Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Cins kedi satışı hakkında ne düşünüyorsunuz

'Hayvanseverler (Kedi, Köpek, Kuş, Balık vs.)' forumunda garez tarafından 18 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    347
    Ratings:
    +1,051 / 26
    Cins kedim var. Havalar iyiyken günün yarısını bahçede yarısını evde geçiriyor. Mutlu mesut yaşıyoruz. Normalde satın alma/satma olayına karşıydım ama şeytan dürtüyor beni bir yerden. Cins bir erkekle çiftleştir, sat diye. Karşıysanız istediğiniz kadar sert eleştirin beni, kendime geleyim.

Niye bu düşünceye girdim onu da tam bilmiyorum ama iki üç ay maddi sıkıntı yaşıyorum hafif/orta düzeyde. Bu mu etkiledi bilmiyorum. Birçok mecrada üyeliğim var ama buradaki insanlar çok daha olgun ve mantıklı insanlar o yüzden buraya yazıyorum.

Son zamanlarda açtığım konular da hep e-sigara ile alakasız. O yüzden de mahcupluk yaşıyorum biraz.

Dini olarak da çok uygun değil sanırım bu iş.

Not: içinizden sövebilirsiniz :) :(

• Samimi Samimi x 6
    • Faydalı Faydalı x 1
  2. Alfred Hitchcock

Alfred Hitchcock
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    1,216
    Ratings:
    +2,110 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spidat
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    21.09.2019
    Nasıl bir yol izleneceğini mi soruyorsunuz yoksa yapın ya da yapmayın diye fikir mi almak istiyorsunuz?

• Beğendim Beğendim x 1
  3. Sagoo

Sagoo
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Ratings:
    +3,995 / 32
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spica Pro
    08.01.2017
    Niye sövelim ki. Petshoplar hukuki olarak açık ise sizde gayet normal yapabilirsiniz. Önemli olan satımı değil. Alanın parasından ziyade önce ona bakabileciğinin incelenmesi gerekir. Arkadaşım da yapıyor bu işi ve geri aldığı kedi çok oldu bakamayacağın hayvanın vebaline satanda girer diyerek.

• Katılıyorum Katılıyorum x 4
    • Beğendim Beğendim x 2
  4. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    347
    Ratings:
    +1,051 / 26
    Etik olarak doğru mu onu merak ediyorum sizce. Bana doğru gelmiyordu hiç. Şimdi etik kısmını düşünme bile, sat gitsin diyorum. Ama düşünmek lazım. Yani hafif bir maddi sıkıntı yaşadım diye yanlış bir şey yapmak istemiyorum.

Sizce bu satma meselesi yanlış mı onu soruyorum açıkçası. Çünkü cins kedi alanlar şekilci genelde gibi bir algı var.

Benim daha önce iki kedim daha oldu. Onlar cins değildi. Bu kedimi de bir arkadaşım vermişti bakamadıgı için.

5. Şubat

Şubat
    Expand Collapse
    ESF Gold Member
    ESF Gold Member

Alınan Beğeniler:
    107
    Ratings:
    +197 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Caliburn
    05,07,2014
    Cins kediler bildiğiniz gibi kronik sorunlarla doğuyor. Bu da ciddi anlamda düşük yaşam kalitesi demek. Çok iyi birileri sahiplense bile patisinde sorun yaşayan bir kedi mutlu olamaz. Bu nedenle evde bişey yapmadan duruyorlar zaten. Bence böyle bir şey yapmayın.

• Beğendim Beğendim x 3
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  6. yLmZz

yLmZz
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    377
    Ratings:
    +1,032 / 40
    arkadaşa katılıyorum
    ben canlıların satışına sert bir şekilde karşı değilim hafif hafif karşıyım ama insanoğlu doğal alan bırakmadı kediler gibi canlılar da insanlar beslemezse uzun vadede yok olacaklar diye düşünüyorum
    kediniz cins kediyse, yavrularından maddi çıkar sağlamanız ne doğru ne de yanlış, şuan misal tüm scottish sahipleri kedi satmayalım hacı bu yanlıştır dese ve kısırlaştırsa kedilerini, son scottish ölünce o türü bir daha göremeyiz diye düşünüyorum
    bence siz bu işi araştırın, ancak dikkat etmeniz gereken hususlar var
    yavru kediler bir süre annelerinin yanında kalmalılar, ya yazık annesinden nası ayırıcam ben kuzularımı diye duygusallık yapacak durumdaysanız sakın bulaşmayın mama masrafı 5katına evde tırmalanan eşya sayısı 20katına çıkabilir, kedi memeden kesilir kesilmez yavruları vermeniz gerekli alıcıları önceden bulmaya çalışın
    kimlere kedi vereceksiniz bu konu önemli, alıp 3ay bakıp kapının önüne koyacak kimseye vermeyin, ya bizim kız çok istedi de ondan alıyom yoksa ben kedi sevmem diye tiplerden uzak durun
    en azından ben böyle biliyorum, yok hacı o işler öyle değil diyen varsa eyvallah derim

• Beğendim Beğendim x 3
    • Samimi Samimi x 1
  7. Düz Adam

Düz Adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    842
    Ratings:
    +2,531 / 62
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger pm80 puxos
    Herşeye ayrı duyar kasan ayrı ayrı kesimler var. Sen içinden ne geliyorsa onu yap. Evcil hayvanlar sonuçta insanların çekip çevirmesiyle yaşayan varlıklar. Neticede bu hayvanın soyunun devam etmesi lazım. Neden olmasın üretip satmak. Mangalları süsleyen etlerde hayvandı bir zamanlar. Afiyetle hayvan yiyenlerin üretip satma konusunda karşıt görüş belirtmeye haklarının olmadığını düşünüyorum.

8. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    347
    Ratings:
    +1,051 / 26
    işte bu vebal kısmı en önemli noktallardan biri dediğiniz gibi ama herkes bakamıyorum demez ki. ya kötü bakmaya devam eder ya da sokağa salar.

• Beğendim Beğendim x 1
  9. AhmetE.

AhmetE.
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    17
    Ratings:
    +39 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    caliburn g
    tamamen bakış açınıza bağlı mesela hayvan para ile verilip alınmaz satışı yapılmaz oda bir canlı olarak da konuya bakabildiğiniz gibi aynı zamanda hayvanınızın size yaptığı masraflarına karşın onun size verdiği hediye gibide düşünebilirsiniz. hukuksal açısından bir sorun teşkil etmiyor ister satın ister sahiplendirin. diğer kişilerin düşüncesine göre hareket etmek saçmalık açıkçası

• Beğendim Beğendim x 2
  10. garez

garez
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    347
    Ratings:
    +1,051 / 26
    Çevremdeki insanların çoğu dediğiniz gibi birçok konuda kimseye danismiyor, mantıklı olanı da bu ama ben hamlığımı atamadım sanırım, birçok konuda danisiyorum birilerine.

11. AhmetE.

AhmetE.
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    17
    Ratings:
    +39 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    caliburn g
    valla hocam kaybeden siz olursunuz yaşadğınız şey sizin kendi sahip oldugunuz hayat kararlarınızı kendiniz verin ki hayatın size özel olmasının bir anlamı olsun

• Samimi Samimi x 1
  12. GURCANN

GURCANN
    Expand Collapse
    Cubuti Milli eğitim Bakanı
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,581
    Ratings:
    +13,240 / 102
    Kullandiginiz Cihaz:
    bilimum sarf malzeme
    • Komik Komik x 5
    • Beğendim Beğendim x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  13. emroah

emroah
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    32
    Ratings:
    +94 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    warwolf + tulpar
    21.12.2020
    Bu tamamen vicdani bir konu. Bir kisim karsi cikar bir kisim neden olmasin der. Sizin hayata bakis acinizi, etik degerlerinizi falan tartisamayacagimiza gore neyi dogru goruyorsaniz onu yapin. Vicdaniniz el veriyorsa yapin, vermiyorsa yapmayin. Sahsen evcil hayvan bakmis ve halen bakan biri olarak bu hayvanlara neden bakiyorum ben dedigimde gordugum sey duygusal tatminsizlik gibi bir sey. Bir hayvani kafese, akvaryuma vs. tikiyoruz ve otmesinden yuzmesinden haz aliyoruz. Ayni sey bize yapilsa hosumuza gitmezdi ama biz yapinca hosumuza gidiyor. Ben sahsen kendimi suclu gorsemde aldigim zevk bu sucluluk duygusunu ne yazikki bastiriyor bu yuzden cokta masum bir sahis degilim. Kendi kendime boyle itiraf ediyorum her seferinde. Ama bu benim ve bu benim gorusum. Ayni goruste olmamaniz yada farkli seyleri savunuyor olmaniz cok dogal. Deli gibi ette tuketiyorum ama gel gelelim baktigim bir tavuk, koyun vs. kesilse oturur aglarim yani. Cunku duygusal bag kuruyorsunuz. Bazi insanlar bu gibi durumlari asiyor artik yada onlarin yapisi ve bakis acilari farkli. Hic birimiz ayni degiliz nitekim bu konuda bir dogru varsa hersey yerinde guzel ama biz bazi hayvanlarin yerlerinide isgal ettik. :) O yuzden bu tarz konularda birini yargilamak bana gore cok dogru degil. Sahsi dusuncelerim bu yonde. :)

• Beğendim Beğendim x 2
    • Samimi Samimi x 2
  14. ruhanuzunoglu

ruhanuzunoglu
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    362
    Ratings:
    +765 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    ipv8, vt75 nano
    15.11.2016
    Üstadım bence ev ortamında yetiştirip satmak, petshoplarda hayvan rezil etmekten daha iyi. Sattığınız hayvanlarda da alıcı konusunda seçici davranırsanız vicdanınız rahat eder. Seçiciden kastım belki çevreniz müsaitse tanıdık vs. vasıtası ile satarsanız hayvanların takibini yapmaya da el verir.

• Beğendim Beğendim x 1
  15. Smokyproblems

Smokyproblems
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +13 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Yok
    Etik olarak birçok farklı bakış açısı var, önemli olan sizin ve hayvanların mutluluğu bence. Ancak benim fikrimi soracak olursanız yukarıda bir mesajda bahsedildiği bu ırkların kronik rahatsızlıkları olması gibi bir durum var, sırf güzellikleri için hayatları boyunca acı çekecek yavrular doğursunlar diye hayvanların çiftleştirilmesini hoş bulmuyorum.

• Beğendim Beğendim x 1
  16. GURCANN

GURCANN
    Expand Collapse
    Cubuti Milli eğitim Bakanı
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,581
    Ratings:
    +13,240 / 102
    Kullandiginiz Cihaz:
    bilimum sarf malzeme
    Küçükken annem babam oğlum kediye köpeğe taş atma öbür dünyada da onlar da sana at atar derlerdi.
    Korkutmak için
    Ya doğruysa hocam aynısı senin başında gelmeye :D

• Komik Komik x 6
    • Galip Galip x 1
    • Samimi Samimi x 1
  17. Neptune

Neptune
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    238
    Ratings:
    +577 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sl class
    Kedi alınır, satılır. Sokakta yaşayan hayvanları orada yaşamaya mahkum eden insanlar biz değiliz ki vicdan azabını çekelim. Barınaktan hayvan almakla sokaktaki kedileri beslemekle dışarıdaki hayvanların eziyeti bitmeyecek. Onları bu hale getiren de aman hayvanlarımız kısırılaştırılmasın aman toplanmasın deyipte para toplayan dernekcikler. Bu hayvanlar her sene 6 tane yavur yapıyor ve çoğu perişan halde ölüyor. Ki yapı itibarı ile gayette oyuncu ve yorucu olabiiliyorlar. Aynı şey olmamakla beraber barınaklarda sokakta o kadar çocuk varken neden onları evlat edinmek yerine çocuk yapıyorsuna benzer bir şey bu. Sizin duruma gelirsek de evden satılacak kedi maksimum 600-800 liraya gider. Eş bulmak, çiftleştirmek, hamile mi diye ultrasona sokmak ta ayrı masraf ki kedi boşuna yıpranacak. Doğum oldu yavru geldi yavruyu satmaya çalış vs 1500-2000 lira para için bununla uğraşacak mısınız cidden? Hayvanınızı kısırlaştırın boşu boşuna onu da kendinizi de yıpratmayın bence.
    Ekleme: Bu arada kedilere akraba(aynı ırk) çiftleşmesi yaptırtmazsanız her hangi bir rahatsızlık olma ihtimali normal kedilerde rahatsız olma ihtimali kadardır. İnsanlarda da önermem bu arada.

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
    • Beğendim Beğendim x 2
  18. Düz Adam

Düz Adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    842
    Ratings:
    +2,531 / 62
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger pm80 puxos
    Kısırlaştırmaya karşıyım. Sokak kedisi gelip bodruma yavruluyor onlara bile bakıyoruz. Ev hayvanının yavrusumu eziyet olacak. Yapmayın Allah aşkına. Bırakın üresin kediler. Kısırlaştırılacak tek hayvan grubu insanlara tehlike arz eden sokaktaki sahipsiz köpeklerdir.

• Katılmıyorum Katılmıyorum x 5
    • Katılıyorum Katılıyorum x 4
    • Samimi Samimi x 1
  19. Neptune

Neptune
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    238
    Ratings:
    +577 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    Sl class
    Araba altında kalan, sokakta soğuktan açlıktan ağlayan her hayvana bakabiliyor musunuzda üresinler deme cürretini gösterebiliyorsunuz. Ayıp yahu.

• Katılıyorum Katılıyorum x 7
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Katılmıyorum Katılmıyorum x 1
    • Samimi Samimi x 1
  20. Düz Adam

Düz Adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    842
    Ratings:
    +2,531 / 62
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger pm80 puxos
    Soylarımı kurusun hayvanların. 1 milyon caretta yavrusunun sadece yüzde 1 i denizlerde büyüyüp gelişebiliyor. Doğa kanunlarına karşı gelmemek gerek

• Samimi Samimi x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.