Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Atomizer Çeşitleri/Seçimi

'Bir Bilene Sor' forumunda scouthWhiskey tarafından 11 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. scouthWhiskey

scouthWhiskey
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    70
    Ratings:
    +104 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    WismecRX2/3-BlitzenRTA
    Merhaba arkadaşlar hem yeni başlayan arkadaşlar icin hemde hazır coilden Rebuildable atomizerlere gercek isteyen arkadaşlar icin yazıyorum. Forumda bunlar hakkında bircok konu mevcut fakat yinelemekte fayda var..

RTA: RTA lar bildiğiniz hazır atomizerlerle (tvf8,melo3,vb.) aynı calışma prensibine sahiplerdir. Farkı ise Hazır otomizerlerde bilinen “COİL” dediğimiz parcayı Kendiniz Kurarsınız..

+)Hazır Coillere göre daha fazla aroma ve buhar sağlarsınız.
    +)Hazır Coile göre daha az masraflıdır(tabiki kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.)

-)Kurulumu uğraş gerektirir.
    -)Amatör kullanıcılar icin kurulumu doğru yapılmadığı sürece Likitiniz bol bol akacaktır.

KİMLER SEÇMELİ:ben kuruluma zaman ayıra bilirim, el becerimi geliştirim, hazır coilden zevk alamıyorum diyen arkadaşlarımız gönül rahatlığıyla alabilirler..

RDA:Bu atomizerler de tank bulunmaz kurulumu biraz daha basittir, teli sarıp pamuğu yerleştirmeniz yetecektir maksimum buhar icin kullanılır

+)maksimum buhar performansı
    +)aroma tadını buharın artışı kadar hissedeceksiniz
    +)farklı aromalar kullanmak icin temizlemenize gerek yoktur.

-)tankı bulunmadığı icin 3-5 cekim de bir içine likit damlatmalısınız
    -) kullanırken sağ sola yatırırsanız muhtemelen likit akıcaktır

KİMLER SEÇMELİ:ben aromamım tadını tamamen almak istiyorum, herkesden fazla buhar cıkarmak istiyorum. Tanksız olması beni etkilemez ben sürekli likit damlatırım veya sadece evde kullanırım diyorsanız bu atomizeri alabilirsiniz..
    NOT: mechanic mod ile performansı daha iyidir, daha cok performans icin mechanic mod ile kullanın.

RDTA:Buda RDA ların taklı versiyonudur Genellikle alışık olmadığımız şekilde likit tankı alta hava delikleri üst tarafta bulunur

+)Maksimum buhar
    +)Maksimum aroma
    +)RDA lara kısayla neredeyse aynı performansın üzerine birde tanklı olması

-)Kurulumu daha zordur Likit kısmı alta kaldığı icin ayarlama yapmak daha dikkat gerektirir

KİMLER SEÇMELİ:RDA kullanmak istiyorum buhar ve aroması beni cok tatmin etti fakat sürekli likit le uğraşamam tankıda olsun diyorsanız tercih etmelisiniz

Genel olarak RTA,RDA,RDTA ların hazır coillere olan avantajlarına, dezavantajlarına bakıcak olursak

+)Buhar performansı daha fazladır
    +)aroma performansı daha fazladır
    +)hazır coilden daha ucuzdur (değişebilir)

-)Kullanımları biraz daha zordur

-evet arkadaşlar RTA,RDA,RDTA ları elimden geldiğince anlatmaya calıştım eksik olduğum bir nokta varsa veya bir yanlış ım varsa düzeltebilirsiniz..
    -eğer benim tercihimi soracak olursanız buhar ve aroma ayrıca RDA ya göre kullanımı daha kolay olduğu icin Secimimi RDTA lardan yana kullanıyorum.
    Herkese iyi günler dilerim..

• Beğendim Beğendim x 4
    • Katılmıyorum Katılmıyorum x 3
  2. Tailofcat

Tailofcat
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    137
    Ratings:
    +349 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Revenger X Mod + Zeus RTA
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    05.02.2017
    RTA için kurulumu zor, uğraşması zor, akıtır kokutur yorumu Çoooooooook yanlış. Kurulumu basit, yanlış kurulum yapılsa dahi akıtmayan RTA lar piyasada mevcut. kaldı ki az pamuklu çok pamuklu aralık bitişik nasıl kurarsan kur yanlış kur yinede dry hit atmayan RTA lar var. Bknz zeus...

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  3. hoxanxus

hoxanxus
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    135
    Ratings:
    +293 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    livepor 160 & blitzen
    Elimde olsa 30 mllik tank takarım derken, bu rdaları görmek bana panik atak yaşatıyor :)

• Komik Komik x 2
  4. scouthWhiskey

scouthWhiskey
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    70
    Ratings:
    +104 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    WismecRX2/3-BlitzenRTA
    Kurulumu cok zordur yazmadım “uğraş gerektirdiği söyledim ve bu doğru birşey bende RTA kullanıyorum evet kurulumu yanlış yaparsanız akıtırda bir sürü atomizer var akıtmayanlar piyasada olması “akıtmayan ... lar var direk akıtanları koruma gibi bi olanağımız yok bence

5. Tailofcat

Tailofcat
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    137
    Ratings:
    +349 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    05.02.2017
    bence akıtır diyip göz korkutmaktansa, akıtmayan rtalarda var demek daha iyi...

6. scouthWhiskey

scouthWhiskey
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    70
    Ratings:
    +104 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    WismecRX2/3-BlitzenRTA
    Hocam direk olarak akıtır yazmış olsam bunları demeniz doğru fakat ben orada “Doğru Kurulum yapmazsanız” akıtıcağını söyledim ben bunda yanlış bişey görmüyorum

7. Tailofcat

Tailofcat
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    137
    Ratings:
    +349 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    05.02.2017
    doğru kurulum yapılmasada akıtmayacak hatta, doğru diye bir kurulum çeşidi olmayan. Direk nasıl kurarsan kur dry hit akıtma vs olmayan atomizerler var. Bknz. Zeus...

• Beğendim Beğendim x 1
  8. Dogu

Dogu
    Expand Collapse
    E-Sigara Profesör
    ESF Profesör ESF Tecrübeli ESF Çeviri Grubu

Alınan Beğeniler:
    1,572
    Ratings:
    +3,460 / 30
    Kullandiginiz Cihaz:
    Ne sen sor ne ben söyleym
    Elbet birgün
    Emek vermişsiniz elinize sağlık ama çok fazla yanlış yönlendirme var yazınızda. Örnek;

Rda ların bir çoğu 1-2 ml arası likit alır buda mtl çekimde uzun süre damlatmadan içmenizi sağlar. Gene bir çok rda hiç bir şekilde akıtmaz.

Kısaca rda larda da mtl mi yoksa dl mi içim olduğu da bağlayıcıdır.

• Beğendim Beğendim x 2
  9. Nashuki

Nashuki
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    21
    Ratings:
    +54 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Mad hatter v2
    çare aromamizer plus ve istendiğinde içinde likit bile demleyebileceğiniz 20 ml kiti :D

• Komik Komik x 1
  10. deepveed

deepveed
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    94
    Ratings:
    +265 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    peerless rdta, berserker
    28.03.2018
    Atomizer çeşitlerini bu kadar basite indirgeyerek anlatmanın yetersiz ve hatta yanlış yönlendirmeye sebep olabileceğini düşünüyorum.
    Piyasada o kadar çok model ve tasarım var ki her birini ayrı anlatmak gerek belkide.
    Firmalar her sınıfın dezavantajlarını giderip avantajlarını öne çıkartacak tasarımlar yapıp duruyorlar. Bu sebeple her şey iç içe geçmiş durumda.
    Bir çok acemi kullanıcı bir yorum üzerine ürün alıp tercih yapabiliyor. Bu sebeple dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum.
    Atomizer sınıfları sadece adları gibi sınıflandırılmalı bence. Kısaltma adlarında her harf zaten kendini anlatıyor. Sadece genel özellikleri söylenebilir diier özellikleri modele göre değişiyor. Özellikle akıtır, akıtmaz, zor, kolay gibi yorumlar atomizer sınıflarının genel özelliği olmamalı, kişisel ve o modele ait yorum olduğu anlaşılmalı.
    Forum bilgi okyanusu gibi, ancak doğru bir bilgi herkese yardımcı olabilecekken, emin olunmayan, yetersiz, hatalı bilgi yanlış adres göstermek gibi olacaktır.

• Katılıyorum Katılıyorum x 5
  11. BatuTekin

BatuTekin
    Expand Collapse
    </Synt4x>

Alınan Beğeniler:
    435
    Ratings:
    +1,038 / 23
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aegis Legend + Zeus Dual
    07.04.2018
    (tabiki kişiden kişiye ve atomizerden atomizere değişiklik gösterebilir.) Bu ibareyi her maddenin yanına yazarsan daha doğru olur.

12. nmackan

nmackan
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli
    ESF Hakem Heyeti

Alınan Beğeniler:
    1,763
    Ratings:
    +3,244 / 38
    Kullandiginiz Cihaz:
    GX350 - Merlin mini
    22.02.2013
    Şu coil sarma, bobin yapma, kurulum, akıtma gibi olayları, quantum fiziği ile özdeş büyük olaylar gibi anlatmak gerçekten yeni başlayanları korkutmaktan başka bir işe yaramıyor.
    Sanırım başlangıçta gözü çok korkan, sonra da başarınca büyük işler başardığını düşünen kişiler sebep oluyor buna.
    Öncelikle, mühendisler kullansın diye yapılmıyor bu cihazlar. Her kes kullansın diye yapılıyor. O biraz daha zor, falanca sistem karmaşık falan demek açıkça komik.
    Benim için tek zorluk vidanın etrafına sarılan tel. bunda da teli biraz uzun tutarsan sorun olmaz.
    Yeni başlayanlara fantastik aromalar, boğaz vurumları anlatmak beklentiyi büyütüp vaz geçirmeye, kurulum filan diye şişirmek te gözünü korkutarak hiç başlamamasına sebep olur.
    Elektronik sigaraya başlayacak kişinin amacı sigara illetinden kurtulmaktır. Bunun için de hoşuna giden yüksek nikotinli bir likit gerekir. MTL içim gerekir. Önce kurtulursun, sonra bu işi hobiye dönüştürüp ne yaparsam şu olur arayışına girersin.

3mm bir çubuğun üzerine ince bir teli 5-6 tur sarmak nasıl karmaşık olabilir ki? 3.5 mm pamuk kesip ucunu sivriltip içinden geçirmek mi zor acaba da kurulum, doğru eğri yorumları yapıyorsunuz.

Başlangıçta hiç bir şeyden haberi olmayan insanlara bir takım jargonları, e-sigara ilmi gibi anlatmak ben başardım siz başlamayın demekle aynıdır. Çünkü bırakmak için atomizer, mod falan değil kişiye hitap eden likit lazım. Bu forumun eskileri CE4 lerden evoda geçtiklerinde çağ atladıklarını yazmışlardır hep.

Bakın, tüm tecrübelerinizi bir yazıyla anlatabilirsiniz. yeni başlayacak kişiye hiç bir şey vermez. O nasıl kurtulurum sigaradan telaşındadır. coilin clapton, bitişik ayrık olması hiç bir şey ifade etmez. Etmesin de zaten. Fantazileri bırakın AIO ile sigaradan kurtarın. O yolunu bulur sonra.

• Katılıyorum Katılıyorum x 4
    • Galip Galip x 1
    • Samimi Samimi x 1
  13. Eticon

Eticon
    Expand Collapse
    Öğretmen olmak ne büyük onur.

Alınan Beğeniler:
    915
    Ratings:
    +1,734 / 22
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hangisini söyleyeyim :)
    04.01.2015
    İyi niyetle açılmış zayıf bir konu olmuş.

• Katılıyorum Katılıyorum x 4
  14. hoxanxus

hoxanxus
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    135
    Ratings:
    +293 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    livepor 160 & blitzen
    Tel sarmak zor diyenler için gelsin :)

15. scouthWhiskey

scouthWhiskey
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    70
    Ratings:
    +104 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    WismecRX2/3-BlitzenRTA
    İnsanlara elimden geldiğince yardım ettim cok bi iddiam da yok biraz gördüğüm şeyler birazda kendi tecrübeme dayanarak yazdım yanlışım olursa düzeltmenizi de istedim fakat biraz sert karşılandı hic e sigara icmeyen bi adama hazır coili verin birde rba verin tabikide hazır coili daha basit yapıcak zorluktan kasıt herkes icin değişkenlik gösterir eskik ve yanlış yazdığım (düşündüğüm) icin üzgünüm düzeltmeleriniz icin teşşekür ederim

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.