Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

CNC torna makine

'Konu Dışı' forumunda kinyass tarafından 8 Kasım 2018 17:59 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Salihcr

Salihcr
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +25 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Asmodus Minikin V2+Siren2
    Auton (eski versiyon) ve esprit kullandım solidcami kullanmadım . hypermill kullandım bi miktar ama profesyonel değilim . öğreneceğiniz camin piyasada yaygın olmasına dikkat edin mesela hala auton kullanan firmalar var yeni versiyonu olan esprit de çokca yaygın . solidcam hakkında bilgim yok. çalıştığım firmalarda cnc tornalarda programı elle yazıyorlar çok teferruatlı bi iş olmadıktan sonra came ihtiyaç duymuyor ustalar . hangi program olursa olsun işin aslı işleme mantığı denilen yerde kopar eğer bu yönde kendinizi geliştirirseniz; programların arayüzleri, ilave veya eksik özellikleri haricinde değişik bir durum yok. sadece hangi ikon ne işe yarar yeri nerdedir buna uğraşırsınız

2. kinyass

kinyass
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +59 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtwo mini
    anladım hocam cam programlarını zor teferruatlı iş olmadıkdan sonra pek takan yok g kodlarını elle girmeye çalışıyorlar işleme mantığı derken ? vida kalemi ile vida açma işlemi işte kanal kalemi ile kanal açma gibi mi ? yani hangi iş hangi kalem ile freze karbür ucu ile yapılır gibi mi

3. Salihcr

Salihcr
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +25 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    yanlış anlamayın ukalalık değilde ustalık diyelim bi işe baktığımız zaman onun programları işlemesi vs kafamızda bitmiş oluyor sadece camde hazırlaması kalıyor . nereye ne takım gider hangi ilerleme devirde yollanır hangi takım nasıl performans verir iş parçasına nasıl başlanır en kısa sürede nasıl biter bunlar gibi şeylere işleme mantığı diyorum ustalık diyorum

• Galip Galip x 2
  4. uralavci

uralavci
    Expand Collapse
    E-sigara Nöbetçi
    ESF Hakem Heyeti

Alınan Beğeniler:
    2,986
    Ratings:
    +6,068 / 78
    Kullandiginiz Cihaz:
    Picolata
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    Geçenlerde
    Hocam bölge bölge kullanılan programlar değişkenlik gösterebilir. Mesela bizim buralarda solidcam sık kullanılır ancak benim çalıştığım yer solidworks satın aldığı yer mastercam e uygun fiyat verince onu tercih etmiş. Şahsen memnunum. Başka bir program öğrenmeye beni henüz itmedi. @Salihcr arkadaşım güzel söylemiş. Bir parçaya bakar bakmaz solidworks de hangi unsurları nerede kullanacağından, cam de hangi takımlarla hangi işleri yapacağına kadar kafanda bitiyor. 3 boyutlu düşünmek de tam bu noktada devreye giriyor. Gerisi buton tıklamak sadece ve kullandığın programın adının bir önemi kalmıyor. Bu yeti de parça işledikçe kazanılan bir şey. Keski kaleminin tırladığını görmeden, o kalemin o açıda iş yapmayacağını bilemezsin gibi düşün. Ya da dik işlemde x,y düzleminde iç köşelerin dik çıkamayacağını talaş kaldırmadan bilemezsin. Tezgahtaki kaplin boşluğunu (backlash) nasıl çözmen gerektiğini ya da saplı taramada gevşeyen ucun fazladan .400 paso kaldırabileceğini koca bir çeliği çöpe atmadan bilemezsin. :)
    En kısa zamanda başlamanızı ve tecrübe kazanmanızı, bir taraftan da sadece dümdüz operatör olmayıp, işin bilgisayar tarafını da etraflıca öğrenmenizi dilerim. Çok şey bilmek çok sorumluluk yükler ama çok sorumluluk çok para getirir bu meslekte. Kimse elini taşın altına koymaya niyetlenmez ama siz o taşı kaldırabilirseniz sizden iyisi yoktur.

• Galip Galip x 2
  5. kinyass

kinyass
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    12
    Ratings:
    +59 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vtwo mini
    anladım hocam işlem mantığı hangi devir kesme hızı vs ustalık gerektiren mevzular universal tornada soğutma sıvısı pek kullanılmadığından parça ısınır soğuduğunda 1mm eksilirdi bunun gibi durumlardan bahsediyorsunuz çok iyi anladım vallahi sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır fbda sözde cnc grubu kurmuşlar aynı soruyu orayada yöneltdim sizler kadar açıklama yapmayı bırakın cevap bile vermediler herkes hava peşinde yok bu işi şöyle yapdım helis yere diş açılmaz dediler açtık kimse yardım etme niyetinde değil sizler iyiki varsınız uzun süreli işsizliğim sonucu tekrar dönecem bakalım nasipse 1-2 işyeri var pazartesi görüşecem bakalım nasibimizde varsa ekmek yeriz sağolun varolun sağlıcakla kalın

• Samimi Samimi x 1
  6. Salihcr

Salihcr
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +25 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Allah yolunu açık etsin
    hemen bişeyler beklemeyip kendinden de katarak muhakkak başarı sağlarsın ve güzel paralar kazanırsın
    bi yerden başlamak hiç başlamamaktan daha iyi

• Samimi Samimi x 2
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.