Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Atomizerin Kapağını Açınca Boğaz Yakması

'Bir Bilene Sor' forumunda ozcansul tarafından 14 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. ozcansul

ozcansul
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaperosso Swag Kit
    Merhabalar,

Esigara kullanımına yeni başladım o yüzden yaşadığım bir sorun mu normal bir durum mu bilmiyorum. Araştırdım fakat ilgili bir cevap bulamadım.

Vaperesso Swag Kit kullanıyorum, ne zaman tankın likit koyma kısmını açıp kapatsam, sonraki 5-10 çekişte boğazımı yakıyor. Tuhaf olan şu ki, önceki coilde böyle bir durum yaşamıyordum.

Kutuyu açtığımda monteli halde gelen GT2 coilini kullanıyordum, likit bittikçe yenisini ekliyordum (nikotinsiz) ve tankın kapağı açılıp kapanmasına rağmen azıcık bile boğaz yakmıyordu (şu anki durumda açılıp kapandıktan sonra yakıyor).

Neden böyle olduğuna dair en ufak fikrim yok o nedenle sebep olabilecek aklıma gelen detayları yazıyorum:

1) Nikotinsiz likite aynı markanın-serinin nikotinli farklı aromalı likitini karıştırdım (nikotin ağır geldiği için), belki likit karışımı bir uyumsuzluk sorunu çıkarmıştır.
    2) yeni coild taktığımda, karışım likiti her zamanki gibi likit haznesine döktüm, 1-2 dakika sonra çekim yapmaya başladım; belki pamuğun likiti iyice çekmesi için daha fazla beklemem gerekiyordu; şunu da belirteyim, tank haznesini açıp kapattıktan sonra 5-10 çekiş ardından abartılı yanma hissi gidiyor yani coil yanmış olsa her türlü yakardı diye düşünüyorum.
    3) Üstteki maddeye ek, belki coild biraz yandı, içerken de boğazıma hafif etki eden şey de nikotin değil coilin yanıklığı; ama neden tankın kapağını açıp kapatınca artıyor aradaki bağlantı ne olabilir ki.. Bu sorun hem yeni coil hem de nikotinli likite geçtiğim sırada başladığı için neden kaynaklanıyor bir fikrim yok.

Yeni taktığım coil, Swag kitin kutusundan çıkan: GTCELL

Sorumu özetlersem, tankın likit dökme kapağını açıp kapatmamdan sonraki 5-10 çekişimde boğazım yanıyor, içine ekstra likit dökmesem de; sadece açıp kapatmam yetiyor. Bir şekilde içeri giren hava etki ediyor ama nasıl?

2. Gulyabani

Gulyabani
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    15
    Ratings:
    +36 / 8
    Kullandiginiz Cihaz:
    Mod bozuldu + siren v2
    Hocam inanın ilk defa böyle sorunla karşılaştım :D ama anladığım kadarıyla coilden dolayı olabilir sorun net birşey söyleyemeyecğim

3. SamuraiVape

SamuraiVape
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    85
    Ratings:
    +123 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico25, Penodat
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    07.02.2019
    Hocam o zaman likit doldurduktan sonra hava kanalından üfleyerek 3 - 5 kere boşa ateşleyin. Ben fokurdama oluyor diye aynısını yapıyordum.

4. Anton

Anton
    Expand Collapse
    Mareşal
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,727
    Ratings:
    +5,408 / 32
    Önce şu bilgiyle başlayalım:

Tankın kapağını açıp kapatmak demek, tank içinde likit dolumu sonrası oluşan vakumlu atmosferi bozmak demektir. Bu vakumlu atmosferin bozulmaması likit beslemesinin düzenli olabilmesi için elzemdir.

Özellikle tankta henüz likit varken tankın kapağını açıp kapatmak "flood" dediğimiz duruma yani coil üzerindeki pamukta, pamuğun taşıyabileceğinden daha fazla likit birikmesine yol açar. Bu durum söz konusuyken, hava kanallarından fazla likit dışarıya çıkabilir (akabilir) ya da içim yapmaya başladığımızda bu fazla likit ağzımıza kaynar şekilde sıçrayabilir (spitting, spitback) ya da fokurdamaya (gurgling) sebep olarak içim kalitesini düşürebilir.

Bu bilgi ışığında sanıyorum iki farklı durımdan birini yaşıyor olabilirsiniz:

1) Spitback durumu söz konusu oluyordur ve bu kaynar likit ağız ve boğazda nereye değerse yakar. Likit nikotinliyse bir de acı tat ile uğraşırsınız hatta. Tank vakumu yerine oturdukça (siz içim yaptıkça) besleme de düzelir ve problem ortadan kaybolur.

2) GT-CCELL yani bu seramik coil'ler kullanması biraz dikkat ve özen isteyen coil'lerdir. Aşırı hızlı yanabilirler fakat yanan tek olarak seramik tabaka ve tel olduğu için bunum kolay kolay farkına varamayabilirsiniz. Besleme süreleri geleneksel coil'lere kıyasla uzundur, zordur, vs. Yani doğrudan coil'in kendisiyle ilgili bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Ne olduğunu coil'i incelemeden bilebilmek de mümkün olmaz. O yüzden sonradan alacağınız coil'leri GT2 gibi sadece pamuk ve tel içeren geleneksel coil'lerden tercih ederek bu soruna elveda diyebilirsiniz.

• Faydalı Faydalı x 2
  5. ozcansul

ozcansul
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +0 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaperosso Swag Kit
    Yeni coil taktım, ilk kullandığım seri olan GT2 taktım. Aynı problem devam ediyor. Nikotinsiz bir likit ekledim, içindekini boşalttım üstünkörü. Yine aynı boğaz yakması var, üstünkörü değiştirdiğim için pamuğunun üzerinde hala nikotinli likit duruyor o yüzden yeni likitten pek performans beklemiyorum şu an için. Likit bitince tekrar ekleme yaptığımda ne olacak merak ediyorum, yine açıp kapatmadan sonra boğaz yakacak mı yakmayacak mı. Nikotinsizde bile, tank açılıp kapanınca boğaz yakıyorsa, yeni coille bile, nasıl bir sorun olabilir ki. Acaba cihazda coile uygun bir takım ayarlar var da ben mi yapmadım. Cihaz geldiği gibi kullanıyorum. Coil takınca otomatik algılıyor diye ellemiyorum ayarları.

Farkında olmadan ayar mı değişik hatalı bilemediğim için ayarları geri almıştım bir ara, bu garip tatı ilk farkedince, o zaman da cihazın ekranı ters dönmüştü. Cihazda bir arıza olabilir mi ki

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.