Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Fazla sıvı tüketimi, ağız kuruması, kan değerleri

'Elektronik Sigara ve Sağlık' forumunda chnsngl tarafından 3 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. c.utkucan

c.utkucan
    Expand Collapse
    İzmir Vaporu

Alınan Beğeniler:
    4,753
    Ratings:
    +6,945 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    SXK Nebula Zero-Ubertoot
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    10.08.2016
    Üstadım aslında diabetin cerrahi olarak tedavisi yapılıyor. Ama çok yaygın olmadığı için bilinmiyor.

• Faydalı Faydalı x 1
  2. bombavoyage

bombavoyage
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    133
    Ratings:
    +369 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Eleaf Ipower - Expromizer
    Guatr ve troid'e de baktırın hocam. şeker 2 ona da baktırınız. ben de 1.82 boy 58-60 kiloyum bunlara 3. gittiğim doktor baktırmıştı.

• Faydalı Faydalı x 1
  3. Iceberg06

Iceberg06
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    697
    Ratings:
    +1,467 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    MxClass,VT75Nano,Flux
    27.12.2017
    Hayatınızdan tahıl ve türevi, şeker ve türevi (tatlandiricilar dahil, bal ve meyve dahil) cikartin. Meyve 1 porsiyondan fazla yemeyin gunde o da icindeki seker seviyesine gore. Gun de 2 ogun yiyin ve ogun arasina 8 saat koyun. Aksam 7 den sonra su ve maden suyu disinda hicbiaey tuketmeyin. 2 hafta sinra bile degisimi fark edeceksiniz. 1 sene sonra boyle hicbir sikintiniz kalmaz.

4. arvelo

arvelo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    53
    Ratings:
    +133 / 10
    teşekkür ederim bu farkı ben göremeyeceğim sanırım normalde de olduğundan

5. chnsngl

chnsngl
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    171
    Ratings:
    +228 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Kbox Mini+Troy 1x
    Uzun süredir herkese göre normal olan sıcaklıklarda ben rahatsız oluyorum. Aniden sıcak basıyor. Troidden mi acaba

6. bombavoyage

bombavoyage
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    133
    Ratings:
    +369 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Eleaf Ipower - Expromizer
    bi fikrim yok hocam. kilo alamamadan muzdarip gittiğim doktorlardan aldığım sonuçları söyledim. sonuç olarak metabolizma ve evlenince alırsın sonucunu aldım :D

• Komik Komik x 1
  7. Puff

Puff
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    274
    Ratings:
    +605 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sxmini G class, Reload
    3-4 senedir şeker hastasıyım, tip1.5 Lad denen bir tür çıktı bende 37 yaş civarında.
    Bir süredir de esigara kullanıyorum. Esigara şeker yükseltmiyor veya ciddi anlamda etkisi olmuyor. Çok şekerli likit bile içseniz içindeki şeker değil tatlandırıcı oluyor be akciğerden emilim de mideden olduğu gibi bir etkide değil şeker açısından.
    Hoşgeldin aramıza, umarım tip 2 çıkarsın ve ilaç, spor ve beslenme dikkati ile çözersin konuyu. Eğer öyle olmaz da insülin ile tedavi almak zorunda kalırsan da insülin pompasını şiddetle tavsiye ederim, büyük rahatlık.
    Ankaradaysanız iyi bir endokrin uzmanı tavsiye edebilirim. Diyabette sürekli takip ve iyi anlaşacağınız bir hekim bulmanız çok çok önemli.

Şimdiden geçmiş olsun...

• Faydalı Faydalı x 1
  8. chnsngl

chnsngl
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    171
    Ratings:
    +228 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Kbox Mini+Troy 1x
    Sağolun. Madem ki yediğimize içtiğimize dikkat ddicez esigara keyfinden olmadığıma sevindim. İnsülin pompası çok pratik duruyor ama serum gibi iğne enjekte edilmiş halde mi duruyor

9. Puff

Puff
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    274
    Ratings:
    +605 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sxmini G class, Reload
    Hayır, insülin pompasının 3-4 günde bir değiştirilmesi gereken bir aparatı var, içine insülin kaleminden insülin enjekte ediyorsunuz, daha sonra o içi insülin dolu rezerv’i pompaya takıyorsunuz, bir hortum ile size bağlı duruyor, uyurken de çıkartmıyorsunuz ama bu anlattıklarım sizi rahatsız etmesin çünkü günde 4 kere iğne yapmaktan çok daha rahat oluyor.
    Önce bir nedir ne değildir belli olsun, bunları sonra düşünürsünüz.
    Şekeriniz düzene girince çok çok iyi hissedeceksiniz, üzerinizdeki ölü toprağı kalkacak. (Ağır bir söylem oldu ama şekerin hep yüksek gitmesinin en güzel ve anlaşılır tabiri bu bence) :)

• Faydalı Faydalı x 1
  10. drgm

drgm
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ratings:
    +19 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    smoke alien
    Selam. Geçmiş olsun öncelikle. Doktorum ve yardımcı olmak isterim. Aama bazı soruların cevaplarını sizden almam gerek yorum yapabilmem için. özelden mesaj atabilirsiniz.
    AMA genel not : ec likitlerinin içeriğindeki şeker oranından ne bir şeker hastası etkilenir ne de normal bi insan şeker hastası olur..bunu net söyleyebilirim

• Faydalı Faydalı x 1
    • Galip Galip x 1
  11. YalnızKurt

YalnızKurt
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    157
    Ratings:
    +335 / 7
    02.07.2016
    Ben kendim ve çevremdeki bazı arkadaşlardan edindiğim tecrübeyle sabit olan bir olguyu size belirteyim. Twisted ve Pinkman aromalarıyla yapılmış tüm likitler maalesef şekeri arttırıyor. Eğer bunlardan olan bir likitiniz varsa ivedilikle kesiniz.

Kan değerlerinizde göze çarpanlara gelince:
    1. Şeker
    2. Kolestorol
    3. Troid hormonunun yüksekliği ki zayıflığa etken
    4. B12 vitamin eksikliği
    5. Karaciğer değerlerinizin normalin dışında olması.

Kendimde bir çok sağlık problemi yaşadığım için size tecrübelerimden bahsedeyim.
    İvedilikle SALT likiti kesin. Çoğu kişi olumlu bakarken normal aroma vg, pg, nikotin dışında yeni bir madde ilave ettiniz içeceğinize. BENZOİK ASİT veya SALİSİLİK ASİT
    Benzoik asit kendisi ne kadar masum olsada her tür bağımlılık yapan maddenin içinde var araştırın.
    Twisted ve Pinkman aromalarından uzak durun
    Kendinizi MTL ye alıştırın, 50 Mg. salt likitte 26-28 mg. civarı nikotin vardır diğer kalan kısmı Benzoik asittir. Bu nedenle ortalama 15 ve altı nikotin oranlı likiti mtl tarzı için. Likitlerinizde VG oranını 70 üzerine çıkmayın.

EDİT: Yıllardır bu Konuda konuşmayayım diyorum ama maalesef halen ezbere bilgi gidiyor insanlar.
    Evet likiti midenize almıyorsunuz bu doğru fakat insan fizyolojisini değerlendirirken hiç bir hekim nedense duyguların nasıl çalıştığını ve neleri tetiklediğini söylemiyor. EĞER SİZ ÇİLEKLİ BİR LİKİT İÇERSENİZ BEYİN SİZE CİĞERİNİZE LİKİT ÇEKTİNİZ DEMEZ AĞZINIZA ÇİLEK ALDINIZ DER VE ONA KARŞI HORMONAL TEPKİYİ HAZIRLAR OLAY BU KADAR BASİT.
    Benden bu kadar bu mevzu çok derin, Özetle siz siz olun salt likitlerden uzak durun.

#31 YalnızKurt, 7 Aralık 2018 03:32
    Son düzenleme: 7 Aralık 2018 03:44
    • Faydalı Faydalı x 4
    • Beğendim Beğendim x 2
  12. chnsngl

chnsngl
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    171
    Ratings:
    +228 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Kbox Mini+Troy 1x
    Doktorum açlık ve tokluk şekeri deniyor sanırım ona da baktı. Şekerimin yüksek olduğunu, tip 2 olduğunu söyledi. Başka bir rahatsızlıktan bahsetmedi.
    Artık salt likit kullanmıyorum. Bugün itibariyle 6 mg 70/30 nbase (MTL) kullanmaya başladım. Gayet iyi.
    Ayrıca doktor esigara sigaraya oranla duman olarak daha az zararlı olsa da daha çok bağımlılık yaptığını söyledi ama bağımlılık konusunda kendisine katılmıyorum.

13. chnsngl

chnsngl
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    171
    Ratings:
    +228 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Kbox Mini+Troy 1x
    Çok teşekkür ederim hocam. EC likit ne olduğunu anlamadım. Aklıma takılan bazı şeyler için size yazacağım.

14. Ozuma

Ozuma
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    296
    Ratings:
    +845 / 27
    Kullandiginiz Cihaz:
    iKonn220 + Galaxies rta
    23.04.2018
    Şekerden pek hoşlanmayan birisi olarak (baklava bile yiyemem o derece, belki arada sütlü tatlı kaçamağı) vg'deki şeker bile rahatsız ediyor beni. Geçtiğimiz aylarda en nötr vg'yi bulmak için çok uğraştım ama hepsi birbirine yakın. Yine de Carlo Erba daha nötr geldi bana diğerlerine oranla. Aklınızda olsun.

• Beğendim Beğendim x 1
  15. fthksknr

fthksknr
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +24 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaporesso nebula
    Ya bırakın şu premium orjinal likitleri klonlari daha kac kere soyleyecez hepsi şarlatan hepsi sağlık düşmanı parasina bakar onlar adam akilli aromalar kullanin
    SU BAZLI,EFEKTORSUZ,%5 oran !!!

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.