Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Gına geldi. Lütfen yardım.

'Bir Bilene Sor' forumunda Diazepam tarafından 12 Temmuz 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Diazepam

Diazepam
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    295
    Ratings:
    +407 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Tarot Pro
    2 sene önce bir Ego AİO ile başladım bu serüvene. Çok keyifliydi tabi ilk zamanlar. 1 sene ateşliyi hiç kullanmadıktan sonra uğraşmaktan yorulup, "Stresli bir dönem geçiriyorum lan ben." Bahanesiyle ateşliye döndüm. Bir arkadaşım vesilesiyle 3 ay önce tekrar ilk günkü hevesimle dual coilimi sarıp buharlamaya başladım. 3 gün sonra bu böyle olmaz deyip kendime bir mtl setup yaptım. Çok da memnunum açıkçası. Fakat bundan 3 hafta önce tribeca denen illete bulaştım. Bağımlılık yaptı. Tribeca içmeye başladığımdan beri başka hiç bir likit içemez oldum. 2 hafta çok güzel mutlu mesut buharladım. Sigara aklıma dahi gelmedi. Fakat son 1 haftadır tribeca tadını alamadığım için buhar olayı resmen işkenceye döndü. Canım ateşli çekmeye başladı. Dayandım içmedim çok şükür. 3 gün boyunca içine çok az mentol damlatılmış sek nbase içtim. Hayatımda bu 3 gün kadar hiç canım ateşli çekmemişti. Sonra tekrar denedim tribecamı. 2 gündür de yine tribecanın tadını alamıyorum. İşin kötü yanı ise diğer likitleri içemiyorum. Meyveli likitler, pastane türü likitler, kahveli likitler, tatları kokuları aynı fakat dilim tribeca istiyor resmen.Fakat hiç tadını alamıyorum. Bu eziyet olmaya başladı. Ateşliye elimi uzatmaktan korkuyorum. Var mı benim gibi bir aromanın bağımlısı olanlar? Olupta kurtulanlar? Gerçekten zor bir durumda hissediyorum kendimi. Forumda bir kaç tane bunla ilgili konu okudum ama benim yaşadığımı yaşayan bulamadığım için konu açma gereği duydum.

MI 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Cankilic39

Cankilic39
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +11 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Voopoo Drag + Manta RTA
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    08.07.2019
    Diğer likitlerin tatlarını alabiliyor musunuz?

3. Diazepam

Diazepam
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    295
    Ratings:
    +407 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Tarot Pro
    Evet hocam ilk günki gibi olmasa da alabiliyorum. Elimde likit çeşidi çok fazla değil. Boss reserve, Black flag risen, Ry4, Tribeca, mentol aromalı bir likit, meyve mixi, castle long bir de kahveli kuruyemişli likitler var. Şu an tankımda kahveli kuruyemişli bir likit var ve tadını alabildiğimi söyleyebilirim.

4. Cankilic39

Cankilic39
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +11 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Voopoo Drag + Manta RTA
    08.07.2019
    Sürekli aynı likiti kullanırsanız buharcı diline yakalanma ihtimaliniz var ama bu rahatsızlık diğer aromaların hatta yediğiniz içtiğiniz şeylerin de tatlarını alamamanıza yol açıyor diye biliyorum, sadece tek bir aromadan tat alamamak buharcı diline giriyor mu bilmiyorum bence bir araştırın ama yine de hiçbir zaman bir likiti uzun süre kullanmamanızı öneririm. Ayriyeten elektroniğe geçiş döneminde ben de sizin gibi tütün aromalı likitler (Tribeca da dahil) dışında hiçbir likiti pek beğenmezdim, hala çoğu tatlı likiti çok beğenmiyorum ama Tribeca gibi zevk verecek birçok tütün aromalı likitler var, onları deneyebilirsiniz. Bazı satıcı sitelerinde deneme paketleri oluyor, bence oradaki tütün aromalı likitlere bakabilirsiniz. Umarım kısa sürede bu sorundan kurtulursunuz.

5. traeumt

traeumt
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    261
    Ratings:
    +438 / 41
    Kullandiginiz Cihaz:
    75c,mek.ler/KF prime,V4
    piskolojik oldugunu dusunuyorum; bende surekli oluyor.Belli zamnan araliklarinda aromalari farkli aliyorum ayni setuplarda dahi.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  6. Matadoria

Matadoria
    Expand Collapse
    ⚜ Rest In Peace ⚜

Alınan Beğeniler:
    910
    Ratings:
    +1,411 / 27
    Kullandiginiz Cihaz:
    Rig v3 & Apocalypse Gen2
    Tadını alamamaya başladığım likitleri en az bir hafta içmem. Likit tecrübe işidir. Tribeca nın alternatifini bulmalısın dostum. Tek önerim budur. :)

7. Dumandede

Dumandede
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    303
    Ratings:
    +726 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    fuchai 213 plus/Le zephyr
    15 aralık 2016
    Sana tribeca'nın alternatifini söylüyorum. Bende senin kadar olmasa da tribecaya hastayım.
    Türkbuhar mix aromalarından prime ve nut tobacco alıyorsun hocam. İkisi de benzer ve aynı olmayan ama tribecaya oldukça benzeyen aromalar. Ben bunlarla dönüşümlü tribeca içiyordum. Sonra haliyle geçiş kolay oluyor.

8. XERİA

XERİA
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    569
    Ratings:
    +1,475 / 100
    Kullandiginiz Cihaz:
    Üfürüklü
    12.04.2015
    Sek nbase icin arkadaslar, ara ara kendinize kiyak gecip cok nadir aromali likit kullanin. Size dost tavsiyesi, hem diliniz korlenmez hem daha az zarar gorursunuz.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  9. Dumandede

Dumandede
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    303
    Ratings:
    +726 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    fuchai 213 plus/Le zephyr
    15 aralık 2016
    Onu da denedim ama şey gibi, hani tatlı yemek istersin ilk gün yersin sonra ertesi günler canın çeker yine yersin ya aynen öyle oluyor bana.
    Sek içerken burnuma sürekli castle long ve tribeca kokusu geliyor :) iç beni diye dile geliyor aromalı likitler :)

10. ashes35

ashes35
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +39 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Maxo Quad/Switcher
    İrice bir dilim limon kesin, ağzınızın içerisinde, suyunu akıta akıta damağınızın dilinizin her yerinin limonla temas ettiğinden emin olun. Sonra üzerine hiçbir şey yapmadan direkt ilgili likiti çekin. Buharcı dili olayıyla Dinner Lady Lemon Tart likiti ile tanıştım. DL olarak günde 3(15ml ye yakın) tank kesin bitiyordu. 2. günün ortasında tat gitti bildiğiniz su buharı oldu tadı. Limonu alınca 2-3 saat likitin tadı geliyor sonra yine düşüş yaşıyor. En genel çözümü kendim 4-5 çeşit biri kesin kahveli veyahut mentollü likit demleyerek ve değiştirerek buldum. Lakin dil ilginç bir organ. Şu an ki prosedürüm şu şekilde; uyanırım direkt su içerim, yarım limonu aç karnına yerim, sabah favori likitle başlar, öğlen kahveliye döner, akşamı favori ile kapatırım. Akşamın girişinde belki bir ufak limon daha...

Edit: imla

#10 ashes35, 12 Temmuz 2019
    Son düzenleme: 12 Temmuz 2019
  11. “By_ChOw'

“By_ChOw'
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    699
    Ratings:
    +1,177 / 29
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    17.01.2019
    Önce DL yi bıraktım, şimdide aromayı.. SMM sek nbase harika yahu, mükemmel mükemmel.....

12. Şevketinho

Şevketinho
    Expand Collapse
    Sevketinho

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ratings:
    +1,708 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Kesinlikle Tesla ve Pico
    01.10.2018
    Gınayı geeeeeeetir aneeeeeeeeey, şaka şaka.

Hocam arkadaşlar gerekenleri yazmış ben de bir şeyler yazayım.

Tribeca bağımlısı çok insan tanıyorum buna sebep olarak; kesinlikle likidin tadının ve kokusunun çok cezbedici olması. Sonrasında, içindeki Acetyl ve EM gibi efektörlerin de çekici olması.

Orjinale alışmış olabilirsiniz, orjinale en yakın reçeteyi bulup uygun sürede kendinize demleyip içebilirsiniz. Bunun yanı sıra ona yakın olan CandyBeca vs. likitlerden yapıp tüketebilirsiniz. Seyrele seyrele sizi kökünde şeker, tatlı, pastane ürünlerinin olduğu likitlere getirecektir. Bir bakmışsınız Boss Reverse içiyorsunuz.

Tat ile alakalı limon kesin çözüm dildeki tat duyularını aktifleştirir, hissiyatı artırır. Veya limonlu soda da olabilir. Ama temelde psikolojik bir neden olduğunu düşünüyorum. İçemiyorum, içemem, yapamam gibi kavramlar psikoloji biliminin işi sonu -emem -amam gibi şeyler yani. Biz de neleri yapamam edemem dedik de şimdi hepsini yapıyoruz :)

13. hoxanxus

hoxanxus
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    261
    Ratings:
    +569 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    duble minifit
    Bir adet minift, bir de 50 mg salt likit evyap da olur, canın sigara istediğinde poddan çek, keyif yapmak istediğinde setupını kullan. Hele podu 1-2 tank sek kullanırsan, şirinleri bile görebilirsin.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Komik Komik x 2
  14. pezimizt

pezimizt
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    71
    Ratings:
    +156 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger/AIO
    24.01.2017
    sigara yerine koyabileceğin ek bir şey olsun. pod cihaz önerisi mantıklı geldi bana ben de düşünüyorum. aksi halde o psikolojiye yakalandığında dönüşü olmuyor sürekli eloyu bırakıp normale, normali bırakıp eloya dönerim bu yüzden ben de atlatamadım bunu.

15. volkanoz2

volkanoz2
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +7 / 0
    Selam hocam yazını görünce mutlu oldum :LOL.: (Yalnız olmadığım için)

Sebebi şu;

Ben aynı durumu yaşadım/yaşıyorum. 2,5 yıldır buharlıyorum 1. yılın sonunda mtl ye geçip tribeca ile tanıştım 6x20ml aldım tamamını aşırı keyifle içtim o zaman ki ato Fivepawns'tı. Siren2 ye geçtim tribeca içtim sıfır tad. Aromalar oranlar vs herşey aynı. Sonra forumda/face de başlıklar açtım dalga geçenler dahi oldu tüm mixlerden tad alıyorum tribeca 0 çok alakasız zayıf bir tad alıyorum. Buharcı dili daha önce olmuştum o yüzden tüm yöntemleri denedim. Amuda kalkıp aşağıdan limon sıkmaya kadar... Sonuç 0. İnat ettim 8 ay hiç içmedim aynı aroma ve oranlarda demledim 2 ay beklettim içtim yine hüsran Siren 2 nin bu aromayı hiç vermediğini düşünerek Troy S aldım 0. Fivepawns aldım 0 o gün bugün 0 :ROFLMAO.: geçen ayın 6 sında aklıma düştü meret bir daha şansımı denemek üzere aromayı aldım bir kaç gün sonra deneyeceğim. Candybeca'da aldım. Bakalım ne olacak sonucu bildiririm yine garipseyenler olabilir bunun buharcı dili afrika mandası diliyle falan alakası yok. Ben her gün düzenli diş fırçalar limonu su ile sürekli tüketir kahveyi bol içer dilimde gezdiririm.

Gel ulan tribeca sen mi büyüksün ben mi!

• Galip Galip x 1
  16. Mehkut

Mehkut
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    35
    Ratings:
    +91 / 3
    Hocam aroma almak için bizdemi fivepawns ato alalım nedersin. Biraz bilgi lütfen ato için

17. volkanoz2

volkanoz2
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +7 / 0
    Üstad Fivepawns aşırı sıkı bir atomizer yanakları büzdürecek kadar sıkı aromasını çok beğenmiştim 2 ay kullandım arkadaşım el koydu aradan baya süre geçtikten sonra ae den tekrar alıp 1 hafta kullanıp bir arkadaşa vermiştim. Güzel bir atomizer tütün tadını çok güzel veriyor pastanede hatırladığım kadarıyla iyiydi ama çok fazla klonu var artık hangisi iyi hangisi kötü bilemiyorum

• Beğendim Beğendim x 1
  18. Promethee

Promethee
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Alien
    Öncelikle merhaba yeni üyeyim çok çaresiz kaldım bana yardım edin cihaz smok alien 5 kere basıyorum çalışmıyor şarja takıyorum yine açılmıyor sanırım pili şarj ediyor 2 hafta önce şarja taktım ekran geldi fakat bi gidip geliyor gibiydi ben şarjı yoktur diye düşündüm ama şimdi şarj aldığını görünce ve ekranın açılmadığını görünce iyice kafam yanmaya başladı sorun nerede diye düşünmekten ne yapmam gerekiyor acaba yardımcı olur musunuz

19. Diazepam

Diazepam
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    295
    Ratings:
    +407 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Tarot Pro
    Değerli fikirlerini belirten, yardımcı olmaya çalışan, bir kelime dahi olsa yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkürlerimi sunarım. Pod cihaza geç diyenler olmuş. Ne yazık ki öğrenci olduğum için gelirim giderime yetiyor. Pod cihaza ,coiline ve likitine ayıracağım bütçem şu anlık yok. 100-150 arası bir meblada klon bir Kf Lite 2019 alıp Atto mod üzerinde bir süre sek nbase içeceğim. Ayrıca limon olayı ve belirttiğiniz diğer tüm tavsiyeleri deneyeceğim. Tekrardan bir kelime dahi katkısı olan herkese çok teşekkür ederim. Herkesi tek tek alıntılamak isterdim fakat tahminimden daha çok öneri ve fikir geldi. Kusura bakmayınız lütfen. Herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

20. 76namlu

76namlu
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    115
    Ratings:
    +207 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Tesla Wye 85W
    4 Ağustoz 2019
    Keşke içebilsem de içsem :( demlediğim likitler e bile tivistent tatlandırıcı katıyorum 10 damla
    tatlıyı seven biriyim ve bir büyük bardak çaya, 2 şeker kaşığı şeker atarım anca keser. sağlık sorunum yok yaş 47

ne şeker ne tansiyon nede kalp :) belki de her ALLAH``ın günü uzun bardak la, bir buçuk bardak
    evyap viski içtiğim içindir bilmiyorum. seviyorum abi ne yapayım :confused:

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.