Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

|CLONE| Taifun GTR

'Atomizer/Mod sohbet ve bilgi paylaşımı' forumunda whaki tarafından 6 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. Ysf07

Ysf07
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    26
    Ratings:
    +64 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    ml class + spica pro
    Shenray klonda hava ayar yüzüğünün altındaki oring koyulmamış. Hepsinde durum aynı ise onu koyarsanız yedeklerden ses baya gidiyor.

2. CnrSngl

CnrSngl
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    334
    Ratings:
    +605 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dvarws Patibulum Bf1 Gtr
    Atomizerlerin içi likit dolu ama ters çevirip açıp baktım, içten aynı gözüküyorlar.

3. flexnacht

flexnacht
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    86
    Ratings:
    +140 / 1
    Alıralmaz taktım oringi. Ben genelde sessiz otoları severim Boğaz vurumu ve sessiz olması. O yüzden sesli olarak belirttim hocam. Aroma aramam pek fazla

4. Panelvan43

Panelvan43
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +50 / 0
    Hangi klonu alcagimiza karar veremden ion v2 klonu cikmis hemde tam set ben vazgectim gtr sevdasindan :)

5. Toprak adam

Toprak adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    70
    Ratings:
    +159 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    taifun,kayfun,gus
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    15.12.1016
    Hotcig sessizdi en kucuk delikte soktum hava kanalindaki capagi temizledim.sesi artti:) keskin yuzeyleri cok once zimpara ile zimparaladim.guzel oldu.Cok seslibsayilmaz aslinda atomizer,hava kanali 45 derece yatay gelip delige carptigi icin biraz ses yapmasi normal.Akması hıç yok gayet kaliteli bir klon tavsiye ederim.hava yuzugu cikardiginizda bilye duşuyor oyuzden bende bilyeyi cikartip icindeki plastik kismi kenarlardan biraz iceriye dogru ittim sonra bilyeyi taktim sikisti ve gizel oturdu sikinti ortadan kalkti.hava yuzugunu cikartinca firlamiyor artik.Ama gerçekten çok kaliteli bir işçilik ve malzeme
    Bu otomizer bir mtl atomizer bence 27 ga üzeri bir tel kullanilmali ,Ben 30 ga ni80 tel kullaniyorum ses cok az.26 ga kantalda ses artiyor bilginize.....hotcig te hava ayar yuzugunde oring var. Likit besleleme tam kapaniyor hiç sikinti yok.Ama oringler değiştirilmeli malesef oringler çok esnek ...Birde fused clapton tel ile deniyecegim içimi nasil olacak merak ediyorum.Birde rayon pamuk gelecek bakalım nasıl olacak.Ama sanki aroma yorumu diger atomizerlerime göre( fev.17mm,tilemahos armed,gus zest,origen og2.orion v3) biraz tatlı yorumluyor gibi.Belki benim damak tadımdır olabilir..

#525 Toprak adam, 10 Eylül 2019
    Son düzenleme: 10 Eylül 2019
  6. Skywalkertr

Skywalkertr
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,049
    Ratings:
    +5,665 / 79
    Kullandiginiz Cihaz:
    VA Primo + Gus Minimo 775
    Şu klon karşılaştırmasını ayak üstü de olsa yapayım zira Ulton'un besleme meselesini çözdüm.

Mevcutlar YFTK, Shenray 23, Shenray 25, SXK, Ulton

YFTK: Gürültülü, hava kaçağı yoğun, malzeme kalitesi 6,5/10 Hava yüzüğünde oring yok.
    Shenray 25 Gürültülü, hava kaçağı var, malzeme kalitesi 7,5/10 Hava yüzüğünde oring yok.
    Shenray 23 Daha az gürültülü, hava kaçağı daha az var, malzeme kalitesi 7,5/10 Hava yüzüğünde oring var.
    SXK Az gürültülü, hava kaçağı az var, malzeme kalitesi 8/10 Hava yüzüğünde oring var.
    Ulton Bayağı sessiz, hava kaçağı yok neredeyse, malzeme kalitesi 8,5/10 Hava yüzüğünde oring var.

Yanlız Ulton için besleme konusunda sorun yaşadım, arkadaşların dediği gibi tankı doldurup yanma odasını çeyrek tur çevirerek likit deliklerini tırnaklara denk getirince olay nefis çözüldü. Tanıtım videolarında da gördüm aynısını.
    Ancak bu durumda tank camı çok gevşek kalıyordu, bunu da chimney parçasında camın oturduğu üst oringi bir tık kalını ile değiştirince kaya gibi oturdu.

Ben yola Ulton ile devam edeceğim zira sessizlik önemli, alınabilecek sıra şöyle olabilir.

1. Ulton
    2. SXK
    3. Shenray
    Bir de denemediğim Havecig klonu var iyi gibi denilen onu bilemiyorum. Ancak Ulton malzeme kalitesi ve paket içeriğindeki hem pc hem de psu camlar ile tamamdır :)

Sarımım 26 ga 2,5mm 6 tur. 0,73 ohm civarı. Aroma yorumu hepsinde iyi.

• Faydalı Faydalı x 7
  7. Selçuk54321

Selçuk54321
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +28 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Skyhook gpriv
    aliexpressdemi çıkmış link atabilirmsin

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Panelvan43

Panelvan43
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ratings:
    +50 / 0
    Ft de hocam

9. hammersmith

hammersmith
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    447
    Ratings:
    +1,129 / 10
    Vape Supplying Store'dan aldığım Shenray klonunda büyük delikte hafif bir ses vardı ve ilk geldiğinde yüzükteki oring yoktu, KEBO'dan gelen Shenray Klonu ise sıkıntısız geldi ve inanılmaz ama hiç ses yok. Montajlarında hiç fark yok ama üretim kaynaklı gözle görülemeyen bir nedenle ilk klonda kutup tarafındaki delikte küçük bir sıkıntı var. Hoş ben tek küçük delikte kullanıyorum her ikisini de, yine de burada bulunsun. Bu arada orjinalde olan 6 senaryoda her iki üründe de sıkıntısız işliyor.

• Beğendim Beğendim x 4
    • Galip Galip x 1
  10. Toprak adam

Toprak adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    70
    Ratings:
    +159 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    taifun,kayfun,gus
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    15.12.1016
    Daha sıkı seven arkadaşlar büyük deliği kürdan veya başka birşeyle kapatıtsanız daha sıkı oluyor.Hava yüzüğu tek oringli olunca malesef yüzüğün en küçük deliği ile bile içseniz hava kaçağı var.o yüzdem kurdanla büyük deliği kapatıp daha bir sıkı içim sağlamış oldum.

• Faydalı Faydalı x 2
  11. Memed06

Memed06
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    İstick pico
    Gtr de besleme sorunu yasiyorum varmi başka besleme sorunu yaşayan 70/30 likit kullaniyorum

12. flexnacht

flexnacht
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    86
    Ratings:
    +140 / 1
    Be klonu Hocam shenray da böyle bir sıkıntı olmadı, ulton mu acaba bir arkadaş daha önce yazmıştı

13. Memed06

Memed06
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    İstick pico
    Yftk klonu üstat

14. CnrSngl

CnrSngl
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    334
    Ratings:
    +605 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dvarws Patibulum Bf1 Gtr
    Bende Yftk var hocam ama hiç beslememe sorunu yaşamadım. Hatta ilk sarımda pamuğu normal düşündüğüm bir uzunlukta yaptım ama fazla besleme sorunu yaşamıştım. Pamuğu biraz fazla seven bir rta. Sarım konusunda yeni misiniz bilmiyorum ama isterseniz bir fotoğraf atın.

15. Memed06

Memed06
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    İstick pico
    Üstat sarim konusunda acemi değilim pamuğuda normal bi kalınlıkta kullaniyorum ama likit kanallarını bir şekilde genişletecek

16. CnrSngl

CnrSngl
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    334
    Ratings:
    +605 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dvarws Patibulum Bf1 Gtr
    Sarımınızı bilmiyorum ama 2.5mm sarımdaki pamuk yoğunluğu bu atomizer için az. Pamuğu uzun tutup likit besleme kanallarının önünde bir duvar misali yüksek ve geniş yerleştirmeniz daha iyi olur. Bence 3mm sarım bu atomizer için daha iyi çünkü pamuk oranı fazla oluyor ve sarım daha kolay oluyor. Şimdiye kadar yazdıklarım akıtmasın diye.
    Sizin beslememe sorununuz da belki çok fazla pamuk koyuyorsunuz, belki pamuğu yeteri kadar düzgün yerleştiremeyip tıkıştırıyorsunuz ve pamuk besleyemiyor, belki de pamuk likit kanallarının arasına sıkışıyor ve kanalları kapatıyor. Sizin durumunuzda bu son söylediğim olabilir. Çünkü sarım konusunda acemi değilim dediniz. Sarımı ilk yaptığınız zaman pamuğu yerleştirdikten sonra pamuğu iyice likitleyin ve yoğun ışık altında sarımınıza bakın, sarımınızda çok ince pamuk iplikleri göreceksiniz, onları dikkatlice çakmak ile yakın ki atomizeri kapatırken pamuk yivli besleme kanallarının aralarına sıkışmasın. Umarım anlatabilmişimdir çünkü kafam biraz allak bullak :whistle.:
    Edit: Pamuğu iyice likitlemeden çakmakla yakmayın komple pamuk yanar ve çakmağı çok yaklaştırmayın.

#536 CnrSngl, 15 Eylül 2019 19:13
    Son düzenleme: 15 Eylül 2019 19:27
  17. Memed06

Memed06
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +2 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    İstick pico
    Öneriler için teşekkür ederim üstat birde bol pamukla deneyeyim

18. CnrSngl

CnrSngl
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    334
    Ratings:
    +605 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dvarws Patibulum Bf1 Gtr
    Önceki mesajıma ek yaptım, bi bakın derim, belki işinize yarar. Rica ederim.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.