Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

**Ben Hala Sigara İçiyorum Arkadaşlar?!**

'Bir Bilene Sor' forumunda izmirpandasi tarafından 7 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. izmirpandasi

izmirpandasi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    120
    Ratings:
    +209 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spidat
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    21.09.2019
    Herkese Merhabalar,

Geçen ayın 8'inde İzmir Amerikan Pasajı'ndan aldığım Smok X-Priv Baby cihazımla başladım elektroniğe. Cihazı mekanda açtık, atomizeri parçaladık, coili ıslattık, tankı doldurduk, pamuğun emmesini bekledik derken dükkanda çektiğim 5-10 buharla mutlu mesut evin yolunu tuttum... Eve geldim emzik gibi buharlıyorum tabi yeni heves (hediyesi de Grizzly ANML 3mg olunca...) elimden düşmedi 2 gün. Sigara aklıma bile gelmedi...

Gel gelelim 3. gün bi taraflarım kaynamaya başladı ille de tütün diye. Cihazın watt'ını yükselterek 3. günü de tütünsüz atlattım...

Fakat 4. gün gözümü açar açmaz nasıl bir dal yakma isteği geldi anlatamam. Yaktım da tabi. O gün 5 dal sigara içtim yanlış hatırlamıyorsam. Elektronik de elimde tabi bi yandan...

Sonra dedim ki elindeki başlangıç cihazı. Daha kapsamlı bir cihaz al, yüksek watt'ta buharlayınca hem tadına doyulmaz hem de boğaz vurumu doyuracağı için sigara yakmazsın bir daha...

Neyse bu mantıkla 7 gündür Vaporesso Luxe-S kullanıcısıyım arkadaşlar çok fazla detay var hikaye anlatır gibi olmasın şimdi. Cihazı 70 watt'ta 10 dk'da bir 4-5 set zincirleme buharlayarak kullanıyorum. Ha kesmiyor değil kesiyor ancak ARKADAŞLAR BEN YİNE SİGARA YAKMAK İSTİYORUM??

Şimdi bana muhtemelen diyeceksiniz ki arkadaşım senin problemin zaten anlattıklarının içerisinde apaçık ortada. Nikotini arttıracaksın hepsi bu...

Anlıyorum arkadaşlar ancak bana öyle geliyor ki ben tütün tüttürmekten keyif alan bir insanım. Ve o tek dal sigarayı hep yakmak isteyeceğim gibi geliyor bana. Bana asıl bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

İmla hatalarıma katlanarak, sabırla okuyan ve en ufak bir fikrini dahi daha önce adama bunu kesin söylemişlerdir demeden, üşenmeden paylaşacak tüm arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar.

Edit:

Hiç MTL denemedim. Sigara tüttürüyormuşum gibi bir hissiyat verir mi hiç bir fikrim yok arkadaşlar...

#1 izmirpandasi, 7 Eylül 2019
    Son düzenleme: 7 Eylül 2019
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Beğenmedim Beğenmedim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  2. Ct0

Ct0
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    31
    Ratings:
    +53 / 2
    Kullandığınız atomizer DL ,MTL atomizer edinin

3. Ceryancı

Ceryancı
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    66
    Ratings:
    +158 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger
    17.12.2017
    MTL ye geçmeyi düşünmediniz mi hocam. Sarımlı atomizer yani rta kullanabilirim derseniz pek çok seçenek var forumda çok da konu var bunlarla ilgili. Yok ben tel pamuk uğraşamam derseniz alın bir tane nautilus 2s tank bir de yanına 12 ya da 18 mg bir likit artık hangisi keserse, o şekilde deneyin derim. Çünkü mtl sigara hissiyatına daha yakın oluyor belki bu şekilde başarabilirsiniz sigaradan kurtulmayı. Ha bir de Salt likit ve pod olayı var onu da araştırın

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  4. gunesec

gunesec
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    560
    Ratings:
    +1,450 / 10
    Dl ile başlayan ne kadar arkadaşım varsa ki 4,5 kişi hepsi de sigaraya döndü.
    İlk başta keyifli geliyor ama sonra kesmiyor diye bırakıyorlar.
    MTL edinin, biraz daha yüksek nic sizi kesecektir.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Beğendim Beğendim x 1
  5. Mathrock

Mathrock
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +13 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ammit MTL
    10.09.2016
    Bence 6mg likit alıp biraz daha irade gösterin. Sonrasında atomizer arayışına girdiğiniz de mtl rta atomizerleri araştırın.

• Beğendim Beğendim x 1
  6. neyzen

neyzen
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    282
    Ratings:
    +817 / 14
    Hocam esigara nikotin sakızı gibi nikotin ihtiyacınızı keser. Ama ham nikotin sigaradaki nikotinin aksine kana yavaş karıştığı ve beyne yavaş yavaş ulaştığı icin sigaranin verdigi anlık rahatlamayi vermez.

Malesef nikotin bağımlılığının en güçlü kısmı da o anlık rahatlama hissidir.

Ya bağımlılığınıniz azaltmak için esgiaraya sarılıp iradenizi kullanacaksınız, ki ben bunu tavsiye ederim.. o kadar zor değil, 1 hafta sigarasız kendinizi avuttugunuzda o his geçiyor. Normal sigarayı birakmadaki zorluklar olmuyor. Sonra esigara tüm ihtiyacınızı aynı keyifle karşılıyor.

Yada podmod bir cihazda sigaraya benzer anlik rahatlama hissi veren, kana daha hızlı karisan yüksek oranli "salt nikotin" kullanacaksınız.

Ama uyarayim salt nikotin kullanarak sigara bağımlılığından kurtulamazsiniz. Yıllar geçse bile, salt nikotini azalttiginiz an sigara yakarsınız.

#6 neyzen, 7 Eylül 2019
    Son düzenleme: 7 Eylül 2019
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  7. Dumandede

Dumandede
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    305
    Ratings:
    +729 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    fuchai 213 plus/Le zephyr
    15 aralık 2016
    Şöyle 12mg tütünlü likit ve mtl cihazla eline almazsın bir daha ateşliyi hocam. Mis gibi 10çekim sonrası koyarsın kenara hayatına devam edersin. Emzikte olmaz. Sen en kötü bir hazır coilli mtl atomizer al. Ha sararım diyorsan kafana yatan bir rta yada rda da alabilsin.

• Beğendim Beğendim x 1
  8. AlicanGoral

AlicanGoral
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    59
    Ratings:
    +170 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Luxe Mod + Drop Dead RDA
    Sigaranın yerini doldurmaya çabalamamalısınız. Sigara içmeyi bırakma sebeplerinizi değerlendirin. Ayrıca sigara ile bir alaka kurmadan, eğer buhardan keyif aldıysanız, onu olduğu gibi kabul edin. Aksi takdirde sigaranın yerine koymak için beklentileriniz olacak, benzetmeye çalışacaksınız. Artık sigara kullanmadığınızı, sigaraya olan alışkanlığınızı buharlamaya evrilttiğinizi kendinize telkin edin. Bir kaç saat sigara içmeyin ve bol su tüketin. Ağzınızın tadı yerine geldikten sonra bir sigara için ve hemen üzerine buharlamayı deneyin. O tadı alınca sigaranın ağzınızda bıraktığı tadın aslında ne kadar iğrenç ve yoğun olduğunu, içinize sonrasında çektiğiniz buharın o tatlı tadının bile nasıl zehir gibi yaptığını farkedeceksiniz. Sigaranın solunum ve diğer sağlık konuları haricinde günlük yaşamımızda da bize ne gibi rahatsızlıklar verdiğini tespit edin (Tat alma, koku endişesi, kirlilik, hijyen kaygısı, maddi yük vb.). Aynı zamanda sizi buharlamaktan yana olumsuz yönde etkileyen etkenleri en aza indirgeyin (Cihaz taşınabilirliliği, kolay bakım, yedeklere, likitlere kolay erişim vs.).

Tabi bunlar sadece şahsi fikirlerim ve önerilerim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• Beğendim Beğendim x 4
  9. Gorilla's Vape

Gorilla's Vape
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    161
    Ratings:
    +313 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Her şeyden bir miktar...
    Aldığım cihaz başlangıç seviyesi bana daha iyileri lazım düşüncesi kesinlikle yanlış. Yeni başlarken en büyük yapılan hatalardan biri bu kitlere anlamsız para dökülüyor.

Piyasadaki kitlerin %95'i benzer şeyler sunuyor. Kasaları şekilli, şüküllü yapıp "biz yeni cihaz yaptık bak çok harika oldu mutlaka deneyin" ayağına yeniden satışa sunuyorlar.

Tarif ettiğiniz isteğin en güzel çözümü sigara içimi bir atomizer alıp, yüksek nikotin oranlı likitler kullanmak. (9-12 MG) veya pod alıp salt likit içmek.

Ciğer çekimi yapacağınız atomizer kenarda dursun, arada kullanırsınız ama önceliğiniz sigarayı bırakmaksa mutlaka sigara içimi yapabileceğiniz bir atomizer edinip, sizi kesecek likitlerle kullanmalısınız.

• Beğendim Beğendim x 2
  10. Lamazzi08

Lamazzi08
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    68
    Ratings:
    +137 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spica pro
    13.07.2017
    Dostum herşeyden önce sigarayı bırakıcak iraden olucak,kimi var sakızla,kimi kuruyemiş,kimide kafada komle birakan insanlar sonuçta.
    Kullandığın cihaz bendede var fakat dediğin gibi en kral likitleride içsen yinede canın sigara çekiyor işte şu an sana sigara bırakmada en yardımcı olucak şey salt nicli likitlerdir,naitilus2s atomizer (Şiddetle tavsiye ederim) aldım 1.8 ohm cil ile 35 mg nic li likit kullanıyorum cidden sigarayı aratmıyor.
    Şayet bu şekildede sigara bırakma isteğin körelmiyorsa günlük/haftalık bir periyod belirleyip diyelim sabah 10 dan önce sigara yakmıycaksın 2-3-yada 4 saatlik dilimler aralığında iradeni güçlendireceksin umarım yardımcı olmuşumdur ve umarım bu illetten kurtulusun.

• Beğendim Beğendim x 1
  11. Taekwondo54

Taekwondo54
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    11
    Ratings:
    +26 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Adapazarı
    Herkesin zevki damak tadı farklı ama bende dl ve mtl bir surü atomizer denedim orjinaller klonlar kayfunlar taifunlar troylar derken.. ama hep bi yandan sigarada içtim tam bırakmadım.. sonunda zero pod aldım salt 50 mg nikotin beni korkuttu baş dönmesi halsizlik yaptı boğaz vurumuda boğaza değildr ciğere vurur gibi.. gittim 12 mg parlament blue normal nikotin likit aldım .. bildiğin sigara içiyomuşum gibi geliyo ve bana kesinlikle sigarayı aratmıyo benim maceram bu tavsiye ederim..

• Beğendim Beğendim x 1
  12. Scholar

Scholar
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    225
    Ratings:
    +450 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    Eleaf invoke
    01.10.2018
    Önceki bence sigara fikri silinmeli. O olmadan olmuyor. Mtl ato kullanmak faydalı olacaktır. Bir kaç arkadaşım sigara fiyatından tavsiye isteyerek geldi. Denemelik cihazlar verdim. Benim sorunsuz kullandığım cihazlar onlarda sıkıntılar yarattı. Ne gibi bu likit sıçratıyor dilim yandı. Ağza likit geliyor. Pili bitiyor bunun. Likit bitiyor hep dolduracak mıyız. Tadı tuhaf bunun kahvesi kahve değil, limonu limon değil. Sonunda böyle arkadaşları tütüncüye götürmeye başladım. Merakta ısrarcı olana da burayı öneriyorum. Benden ümidi kes burayı araştır diye. Mtl bir ato al dostum, salt yada en azından 15-18 mg bir likit. O da kesmezse tütüncü yolunu tut. Dl daha çok nargile içim geliyor bana. Sigara içen de arada nargile içebiliyor. Mtl için arada dl takılın. O da kesmezse bil ki sen vapeci değilsin. Tütün ya da sigara.
    Bir de şu oluyor mtl ato kesiyor ama aradığım bu değil dersen başka ato araştır buradan.

• Beğendim Beğendim x 1
  13. hades0606

hades0606
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    302
    Ratings:
    +691 / 21
    Kullandiginiz Cihaz:
    xiomi
    podmod ve 50mg salt likit seni çözer başka çaresi yok

• Beğendim Beğendim x 2
    • Beğenmedim Beğenmedim x 1
  14. Rîchy

Rîchy
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +26 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger 220W
    Hocam yazıldı mı bilmiyorum ama yapacağın şey basit, güzelinden bir MTL atomizerini alıyorsun, yanına 12-15mg bir “Nikotin” aromalı likit alıyorsun. Sabah kalktığında canın 1 tek sigara isterse yak, diğer gün yemekten sonra 1 tek istersen yak. 1 hafta sonra canın istese de yakma. MTL içim sigarayı anımsatıyor zaten, birde nikotinli likit kullanıyorsun çok ta aramıyorsun. Kendini çok kasma, sigarayı bıraktım triplerine de girme hiç. Ha yukarıda 1 tek yak dedim de sadece 1 tek yak günlük :D

Not: Forumdan bir arkadaşın bana önerisiydi, gayet güzel oluyor.
    Deep Note: Likit önerilerini vs. Ben yazdım, bence bu şekilde kısa zamanda ateşliyi bırakırsınız. İyi forumlar :)

• Beğendim Beğendim x 3
  15. mesuttaskin

mesuttaskin
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +30 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaperosso / smok nord
    Bende sizin gibiydim aynısını bende yaptim
    Sizin tek sorununuz yanliş cihaz tercihi bnm nazarim da nacizane bir tavsiyem size
    Alın bir tane veeik 50/50 50 mg tribeca alin buharlayın sigara isteğinizi minimuma düsürecektir

• Beğendim Beğendim x 1
  16. Unco

Unco
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    23
    Ratings:
    +34 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ijoy avenger 270+zeus x
    Bana kalırsa hiçbir şekilde sigarayı aratmayacak bir yöntem yoktur(yeni bırakıldığı an için yoktur diyorum) sigara yokluğu 3.gün ve 1 hafta arasında hat safhaya çıkar bu 10 günde sürebilir bu tüm bırakma yöntemleri için geçerlidir nikotin yerine koyma tedavileri sadece krizleri azaltır yada şiddetini düşürür hiçbir şey 1 sigaranın verdiği keyfi veremez çünkü sigaradaki asıl olay nikotinden çok içindeki nikotinin diğer bileşenlerle daha aktif etki gösterip hızlı kana karışıp beyne nüfuz etmesidir. Sigara nörotransmitter maddelerin(seratonin özellikle) hücreye emilmesini engelleyerek mutluluk hali sağlar normalde hücre bunu dışa aktarıp geri alırken sigara yada bazı ilaçlar bunu engeller bu yüzden ilk başalrda sigara içmeyince bir depresiflik ortaya çıkar,zaten 10 gün geçince artık her şey yoluna girecektir ama bu süreçte sigaradan 1 duman bile almamalısınız yoksa süreç başa sarar bu süreçte esigara çok yardımcı olacaktır yaşadığınız zorluğu azaltıp ilerleyen süreçte sigaradan tiksindirip hayatınıza yeni bir keyif katacaktır ve beyninizdeki bu anormal seratonin yoğunluğu azalacak,daha dengeli bir şekilde seratonin salınımı yapılacak ve bağımlılık büyük oranda kaybolacaktır tek yapmanız gereken eskiden sigara içtiğiniz yerlere fazla uğramamaktır ilerleyen zamanlarda ise oralarda e sigara içerek sigarayı komple bitirip rahat bir nefes alıp kurtuldum şu zıkkımdan deyip deneyimlerinizi başkalarına aktarabilirsiniz

• Beğendim Beğendim x 3
  17. izmirpandasi

izmirpandasi
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    120
    Ratings:
    +209 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Spidat
    21.09.2019
    Hepinize ilgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim. 2 saatlik bir forum konusu olmasına rağmen çok şey öğrendim. Forumdaki yardıma yetişme hızı harika :)

Şimdi benden yine acemice bir soru geliyor :)

Tütünden kurtulmak için sigara içimini amaçlayan yani MTL atomizer kullanacağım. Orası tamam.

Fakat ben şu damlatmalı atomizerlere çok özeniyorum özellikle çalışma masamda takılırken keyifle damlatıp damlatıp buharlamak istiyorum. Bu sigara içiminde yani MTL'de mümkün mü? Mümkünse de isimleri ne olarak geçiyor?

18. Unco

Unco
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    23
    Ratings:
    +34 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ijoy avenger 270+zeus x
    uygun rda olarak geçer adı "mtl rda atomizer" diye yazıp bakabilirsiniz

• Faydalı Faydalı x 1
  19. Rîchy

Rîchy
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +26 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger 220W
    Hocam RDA atomizer olarak geçiyor adı. Mtl Rda atomizer’ler var diye biliyorum ama bence Mtl ile başlayıp sigarayı bıraktıktan sonra (Yani Mtl aldıktan bir zaman sonra) zevk için nikotinsiz bir likitle birlikte Rda bir atomizer alıp keyfine bakabilirsin :)
    Zaten ben Rda atomizer’lerini sırf zevk ve keyif amaçlı kullanıldığını düşünüyorum. Sigarayı henüz bırakmamışken bence Mtl Rda alma çünkü kendimden bir örnek verecek olursam yürümeyi çok seven birisiyim, hemen hemen her gün kulaklığımı takar 1-3 saat yürürüm ve yürürken çok sigara içerim. Bu durumda Rda atomizeri alıp her sokak başı durup bir iki likit damlatmak beni yorar :)

• Beğendim Beğendim x 1
  20. Ceryancı

Ceryancı
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    66
    Ratings:
    +158 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Revenger
    17.12.2017
    Rda günlük kullanımda zor olur arkadaşların bahsettiği gibi. İda ve troy1x yerli üretim rda lar çok tutulur camiada. Yine fakirsin çeşitli tankları, Spica pro, penodat ve Major bunlarda yerli üreticilerin rta ları. Hiç biri üzmez bence. hepsinin konuları var forumda artılarına eksilerine bak al bi tane bak keyfine hocam :)

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.