Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Fev 4.5s+ DL kullanımı

'Bir Bilene Sor' forumunda comefast tarafından 21 Şubat 2021 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. comefast

comefast
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    43
    Ratings:
    +123 / 0
    Hocalarım elimde coolvape klonu fev 4.5s+ var ama gönlümde hep bir DL setup kurma isteği var. Bu aralar sıkışık olduğum için Ağustos ayına kadar bu DL setup kurma işini erteledim. Şimdi sormak istediğim şu araştırmalarım sonucunda bu fev’in yanma odası nispeten geniş olduğu ve çift taraflı hava kanalı olduğu için kısıtlıda olsa DL kullanılabileceği yönde. Elimde 26 ga makara tel var nasıl bir sarım yapmalıyım? En azından bol buhar elde etmek için. Birde çift taraflı en geniş hava pini 2.1’i mi takayım yoksa 2 tarafada hava pini takmadan açık olacak şekilde olur mu?

2. Raizo

Raizo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    432
    Ratings:
    +1,122 / 38
    Merhaba, konusunun altına yazmışsınız şimdi de konu açmışsınız, sabırsız şekilde dl denemek istiyorsunuz anlaşılan..
    Sorduğunuz soruların cevaplarını kendiniz deneyerek toplamda 10 dakika içinde öğrenebilirsiniz. Elinizdeki ekipmanla yapacağınız belli.. Becerebilirseniz çift bobin sarmayı deneyin geniş ağızlı bir driptip varsa daha uygun olur.. Öneriler bunlarla sınırlı olacaktır. Kolay gelsin

• Beğendim Beğendim x 2
    • Beğenmedim Beğenmedim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  3. comefast

comefast
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    43
    Ratings:
    +123 / 0
    Şöyle ki genel anlamda sabırsız bir yapım olduğu doğrudur. Aklımda bir şey varsa onu aklımda tutmak yerine illaki uygulamaya geçmem lazım. Ama kendim deneyimlemenin yanında başkalarınında bilgi ve tecrübelerine önem veren, dinleyen ve mantık çerçevesi dahilinde ise uygulayan biriyim. Haklısınız hava pini kısmını hemen deneyebilirim lakin coil sarmada tek tek denemeye kalksam bir makara tel yetmez. E malum zaten ekonomik şartlar 1 makara teli harcamaya el vermiyor. Onun için olabilecek en bol buharı veren sarım şeklini bilen tecrübeli arkadaşlarımız vardır. Onun için onların tecrübe ve deneyimlerinden yararlanmak isterim

• Beğendim Beğendim x 1
  4. hzrfn

hzrfn
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +243 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Blotto-Creed-BrunhildeMTL
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.09.2020
    Tek coil takacaksanız 0.25-0.50 ohm verecek şekilde bitişik sarmanız yeterli olacaktır (makara tel sarım işlerinden çok anlamam). Hava ayar yüzüğü olarak da en genişini takarak denemeye başlayabilirsiniz.

• Samimi Samimi x 1
  5. comefast

comefast
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    43
    Ratings:
    +123 / 0
    Bitişik sarımla ayrık sarımın farkı nedir? Bildiğim kadarıyla ayrık sarım aromayı daha çok veriyor ama buhara etkisi var mı?

6. erdemmm

erdemmm
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    69
    Ratings:
    +99 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok g-priv
    Bu kadar acelem olsaydı burada cevap beklemek yerine yapardım sanırım. 1 makara telle oldukça fazla şey denenir ki zaten alan kısıtlı.

çok fanteziye girmeden çift tel yapıp hava pinlerini de büyütebilirsiniz. Beslemeyi ayarlıya bilirseniz
    ya da telleri birbirine sarıp burgu haline getirip alien tarzı tek coil deneyebilirsiniz.

7. comefast

comefast
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    43
    Ratings:
    +123 / 0
    Maalesef her şey kişisel tecrübeyle olmuyor. Bazen başka insanların süpervizyonuna ihtiyaç duyuyoruz. Denemeyle akıla gelmeyen yöntemlerde olabiliyor

8. hzrfn

hzrfn
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    113
    Ratings:
    +243 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Blotto-Creed-BrunhildeMTL
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.09.2020
    Brunhilde mtlde ayrık sarım yapınca aromayı daha düşük aldım ben. Pek bir bilgim yok ama ayrık sarımda buhar fazla aroma az bitişik sarımda ise aroma fazla buhar biraz az diye biliyorum ben. Yanlışım varsa arkadaşlar zaten düzeltir hocam.

• Samimi Samimi x 1
  9. Ydrazel

Ydrazel
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +14 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger X
    Hocam tam tersi ayrık (aralıklı) sarım vurumu arttırır. Aroma için genellikle bitişik yada hafif aralıklı sarımlar tercih edilir düz tellerde

• Beğendim Beğendim x 2
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.