Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Elektronik sigarayla beraber görülebilecek yan etkiler

'Elektronik Sigara ve Sağlık' forumunda morishej tarafından 17 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

Elektronik sigarayla beraber görülebilecek yan etkiler 4.7 5 18votes
4.7/5, 18 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (18)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Silisya

Silisya
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +54 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso swag
    Chemden kurtulmanı tavsiye ederiz en başta elbette ki. Bu kimyasal çoğu kişiye yaramıyor. Belli ki ağır bileşenleri var. Azıcık daha vurum için bu riske hiç değmez.
    Hemen hiçbir zararı olmayan buğdaya, domatese dahi alerjisi olan insanlar var. Kimyasal gibi riskli bir sahada bu risk ve inat akıl almaz bir şey.

Ayrıca şu su toplama vakalarını bizzat yaşayan bir iki kişiden ben de dinledim. Toplamda yaklaşık 1 senedir E sigara kullanıyorum. Benim herhangi bir rahatsızlığım olmadı. Bazı kişilerin pg vg nic aroma vs veya bu kimyasalların markalarından birine alerjisi olabilir. O yüzden bu tür hikayeler dinlediğimde bende bir belirti yok diyerek serin kanlı kalmaya çalışıyorum.

• Beğendim Beğendim x 1
  2. deepburner

deepburner
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    251
    Ratings:
    +661 / 51
    Kullandiginiz Cihaz:
    SMOK Micro TFV4 R80
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    26.01.2016
    Sorunun cevabı yazınızda saklı, ilk zamanlar böyle şeyler olmuyordu, belliki salt likit dokunuyor, içmeyin, chem içmeyin, düşünün şişeninn yarısı pg dolu %50 içmeyin, 80vg 20 pg- 9mg yada 12 mg full merck alın deneyin.

• Beğendim Beğendim x 1
  3. aykutumut

aykutumut
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    917
    Ratings:
    +1,275 / 15
    Kullandiginiz Cihaz:
    H-PRİV-PİCO-PENODAT-TROY
    30.11.2015
    Su tüketimini arttırın hocam :)

• Faydalı Faydalı x 1
  4. m.e.terzi

m.e.terzi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +1 / 0
    Selamlar. Elektronik sigarayı 1 ay içtikten sonra kaşıntı problemimle beraber bıraktım. Ancak arkadaşımın yönlendirmesiyle %100 vg nbase likitin kaşıntı yapma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi ve salt nbase likit aldım. Malesef kaşıntı problemim oluyor sebebi nedir ne yapmalıyım

5. TheFlash

TheFlash
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +17 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtc mini
    Salt öncesi de bu problem mevcuttu 80vg 20pg 6mg kullanırkende.Şuan vg pg merck var elimde onu deneyeceğim bakalım umarım çözülür
    Herkese teşekkürler ilgisi için

6. gif

gif
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Juul
    Merhaba arkadaşlar. Nereye yazacağımı bilemedim. 2 gündür boğazım tahriş oldu. Yani soğuk algınlığı gibi değil. Buharla ilgili olabilir mi? Fazla ısı boğazımı biraz haşlamış olabilir mi? :) Gerçi sigara dumanı ısısı daha fazla diye biliyorum. Var mı daha önce bu tür bir sorunla karşılaşan?

7. burakiliccc

burakiliccc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    40
    Ratings:
    +120 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Expromizer & Spica Pro
    Nefes darlığı boğulma hissi ve sürekli sümkürme hissi, boğazda gitmeyen balgam hissi, kalp çarpıntısı bıktırdı artık. Önceden 12-15 mg nikotinli tükettiğim de hiç olmayan sorunlar son bir kaç aydır ciddi anlamda yaşam kalitemi düşürdü. Önce 9 mg düşürdüm şimdi 6 mg a düşürdüm günlük tüketimimi 1.5 ml e kadar düşürdüm şikayetlerim azalsa da hiç bitmedi. Ne oldu ne değişti bilmiyorum ama fazlasıyla canımı sıkmaya başladı.

8. “By_ChOw'

“By_ChOw'
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    744
    Ratings:
    +1,262 / 29
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    17.01.2019
    2 ayrı alıntı aldım, sorum tek olacak. Sorum: Nbase içeriği nedir?
    Öneri: 3M deneyin.

9. burakiliccc

burakiliccc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    40
    Ratings:
    +120 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Expromizer & Spica Pro
    Merck merck siegfried hocam. 3M de denedim zamanında ama nikotin hafif geliyor. Şimdi avoria nbase aldim ilkeden nikotin siegfried yine onu deneyeceğim.

10. gif

gif
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Juul
    Black note hocam. 12 mg mtl içim.

11. “By_ChOw'

“By_ChOw'
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    744
    Ratings:
    +1,262 / 29
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    17.01.2019
    Ben hep merck kullandım, sadece 1 defa denemek için siegfried aldım ama boğazımda bi gıcık yaptı, merck e devam. Doyum konusunda ise bana pek bi farklı gelmedi şahsen. Merck dönün bence.

12. “By_ChOw'

“By_ChOw'
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    744
    Ratings:
    +1,262 / 29
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    17.01.2019

13. “By_ChOw'

“By_ChOw'
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    744
    Ratings:
    +1,262 / 29
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico
    17.01.2019
    Premium likit ohw dışında kullanmadım, ama siz bi nbase de deneyin. 3M önerilir.

14. gif

gif
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Juul
    Teşekkür ederim. Bir süre daha bekleyip geçmezse deneyecem artık.

• Beğendim Beğendim x 1
  15. Zezee

Zezee
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +8 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aspire nautilus aio
    08.08.2019
    Merhabalar, yaklaşık 3 aydır e sigara kullanıyorum. Ateşliyi tamamen bıraktım 3 gün öncesine kadar her şey gayet güzeldi aspire nautilus aio podum ile gayet mutluydum. Başlarda ufak tefek sorunlar yaşadım mide yanması, sivilce, ara ara vücudumun bazı yerlerinde kaşıntı gibi şeyler oldu ama açıkçası ateşliyi bıraktığım için önemsemedim. Benim için hiç kolay değildi ateşliden vazgeçmek. Velhasıl cuma günü akşam aşırı derecede baş dönmesi ve mide bulantısı ile başladı her şey. 2 gün boyunca yataktan çıkamayacak halde felaket bir baş dönmesi ve mide bulantısı yaşadım. Yemek yiyemedim, yediğim zaman da istifra ettim. Bu esnada e sigarayı çok az kullandım zaten genelde uyuduğum için fırsat da olmadı. Pazartesi gününü zor ettim ve sabah erkenden bir hastanenin KBB uzmanına koştum. Vertigo dedi ilaç verdi 1 hafta sonra kontrole gideceğim. Gelgelelim benim kafamdaki soru işaretleri geçmedi. E sigaraya bağlamak istemedim ama forumda biraz araştırdıktan sonra gördüm ki tinnitus hastalığını tetiklediğini söylemiş bazı arkadaşlar. İkisi de kulakla alakalı olduğu için çok evham yaptım. Acaba bi müddet ara mı versem e sigaraya, vertigoyu daha da artırır mı?
    Tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum.
    Bu arada ilk bir buçuk ay salt likit kullandım 50 mg, 35 mg sonrasında 12 mg nikotinli normal likit kullandım. Normal likitin pg/vg oranı 50/50. Zamanla nikotini azaltıp tamamen bitirecektim fakat şu an ne yapacağım konusunda hiçbir fikrim bulunmamakta.

16. grafakir

grafakir
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    368
    Ratings:
    +899 / 26
    Kullandiginiz Cihaz:
    Nicolas MTL
    07-07-2017
    12 mg normal likiti hangi tedarikçiden aldınız hocam? Mahsuru yoksa pg vg markasıyla öm atar mısınız?

17. sagamor

sagamor
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    106
    Ratings:
    +232 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hotcig G100
    Bugün ben de viral enfeksiyon yüzünden acil'e gittim. Doktor ciğer filmi de istedi. Baktıktan sonra en kısa zamanda göğüs hastalıklarına gitmemi astım başlangıcı olabileceğini belirtti. 3 yıldır içiyordum e-sigarayı. Sivilce, karında şişlik filan ben de yaşadım başlangıçta. Fakat kısa sürdü ve geçti. Ancak şu son zamanlarda nefes almada ufak tefek zorlanma yaşadığımı hissediyordum. Doktor da böyle bişey deyince benim de içime bi kurt düşmedi değil.

18. Zezee

Zezee
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +8 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aspire nautilus aio
    08.08.2019
    Hocam bikaç hafta önce ufak bir efor sarfetme durumunda nefes nefese kalma olayını da yaşadım. Ama o hafif kaldı bunun yanında. Röntgeni çektirdim sıkıntı olmadığı söylendi. Umarım sizde de bir şey çıkmaz.

• Samimi Samimi x 1
  19. Adanalionur

Adanalionur
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaperesso gen
    Merhaba arkadaşlar, avustralyadan katılıyorum sizlere, iki ay oldu tütünü bırakıp elektroniğe geçtim, yaşım 38 geçen yıla kadar bongu elinden bırakmayan bir yeşil ayci idim, tütün kullanımı da cabası, geçen sene başlarında amfezi tanısı kondu ciğerlerim berbat idi, buna rağmen sigarayı bırakamadım, fakat iki aydır bu elektronik sigara ile elime almadım kendimi çok iyi hissediyorum hem de acayip iyi, ağrılarım göğsümde iki ay gibi kısa bir sürede geçti, bu arada günde bir iki saf tütün koymadan yeşil v çay içmeye devam ettim sabah işe giderken ve akşam yatmadan önce ilaç niyetine, şimdi çok şükür çok iyiyim, burada nikotin yasak satılmıyor yeni zellandadan online getiriyorum 12mg nikotinli sıvı sanırım pg ve o diğer zirzavat oranlar yakın birbirine %40 a %60 gibi, memnunum şubat gibi Türkiyeye döneceğim umarım yasaklanmaz orda ve devam edebilirim... Amacım ciğerlerime hava ve günde bir sarmali geçmemek üzere saf yeşil çay içmek bu elektronik sigarayı da bırakmak.. Spora başlamam gerek şu an tek eksiğim o, burada yazdıklarınızı ve sorunlarınızı okuyorum ve arkadaşa katılıyorum kullandığınız sıvılara ve cihazınızi temiz tutmaya özen gösterin, bu ciğerlerde su toplanmasını da ciğerlerin halledebilecegini düşünüyorum zira vücudumuzun büyük kısmı su ve ciğerler bununla baş edecek şekilde, fakat katran için aynısı geçerli değil, ben her şeyi göze aldım bu tütünden kurtulmak için ve şu an iyi yoldayım, hepinize bol şanslar diliyorum ve ne olursa olsun tütünü hayatınıza tekrar almamamanizi diliyorum.. Bir sigara içicisi için hayatındaki en büyük sorun ve düşman sigara.. Başka hiç kimse ve hiçbir şey ona sigara kadar zarar veremez... Saygılar sevgiler hepinize, okuyor olacağım paylaşımlarınızı

• Beğendim Beğendim x 1
  20. Adanalionur

Adanalionur
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaperesso gen
    Birde buradan herkese e sigarayı geçici olarak ateşliden kurtulmak için bir medikal cihaz nikotin alımını sağlayıp sigarayı mimikleyen bir medikal cihaz olarak görüp, ömür boyu kullanılan bir hobi gibi görmemek gerek, bizler nikotin bağımlısı ve psikolojik olarak ele ağza alıp rahatlama peşinde bağımlılarız ve elektronik sigara bu bağımlılığı atmada bir yardımcı araç, bu şekilde bakıp aslında olayın sigarayı bırakmak ele ağza alıp içe çekme ile rahatlama bir anlık hissi unutmak için yapıyoruz ve bu bakımdan ancak çok yoğun sigara içme güdüsü geldiğinde bunu bastırmak için e sigarayı kullanmak daha iyi böylece hem azaltmış hem de vücudun nikotin ve ele ağza ciğere çekme bu eoprohia mi nedir o beyinde var Ettiğimiz kafa yapma olma bağlantısını kaldırmak için... Bu bakımdan günde 50 60 fırt ile bilemedin 100 fırtı geçmiyorum bu elektronik sigarada, ne zaman canım çok fazla sigara çekse alıp elime 6 7, fırt çekip bırakıyorum beynimizde yarattığımız o devreyi kırmak gerek yıllarca amacımız bu olmalı yoksa hayat boyu içmeye devam değil.. Sindirim sistemi sıkıntısı çekenler için, katran ve diğer zehirler vücuttan atılıyor olabilir aslında yaşadığınız sıkıntı geçici ise belki vücudun kendini temizlemesini hissediyor olabilirsiniz çünkü okuduğumu hatırladığım ciğerlerden atması gerek katranı eğer kılcal kıllar iyi çalışıp atamıyorsa kana karıştırıp bir şekilde sindirim sistemi ile attığını okumuştum, ayrıca nikotin sindirim sistemini direk tetikliyor çalıştırıyor aktiflestiriyor bu yüzden ilk sigara ile yada günün ilk 3 5 fırt e cigarasi ile tuvalete gitme alışkanlığımiz.. Boğaz tahrişi de yaygın okuduğum kadarı ile nikotin seviyesi ve limiti düşürüp değiştirme tavsiye ediliyor... Şimdilik benden bu kadar sevgiler saygılar topraklarım.

#1220 Adanalionur, 29 Ekim 2019
    Son düzenleme: 29 Ekim 2019
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.