Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

E sigara yeni başlayacağım bu konuda yardım ricası

'Bir Bilene Sor' forumunda Velidayi tarafından 10 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

E sigara yeni başlayacağım bu konuda yardım ricası 4.5 5 2votes
4.5/5, 2 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (2)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Velidayi

Velidayi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +3 / 0
    Arkadaşlar kolay gelsin hepinize.
    Bir kaç zamandır sigaranın malum zararları ve kokusu yüzünden rahatsızlık duymaya başladım. Fakat sigarayı bırakmam söz konusu bile değil. Araştırırken elektronik sigarayı öğrendim .
    Fakat e sigara araştırmalarına başlayınca işin içinden çıkamadım ve e sigara alabileceğim güvenli bir yer bulamadım. Maddi açıdan çok sıkıntılı zamanda olduğum için bir cihaz alma şansım ve hakkım var.
    Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine buraya kayıt oldum ve forumda baya konu okudum. Fakat okudukça daha da kafam karıştı.
    Ben öncelikle hangi cihazı almalıyım? (sigara içim istiyorum)
    Daha sonra forumdaki tedarik eden hangi arkadaştan almalıyım ?
    Bu konularda siz değerli tecrübeli arkadaşlarımızın yardımına ihtiyacım var.
    Saygılarımla,

• Samimi Samimi x 1
  2. otgunz

otgunz
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    2,297
    Ratings:
    +5,017 / 13
    Kullandiginiz Cihaz:
    Illusia/KayfunV5,SpicaPro
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.01.2013
    Merhabalar üstadım.

Ufak, küçük pilli, hazneli, tekrar tekrar kartuş alarak kullanacağınız cihazlara POD deniyor.

Elektronik sigara cihazlarının bir üstü (likit konan) var buna ATOMİZER deniyor. Altına da (pil taşıyan) MOD alıyorsunuz.

Tel ve pamuk hazır olup sizin atomizere takmak için sürekli aldığınız atomizerler var. Bir de bunları sizin ayrı alıp sardıklarınız var bunlara RTA deniyor. Uzun vadede ayrı alınan tel ve pamuk hazır coil'e (o parçanın adı) para ödemekten ucuza geldiğinden en uygun fiyatlı tercih bu.

Sigara içimine benzeyen atomizerler MTL kategorisinde, nargile gibi kocaman buhar çıkardıklarımız DL kategorisinde.

MTL RTA atomizerler 10-15watt civarında kullanılacak şekilde sarılıyor (sarıyoruz) bu nedenle tek 18350 ve üstü pille çalışan modlar yeterli oluyor güç açısından. O nedenle TEK PİLLİ MOD öneririm.

Bunlar dışında bilmeniz gerekenler:
    -ohm (direnç) kanunu
    -temel elektrik bilgisi (watt/volt/amper)
    -pil türleri ve özellikleri (lityum ion piller içinde)
    -tel ve pamuk tür ve özellikleri
    -likit bileşenleri hakkında bilgi (sıvıda çözelmiş nikotin, bitkisel gliserin, propilen glikol, esigara aromaları)

Belirli bir ürün öneremem ama yukarıda yazdığım özelliklerde yerli MTL RTA atomizerler hakkında fikir sahibi olmak adına:

Tek pilli modlar hakkında fikir sahibi olmak adına:

Forum anasayfasında aşağılara doğru inerseniz "FORUM TEDARİKÇİLERİ" altında Maykop, Amazon, Aduket gibi tedarikçilerin güncel ilanlarını görebilirsiniz. Yerli atomizerlerin nerede satıldığı tabloda yazıyor. Yabancı atomizerler ve modlar için güncel ilanlarda bulabildiklerinizle başlayabilirsiniz. Pilleri ve harici şarj aletini yine tedarikçilerden ya da N11'den alabilirsiniz. Likit ve likit bileşenleri için yine 5-6 kadar forumtedarikçisi belirttiğim kısımda var, siteleri de yazıyor. Özellikle reklam gibi olmasın ama ben İlkekimya'yı tercih ediyorum. Evyap yani sizin karıştırıp kendinizin hazırladığı likitleri yapmak için çok çeşitli bileşen seçenekleri var. Böylesi daha ucuza geliyor. Ama hazır likit alacağım derseniz yine sitesinde ve diğer forum tedarikçilerinin sitelerinde mevcut.

Kolaylıklar dilerim, esigara zararsız değil ancak sigara kadar olmadığını düşünenlerdenim. Keyifli forumlar.

#2 otgunz, 10 Ocak 2021
    Son düzenleme: 10 Ocak 2021
    • Faydalı Faydalı x 12
    • Galip Galip x 2
    • Samimi Samimi x 1
  3. Velidayi

Velidayi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +3 / 0

4. Velidayi

Velidayi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +3 / 0
    Çok teşekkür ederim üstadım .. Bu kadar bilgi için uğraşmışsınız..
    Peki şimdi aduket bey ile konuştum elinde smok rpm 2 ve 2 s varmış.
    Bu sigaraları önerir misiniz?
    Her geçen gün benim için zarar. Uzun zamandır araştırma yapıyorum . Sigara içim ile ciğer çekim arasında fark var mıdır ?
    Saygılarımla

• Samimi Samimi x 1
  5. Seceruddur

Seceruddur
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +24 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Eleaf Pico, Troy v3
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    25.12.2020
    Merhabalar hocam,
    Forumu okuduğunuza göre mod ve atomizerler hakkında, podlar hakkında az cok fikriniz vardır. Bu konuda ayrıntılı açıklamayı @otgunz üstadım yapmış. Ben likit konusuna değinmek istiyorum. 2016 da e sigaraya başladım. Farklı farklı likitler denedim. Şanssızlık mıydı parasızlık mıydı bilemiyorum ama hep vasat likitlere denk geldim. O yüzden soğudum bir süre tekrar ateşliye döndüm. Likit konusunu iyi araştırın. Şu an 3 farklı seçeneğiniz var.

Premium likitlerin avantajı kalitesi. Dezavantajı pahalılığı.
    Yerli üretim likitleri ise beğenen çok beğenmeyen çok. Forumda jvaper, Smoke hunter, SkyVape gibi tedarikçiler var. Fiyatları da uygun olduğu için denemeye değer.
    Evyapta ise kendiniz aroma ve nbase alarak likit üretiyorsunuz.
    Likit size sigarayı ututturabilir de, e sigaradan soğutabilir de.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  6. rkarayel

rkarayel
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    22
    Ratings:
    +27 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Solo & Siren v2
    Hocam merhabalar;
    Öncelikle ben bir kaç deneme dışında pod mod kullanmadım size önerilen cihazlar pod mod.
    Ciğer çekim ve sigara içim farkını kabaca şöyle açıklayayım: Bazen sokakda ejderha gibi duman çıkaran büyük cihazlar ciğer çekim nargile gibi içimi olan cihazlar driptip' den direkt olarak ciğere çekersiniz. Ben şahsi görüşüm olarak birkaç hafta kullanarak fazla yorduğu kanaatindeyim, net olarak kesmedi. Fakat yanlış anlaşılmasın severek DL(ciğer çekim) kullanan arkadaşlar var saygı duyarım.
    MTL ise sigara gibi bir içimi var önce ağızda toplayıp sonrasında ciğere çekersiniz. Yapay bir sigara içimine benzer etki yapar.
    MTL için kit toplayacaksanız benim size nacizane tavsiyem bütçenize göre hareket edin size gerekenler kabaca: Mod, atomizer, likit ve pil fakat alacağınız atomizer sarılabilir olacağından dolayı tel ve pamuk gerekecektir.
    Setup toplamaktaki bütün kafanıza takılan soruların cevabı forumda var fakat önemli olan ne istediğiniz zaten bütün setup sıfır olarak toplandığı takdirde bile inanın 1-2 aylık sigara masrafıyla ortalama olarak eşdeğer çıkıyor. Yine MTL ile kafanıza takılan şeyleri aramada bulamazsanız ya da genel olarak fiyatlarla alakalı merak ettiğiniz şeyler olursa seve seve cevaplamaya çalışırım :)

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Samimi Samimi x 1
  7. Velidayi

Velidayi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +3 / 0
    Teşekkür ederim hocam ama cihaza karar veremedik daha

8. Velidayi

Velidayi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +3 / 0
    Üstadım çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için . Sizden de e sigara markası alabilirsem benim için çok iyi olacak
    Saygılar

• Samimi Samimi x 1
  9. Mysa

Mysa
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    23
    Ratings:
    +39 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Troy 1xV1
    5-6 yılı aşkın süredir e-sigara kullanıyorum ve başlangıç olarak normal sigarayı aratmayacak en iyi kitin pod mod olduğunu düşünüyorum.

Kartuşu birbiriyle uyumlu 2 tane pod cihaz alın, gün içinde şarj bitti derdiniz olmaz. Bitince kafasını diğer poda takıp devam edersiniz. Bir de salt likit.

Pod olarak önerim Caliburn + koko. Ya da yeni modeli Caliburn G + koko prime. Henüz Türkiye'de bulmanız zor ama.

Ben son 2 yıldır caliburn + koko ile devam ediyorum hayatıma. Tel, pamuk, rba, ato derken e-sigara koleksiyonu oldu elimde ve harcadığım paranın haddi hesabı yok. Podlar sayesinde duruldum.

• Beğendim Beğendim x 1
  10. rkarayel

rkarayel
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    22
    Ratings:
    +27 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Solo & Siren v2
    Hocam dediğim gibi bütçenizle doğru orantılı olarak eğer sizi üzmeyecekse mod olarak tedarikçilerde kizoku techmod, aegis solo, vaporesso swag 2 gibi modlar mevcut fakat dolar kuru sebebiyle fiyatlar ortalama 400 bandında, tam tersi bir durum varsa şayet eğer daha az bir bütçeyle setup toplayacaksaniz pico vazgeçilmez, döver ölmez modlardandir :) mod seçildikten sonra nispeten daha zor olan atomizer seçimine geleceksiniz. Yukarı mesajında @otgunz üstad size mod ve atomizerlerin tablosunu karşılaştırmalı olarak göndermiş. O tablodan bakıp atomizerin fiyatına, sarim zorluğuna (neredeyse hepsinin kurulum videosu var), kullanıcı yorumlarına bakarak bir liste oluşturabilirsiniz. Sıfır olarak satılan atomizer sayısı şuan bildiğim kadarıyla az yine de tedarikçiler bu konuda size yardımcı olurlar. Atomizer seçeneği çok fazla olduğundan şunu al demem size çok faydalı olmaz ama çekiniyorsaniz biraz daha kurulumu basit atomizerler sizi üzmez hocam :)

• Beğendim Beğendim x 2
  11. Velidayi

Velidayi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +3 / 0
    Çok teşekkür ederim üstadım
    Ben yine hazır alırım tek tek uğraşmam sanırım en azından elektronik sigara olayını çözene kadar

12. rkarayel

rkarayel
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    22
    Ratings:
    +27 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Solo & Siren v2
    Ne demek hocam, tabii ki seçim sizin nasıl dilerseniz sağlıcakla kalın :)

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.