Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Eskiler, Eskimeyenler ve ESF Kardeşliği

'Esf Dayanışma' forumunda HAYDAR tarafından 14 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

Eskiler, Eskimeyenler ve ESF Kardeşliği 5 5 1votes
5/5, 1 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (1)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. alper512

alper512
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    50
    Ratings:
    +57 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Veiik airo pod mod

2017 model bitti ama hatıra niyetine saklıyorum

IMG_20210219_105317.jpg

• Beğendim Beğendim x 4
  2. dede

dede
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    248
    Ratings:
    +406 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Provari, RDA, RBA
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    27.01.2013
    Sanırım 8-10 sene öncesiydi donanım haberde bir konu üzerinden dönüyordu muhabbet.
    Ben de tahtakeleden merdiven altı bir ego, dekang likit ve büyük bir merak ile buhar dünyasına adım atmıştım.
    Kimse çok birşey bilmiyor herkes bildiğini paylaşıyor yurtdışı sitelerden öğrendiklerimizi falan tartışıyorduk.
    Velhasıl forum kuralım dediler ve hep birlikte buraya taşınmış olduk. Elimizde güç bela edindiğimiz sarımı olmayan ce atomizerler, likit ve ego piller ile idare etmeye çalışıyorduk. Düşünün bir ce atoya o zamanın parasıyla 50-100 lira çekiyorlardı, içinde ne olduğu belli olmayan 10 ml likiti 20 TL den bulamıyorduk bile. Silicaları yıkayıp saç kurutma makinesi telleri, hatta elektrikli battaniye telleri ile sarmayı deneyenler dâhi çıkıyordu :)
    İşte böyle bir zamanda forum ortaya çıktı, Yurt dışı imkânı olanlar yedek parça, silica, tel, pamuk getirdiler. Yabancı dili olanlar orjinal esfden bilgi taşıyıp, deneyimli olanlar bilgilerini paylaştılar. Etkinlikler, buluşmalar, talep toplamalar, ev yap likitler yapıldı.
    bilgi ve ilgi çok arttı. Fırsatçılık ve kara borsacılığın kıyısında bir dostluk ve paylaşım alanı oldu.
    Yurt dışına çıkma imkanım oldukça birçok malzeme getirip paylaştığım oldu. Orada insanlar yüzlerce ürünün olduğu vape shoplarda ve fuarlarda serbestçe buluşurken biz forumdan haberleşip parklarda, cafe köşelerinde buluşuyorduk :)
    Düşünün forumdan hiç tanımadığım insan öğlen arası iş yerime geliyor ve ben ons vivi nova sarımı öğretiyordum. Kafeteryada herkes bize bakarken likit, bilgi tecrübe paylaşımı yapıp arkadaş gibi muhabbet edip ayrılıyorduk. Güzel zamanlardı. Boge kartomizerleri delip kaynatıp tekrar kullanıyorduk, yeni çıkan teleskopik füze gibi modlarla dildo esprilerine dahi maruz kaldığımız oluyordu :/ evlerimiz kimya laboratuvarı gibiydi, enjektörler, şişeler, teyp motorundan ve kulak çubuğundan yapılan likit mikserleri... Eve gelen misafirlere açıklaması epey zor oluyordu :)
    Bir süre sonra herşey cok hızlı gelişti, türlü türlü cihazlar, atolar derken ciğer çekimleri, kullanıcı kitlesi de kullanım amaçları da çok çeşitlendi.
    Artık sigara bırakma, zarar azaltma veya bu uğurda bir hobi olmaktan çıkıp keyif ve ticari amaçlar uğruna kullanılır oldu. Zorlama cihazlar ve uçuk kaçık sarımlar ile şimendifer gibi buhar çıkaranlar, aşırı kullanımlar, hatta bir takım keyif verici maddeler ile dahi kullananlar oldu.
    Bildiğim kadarıyla yurt dışında yaşanan ölümler de bu sebeple oldu. Toplumda ve dünyada e-sigaraya olan bakış açısı da değişmeye, itici gelmeye başladı.
    Velhasıl şuan da değişim devam ediyor. Forum da buna göre değişiyor aslında. Piyasaya epey uzak kalmışım biraz forumda gezinince bunu anladım.
    Benim tanıdığım eskilerden bırakanlar ve sigaraya dönenler oldu. Bazıları da halen bir köşede buharlayıp uzaktan izliyor. O dönemdeki aktif üyeleri pek göremiyorum.

• Beğendim Beğendim x 7
    • Samimi Samimi x 6
    • Galip Galip x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  3. maveth

maveth
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    42
    Ratings:
    +47 / 1
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    22.03.2013
    Selamlar.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  4. troia

troia
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    271
    Ratings:
    +665 / 7
    Diger ustatlar kadar eski olmasamda 2016da tanistim forum ile. Forumu kesfetmeden once bulundugum ilde bulunan bir elektronikciden likit alirdim :) o amca da sisesiyle likit satmazdi. 3 liraya doldururdu atomizeri. Bildigin okula yakin bakkallarin tek tek sigara satmasi gibi. Simdi 10 dakikada herseye ulasabiliyorsak esf nin katkisi tartisilmaz.

Not: o amcanin dukkandan aldigim elmali dekang likitin tadini hic bir likitten almadim :(

• Beğendim Beğendim x 3
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.