerse işte
    23.11.2016
    Ben direnç derken şunu demek istedim,yani diyelim 40 watt bastınız oradaki oluşan tabaka bu 40 watt'in atomizere gitmesine izin vermeyip direnç oluşturursa 40 watt performansı alamazsınız.Yada diyelim 0.3 ohm coil taktınız,oradaki tabakanın direnci oluşursa mod bunu 0.3 ohm diye değil de daha dirençli değerlerde okuyabilir. Bunu sadece düşünüyorum kesinlik konusunda birşey söyleyemeyeceğim.

Patlama konusuna gelirsek :)
    Mod patlamaz :)
    Pil patlar :)
    Pil olarak da kaliteli bir pil kullanırsanız,pili zorlamazsanız,kısa devre olayı yaşamazsanız öyle bir durum söz konusu olmaz.

• Galip Galip x 1
  13. ϟuꝛvïvᾱŀıᵴ╄

ϟuꝛvïvᾱŀıᵴ╄
    Expand Collapse
    everything evaporates..

Alınan Beğeniler:
    594
    Ratings:
    +962 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tiny FX Fogger Kit
    Bende 2x 22mm 2x de 25mm var, hepsi modlara sıfır oturuyor. O anlattığınız boşluk benimkilerde atomizer ile heatsink arasında :)

Sıkmaya zorlamayın derim hocam, boşluk kalması sıkıntı oluşturmaz ama daha fazla gitmiyorsa zorlamayın gittiği yerde bırakın, yoksa mod'un 510'i patates olabilir.

Pico'da bazı tanklar sıfır oturup bazısı ise sizin heatsink gibi havada kalabilir, 510 pin'i yaylı ama çok bi' oynama şansı yok yukarı aşağı.

Şimdi size yazarken bendeki aralığı da çözdüm, oturup düşününce oluyor demek ki :smiley: Heatsink altındaki vidayı çok az sıkarsanız ya benimki gibi atomizer ile arasına alırsınız boşluğu ya da komple sıfıra inebilir :ThumbsUp.: Deneyin bakalım :rolleyes:

Oksitlenme olayı için de... Mouse pad varsa masaya tutunmasını sağlayan alt kısımına sürttürüp giderebilirsiniz :ThumbsUp.:..

------ ------ ------ ------ ------ ------

Düzeltme: Şimdi tekrar denedim bi'kaç atomizer ile benim heatsink'leri, sadece alttaki viadası çıkıntılı olan atomizer'larımda yapıyor bu aralık olayını. Sıkabiliyorsanız çözülür, sıkamıyorsanız kısmet diyelim :)..

#13 ϟuꝛvïvᾱŀıᵴ╄, 13 Haziran 2018
    Son düzenleme: 13 Haziran 2018
    • Faydalı Faydalı x 1
    • Galip Galip x 1
  14. Kenzul Leheb

Kenzul Leheb
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +30 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lico + Siren v2 2mm
    Resimlerle uğraştığım için biraz geç cevap verdim kusura bakmayın,İşte kullandığım heatsink ve heatsinksiz sirenv2 nin hava kanalının pil yatağına denk gelme sorunu ve heatsinkin ato yine heatsinkin mod ile arasında kalan boşluk birde heatsinki takınca atonun yan durması ve heatsinkin vidalarının oksitli olması,eğer bunlar sorun değil ve patlamaya olanak oluşturmaz ise kullanayım.Yoksa içim rahat etmeyecek :(

• Faydalı Faydalı x 2
  15. uralavci

uralavci
    Expand Collapse
    E-sigara Nöbetçi
    ESF Hakem Heyeti

Alınan Beğeniler:
    2,950
    Ratings:
    +5,945 / 78
    Kullandiginiz Cihaz:
    Picolata
    Geçenlerde
    Heatsink kullanmak zorunda değilsiniz. Sanayide bir rulmancıdan “şim” isteyin. Para bile vermezsiniz. Kalınlığı 0,25mm bir puldur şim. Dış çapı 22mm olanından alırsanız işinizi görür. Atomizerin altına koyup atomizer sıkarsınız. Hava kanalları tam tersi yöne bakar.
    Bazı durumlarda bu 0,25 mm fark yüzünden mod, atomizeri görmez. Böyle bir şey yaşarsanız da atomizerin altında, 510 bağlantısının ortasında ki düz tornavida başlı vidayı biraz gevşeltir, sorununuzu çözersiniz.
    Heatsinkin ortasındaki zımbırtı bakırdır. Zamanla kararır. Zımbarayla ara ara temizlemezseniz ohm farkı yaşarsınız. Bu ohm farkı içiminizi (çok çok az) etkiler. Başka bir zararı olmaz. :)

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  16. Kenzul Leheb

Kenzul Leheb
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +30 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lico + Siren v2 2mm
    Allah sendede razı olsun.Zararı yoksa böylede kullanayım eğer zararı olacaksa kullanmayayım,İnan çok yoruldum artık elektronik sigara aldım bitmedi atomizer aldım bitmedi atomizere tel pamuk kuro coil aldım yine bitmedi,atomizerin hava kanalı pile bakıyor diye heatsink aldım dert yine bitmedi,sıcak buhar sorununlada uğraşıyorum Allah bu aletleri kullananlara ve satın alacaklara kolaylık versin,dışarıdan toplu gibi dursada içinde binbir sorunu,Hani bir buhar çıkaracağız diye uğraştığımız şeylere bak resmen amele oldum.

17. Kenzul Leheb

Kenzul Leheb
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +30 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lico + Siren v2 2mm
    Hocam çok teşekkür ederim eğer böyle kullanmamın bir sakıncası yoksa böyle kullanayım daha fazla vida yataklarını zorlamak istemiyorum,eğer atomizerin pico pil kapağına bakması sorun oluşturmaz ise heatsinksiz kullanayım sizce hangisi ? Heatsinkin birde atomizerin ısısının moda geçmesini engelliyor heatsinsiz içince atomizerin moda olan sıcaklığından elim terliyordu,sizce ne yapmalı ?

#17 Kenzul Leheb, 13 Haziran 2018
    Son düzenleme: 13 Haziran 2018
    • Samimi Samimi x 1
  18. omeringen

omeringen
    Expand Collapse
    -.-
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,018
    Ratings:
    +2,678 / 61
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dvarw, Berserker Mini
    26ga ka1 sanırım teliniz. Bu tel ile o tankta sıcak değil bildiğiniz kızgın buhar alırsınız. Bunaltır, boğar. Sıcak buhar rahatsız ediyorsa 28ga dahi yetmeyebilir, 29-30ga seviyesine geçin en kısa zamanda.

• Galip Galip x 1
  19. uralavci

uralavci
    Expand Collapse
    E-sigara Nöbetçi
    ESF Hakem Heyeti

Alınan Beğeniler:
    2,950
    Ratings:
    +5,945 / 78
    Kullandiginiz Cihaz:
    Picolata
    Geçenlerde
    Ayarını tutturana kadar sıkıntı hocam ama düzeni oturttun mu ateşliden çok daha kolay, masrafsız, bazen eğlenceli, az zararlı. :)

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  20. Kenzul Leheb

Kenzul Leheb
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +30 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lico + Siren v2 2mm
    Çok sağolun hocam bugün tel siparişi vereceğim benimde merak ettiğim konu 30 ga decke otururken bir sorun yaratırmı ? Çok kalın değildimi ? Mesela 6 yada 7 sarımda sirenv2'nin decki sınırlı biliyorsunuz birde aralıklı sarım isteyen bir ato sıkı sarım olunca aroma almak imkansız gibi bir şey oluyor.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.