Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin Dikkatine.. Yeni Forum Adresi: http://www.esigara.eu/

Hazır Coilli Performanslı Kit Önerisi? X-Priv V Gx350? Tfv8 V Tfv12 Prince?

'Bir Bilene Sor' forumunda Lepanto tarafından 16 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Lepanto

Lepanto
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +28 / 1
    Merhaba arkadaşlar, Pico kit kullanmış ve bırakmış bir insan olarak tekrar elektronik sigaraya geçme isteğim oluştu, arkadaşımın Alien kiti de bu konuda katkılı oldu açıkçası.

Alien kit hem ateşleme süresi hem de total buhar ve aroma verimi olarak benim Pico'dan üstün, ben de bir upgrade istiyorum, yani her manada Pico'dan iyi bir kit istiyorum.

DL çekim yapacağım, hazır coilli olması önemli, sarım yapmak istemiyorum. Buhar performansı iyi olmalı.

Pil performansı da önemli benim için zira Pico tek pil (Sony VTC4) ile bir günü çıkarmıyordu. Pico yerine çift pilli mod alıp iki kat watt değerinde kullanacak isem (40 yerine 80 gibi) daha yüksek kapasiteli pil alsam bile hemen hemen aynı hesaba gelecek yani tek upgrade daha iyi pil satın almam olacak ve yine pil yetmemesi sorunu ile karşı karşıya kalacağım. Gün içinde pil değiştirmek de zor bir iş açıkçası.

X-Priv düşünüyordum Prince tank ile lakin yukarıdaki pil durumu itiyor beni açıkçası. Bir de hemen aşağıda değineceğim fiyat durumu var tabi.

Benzer fiyatlara Gx350 bulunması aklımı ciddi şekilde çeldi, hem pil dayanımı anlamında önde bir cihaz hem de tfv8 gibi daha üst düzey bir tank ile geliyor. Lakin ağır oluşu ve tfv8'in çok likit sömürmesi ve okuduğum akıtma sorunları bu kitten de soğuttu beni biraz. Zira cihazı gün içinde kullanacağım, evde değil. Hani biri çıkıp akıtma sorunu yok ve likit tüketimi prince ile çok farklı değil dese taşıma durumunu göze alıp bu kiti alacağım gibi.

Özellikle bu iki modu ve bu iki tankı her açıdan kıyaslar isek hangilerini önde görüyorsunuz? Piyasada istek ve ihtiyaçlarıma daha uygun bir kit veya fiyat çok artmadan ayrı ayrı mod tank ikilisi var mıdır?

Mesela wismec rx2/3 ve Tfv12 tank ayrı ayrı alınıp benzer bütçeye gelebiliyor lakin tfv8 bile fazla gelebilir diye düşünürken Tfv12 çok fazla olur diye düşünüp arka plana attım bu ikiliyi, yanlış mı düşünüyorum?

Başka öneriniz yok ise Tfv8 ve Tfv12 prince tankları likit tüketimi, sorunsuzluk, akıtma, hazır coil dayanımı, performans gibi açılardan kıyaslar mısınız? Benzer detaylı karşılaştırmayı gx350 ve x-priv için de alabilirim.

Evyap düşünüyorum bu arada her türlü Picodan sonra likit tüketimim artacağı için.

Uzun oldu, okuyan ve cevaplayan herkese çok teşekkür ederim şimdiden.

Saygılarımla.

#1 Lepanto, 16 Mayıs 2018
    Son düzenleme: 16 Mayıs 2018
    • Faydalı Faydalı x 1
  2. cozkiris

cozkiris
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ratings:
    +54 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok g-priv tfv12 ato
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    21.12.2017
    Tfv12 benimde bir dönem kullandığım bir atomizerdir Coil bulmak zor oluyor ben kullanırken çok akıtma yaptığını biliyorum benim Tavsiyem hem buhar hemde aroma istiyorsanız uygun fiyatlı derseniz hazır coilli olmayan Merlin rdta alın derim ben Merlin rdta kullanıyorum çok memnunum kendisinden,
    moda gelicek olursak dediğiniz iki moduda kullanmadım incelemedim ama benimde hali hazırda kullandığım mod smok gpriv bana ateşleme hızı yavaş geliyor hatta bugün yine forum üzerinde ki tavsiyeler doğrultusunda forumdan bir ustamızdan Smount cylon alıcam övgüler çok büyük cihaz için incelemenizi tavsiye ederim çift pilli bir cihaz

3. onepuffman

onepuffman
    Expand Collapse
    00111011
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,514
    Ratings:
    +3,245 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Neuralyzer
    İki mod birbirinden oldukça farklı ve seri bağlı 2 veya 3 pilli olmasının, extreme wattlara çıkmadığınız taktirde kullanıma pek bir etkisi olmayacaktır. Hazır coilli DL atomizerler hakkında fazlasıyla bilgisizim o konuda yorum yapamayacağım ama X-Priv başarılı ve beğenilen bir mod.

4. zekhen35

zekhen35
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    smok mag
    resim eklemeyi bulamadım smok mag kitimin görüntüsünü cekmiştim sizin için kısaca aktarayım bilginiz olsun
    tfv12 prince 7 ml doldurdum şuan 3-4 ml arası kalmış
    3 günde 565 puff almışım piller yüzde 44 duruyor 60 watta kullanıyorum

5. Lepanto

Lepanto
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +28 / 1
    Normal Tfv12 mi prince mi hocam bahsettiğiniz? Hazır coil şart ne yazık ki hocam sarım işi ile uğraşmak hiç istemiyorum. Bahsettiğiniz mod smok modlarından iyi midir?

Seri bağlı olduğu için çekilen akım bölüneceğinden batarya ömrü artmaz mı hocam, ben böyle anlıyorum açıkçası.

3 günde 565 puff ile mi 3-4ml tüketim oldu bu günlük mü hocam? Batarya da aynı şekilde bugünlük mü 3-4 günlük mü? Prince tank nasıl değerlendirme ve kıyaslama yapar mısınız?

6. onepuffman

onepuffman
    Expand Collapse
    00111011
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,514
    Ratings:
    +3,245 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Neuralyzer
    Paralel bağlı sistemlerde toplam mah, seri bağlı pillerde toplam V katlanır. DNA75 çipli paralel bir modda, 65-75W gibi değerlerde kullanmadığınız sürece tek pilli bir DNA75’e oranla kullanım süresi farkı 2 kata yakındır.

7. tahabf

tahabf
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +7 / 0
    smok alien 220w kit kullanıyorum oldukça memnunum pil ömrü de gayet iyi

8. zekhen35

zekhen35
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    smok mag
    Bataryada 3 günlük pufum da 3 günlük 3 günde yaklaşık 4 ml tükettim sek 80 e 20 nbase ben gayet memnunum ilk coilimde 3.hafta civarı gibi yandı yalnız 3 coil 70 liraya satılıyor forumda yakında alıcam aylık 46 lira coil masrafı + likitte aylık 90 ml diye en fazla diye hesap edin bence sigaraya verilen paranın yanında bedava gibi tavsiye ederim

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Sulo10

Sulo10
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    24
    Ratings:
    +56 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger
    02.04.2018
    Vaporesso revenger öneririm hem tanka smok ve gt coil uyumlu hem fiyat olarak smoklar gibi çok pahalı değil tankıda akıtmıyor benim bildiğim fiyat açısından alabileceğiniz güzel ürünlerden biri

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  10. poshia

poshia
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    393
    Ratings:
    +985 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    pamuk
    19.02.2018
    Vaporesso revenger kit düşünebilirsin, nrg tankına bazı smok coilleride uyuyor zaten. Smok markasını hala sağlam kullanabilen biri olarak önermiyorum ama şu an sarımlı atomizerlere yönelmiş olsamda Smok hazır coilleri bence gayet başarılı. Sonra sarılabilir rba atomizerinide alıp deneme şansın her zaman var, keyfine göre zaten hobiye dönüşürse daha performanslı sarılabilir rta rda atomizerlere bakabilirsin

11. zekhen35

zekhen35
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    smok mag
    Bendeki smok prense gt coiller uyuyormu bilginiz varmı

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. poshia

poshia
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    393
    Ratings:
    +985 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    pamuk
    19.02.2018
    Tfv12 ile uyan modelleri vardı cam değişimi gerekebilir ama gerek var mı ki .. favorim x4 yd likit canavarı t12 varken ,acil durumlarda alternatif olarak düşünülürse araştırılabilir tabi :ThumbsUp.:

13. Vapoman

Vapoman
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    512
    Ratings:
    +926 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger+Berserker+tfv8CB
    10.08.2017
    DL kullanımda Revenger ile tfv8 Cloud Beast kullanıyorum. Rba coil ile akıtma sıfır, hazır coilini denemedim. Buhar performansı muhteşem. Yalnız likiti ve pili sömürüyor bilginiz olsun. Zaten hem performans hem pil ve likit tasarrufu bi arada olmaz.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  14. Lepanto

Lepanto
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +28 / 1
    Revenger bu Smok ürünlerine kıyasla nasıldır, @poshia neden Smok ürünlerini önermiyorsun? Şuanlık sarım hiç düşünmüyorum açıkçası, performans, likit tüketimi, coil dayanımı gibi konularda revenger ile kıyas yapabilir miyiz bahsettiğim ürünleri?

Tfv12 çok mu fantezi olur, günlük kullanılmaz mı?

15. Lepanto

Lepanto
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +28 / 1
    Sömürüyor derken hocam mesela prince tanka oranla ne kadar daha fazla likit ve pil tüketiyor? Tfv12 kullandınız mı, fikriniz var mı?

16. Lepanto

Lepanto
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +28 / 1
    3 günde 4ml çok azmış hocam ben Pico Melo ile bile neredeyse günde tüketiyordum o kadar miktarı, ama puff sayınız da az değil, kafam karıştı açıkçası, pufflarınız kısa süreli mi?

17. Sulo10

Sulo10
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    24
    Ratings:
    +56 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger
    02.04.2018
    Smoklar belli bir süre sonrs bozuluyor

18. Lepanto

Lepanto
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +28 / 1
    Modlar mı tanklar mı hocam? Vaporesso daha mı sağlam?

19. zekhen35

zekhen35
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    smok mag
    2 sn yeyi hic gecmiyorum

20. Lepanto

Lepanto
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +28 / 1
    Başka cihaz kullandınız mı hiç kıyas yapma imkanınız var mı?

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.