Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

E.S.F li Olmak.

'Esf Dayanışma' forumunda hknjns tarafından 31 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. antitu

antitu
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,567
    Ratings:
    +6,483 / 67
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spica Pro&Sbody Macro 75
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    14.11.2016
    Tedarikçilerin bir türlü stok güncellememesi ve kısır bir döngünün oluşması. Alacak neredeyse hiçbir şeyin bulunmaması. Herkeste aynı şeylerin satılması. Neden?

• Katılıyorum Katılıyorum x 6
  2. VitaLity

VitaLity
    Expand Collapse
    </Synt4x>

Alınan Beğeniler:
    1,073
    Ratings:
    +2,480 / 35
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Legend
    07.04.2018
    Herşey tek bir merkezden geldiği için olabilir mi? Bir kişi getirir kendi karını koyup 10a böler, isteyen üstüne istediği karı koyar satarlar.

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  3. antitu

antitu
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,567
    Ratings:
    +6,483 / 67
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spica Pro&Sbody Macro 75
    14.11.2016
    En azından çeşit olsa. FB mecrasını bilmiyorum ama orada daha fazla çeşit olduğunu söyleyen arkadaşlar var. İnsan burada da olsun istiyor.

4. VitaLity

VitaLity
    Expand Collapse
    </Synt4x>

Alınan Beğeniler:
    1,073
    Ratings:
    +2,480 / 35
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Legend
    07.04.2018
    Valla benim farkında olduğum tek şey, bu gümrük muhabbetleri olduğundan beri çeşit ve rağbet azlığı ile dolar yükselişidir. Piyasada eski atomizerler döndüğü sürece kimse gidip bir atomizere fahiş fiyatta vermek istemeyince çeşit de gelmiyor.

• Beğendim Beğendim x 1
  5. Toprak adam

Toprak adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    69
    Ratings:
    +157 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    taifun,kayfun,gus
    15.12.1016
    Sorun foruma yeni başlayan arkadaşların araştırma gayreti olmaması hemen bir konu açıp herşeye zahmetsizce kestirmeden gitmeleridir.Zahmet olmadan rahmet olmaz.
    Nasil bir şeyin eğitimini alıyorsaniz ve size okumanız için kitaplar veriliyorsa bunlardan aklınıza takılanları hocalarınıza soruyorsanız buradada ilk önce okumalı sonra beceremediginiz veya aklınıza takılanları sorarsınız sizden tecrubeli kişilere.Bunun yolu bu olmalı.Dün hesap açıp bugün hangi atomizeri alayım gibi bir konu açmak çok kolaycilik geliyor bana.Kusura bakmasın yeni arkadaşlarımız bu sitemi belirmek ihtiyacı duydum çoğunluğunuzdan yaşım büyük kusura bakmayın.Hepimizin derdi sigara denilen illetten uzaklasmak.sağlıcakla kalın

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Samimi Samimi x 1
  6. Stradivarius

Stradivarius
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,440
    Ratings:
    +2,368 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Limelight + Strike
    07.01.2014
    Bu dediklerinizi defalarca yazdık çizdik yorulduk ama mesafe kaydedemedik maalesef. Tecrübelilerin hemfikir olduğu bir başvuru linki, her yeni gence sorularına cevaben referans olarak gösterilip, okuması araştırması sağlanmalı. Zamanı geldiğinde herkes emek vermek gerektiğini, ve başkalarının emeklerine, zamanlarına saygı göstermesi gerektiğini öğrenecek. Biraz sancılı, meşakkatli olacak yazık ki..

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
  7. GURCANN

GURCANN
    Expand Collapse
    Cubuti Milli eğitim Bakanı
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    4,906
    Ratings:
    +11,359 / 93
    Kullandiginiz Cihaz:
    bilimum sarf malzeme
    Hocam kilometrelerce yazıldı sorun şuki zihniyetin bir çoğu alıyım gideyim olunca üzülüyor insan

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
  8. Stradivarius

Stradivarius
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,440
    Ratings:
    +2,368 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Limelight + Strike
    07.01.2014
    Forumda bir çok arkadaşımızı, kardeşimizi yüzyüze görmüş olmasak dahi paylaşımlarından kendisine bir karakter çizer, o kalıpta kabulleniriz. Bu konu özelinde diyebilirim ki olması gerekeni uzun zamandır bıkıp usanmadan yapan @Skywalkertr ’yi gördüm. Herkes pico al, üstüne biggerman tak, watı düşür, ters çevir üfle akmasın, nikotin bas kokmasın diyeceğine onun yaptığı gibi link verip çekilse, çocuk bir soracak iki soracak baktı cevap yok oturup okuyacak.
    Benim sıpam da eşşek kadar oldu, halâ meyvesini soyar önüne koyar annesi, sonuç da bu işte...

• Katılıyorum x 3
    • Samimi x 2
    • Beğendim x 1
    • Faydalı x 1
    • Galip x 1
  9. Toprak adam

Toprak adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    69
    Ratings:
    +157 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    taifun,kayfun,gus
    15.12.1016
    Doğru söze ne denir...

10. HAYDAR

HAYDAR
    Expand Collapse
    Forum Abisi
    Forum Abisi

Alınan Beğeniler:
    9,840
    Ratings:
    +13,738 / 58
    Kullandiginiz Cihaz:
    VTC mini KS ato
    15.10.2012
    eee hissetmişim demek ki 2012 aralıkta.. ve dürtmüşüm DH ta kurulsun yeni forum diye..,

ceryanlı donanım...jpg

• Galip Galip x 2
    • Faydalı Faydalı x 1
  11. PoleStar25

PoleStar25
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    755
    Ratings:
    +1,453 / 34
    Kullandiginiz Cihaz:
    Flash23-TaifunGT
    18.06.2017
    Face ve esf kıyaslanmış lakin herkes en az benim kadar biliyor tüm platformlar aracı önemli olan siz ve karışınızda ki muhattabınız olan kişi kanı bozuk olduktan sonra insanın esf neyler face neyler
    Face yada esf sen alacağın kişiyi araştır esf de olsa facede de olsa
    Esf de hiç olmadı mı oldu ben bile bir kaç defa şahit oldum bırakın ikinci el şahıs satışlarını tedarikçiler de dahi sorun oldu bundan esf nin kötü olduğu kanısına varılmaz

12. Diazepam

Diazepam
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    277
    Ratings:
    +388 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Tarot Pro
    Katılıyorum size hocam. Şahsımca düşüncem forumdaki yeni üyelerin konu açmak için belli seviye veya kriterlere tabi tutulmasıdır. Mesaj sayısı olmasa dahi belli bir süre yeni kullanıcının konu açması yasaklanabilir. Ki konu açmak için girdiği forumumuzda açamadığı taktirde madem açamıyorum bari araştırayım diyebilsin. Tabi ki bu benim şahsi düşüncemdir. Yanlış ya da doğru olabilir ama aklıma böyle bir çözüm geldi son zamanlarda. Yine tabi forum yöneticilerine kalmış bir olaydır.

MI 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Toprak adam

Toprak adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    69
    Ratings:
    +157 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    taifun,kayfun,gus
    15.12.1016
    İlla konu açmak zorunda hissetmemeli yeni gelenler eger amaç farklı değil ise.Neredeyse 3 yildan fazladır forumdayım devamlıda girerim hala e- sigara acemiyim:(
    Forumda son açılan konuların yeni ürünler hariç neredeyse % 90 cevapları olan konular
    Ama herkes bir reyting pesinde ...

14. Epek

Epek
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    841
    Ratings:
    +1,436 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hanım Duymasın ...
    05.10.2017
    Üstad burada çeşit olmamasının en büyük nedeni, forumun alt yapısının çoğunun MTL olması, DL ci çok fazla çıkmıyor. FB de ise çok fazla kanı hızlı akan arkadaşlarımızın olması ve ortalıkta tren gibi gezmeyi başarı zanneden arkadaşlarımız var, buda çeşitliliği arttırıyor, hoş onların çoğu bir hevesle başlayıp % 80 ' i bırakıp ya sigaraya dönüyor, geri kalan % 20 ( daha az bence ama iyi niyetli yazmak istedim :) ) ise MTL yada POD' a geçiyor.

Şu sıralar yaşanan gümrük ve cihaz getirme sorunu ise başka bir dert. FB de yer edinmiş 100K lık grupların kapanması, getirdikleri malları satamamaları cabası. Birde çoğunluk artık daha zahmetsiz ve taşıması kolay olan POD a geçmesinden dolayı ve ve tedarikçilerin gümrükten daha rahat geçirmesi ve ve ve ve daha yüksek kar etmeleri nedeniyle yeni cihazlar gelmiyor.

1 aydır Drag 2 arıyorum, sonunda pes ettim, gittim Aegis solo aldım, oda ön siparişle, parayı yolladık bakalım ne zaman gelecek.

Not: Bizimkilerde vardı ama biraz siyah ve sade renk takıntım olduğu için 10-20 TL fazla verdim :)

• Samimi Samimi x 1
  15. scsc

scsc
    Expand Collapse
    E-Sigara Güru
    ESF Hakem Heyeti ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    398
    Ratings:
    +739 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Al85 Naitulus2-Pico Doogy
    25.12.2012
    Esf candır gerisi heyacan.

• Beğendim Beğendim x 1
  16. Venceremos01

Venceremos01
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +15 / 0
    Bu forumda bende yeniyim öğrenmek istediğim şeyleri okudum hatta okadar çok sayfalar dolusuyduki sanırım ilk bi kaç gün 2 3 romana es değer okuma yaptım .. Bu sadece nasil ve neyle başlamalıyım sorularının cevaplarını bulmak içindi ama.içine girdikçe özellik bazı ürünlerde daha çok atolari kast ediyorum 100+ sayfalar dolusu kişisel geri bildirim yapılmıştı , ben yeni olmama rağmen rahatca söyleyebilirim ki yeni konu acilmasina gerçekten gerek yok (forum içinde cevap bulunmamışlar konular hariç ) çünkü ben aklıma takılan soruları daha önce açılmış konuların altına yazdım ve çok seri cevap aldım .. Hatta bazi üyeler sağolsun özelden bile yardımcı oldular ..sonuç olarak 5 gündür 5 adet sigara içmiş birisiyim İnşAllah bugün hic içmeyerek yoluma devam edicem .. Herkese iyi forumlar

• Beğendim Beğendim x 2
    • Faydalı Faydalı x 1
    • Samimi Samimi x 1
  17. L E Y L E K

L E Y L E K
    Expand Collapse
    Buhar Tiryakisi

Alınan Beğeniler:
    326
    Ratings:
    +736 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    BERSERKER MİNİ
    30.03.2018
    Yönetim ve hakem heyeti konu onayı yapmalı, öneri konularının çoğunu geri çevirmeli
    Yeni üye satacağı ürünün belirli yüzdesini foruma bağış yapmalı
    E sigara adabı konusu başa tutturulmalı

• Faydalı Faydalı x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  18. #ff0000

#ff0000
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    926
    Ratings:
    +1,851 / 17
    Sorun, ki varsa eğer, bence, yeni katılan kullanıcıların başlık açmasından ziyade, yeni ve ilgi çekici içerik üreten kullanıcıların forumdan uzaklaşması. Bu uzaklaşmanın sebebini, yahut forumdaki trafiklerinin düşüşünü, bu yeni kullanıcı başlıklarıyla şahsen ilişkilendiremiyorum.

Aynı şeyi farklı bir biçimde ifade edeyim. Üye olduğum tarihlerde de vardı bu tarz başlıklar, hatta şu andakinden daha fazlaydı diye hatırlıyorum —yalnız, tek bir fark vardı. Dikkat çekmiyordu, çünkü içerik açısından güzel bir trafik vardı. Şu an, kısaca, yeni kullanıcı muhabbeti sivriliyor —göze batıyor gibi duruyor.

Örnek olarak,.., Squape S(even)’dan bahsedilmemesinin sebebini, ‘sabahları 12mg DL içiyorum, boğazım niye yanıyor’ içerisinde aramak bana biraz garip geliyor. Aynı şekilde, ‘VCT Ripe Vapes konsantresi de çıktı arkadaşlar’ şeklinde bir notu görememek ile ‘200₺’lık mtl tavsiyesi istiyorum’ başlığını ilişkilendirmek de garip geliyor.

Esigara’nın MacGyver döneminin neredeyse bittiğini de görmezden gelmemek gerekebilir. Forumu temelde besleyen içerik tipiyle taban tabana zıt bir dönem gelişiyor gibi duruyor. Yoğun, uzun, zahmetli, detaylı ve detaycı bir içerikten basit ve hızlı ‘soru-cevap’ tipine dönüşüyor. Pod’lar, kullanıcı-dostu cihazlar, ürün çeşitliliği, one-shot enflasyonu, likit profillerindeki ivme, vs., vs., etken faktörler, bence.

İronik olansa, forum ne geleneksel yapıyı destekliyor ne de yeniyi kabulleniyor. Ne arşivlenebilecek veriyi verimli işleyebiliyor ne de hızlı soru-cevap eksenini moderasyon filtresinden geçirebiliyor.

Biraz dağınık oldu ama —yazmak istedim yine de.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Faydalı Faydalı x 1
    • Samimi Samimi x 1
  19. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    6,378
    Ratings:
    +12,290 / 107
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    04.02.2013
    esf demek sabır demek,zira her gün açılan mtl başlıklarına sabretmek kolay değil :)

esf nin önceliği her zaman bilgi paylaşımı ve yardım olmuştur.bakın bir önce ki sayfa da arkadaş penodat almış ama teli ve pamuğu olmadığı için yardım istemiş,yakın olduğu için ben yardımcı oldum.esf üyesi yakınında yardıma ihtiyaç duyan birine her zaman yardım eder.esf yi esf yapan zaten bu yardımlaşma duygusudur.

bilgi paylaşımı,her gün açılan birbirine benzer onlarca öneri konusuna üyeler bıkmadan yorum yazar.elbette zaman zaman aynı konular olduğu için sitem edilebilir ama kimse kolay kolay bu sitede ben bilgi alamadım diyemez.

sigarayı bırakmak zor,esigara ile daha kolay ama esigarayı da devam ettirmesi zor.zor olan şeyi kolaylaştıran üyeleri ile esf oldukça faydalı bir iş yapmaktadır.

esf üyelerinin öncelikli amacı her zaman sigarayı bırakmak isteyene yardımcı olmaktır.

• Beğendim Beğendim x 3
    • Faydalı Faydalı x 1
    • Samimi Samimi x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.