Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Gençlik nereye gidiyor!

'Konu Dışı' forumunda Sagoo tarafından 10 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

Gençlik nereye gidiyor! 5 5 1votes
5/5, 1 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (1)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Sagoo

Sagoo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    633
    Ratings:
    +1,538 / 22
    Kullandiginiz Cihaz:
    Major-Spica Pro
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    08.01.2017
    Hangi genç yazdıysa alnından öpeyim.

MUHTEŞEM BİR YAZI..
    Ben 21 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Yazılarınızı fırsat buldukça okuyorum.
    Yazılarınızda sık sık “Gençlik nereye gidiyor?” türünden yakınmalarınız oluyor? Gençlik derken herhâlde lise ve üniversite öğrencilerini kastediyorsunuz. Bu durumda ben de nereye gittiğini çok merak ettiğiniz o grubun bir üyesiyim.
    Madem bu ülkede yaşayan insanları gençler ve yetişkinler olarak ikiye ayırdınız, ben de siz yetişkinlere bazı sorular sormak istiyorum.
    Bir köşe yazarı olarak gençlerin nereye gittiğinden çok, yetişkinlerin nerede durduğuyla ilgilenmeniz gerekmiyor mu?
    Ülkenin başını belaya sokan olayların başaktörleri genelde gençler mi, yoksa yetişkinler mi?
    Bu ülkede yüz binlerce öğrenci tek bir soru fazla yapabilmek için dirsek çürütürken, birileri sınav sorularını ve sorularla birlikte gençlerin hayallerini çaldı ve geleceğimizi çürüttü. Bu soruları çalanlar lise öğrencileri miydi?
    15 Temmuz’u planlayanlar kaçıncı sınıfa gidiyordu?
    Milletin yüzüne baka baka yalan söyleyen siyasetçiler hangi üniversitede okuyor?
    Sanatçı kimliğiyle her türlü ahlaksızlığı yapanlar ergen mi?
    Din adamı sıfatıyla ekranlara çıkıp inancıma ve değerlerime küfredenler kaç yaşında?
    Sinemada 7 yaş üstüne uygun olarak işaretlenmiş filmde bel üstüne çıkamayan yapımcılar kaç doğumlu?
    Lütfen artık gençliğe laf söylemeyi bırakın da yetişkinlere bakın ve “Sizler bu ülkenin geleceğisiniz!” gibi klişe sloganlardan vazgeçin.
    Çünkü sizler bu ülkenin bugünüsünüz. Siz yaşadığınız günü bile kurtaramazken, yarınları kurtarma işini niçin bize ihale ediyorsunuz?
    Kimin elinin kimin cebinde belli olmadığı, çarpık ilişkilerle dolu dizilere reyting rekoru kırdıran sizlersiniz. Kan damlayan, şiddet kusan senaryoları siz yazdırıyorsunuz.
    Evlilik gibi kutsal bir müesseseyi, evlilik programlarında virane bir gecekonduya dönüştüren yine sizsiniz.
    Youtube fenomenlerini seyrediyoruz diye ağlaşıyorsunuz. Ama o fenomenlere film çektirip parayı götüren sizlersiniz.
    Siz gece kulüplerinde kavga eden futbolcuları el üstünde tutarken, okul koridorlarında kavga eden öğrencileri disipline gönderemezsiniz.
    Bir yandan her türlü rezilliği özgürlük olarak sunan, cinsiyetsiz bir toplum özlemiyle yanıp tutuşan yazarların kitaplarını okurken, bir yandan ailenin öneminden bahsedemezsiniz.
    Yetişkinler para hırsıyla sürekli inşaat yaparak şehri betona boğarken, gençlerden geleceği inşa etmelerini bekleyemezsiniz.
    Alttan bir sürü dersiniz var, bize üst perdeden ahlak dersi veriyorsunuz!
    Size bir şey söyleyeyim mi? Yeni nesil pırıl pırıl. Hiçbir sıkıntı yok. Asıl sıkıntı, yeni nesle eski nesilleri unutturan yetişkinlerde.
    Son iki yılda kaç tane Türk filmi çekilmiş ve geçmişimizi anlatıyor. Kitapçıların çok satanlar rafındaki kitaplardan kaç tanesi gençlere ecdadını sevdirmek için yazılmış acaba?
    Siz dedelerinizin emanetine sahip çıksaydınız, biz de yarınları emanet olarak kabul ederdik belki. Ama şu durumda hiç emanet alacak durumumuz yok! Kusura bakmayın!
    Geçmişini unutturduğunuz bir nesle, gelecekten ödev veremezsiniz!
    Bu yüzden aranızda, “Yeni nesil şöyle, yeni nesil böyle!” diye konuşup durmayı bırakın!
    “Senin yaşında Fatih İstanbul’u fethetmişti!” diyerek demagoji de yapmayın! Evet, 21 yaşındayım. Ama Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaşta değilim.
    Çünkü benim babam II. Murad değil, hocam da Akşemseddin değil.
    Zaten İstanbul da artık Fatih’in fethettiği İstanbul değil.
    Kalın sağlıcakla..
    images (2).jpeg

• Beğendim Beğendim x 24
    • Galip Galip x 13
    • Samimi Samimi x 3
    • Faydalı Faydalı x 1
  2. Labirent

Labirent
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,417
    Ratings:
    +3,592 / 18
    Kullandiginiz Cihaz:
    Çeşitli RDAlar
    28.04.2016
    "Gençlik nereye gidiyor?" Her nesil bir sonraki nesil için buna benzer cümleler kurar :) Onlar da kendilerinden sonrakiler için söyleyecekler. Kaçış yok ;)

Hatta geçenlerde bi arkadaşla bunu konuştuk :) Bizden önceki nesil için bizi anlamıyorlar diyorduk, şimdi biz, bizden sonraki nesli anlamıyoruz...

Not: Yaş 42 (Ne ara bu kadar oldu hiç anlamadım valla)

• Samimi Samimi x 5
    • Katılıyorum Katılıyorum x 3
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Beğenmedim Beğenmedim x 1
  3. Toprak adam

Toprak adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    69
    Ratings:
    +157 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    taifun,kayfun,gus
    15.12.1016
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Faydalı Faydalı x 1
  4. iCY

iCY
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    397
    Ratings:
    +836 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    light saber
    04.02.2017
    O değilde çok pis vurmuş, tam çatala...tebrikler genç adam, işin çok zor ama yolun açık olsun...

Edit diyelim, bu arada olaya kuşak çatışması olarak bakarsak yanlış olur kanaatindeyim...

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  5. Venceremos01

Venceremos01
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +15 / 0
    Arkadaşın kalemine sağlık devamı da gelir İnşAllah

6. Borac

Borac
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,458
    Ratings:
    +3,524 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + İda
    09.07.2016
    Başlığı okuyunca ; bu yazının linkini bulup yapıştırasım geldi :)
    Tam gaz girdim konuya, konu bu yazıymış :)

• Galip Galip x 1
  7. Beyaz©

Beyaz©
    Expand Collapse
    Flavour Boss
    ESF Gold Member ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    3,467
    Ratings:
    +7,214 / 29
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico*Hastur mini
    31.12.2015
    "Siz dedelerinizin emanetine sahip çıksaydınız, biz de yarınları emanet olarak kabul ederdik belki."
    Ağzımızın ortasına çarptığı cümle...

• Katılıyorum Katılıyorum x 4
    • Samimi Samimi x 1
  8. mzumrut

mzumrut
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    311
    Ratings:
    +580 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dicodes Dani Box
    Arkadaşın kalemine bakılırsa oldukça donanımlı birine benziyor. Bu tip düşüncelere sahip olan herkes bu kadar rafine bir ifade kullanamaz

• Samimi Samimi x 1
  9. thermo

thermo
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    423
    Ratings:
    +978 / 37
    Kullandiginiz Cihaz:
    troymini troy1x
    Popülist kültürü kullanmayı bilen bir kalemden çıkmış, etkileyici ve boş bir yazı.
    "Çünkü sizler bu ülkenin bugünüsünüz. Siz yaşadığınız günü bile kurtaramazken, yarınları kurtarma işini niçin bize ihale ediyorsunuz?"
    diye sormuş...
    Cevap vereyim, sen ve hatta senden ziyade senin evlatların nezih ve huzurlu bir hayat yaşasın temennisiyle 'gençlik nereye gidiyor!' diyoruz.
    Vaktinde o dem vurduğun kişiler de gençti ve onlar için de 'gençlik nereye gidiyor' deniliyordu. İşte bu noktaya gelddi ve daha kötüsü olmasından tereddüt edenler 'gençler nereye gidiyor' diyor.
    O beğenmediğin fiilleri icra edenler 'gençlik nereye gidiyor' demiyor.
    Yaşanmışlıklardan ders almış olanlar, alamamış ve pişman olanlar 'gençlik nereye gidiyor' diyor.
    Sen de pişman olma diye...

'Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın' deyimini demagoji olarak gören bir bireye Prof.Dr. Aziz Sancar hocamızın hayat hikayesini okumasını tavsiye ederim. Uyuşturucuyu, tecavüzü vs. üçüncü sayfa haberlerini değil de başarı ve başarısızlık hikayelerini okumasını, arkasında yatan nedenleri irdelemesini tavsiye ederim.
    Fatih örneğinde vurgu yapılanın fethetmek olduğunu sanan, aslında toy sayılacak yaştaki bir insanın devir açmaya yetecek kudreti olduğunu anlamak istemeyen bireyler yetişiyor... Ve soruyorum 'gençlik nereye gidiyor...'

• Galip Galip x 5
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
    • Samimi Samimi x 1
  10. mehayfi

mehayfi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    165
    Ratings:
    +412 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dani mini box,Gus,flash
    Gençlerde bencillik ,bıkkınlık hat safhada.
    Diyaloglar evet hayır çizgisine inmiş .Sosyal medya tarafından ele geçirilmiş bir gençlik var karşımızda...
    Sadece gençleri elestirmek degil,kendimize de ceki düzen vermeliyiz diyorum.
    Nefsimizi ıslah etmeden neslimizi müdafa edemeyiz..

• Beğendim Beğendim x 1
  11. sencan

sencan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    250
    Ratings:
    +771 / 13
    Kullandiginiz Cihaz:
    18650 kalp pili
    01.01.2017
    Gençlik nereye gidiyor bilmiyorum ama bize gelmiyor orası kesin. Yahu mekan açtık neden gelmiyorsunuz arkadaşlar? Abi şaka yapmıyorum , mekan varya YIKILIYOo..
    (ironi yok , yıkım emri var)

12. CEPNI-TC

CEPNI-TC
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    154
    Ratings:
    +440 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    PENODAT + HCigar WARWOLF
    30.08.2018
    arada bu konular üzerinde kafa yoranlar çıksa da çoğunlukla, değil içinde yaşadığı ülkeden veya dünyadan, içinde yaşadığı evde yaşanan sorunlardan sıkıntılardan haberi olmayan bir nesil yetişiyor. telefonunun şarjı bittiğinde, kendi şarjı tükenmiş gibi davranan, telefonunu şarj edecek bir şarj aleti ya da priz bulamadığında titreme nöbeti geçiren bağımlıların çoğunlukta olduğu bir nesil. "gençlik nereye gidiyor?" sorusu daha çok bu konuda çaresiz kalan yetişkinlerin sorduğu bir soru...

• Beğendim Beğendim x 2
  13. Zesaya

Zesaya
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +11 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    smok
    Hep aynı hikayeler hep.Bu yazılar bayatladı.gençte aynı yaşlıda. herkes kendi çıkarında. çok gördüm vatan vatan milliyet diyeni askere git desen bedelli diye dua eder olan garibanın çocuğuna olur. koltukta oturan herkes bi anda vatansever kesilir ama hangisinin oğluna baksan askerlik yok en üsttekinden en alttakine. hangi partiye baksan hepsinde yok onun oğlu yok onun yeğeni yok onun damadı var illa bi yerde. o kadar zeki okumuş başarılı insan boştayken kıytırık heriflerin aile şirketi olmuş yüksek makamlar. parti ayırmaksızın hepsi aynı. birde yok ceddimiz dinimiz diye ATATÜRK e dil uzatanlarda var. ulan çıkar meselesinden toprağımız bile kalmayacakmış nerdeyse ATATÜRK olmasa. banane kardeşim ben önce ailemi düşünürüm.sonra kendimi. sonra akrabalarımı sevdiklerimi. geri kalanı işime gelirse. çünkü kimsenin farklı düşündüğüne inanmıyorum bu devirde

14. Musashi

Musashi
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    594
    Ratings:
    +1,979 / 15
    25.07.2017
    Ailesi nereye isterse oraya gidiyor. Anne instagramda, alışveriş sitelerinde; baba tv de, oyunda vs.. cocuk kendilerine bulasmasinda ne yaparsa yapsin... Sonra dank ediyor ama cok gec, cocugun ya da gencin aliskanliklari-karakteri belirginlesmis oluyor. Cocugunuzla ilgilenin, vakit gecirin.

• Beğendim x 1
    • Katılıyorum x 1
    • Faydalı x 1
    • Galip x 1
    • Samimi x 1
  15. tualbezi

tualbezi
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    46
    Ratings:
    +112 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    siren2 aromamizer supreme
    15.08.2017
    Atatürk'ün yolundan gitmedikten sonra nereye gittiklerinin önemi yok.

• Galip Galip x 7
    • Beğendim Beğendim x 3
  16. Platin

Platin
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    17
    Ratings:
    +26 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger X
    Güzel yazı, çok doğru tespitler var. Özellikle sokakta mendil satan veya dilencilik yapan çocukları gördükçe kendime küfrediyorum: "Şu güzelim masum canlara güzel bir yarın bırakamıyoruz" diye. Yaş 32 bu arada.....

Lakin şuan ki gençliğin pırıl pırıl olduğuna katılmıyorum. Gençlik 20 yıl önce de kötüye gittiği için bu haldeyiz. Daha da kötüye gidiyor, aynı şekilde 20 yıl sonra daha da kötü olacağız. Yani gençlik nereye gidiyor savı yeni çıkan bir şey değil. Atatürk öldükten sonra dejenere olmaya başlayan gençlik büyüdü ve bizi 60'lı yılların buhranına götürdü. 60'lı yılların zor döneminde bozulan gençlik büyüdü 80'li yılların kanlı zamanlarını yaşattı bu ülkeye. 80'lerdeki gençlik büyüdü 2000'li yıllara kadar süren ekonomik çöküntü, terör olayları vs gibi şeylere götürdü. 2000'li yıllardaki gençlik şu an bulunduğumuz konuma getirdi bizi.

Eğitim ve bilme önem verirsek belki 2 jenerasyon sonra bir şeyler düzelmeye başlar. Eğitimden kastım fizik kimya biyoloji vs değil. Eğitim doğduğun andan itibaren ilk aile tarafından verilen ve ölüm anına kadar süregelen bir olgudur. Toplum olarak yaşamayı öğrenmek, saygı kavramını güçlendirmek, kibir, yalan, riyakarlık, sahtekarlık gibi şeylerle savaşabilmek eğitimin temellerini oluşturur.

• Beğendim Beğendim x 2
  17. SultanMEHMET

SultanMEHMET
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    72
    Ratings:
    +221 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    3 mod, 14 atomizer
    Bol bol
    --- klişe sözler ile doldurulmuş
    --- az biraz siyasi slogan eklenmiş
    --- saygıdan yoksun ama saygı bekleyen
    bir yazı olmuş. 3 doğru 1 yanlışı gizlemez..
    her cümle için çok yerinde cevaplar veririm aslında ama boş geçicem. (boş insanlarla uğraşmak BOŞ)
    cevaplarımı toplayım ve kısaltayım,
    artık gençler onu bunu yapın yapmayın demicem, bu yazıyı yazan gibi olmayın demem yeterli olacaktır.

• Samimi Samimi x 2
  18. Yilmazmurat32

Yilmazmurat32
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ratings:
    +7 / 0
    Öncelikle seni gerçekten tebrik ediyorum.Madde madde yazmışsın bugunü temsil eden bizlere tek tek saydırmışsın.Nasıl ki yeni okula başlayan liselileri karşılarken simit parçalarını fırlatıp hoş geldiniz diyen gençlikle seni bir tutmuyorsak,sende bizi bugünü tesis edenlerle bir tutamazsın.

bundan 10 sene kadar önce amcamla bir konuda tartışırken siz nasıl oldu da bunu yapamadınız demiştim.Bugün biz sen babam diğer amcam yüzünden bu haldeyiz demiştim.Şimdi hakkını teslim edeyim.Kimse kimseye gelecek hazırlamak zorunda değilmiş.

Madem ki biz hatalıyız madem ki o laf ettiğimiz gençliğe bugünü hazırladık daha iyisini siz yapın.Bizim elimizden bu gelmiş demek ki.

Madem ki en dibe vurdu bu ülke ,hataları gördünüz, yanlışları öğrendiniz ,yalancıları dolandırıcıları tanıdınız daha iyisini siz yapın.

Siz yaptınız faturasını biz ödeyemeyiz demeyin bize de bu ülke tansu çillerlerden,mesut yılmazlardan,murat karayalçınlardan vs... filan kaldı hani.Bize de Süleyman Demirel in her eve 2 anahtar vereceğim kimse evsiz arabasız kalmayacak dendiği günlerden kaldı.Turgut Özal ın benim memurum işini bilir günlerinden kaldı.

Aslında amacım sana laf etmek değil geçliğe yüklenmek değil.Şartlar ortalama aynı idi aslında çok da değişen bişey yoktu.Bu ülke bizim gençliğimizde farklı şeyler görmedi devalüasyonlar,1 gece de zengin olanlar,örtülü ödenekler,28 şubatlar,Terör (Kan Uykusu Belgeseli mutlak izle bence 90 lı seneler ),Post Modern Darbeler,İski skandalı,Gazi olayları,Madımak Oteli Sivas Katliamı vs ...

Oyun aynı oyun sadece karakterler değişiyor,olaylar değişiyor.Sen genç bir Türk vatandaşı olarak bir daha bu anlattığın olaylar olmaması için çalışmak zorundasın,olmaması için siz bize bunu bıraktınız dememelisin,olmaması için daha hakkaniyetli bir ülke yönetim için oyunu kullanırken hiç parti ya da siyasi görüşün taraftarı olmamalısın hak edene gerçekten o konuma layık olanı koymalısın ki senin oylarınla ülke yönetenler delalet ve hiyanet içinde olmasın.

Baya yazmışım yaa seni bir kere daha tebrik ederim en azından sorgulamışsın aslında bizimde yakındığımız ve lanet olsun dediğimiz konuları ortaya koymuşsun.Sorgulayan ve kaygılanan gençler görmek beni ve benim gibi olanları sevindirmiştir en azından.

• Beğendim Beğendim x 2
  19. VitaLity

VitaLity
    Expand Collapse
    </Synt4x>

Alınan Beğeniler:
    1,073
    Ratings:
    +2,480 / 35
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Legend
    07.04.2018
    Hiç göstermiyorsun :D

• Komik Komik x 2
  20. Raizo

Raizo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    401
    Ratings:
    +1,063 / 36
    Boş bir yazı. Klasik Facebook kalemi. Hafif isyan, bir iki milliyetçi vuruş, bir kaç değişik kelime, ünlem soru işareti, karşı suçlama, övünme ve kapanış. Dönüp baktığım zaman ‘ takılıyoruz baba yeeaa ‘ dan başka bir şey görmüyorum.

• Samimi Samimi x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.