Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Cins kedi satışı hakkında ne düşünüyorsunuz

'Hayvanseverler (Kedi, Köpek, Kuş, Balık vs.)' forumunda garez tarafından 18 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. nurti

nurti
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    253
    Ratings:
    +898 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    asgard mini dovpo dual
    HAYVAN İŞÇİLİĞE HAYIR !! yapma abi şimdi duyarı yiyeceksin :D abi karnı doyuyorsa sorun yok ama hepsi açlıktan baygın şekilde bir deri bir kemik kaldırımda yatıyorsa sıkıntı.

2. Düz Adam

Düz Adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    842
    Ratings:
    +2,531 / 62
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger pm80 puxos
    Ben daha bir deri bir kemik kalmış kedi görmedim. Gözleri kör olmuş kediler gördüm onlar bile gayet etli butluydu. Hastalıkmı geçiriyorlar ne oluyor bilmiyorum ama gözleri akıyor bazı kedilerin buna şahit oldum.

Ama bir deri bir kemik kalmış çok köpek gördüm. Kendi cinsleri tarafından paramparça edilerek öldürülüp yemek öğünü haline geldiklerini gördüm.

3. nurti

nurti
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    253
    Ratings:
    +898 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    asgard mini dovpo dual
    Lokasyon önemli abi. Çöp konteynırlarının durumu, mahalle sakinlerinin dışarı yemek koyması falan önemli.

4. Düz Adam

Düz Adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    842
    Ratings:
    +2,531 / 62
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger pm80 puxos
    Abicim bizim beslememize gerek yokki kedileri. Kanlı canlı fare kuş ziyafeti çekiyorlar. Belgesellerde izlediğin kaplan kuzenleri gibi avlanıyorlar. Ve çok eğleniyorlar. Eşya gibi evde tıkılı değiller. Programlandığı işi yapıyorlar ve çok mutlular.

5. nurti

nurti
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    253
    Ratings:
    +898 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    asgard mini dovpo dual
    abi şimdi uzay mekiği gibi siteler var. her yer çayır çime 3 tane yalandan ağaç koymuşlar kuş uğramıyo, fare desen yok bulursa böcek buluyo yiyor. E bi de bu sitelerde çöp konteynırları da uzay mekiğine yakışır şekilde oluyor içine girip yiyemiyorlar. Neyse abi uzun lafın kısası ben çok denk geliyorum bir deri bir kemik insanların peşine takılıp ağlayan kediye. İlk denk gelişimde atayım buraya fotoğrafını :)

6. Düz Adam

Düz Adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    842
    Ratings:
    +2,531 / 62
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger pm80 puxos
    Açlıktan değilde hastalıktanda bitkin düşebilirler. Belkide hayata gözlerini evde açmış ancak 2 sene sonra sokağa sahibi tarafından bırakılmış bir kedide nasıl avlanacağını bilmediği için aç kalmış olabilir.
    Bu arada unuttum demeyi coğrafyamızda bol miktarda boz yılan yaşar kemirgen nüfusundan mütevellit. Kedinin olduğu yere gelemiyor bu yılanlar. Çor çocuğumuzun başına yaratan tarafından atanmış kutsal koruyucu gibi kediler bizim için. Boz yılan çok zehirli bir yılan. Küçük çocuğu ıstırırsa kurtulma ihtimali çok zayıf. O derece zehirli yani.

7. Ebu Zerr

Ebu Zerr
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +4 / 0
    Satışın etiği konusuna girmeyeceğim ama şunu söyleyeyim. Ben çocukluğumdan beri kedi aşığı iken ailem istemediği için hiç alamamıştım. Evlenip barklandık. Eşim de kabul edince yavru bir sokak kedisini sahiplendik. Bir hafta sürmedi ki 3 yaşındaki çocuğum seviyorum diye sarılıp sıkarak öldürmüş zavallıyı. Hala vicdan azabı çekerim yıllar geçse de. Bu yüzden satsanız da ücretsiz sahiplendirseniz de kediyi alacak kişilere çok dikkat etmenizi tavsiye ederim. Yoksa bizim gibi deneyimsiz ve hele de çocuklu ailelerde ziyan oluyor hayvancıklar. :(

• Samimi Samimi x 2
  8. crime

crime
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    155
    Ratings:
    +466 / 21
    Sen burada ne boş yapmışsın dostum.Bak sana ne diyeceğim, benim bu post üzerinde kurduğum yazdığım tek bir cümlede ;
    'böylece köpeklerin kısırlaştırılarak popülasyonlarının kontrol altında tutulması gerektiği söyleyenlerin hatalı olduğunu iddia etmekte',
    'köpekler saldırsalar ve zarar verseler bile suçu kendimizde veya diğer insanlarda aramamız gerektiğini öne sürmekte...'

Bunları yapıyormuşum ya açık ve net şekilde yaptığım 2 cümleyi buraya yaz ben bu forumdan üyeliğimi silip gideceğim.
    Sen köpekler kısırlaştırılsın,soyu tukemesin ama sokakta da gezmesin ! yazdın .Sen hem kısırlaştırılsın istiyorsun hem sokakta gezmesin istiyorsun sen hayvanın varlığına açıkça karşısın benden uzak Allaha yakın mantığı bende sana dedim ki nerede gezsin şehrin 40 km dışında mı gezsin ?
    Açıkça hani arabanın arkasına atıp dağa bayıra bırakılan bırakılmasına ön ayak olan vatandaşlardanmısın demek istedim.Zira köpekler kurt değildir.Orada aç kalarak zaten ölecektir.Akabinde kkedi kısırlaştırılmasının ve satışının söz konusu olduğu bir postta gelipte beslenmesi yasak olan bir cins köpeğin saldırısının videosu konuşulan konunun üstüne atılırsa gerekli açıklmayı yapmak zorunda kalırım.Bahsettiğin şekilde sen istersen o cocuğunu yine kucağına al köpek davranışı gereği, süs köpeği dahi olsa ilgi oluşturup saldırır bunu öğren diyorum ki benzer hataya düşme.Lakin anlama kapasiten yeterli gelmediği gibi yanlış yanlış bu adam bunları one suruyor diyerek social justice warrior benzetmesi yapmışsın ben sana 2.dünya savaşı esnasında üzerinde fünye ile tankın altına yemek var davranışı ile tank bombalayan Rusların kamikaze köpeklerinden mı bahsettim yada Amerikalı vatandaşların köpeğe olan duyarından mı zira o duyardan bahsedecek olsam bile Amerika da ki yasal duzenlemeleri cins köpek haricinin barınakta barınabileceği süreyide burada bahsetmek gerekirdi anlamadığın göremediğin mentali, Ülksel olarak bakış açısında ki mentaldekini aktarmaya çalıştım ama çabalarımın, eforumun boşa olduğunu bile bile yazıyorum.Kendince döşemişsin bak açıkça diyorum yukarda benım yaptığımı iddaa ettiğim ve öne sürdüğüm sözcükleri buraya yaz açık ve net olsun ben bu forumda uyeliğimi o dakika sileceğim silemiyorsam da bir daha asla bu foruma girmeyeceğim...

9. Düz Adam

Düz Adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    842
    Ratings:
    +2,531 / 62
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger pm80 puxos

5 tanesi birleşince koca adamı devirip öldürüyor. Hemde karınları tokken. Hemde alışık oldukları adamı. Demekki bunlar o kadarda akıllı hayvanlar değiller. Toplanınca içlerindeki kurt geni bir şekilde aktifleşiyor. Ve bazıları suçu maktüle buluyor. Neymiş efendim korkmasa olmazmışmış. Yahu sokakta köpek olmasa korkmaya gerek kalmayacak zaten. Kızgınlık döneminde köpeklerin ne yapacağı belli olmaz.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  10. CIPTIS

CIPTIS
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    274
    Ratings:
    +587 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    ijoy elf+Pico
    Bu olayı biliyorum hocam bende 2 sene öncesine kadar güvenlik olarak çalışıyordum
    Bir kez iş yerinde gece 10-15 tane sokak köpeği sardı hep havlar umursamam resmen daire içine aldılar yerde inşaat küreği buldum onla kovaladim benim o halimi biri video çekseydi cani herif kürekle köpek dövüyor olurdu
    Tamam vurmadım ama gözüm döndü
    Korkup kaçsaydım ne olurdu
    O an mantıklı düşünemiyorsun hayvan sevgisi de olmuyor oysa hayvanları çok severim

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  11. skywegas

skywegas
    Expand Collapse
    ESF - Çok Bilmiş
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,219
    Ratings:
    +1,802 / 23
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hepsi... 18mg MTL
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    07.01.2015
    Tüm sayfaları ya da mesajları okumadım ama, icimden geldiği şekilde yazayım..
    hayvan dostlarımız dendiginde akıllarına sadece kedi ve kopek gelen işgüzar bir kesim var. genelde bu gibi konularda bu tip insanlar asar keser bir tavır sergiliyor.
    “kedi/kopek satışı durdurulsun onlar da can " diye tweet atarken petshopa balık/kuş/papağan satın almaya giden insanlar var.
    Evine akvaryum yapmak isteyen ya da akvaryumu olan, çeşitli balıklar besleyen bir insandan duydunuz mu ? Bu “ balıklar da can, satılmasın, sahiplendirilsin “ klişesini. ben bu gün papağana 8-10bin TL verip aliyorsam kediyi/kopegi neden alamayayim ? Düşünce ne olursa olsun.
    He bu hayvani alıp sefalet çektireceksen zaten alma. Ya da sattığın insanın bakamayacağıni düşünüyorsan da satma. İs bu kadar basit. Elinde bu gün 1 tane yavru cins kedi/kopek olsa, isteyen 2 kişi olsa, ne yapacaksın ? Bir tanesine verip, sahiplendirmis olacaksin. E veremediğin 2. Kişi ne yapacak ? Sokağın köşesindeki petshop ya da sahibinden gibi yerlerden parasıyla alacak. Bunun önüne gecilmesi mümkün değil.
    Belki doğru bir örnek değil, ama netice bu.

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
    • Samimi Samimi x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  12. Steam Monster

Steam Monster
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    207
    Ratings:
    +389 / 16
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaporesso tarot mini
    Scottis fold cinsi bir dişi kedim vardı sizinle aynı durumdayken (maddi sıkıntı) benimde aklıma çiftleştirip satmak geldi ve aklıma gelini uygulamaya koyuldum. Çiftleştirdim kedim hamile kaldı. E doğal olarak bu sefer vitaminler özel mamalar vs. derken astarı yüzünden pahalıya geldi. Birde sütten kesilene kadar o yavrular sende kalıcak evde devamlı vik vik vik yavru kedi sesi çişlerini tutamadıkları için devamlı oldukları yere çiş yapıcaklar yaklaşık 2.5/ 3 aylıkken satılıcak kıvama gelicekler ilan açıcaksın saçma sapan fiyatlar teklif eden saçma sapan insanlarla muhatap olmak zorunda kalıcaksın sıkıntılı bir süreç yani. Kısacası ne şeytanı gör ne euzü çek.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Galip Galip x 1
    • Samimi Samimi x 1
  13. ruhanuzunoglu

ruhanuzunoglu
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    362
    Ratings:
    +765 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    ipv8, vt75 nano
    15.11.2016
    Önüne geçilmez üstadım doğru söylüyorsunuz. Tartışmaya da pek gerek yok açıkçası. 3. kedime sahibim şu anda, 2 muhabbet kuşum var, akvaryumumu dağıtalı 2 sene oldu, onun haricinde hamster, kaplumbağa bir sürü hayvanım oldu. Bir tek kedilerimi ücretsiz sahiplendim. Alışı-satışı yapılıyor bunu engelleyemezsin. Satın alıp evde beslemek ve hatta bakamayıp barınağa vermek bile en masumu. Katledilen balinalara, köpekbalıklarına, foklara, dişleri sökülen fillere, soyu tükenme tehlikesinde olan hayvanların yasa dışı avlanmalarına duyar kassak daha mantıklı olur gibi.

• Samimi Samimi x 1
  14. Steam Monster

Steam Monster
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    207
    Ratings:
    +389 / 16
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaporesso tarot mini
    Bu köpeğin cinsi "bull terrier" özel bir ırktır. Dünyanın en güçlü köpekleri sıralamasındadır.

15. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    347
    Ratings:
    +1,051 / 26
    Hocam daha önce yavrularımız oldu, en keyifli günlerimi yaşadım belki de :) hatta doğum olayına ilk defa şahit oldum ve bir mucize yaşadım resmen. Damat tekirdi, üç ay kadar evde neşe vardı valla :) bir de kediler bir defa banyoya çiş yaptı onun haricinde hemen alıştılar kuma. Büyük ihtimalle satma işine girmeyeceğim ama sizin saydığınız sebeplerden dolayı değil.

16. Steam Monster

Steam Monster
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    207
    Ratings:
    +389 / 16
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaporesso tarot mini
    Üstadım valla bizim yavruları anne kuma alıştırıcağına kendide sağa sola yapmaya başladı. Benimde doğum ile tozpembe kurduğum hayaller bi süre sonra kara bulutlarla kaplandı. Benim tecrübem bu yönde oldu sizin sürecin keyifli geçmesine çok sevindim

17. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    347
    Ratings:
    +1,051 / 26
    Hocam, ben anneye bırakmadım alıştırma işini, önce dayansa çiş yaptılar, onu peçete ile silip kuma koydum, sonra yavruların partileriyle kumu eseledim hemen alıştılar :)

• Beğendim Beğendim x 1
  18. Kargato

Kargato
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    31
    Ratings:
    +63 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Simple ex,
    Konuda bu kadar duyarlı olmanız ne güzel. Genelde özellikle maddi ihtiyaç söz konusu olunca vicdan çok çabuk ikna edilir. Sizin arayışınız çok takdir edilesi.
    Ben hayvanların fabrikasyon ticaretine karşıyım. Para hırsıyla uygunsuz ortamlarda yetiştirilmeleri ve çiftleştirilmeleri, sağlıksız koşullarda taşınmaları ve vitrinde sergilenmeleri vs. Ancak ortada bir şekilde karşılanacak olan bir talep var ve kedinizin sağlık durumu el veriyorsa bu talebi karşılayanın sizin gibi vicdanlı insanlar olmasını tercih ederim.

• Samimi Samimi x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  19. Şevketinho

Şevketinho
    Expand Collapse
    Sevketinho

Alınan Beğeniler:
    1,203
    Ratings:
    +2,183 / 6
    Kullandiginiz Cihaz:
    Akciğer
    01.10.2018
    IMG_20210126_101116.jpg

:D bu arkadaş herhangi bir yerde ilan gördüğünde altına şunu yazıyor " Toplu alım için mesaj atar mısınız? " Biraz takip ettim kendisi hiçbir tane hayvan besleniyor, çağın modern dijital satış taktiği dropshippingi adam kedide, köpekte uyguluyor. Daha kedi veya köpek eline varmadan; 2500 TL'ye alıp, 4000 TL'ye satıyor ve seni o kadar aptal yerine koyuyor ki, Ankara'dan birinden aldığı kedi için senin adresini veriyor, kedi asıl sahibinden sana otobüsle kargo gibi yollanıyor.

Şimdi soruyorum; bu arkadaşın yaptığı mı etik? Ya da benim kendi oğlumun kızımın (kedilerimin) bebeklerini bakabilecek aile seçip satmam mı etik?

• Samimi Samimi x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  20. otgunz

otgunz
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    2,492
    Ratings:
    +5,436 / 13
    Kullandiginiz Cihaz:
    Illusia/KayfunV5,SpicaPro
    01.01.2013
    Bu kadar geniş bir sosyo ekonomik kitleye sahip bir forumda böyle konuların tartışılması ne kadar güzel, birbirine zıt çok çeşitli bakış açıları görmüş oluyorum, sokağa çıkıp önüme gelene bu soruları sorsam başlıktaki 5 sayfalık fikirleşme kadar aydınlanamam. İşi kavgaya vardırmadan tartışıldığı için başlık altında yazan forumdaşlara teşekkür ederim. İlgiyle takip ederek çeşitli bakış açılarını anlamaya çalışıyorum.

• Samimi Samimi x 2
    • Galip Galip x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.