Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

En İyi MTL Kit Oluşturmak?

'Bir Bilene Sor' forumunda jamiryo* tarafından 20 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. jamiryo*

jamiryo*
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    198
    Ratings:
    +263 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Wismec RX 2/3 - Bonza RDA
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    Az Evvel (:
    Merhaba buhardaşlar,

Aktif olarak e sigara tüketen biriyim, şuan DL içmekteyim. Uzun bir süre MTL içmişliğim var fakat Siren v2 Atomizerimi kaybettikten sonra tekrar DL tüketmeye başladım. Şuan Wismec RX 2/3 mod ve Bonza RDA ile buharlamaktayım. Eski aroma tadını alamadığım için kesin ve net olarak MTL e dönmek isitiyorum. MTL de ki aroma keyfi DL de olmadığını düşünmekteyim. Aklımda birkaç soru var ve bütçemin orta olduğunu bildiğim için nokta atışı yapmak istiyorum. Bunun içinde siz bilgili buhardaşlara sormak istedim. Kendi kafama göre seçim yapmak istemiyorum. Kendime yeni bir kit oluşturmak istiyorum, benim düşüncem olarak;

Mod olarak ;
    Ufak yaz/kış cebe sığan bir mod istiyorum. Ama performans olarak MTL'i fazlasıyla taşımasını istiyorum. 1 Ohm sarım yapıp ortalama 12-14 W arası tüketeceğimi varsayarak, 2 gün pilinin gitmesini istiyorum. Bundan kaynaklı tek pilli modlar değilde ufak 2 pilli mod arayışındayım. Aklımda olan mod şuanlık aslında ufaklığı ve yakışıklığı olduğu için Liverpool - Yosta. Bu mod sizce MTL için ideal bir mod olabilir mi? Eğer bunun üstünde ve fiyat aralığı yakın bir mod varsa sizce o hangisidir? Bu seçimim yanlış bir seçim midir? Beni uzun süre taşıyabilir mi artık ateşliye geçmek istemiyorum.

Atomizer olarak;
    Siren V2 mi kaybettim, bulamıyorum ve bu benim keyfimi fazlasıyla kaçırıyor. Aynı atomizere bir daha 200 TL gibi bir para yatırmak istemiyorum. Onun yerine 2. EL Spica PRO almayı düşünüyorum. Gerek yerli üretim olduğu için gerekse gerçekten sunduğu alternatifler ile profesyonel bir atomizer olduğunu düşünüyorum. Fakat sarım konusunda bana zorluk çıkarsın, akıtsız, kokutsuz, aroma kaybı yaşatsın istemiyorum. Eğer daha uygun fiyatlarda sıfır daha kaliteli bir atomizer alabilirsem, benim daha çok hoşuma gidecektir. Ama varsayalım ki Spica'yı aldım. Aroma keyfi olarak Sirenin daha üstünde bir keyif alabilir miyim? Bu atomizer bana MTL'de gerçek keyifi verir mi? İşimin ortasındayken cebimde akıtır mı? veya dolumunu yaparken akıtma problemi yaşar mıyım? Tank kapasitesi sizce yeterli olur mu?

Likit olarak;
    Bildiğiniz üzere ülkemizde premium likit yurt dışındaki gibi değil, usd üzerinden ülkemize geldiği için premium likitlerin fiyat aralıkları biraz yüksek oluyor. Onun yerine Keyf'ten Chembase almayı düşünüyorum. Buna iyi olarak hangi aromaları tüketebilirim. Chembase , içerisindeki nikotinden kaynaklı biraz acı oluyor diye duymuştum bu doğrumudur? Ortalama 9 - 12 MG nik ile likitlerimi oluşturacağım. Başka bir nbase öneriniz olabilir mi? Aroma olarakta tütün ağırlıklı aromalar seviyorum MTL 'de fakat Five Pawns'ın Gambit gibi tadlarıda çok hoşuma gitmekte. Hangi aroma markasını seçmeyeliyim?

Bu sorularıma üstadlarımdan cevap alırsam aklımdaki soru işaretleri bitecek. Vakit ayırıp konuyu okuduğunuz için teşekkür ederim. Cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyor olacağım. Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim. Para zor kazanılıyor, yanlış yerlere yatırım yapmak istemem...

• Beğendim Beğendim x 1
  2. SamuraiVape

SamuraiVape
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    85
    Ratings:
    +123 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico25, Penodat
    07.02.2019
    Hocam umarım istediğiniz kiti toplarsınız. Spica Pro'yu bilemem ancak kurulum kolaylığından bahsetmişsiniz ve Siren kullanmışsınız. Ben daha körpe bir mtlci olarak tercihimi Penodat'tan yana kullandım. Siren ve Penodat GTA tipi olduğu için kurulumu çok basit atomizerler diye düşünüyorum. Hem Siren'e de aşinasınız bir şans verilebilir bence :)

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  3. sencan

sencan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    222
    Ratings:
    +696 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    18650 kalp pili
    01.01.2017
    Livepool (r yok)bulabileceğiniz en hafif çift pilli modlardan biri. Bunu plastik gövdeye borçlu, hafif olmasının yanında bana göre ciddi dezavantajı eldeki hissi. Elinizde dandik bir şey tutuyormuş gibi hissediyorsunuz.

Ergonomi olarak bana göre oldukça zayıf, ben küçük elli familyasındanım bu yüzden pillerle chipsetin sıralı olduğu modlarla bir türlü anlaşamadım, bana pillere paralel minikin v2 hatta rx2/3 (çift pil kapağıyla) çok daha ergonomik geliyor. Ayrıca ateşleme butonu çok önemli, minikin en büyük ve hissiyatı tok, livepoor gariban hissiz bir buton, rx ikisinin arası idare eder gibi.Mtl gerçekten keyif işi , buton önemli.

Bende hem dl hem mtl kullananıyorum. İnanın mtl tüketimde çift pil gereksiz. Sadece mtl içecekseniz bu modla hemde cebe sığsın istiyorsanız neden çift pil? Aktif olarak bu güce ihtiyacınız yokken neden ikinci pili torpidoda yada çanta yerine elinizde taşıyasınız?

Atomizer seçimi bence doğru tabiki aynı likit gibi kişisel bir konu , üstadlara bırakıyorum. Sadece livepoor'u yanlış bulduğum için yazmak istedim üstadım, saygılar.

• Beğendim Beğendim x 1
  4. gabamarul

gabamarul
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,803
    Ratings:
    +4,173 / 61
    nasıl mutsuz olurum sorusuna cevap aramayın :)
    03.jpg
    küçük ve yakışıklı olan, adı henüz doğru söylenemeyen mod :D
    pillerinizi torpidoda bırakmayın. malum yaz geliyor arabanız telef olmasın.

• Beğendim Beğendim x 2
  5. Mutattırosso

Mutattırosso
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    552
    Ratings:
    +915 / 29
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    17.01.2019
    Aspire zelos 50 w. Atomizer seçimi harika.

• Beğendim Beğendim x 1
  6. Harpagos

Harpagos
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    86
    Ratings:
    +231 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Mx Class - Vapor Giant M5
    Zelos çok küçük ve hafif bir mod lakin ateşlemesi çok zayıf.

• Beğendim Beğendim x 1
  7. Hakan sevindik

Hakan sevindik
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    71
    Ratings:
    +110 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Zero
    28.01.2017
    Bugüne kadar benim kullandıklarım içinde en beğendiğim mtl mod colossal

• Beğendim Beğendim x 1
  8. jamiryo*

jamiryo*
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    198
    Ratings:
    +263 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Az Evvel (:
    Penodat olabilir evet hocam hemen araştırmaya başlıyorum. Değerli yorumun için teşekkür ederim

Adının öyle olduğunu inanın şimdi sizden öğrendim futboldan aşınalık herhalde liverpool Mazur görün lütfen şuan wismec kullanıyorum fakat bir talihsiz kaza geçirdi yere düştü. Bundan kaynaklı pil kapağı tam oturmuyor ve buda bence tehdit oluşturuyor. Allah korusun içine su falan kaçsa likit girse gazetelerin manşetine otururum ondan wismeci de değiştireceğim fakat evet 2 pilli modlardan vazgeçebilirim fazla pilimi kutusuyla yanımda taşıyabilirim tek pilli mod daha yakışabilir haklısınız. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim üstadım.

Gerçekten güzel moda benziyor hocam, fakat ekran dokunmatık olması biraz kötü gibi geldi tepkime süresi nasıl modun acaba? Birde 3 kere basıldığında ekran kilitleniyor mu acaba ? Cebe koyduğumuzda ayarları bozulmasın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğendim Beğendim x 1
  9. AlperenBZKRT

AlperenBZKRT
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    95
    Ratings:
    +223 / 19
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger-Penodat
    26.09.2017
    Mod olarak çift pilli Eleaf İnvoke olabilir. En küçük boya sahip modlardan birisidir. Atomizer olarak da Penodat tavsiye ederim. Bir yıldan fazla bir süre Siren2 24mm atomizer kullandıktan sonra Penodata geçtim. Aroma yönünden daha güzel geldi. Kurulum gta tank olduğu içinde yabancılık çekmezsiniz diye düşünüyorum.

• Beğendim Beğendim x 2
  10. Vertebrata

Vertebrata
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    58
    Ratings:
    +124 / 12
    Yosta mtl için uygun değil. Hafif olsa da boyutları büyük maalesef. Cebinize koyduğunuz zaman keşke tek pilli olsaydı diyebilirsiniz

• Beğendim Beğendim x 1
  11. canawar

canawar
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    345
    Ratings:
    +494 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    SL Class
    04.04.2019
    Madem çift pil balıyorsunuz, Tesla 200W WYE yede bakın. 85le aynı çip ve beğeniliyor.

• Beğendim Beğendim x 1
  12. Elvis Presley

Elvis Presley
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    979
    Ratings:
    +1,222 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Lostvape mirage + prime
    17.01.2019
    Penodat, Spica pro dan daha fazla aroma verecektir ama boğaz vurumu düşük kalacaktır zaten chem3 kullanacakmissiniz bence o farkı kapatır

Tek pilli 21700 destekleyen bir mod bakabilirsiniz vaporesso Armour pro önerirdim ama vaporesso ile geçen yazismalarimda sürekli elinizdeki faturayı gönderin demeleri, ülkemizde satışı yasak bir ürünün nasıl faturasi olsun dememe rağmen bir türlü yardımcı olmadılar bende sattım kurtuldum dedim Daha da vaporesso ürün ben önermem almak isteyen alsın .

Butcen varsa sxmini sl class dogubanktan falan bulursun sanırım
    Asmodus amighty

Tüp unregule mod düşünürsen yftk Stratum zero prestige 21700 uyumlu

• Beğendim Beğendim x 1
  13. Berkalone

Berkalone
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    128
    Ratings:
    +343 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    Troy1x-Galaxies-Berserker
    29.08.2018
    Spica pro ile siren v2'den bir tık daha iyi bir aroma alırsınız içim keyfi olarak çok iyidir. Kullanım kolaylığı ve aroma olarak penodat öneriyorlar kullanmak nasip olmadı ama bir göz gezdirin.

Mod olarak yosta'ya sahibim ve mtl kullanıcısıyım 2. yostamı aldım(ilkini bir arkadaşıma hediye ettim) yosta dışında pico ve swag'ım var tek pilli modların mtl'e daha uygun olduğunu düşünüyorum minik hafif ve pilide mtl için yetiyor tercihimi tek pilli bir moddan yana kullanırdım. Yosta'yı çok uzun süre dışarıda zaman geçireceksem yedek olarak tutuyorum. Neredeyse 2 gün pil ömrü var mtl'de.

Likit olarak pastahane ve tütün iyi gidiyor ben değişiklik olsun diye meyveli likitler ve kuruyemişli likitlerde tüketiyorum. Kısacası damak tadınıza göre seçiminizi yapmanız lazım bu konuda kesin bir şey diyemem. Kendiniz ev yapımı yapabileceğiniz gibi Vapemate ve Jvaper forumda keyf N-Baseleri kullanarak likit yapıyor bu firmalardan da alabilirsiniz likitlerinizi. Jvaper tütünlü likitlerinde ve 9mg ve üstü tüm likitlerde 70-30 N-base kullanıyor mtl'e uygun. Vapemate hakkında bir bilgim yok geçenlerde sordum ama cevap vermediler siz sorarsanız cevap verebilirler bana kırgın olabilirler fiyatları eleştirdiğim için sürekli :D Yada direkt kendiniz N-base alıp ürete bilirsiniz tabi.

Chembase 9 mg almıştım zamanında boğazıma kurşun sıkıyorlar gibi acılar çektim baya ağır diğer niklere göre bence.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  14. jamiryo*

jamiryo*
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    198
    Ratings:
    +263 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Az Evvel (:
    Söylediğiniz moda baktım ama bana biraz kaba geldi, yani görüntüsü benim gözüme uyan bir görüntü değil. Kaba demek doğru olmuyor ama anlamışsınızdır söylemek istediğimi. Evet Penodat ı inceledim, gerçekten sirene yakın bir kurulumu var. Pamuklamasında sorun yaşamayacağımı düşünüyorum. Ucuzluk olarakta penodat seçebilirim. Yorumunuz için teşekkürler.

Evet plastik olduğundan kaynaklıda o modu tercih etmek istemiyorum zaten aslında. Onun boyutlarında daha ağır abi olan Hcigar Warwolf nasıl olurdu acaba?

Evet fakat mtl için biraz büyük bir mod değil mi? Ben galiba tek pil tercih yapmak zorunda kalacağım. Yorumun için teşekkür ederim üstad.

Süper öneri, göz önünde bulunduracağım. Bütçemi biraz daha düşük tutabilirsem tabi daha iyi olacaktır. Malum Türkiye şartlarında ev geçindirmek çok zor :)

Yorumun için teşekkür ederim, şuan yostayı eledim açıkcası kafamdan, Penodat almayı kesinleştirdim, çünkü Spica PRO hem pahalı hemde zor bulunan bir ürün. Spica PRO alırsam 2.el alacağım oda ciddi anlamda akılda soru işaretleri bırakacak bende. Dediğin gibi şuan DL içiyorum ve Jvaper'ın likitlerini tükettiyorum. Hatta şuan burada sana yazarken Gambito içiyorum, Jvaper gerçekten likit konusunda kendini kanıtlamış ve kaliteli iş yapan biri. Evyapa geçiş yapsam bile onun likitlerini tüketmeye devam edeceğim. Chem seçmemin nedi zaten boğaz vurumu, keyf altın seri kullanmıştım bir dönem, onun boğaz vurumu biraz tatlıydı. Chem daha evvel hiç denemedim okuduğum yorumlardan kullanmak istiyorum. Gerçek sigara hazzını yaşattığı söyleniyordu boğaz vurumu olarak, inşallah boğazlarıma tekme atıp tahriş etmez :) Değerli yorumun için teşekkür ederim.

15. MrPopo

MrPopo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    267
    Ratings:
    +495 / 6
    Modu bilmem. Ato seçimleriniz ise yazlık için küçük atolar değil. Zira pro ve penodat kule gibi. Berserker veya berserker mini daha iyi bir alternatif olabilir. Aroma zaten şahane vurum için nikotini yükseltin bitti gitti :)

• Beğendim Beğendim x 2
  16. SamuraiVape

SamuraiVape
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    85
    Ratings:
    +123 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico25, Penodat
    07.02.2019
    • Beğendim Beğendim x 2
  17. jamiryo*

jamiryo*
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    198
    Ratings:
    +263 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Az Evvel (:
    Önerinizi göz önünde bulunduracağım.
    Görseli göremedim ama üstadım. Söyledikleriniz gerçekten çok iyi değerler. Keyif olarak nasıl bir keyif alıyorsunuz. Ateşliyi aratıyor mu yoksa gerçekten doyurucu bir buhar var mı

18. Vertebrata

Vertebrata
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    58
    Ratings:
    +124 / 12
    Mesele zaten plastik olması değil, boyutları. Mtl içimde ben 11-15 W arası gezinirim hep. Swag + VTC6 + Doggystyle 2k16 atomizer setim. Taşıma konusunda en ufak bi rahatsızlık yok. Daha küçük olsun istediğim anlarda 18350 pil ve Atto mod ile yine Doggy kullanıyorum. Yostayı takas ederek aldım Swag modu. Çift pilli cihaz MTL için zulümdür. Taşıması gerçekten zor. Cebinizde koca bir modla dolaşmayı istemezsiniz emin olun. Tek pil candır. Swag bana 2 günden fazla gidiyor. Siz de olabildiğince küçük bir set toplamaya bakın. Gerekirse dahili pilli olsun ama küçük ve hafif olsun.

19. SamuraiVape

SamuraiVape
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    85
    Ratings:
    +123 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico25, Penodat
    07.02.2019
    Hocam ben ateşliyi Swag kit ile bırakmayı başardım. Ama Penodat gerçekten çok hoşuma gitti. O kadar güzel ki en kısa sürede bendekini satıp 0 alacağım. Sıkılık olarak en dar mtl kit ve en dar hava ayarında kullanıyorum. Benden sıkılık konusunda geçer not aldı. Aroma olarak Jvaper Rich Pipe kullanıyorum şu sıralar. Penodat bu likiti çok güzel yorumluyor ancak aynı şeyi Jvaper Tribeca için söyleyemeyeceğim. Penodat'ta içtiğimde kimyasal yanık plastik gibi bir tat aldım. Troy 1x v3'te ise Tribeca vazgeçilmezim oldu. Yani Penodat aromayı biraz seçiyor. Yukarıda verdiğim değerlerde ılık bir buhar sağlıyor ki bu da bana göre çok hoş. Eksi olarak değerlendirebileceğim bir şey yok çünkü bunlar benim ilk MTL atomizerlerim. Daha deneyimli kişiler daha objektif yorumlar yapabilecektir hocam :)

20. jamiryo*

jamiryo*
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    198
    Ratings:
    +263 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Az Evvel (:
    Swag için baktım şuan daha önceden pico kullandım buna benzetebileceğim. Arkada ki pil kapağı görünüşte biraz garip ama sorun olacağını sanmıyorum elimde şuan bir ammit var takasa koydum ama gideceğini sanmıyorum. Swag teklif eden olursa eğer 2.el direk kabul ederim gibi duruyor. Ufak bir modmuş gerçekten güzel duruyor. Değerlendireceğim. Üstüne 25 mm ye kadar ato uyuyor herhalde dimi hocam.

Her atomizerin sevdiği sevmediği likitler vardır. Çok kötü farklar olacağını sanmıyorum ry4 double içeren likitler tüketiyorum bende tütün aroamasını bana iyi versin yeter. Aroma keyfim olsun istiyorum bir nebze :) Yorumların için teşekkür ederim.

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.