Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Elektronik sigarayla beraber görülebilecek yan etkiler

'Elektronik Sigara ve Sağlık' forumunda morishej tarafından 17 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

Elektronik sigarayla beraber görülebilecek yan etkiler 4.6 5 8votes
4.6/5, 8 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (8)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Steam Monster

Steam Monster
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    182
    Ratings:
    +340 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaporesso tarot mini
    Bu ağız çalkalama şeysi varya akşamları ekstra onlardan kullanmıştım hem nefes ferahlığı veriyo hemde o kadar sıkıntı olmayacağını düşünüyorum ama yine de aromayı azaltmak en mantıklısı

• Beğendim Beğendim x 1
  2. Therakula

Therakula
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +15 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Supra 180 - Geekvape grif
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    15.11.2016
    Kapsamlı bilgiler için teşekkürler

3. HHY

HHY
    Expand Collapse
    ATEŞLİYLE BIKMADAN MÜCADELE

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +30 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    TROY 1X V1 EHPRO 101
    TAKİP

4. merhabadunyalidostum

merhabadunyalidostum
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    39
    Ratings:
    +93 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Stick Prince
    01.04.2018
    mesane kanseri ile arasında bağlantı olabileceği, likitlerin mesane kanserine sebep olan kanserojen maddelere sahip olabileceği belirtilmiş.

bilindiği gibi mesane kanserinin ana sebeplerinden biri sigara. elektronik sigaraların da bu konuda pek de masum olmadığı ortaya çıkmış.

detaylı araştırma sonucu burada.

5. John Wick

John Wick
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +37 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vt75 Nano //Spica PRO
    1.04.2018
    Böbrek abi böbrek nbasede içsem böbrek ağrısı belime vuruyor yanlardan sandalyeden kalkarken belimi büküyom ihtiyar gibi gerçi yaş 32 ama :D Elimde sürahiylemi gezecem bütün gün anlamadım. Az su içiyorum ama 2 lt anca.

• Komik Komik x 1
    • Samimi Samimi x 1
  6. burhi

burhi
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +37 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    al85
    Selam, nerede okudum hatırlamıyorum bir yorumda veya makalede;

ateşliden esigaraya geçiş yapanlarda soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklar daha zorlu geçiyor

diye bir şeyler aklımda kalmış bu olay doğrumu? yanlışmı hatırlıyorum

7. muhtar

muhtar
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    38
    Ratings:
    +68 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    therion + fx22 + mx class
    20.05.2016
    2.5 yıldan fazla oldu e sigaraya baslayalı ilk basta dl ictim son 1 yıldır mtl bu sure icinde atesli hic icmedim yasadıgım yan etkilere gelecek olursak kilo alımı ve diş eti sorunu cıddı derecede
    uzun drip tip kullanmaya basladım oda cozum olmazsa e sigarayada bay bay diycem artik
    Diş eti tedevisi oldukca pahalı yarın ilk sean baslayacak bakalım sonuc nasıl olur bende meraktayım
    Kısacası zarar azda olsa zarar

8. kartal88

kartal88
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    165
    Ratings:
    +260 / 7
    diş etinde çekilmemi oldu hocam.

9. E-saglıkcı

E-saglıkcı
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +6 / 0
    Başımdan geçen süreçleri paylaşmak istedim umarım faydası olur biraz uzun oldu kusıra bakmayın cidden bu konu her açıldığında yazmak istemiştim yeni kendimde bu cesareti buldum.

2015sonlarına doğru e-sigarayla tanıştım 11yıldır içtiğim ateşliyi bırakma sebebim tamamen maddi açıdan olup e-sigarayı tamamen zararsız ve hesaplı olarak kafamda sabitleyerek 3-4 aylık sigara parasına kaliteli bir cihaz (marka belirtmek istemedim konumuzun dışında) aldım. 3mg la dl başladığım bu süreçte masum bir şekilde giderken kesmedi 6mg a geçtim bu seferde ağır geldi. mtl’ye geçtim 6mg bu sefer de hafif geldi,9mg geçtim yok tam olmadı derken 12mg geçtim(sigarayı tamamen bıraktım tabi 12mg la tamamen).
    2016-17 -> e-sigara
    2017-18 ->komple bıraktım
    2018 marttan itibaren->ateşli+e-sigara

Dl günlerindeki alışkanlıklarımdan kalan yüksek likit kullanımımdan olsa gerek 12 mg likiti günlük 10 ml tüketiyordum Birgün sabaha karşı baş dönmesiyle uyandım ama nasıl bir dönmedir tuvalete emekleyerek gittim.Kusmadan sonra aynaya baktım gözümde beyaz yer yoktu tamamen kan çanağı.Ogün gene likiti abarttığım günlerden birgündü ve fazla nikotinin etkilerini ilk defa bu kadar kötü hissettim(mide yanması ve ağız yaraları zaten hep vardı).
    Bir sürü makale okudum forumda okumadığım yorum şey kalmadı.Kendim sağlık çalışanıyım, beslenme uzmanıyım.bu anlatacaklarım kendi kişisel düşüncemdir.

Arkadaşlar herkesin annesi ve babası farklı genleri farklı metabolik olarak sendromlar ve hastalıklar farklı. Bazen bir konu hakkında çok araştırma yaparız bazen de başkalarının yorumlarından ve bilgilerine güvenip onu uygularız. Ben bu olayı şu şekilde çözümledim. Hem sigara içmek istemiyorsun hem başka bir yöntemle sigara hazzı almak ve devam etmek istiyorsun,bir yandan da sigara yerine tercih ettiğin e-sigaranın nasıl bir tehlike veya faydası olduğunu bilmiyorsun . Yani zayıflamak istiyorsun ve bir sürü dışarıda satılan çay-hap vs tüketiyorsun gibi kendini avutmaktan başka birşey yapmak istemiyorsun. Şimdi durdum ve kendime şu soruyu sordum ben ne yapmak istiyorum???? Ne makale ne yorum ne tavsiye sadece içimdeki ben ne yapmak istiyor diye sordum..

Baba tarafından kolesterol anne tarafından şeker hastalığı olan bir bir bireyim. İlerde kalp damar hastalıkları yüksek tansiyon ve şeker hastası olma ihtimalim olabilir.(Bakın olabilirim diyorum olacam değil yani benim elimde!!) 90kiloydum insülin 24 bki 29lara dayandı. Yani tam olarak kolesterol ve şeker hastalığının artık doruk noktasında.yukarıda yazdığım ne yapmak istiyorum sorusunu tam burda sordum ve artık harekete geçtim 2.5 ayda 75 kiloya düştüm.(insülin 5 bki 22) Bunun tek amacı şeker ve kalp damar hastası olmaktan KORKTUĞUM içindi. Şimdi 6-7 aydır ateşli sigara ve e- sigara kullanıyorum ve tam olarak kendime şu soruyu soruyorum. Ben ne yapıyorum ve ne istiyorum ??? Sigarayı bırakmak mı sigara içmek mi e-sigarayla devam etmek mi? Şuan bu bağımlılığım verdiğim kilolardan sonra gelen azmim ve irademle birlikte artık beni yavaşlattığını nefesimi daralttığını ve yaşam kalitemi düşürdüğünü düşünüyorum ve artık KORKUYORUM bu durumdan. Artık hayatımı spora yönlendirmemin vakti geldiğini düşünüyorum. Yeme içme düzenimi değiştirdim sporuda hayatıma geçirmek istiyorum.

Yok ateşli şöyle zararlı böyle zararlı şöyle zehir var. E-sigara söyle zararlı böyle faydalı gibi vücudunuzun size verdiği reaksiyonlarla başa çıkmaya çalışıp girdiğiniz psikolojik sıkıntıda üstüne eklenince kendinize işkence etmiş oluyorsunuz. Benim buna tek çözüm tavsiyem kendi iç sesiniz bu duruma ne diyor ? Biraz kendi içinizdeki gücü keşfedin derim.KORKMAK BAZEN GÜZELDİR.

#849 E-saglıkcı, 19 Ekim 2018 15:00
    Son düzenleme: 19 Ekim 2018 15:19
    • Beğendim Beğendim x 1
  10. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,512
    Ratings:
    +10,231 / 95
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    04.02.2013

bu iddia ile ilgili bazı sıkıntılar var,

http://www.ecigarette-research.org/research/index.php/whats-new/2017/254-blad

• Faydalı Faydalı x 1
  11. conkarev

conkarev
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    151
    Ratings:
    +253 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    vt75d,penodat,flux
    15.02.2017
    bende bağışıklık sistemine olumsuz etki ettiği hakkında birşeyler okumuştum ama bunu içmesem sigara içiyorum ikisini de içmemeyi başarabilsek keşke

12. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,512
    Ratings:
    +10,231 / 95
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    04.02.2013
    yaklaşık 6 yıldır kullandığım dönemde gözlemlediğim,sigara içtiğim döneme göre daha çabuk iyileşme söz konusu.tabi bu benim kendimde gözlemlediğim bir durum,bir başkası için farklı olabilir.

• Faydalı Faydalı x 1
  13. muhtar

muhtar
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    38
    Ratings:
    +68 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    20.05.2016
    evet dişler sağlam ama diş etinde ciddi çekilme oluştu normal yöntemler işe yaramıyor cerrahi tedaviye başlayacak hekim

14. kartal88

kartal88
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    165
    Ratings:
    +260 / 7
    sıcak buhar mi içiyodunuz hocam acaba. genelde sıcak buhar bunu yapıyor bildiğim kadarıyla

15. muhtar

muhtar
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    38
    Ratings:
    +68 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    20.05.2016
    0.75 ohm ve 1 ohm arasi surekli kullanimim kanthal tel ve cotton bacon pamuk
    Hosuma giden konfigurasyon hep bu araliklarda mtl icin dl zaten kullanmiyorum atesli hic bulasmiyorum
    Isı mod ve diger tel ceşitlerinin hepsini denedim ama tat alamadım

16. mahmut45

mahmut45
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    106
    Ratings:
    +233 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico- İda-1xv3-troya M-S
    16.04.2017
    Yaklaşık 20 aydan beridir e-sigara kullanıyorum. bu dönemde hiç ateşli içmedim. ilk bir ay 3 şişe kadar ef kar içtim, sonra sek nbase döndüm o zamandan beridir sek nbase içiyorum. ateşli içerken kışa girerken ve kışın kesin nezle grip olurdum. ateşliyi bıraktıktan sonra hiç hastalanmadım desem yalan olmaz. bunun yanı sıra bünyem deki iyileşmeleri gördükten sonra e-sigara ateşliye göre büyük nimet. kendimi 20 yaş gençleşmiş gibi hissediyorum. :)

• Faydalı Faydalı x 1
  17. burhi

burhi
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +37 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    al85
    Çok sağlam üşütmüşüm 10 yıl önce aynı şekilde hasta olmuştum 1 hafta içinde geçmişti şuan ikinci haftadayım süre uzayınca bahsettiğim gibi aklımda kalanları düşündüm

Ama 10 yıl yaşlanmışız şartlar vs.. bunları hiç hesaba katmadan yazıyorum... acemi işte :D

Bu arada solunum yolları açısından hastalık fazla zorlamadı cigerlerin durumu iyi rahat nefes alıyorum doktor hastalığa göre gayet düzenli iyi dedi ateşliyi bırakmasaydım şimdiye kadar 2 koli peçete bitmiş burun musluk olmuştu kesin.... Yoğun öksürükde cabası..

18. UgurCanAtik

UgurCanAtik
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    eVic Primo 200w
    O bende de var malesef sigara içimine geçtim mide şişmesi olayını geçtim ama diş eti çekilmesi sahiden dert oldu ..

19. burhi

burhi
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +37 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    al85
    @muhtar cerrahi müdahale gerektirecek hale gelene kadar çekilme hissedilmedimi veya belirti göstermedimi

Şuan sorunum yok daha öncede yaşamadım bilgi amaçlı soruyorum

Hani şöyle başlıyor sonra şöyle ilerlerliyor... gibi bilgi verebilirseniz sevinirim

20. ByMERZiFONLU

ByMERZiFONLU
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,482
    Ratings:
    +2,470 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    ecab 1st / erol
    Gertan hocaya katılıyorum son bir kaç yıldır, yatak döşek hasta olmuyorum, ateşli içerken kronik faranjitten kurtulamazdım.. 6 yıldır tek yan etkisi burun akıntısı oda dl sömürürken..

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.