Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

Asvape Zeta MTL RTA

'RBA/RTA/RDTA (Tanklı Atomizer)' forumunda onepuffman tarafından 24 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. volkanoz

volkanoz
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    81
    Ratings:
    +213 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    Hcigar Warwolf, Siren v2
    Bana da çok havadar ve boğaz vurumu düşük ama aroması güzel bir ato gibi geldi. İnş. çok daha iyi çıkar bende bir kaç kez almaya yeltenip olum boş ver buda dandik çıkacak atacaksın köşeye diyerek vazgeçtim.

Bu sene bence bir çok marka mtl ato üretecek hatta GeekVape Ammit adı altında bir mtl ato üretti ae de satışı var. İnatla bekleyeceğim :D

---

Tanıtım videosunda ki arkadaşı bence de kaçırıp iyi demezsen kafana sıkarız demişler :D Çok tedirgin bi tipi var :D :D

2. Temmuz

Temmuz
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    139
    Ratings:
    +248 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico/Penodat/Kayfun/Troy
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    29.08.2016
    Tasarımı çok hoşuma gitti malum sitede gezerken denk geldim, yeni yeni siparişler verilmiş daha oylama yoktu.

3. omeringen

omeringen
    Expand Collapse
    -.-
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,065
    Ratings:
    +2,888 / 62
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dvarw, Berserker Mini
    Merak edenlerdenim. :) Berserker Mini de olsa keşke elinizde, kıyas yapabilseniz.

4. onepuffman

onepuffman
    Expand Collapse
    00111011

Alınan Beğeniler:
    1,536
    Ratings:
    +3,301 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Neuralyzer
    Berserker Mini bir müddet kullandım, arkadaşın Berserker RDA ile değiştirdik 2 hafta önce kadar sanırım. Minikliği, pratikliği, malzeme kalitesi ile beğendiğim bir atomizer ama boğaz vurumu benim için tatmin edici düzeyde değildi. Çok aroma peşinde olmadım hiç. Özetle memnun kalmadığım tek özelliği boğaz vurumuydu ama bu kötü bir boğaz vurumu olduğundan değil, sanırım ben biraz fazla boğaz vurumu seviyorum, ondan kaynaklı :)

Zeta geldi aslında ama yanımda pamuk v.s. olmadığı için sarıp deneyemedim, iş yoğunluğundan çok inceleyemedim ama görsel paylaşabilirim :)

0760fcaf-32de-457f-bcde-84d45d01759a.jpeg

• Beğendim Beğendim x 5
    • Galip Galip x 1
  5. omeringen

omeringen
    Expand Collapse
    -.-

Alınan Beğeniler:
    1,065
    Ratings:
    +2,888 / 62
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dvarw, Berserker Mini
    @onepuffman ,
    Merakla bekliyorum, uzun uzun deneyin. Nano üzerinde de harika duruyor. :ThumbsUp.:

• Beğendim Beğendim x 1
  6. onepuffman

onepuffman
    Expand Collapse
    00111011

Alınan Beğeniler:
    1,536
    Ratings:
    +3,301 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Neuralyzer
    Ön bilgilendirme olarak şunları söyleyebilirim.

- Çok güzel bir kutusu var. Custom bir mech mod bile yapılabilir.

- Kutu içeriğinin güçlü olduğu söylenemez. Sadece atomizer, oring-vida-pin yedekleri çıkıyor. 2 adet coil çıkıyor bir de ama değişik bir coil. Siyah renk :) Anlam veremedim.

- Malzeme kalitesi iyi değil ama kötü de değil. Siren V2 ayarında diyebilirim. Berserker Mini ile kıyaslamak gerekirse (minik oldukları için) gerisinde kalıyor.

- İşçilik olarak değerlendirirsek aslında görüntü olarak high-end diye isimlendirilen atomizerler gibi görünüyor. Çok şık ama iş ayrıntılı incelemeye girince değişiyor. Ufak tefek işçilik hataları var. Yivlerde örneğin. Kullanıma mani hatalar değiller ama Doğan görünümlü Şahin izlenimi uyandırıyor insanda :)

- Bir kaç mühendislik hatası var ilk gözüme çarpan. Mesela coil vidaları sıkma-gevşetmek için ucu yeterli küçüklükte olsa bile her düz tornavidayı kullanamazsınız. Hava yüzüğüne değer ve zamanla muhtemelen ezer. Uç kısmı geniş olsa bile çubuk kısmının daha dar bir çapta olması gerekiyor. Hava yüzüğü alt deckin biraz üstüne çıkıyor ve oldukça ince. Dikkatsiz kullanıldığında decke coil montajlarken el kesebilir. Coil vidaları gevşetirken alt tabandaki oringe temas ediyor. Zamanla aşındırabilir. En çok gözüme batanlar bunlar oldu.

- Coil montajı ve pamuklaması gayet basit ve pratik olmuş ama birazcık alışma istiyor. Coil bacaklarını ters sarmamız gerekiyor (Spica Pro, Siren V2, Five Pawns, Russian, 3.1. ES gibi atomizerlere göre ters demek istedim). Coil bacakları uzun kalıyor ve deliklere giriyor. İnce tel kullanıldığında (32ga örneğin) yeni yeni yürümeye başlamış buzağı gibi oynuyor coil. İnce tel montajı konusunda biraz zahmetli diyebilirim. 28ga ile kullanıyorum şu an, bir sıkıntı yaşamadım.

- Drip tipi tam istediğim gibi. Buharın ilk girdiği yer geniş, çıktığı yer ise içerden bombeli bir şekilde daralıyor (Russian’da olduğu gibi). Birazcık daha uzun olsaymış daha iyi olurmuş gerçi. Demek ki tam istediğim şey aslında ihtiyacım olan şey değilmiş.

- Deck zemini için olan seramik parça biraz pütürlü. Seramikte pütür olması pek tercih edilen bir şey değildir. Örnekle anlatmak gerekirse seramik bir kupadaki gibi değil de, eskiden olan seramik klemens veya sigortalardaki gibi bir seramik ve decke öyle sıkı sıkıya oturmuyor. Her ne kadar PG anti-bakteriyel olsada aroma ve efektörlerin neler yapabileceğini az buçuk biliyoruz. Zaten kullanmayı düşünmüyordum deck seramiğini ama kendisini görünce kesinlikle kullanmama kararı aldım :) Aynı şeyler baca içerisindeki seramik için geçerli değil. Oldukça pürüzsüz ve kalın bir seramik. Direk olarak likitle temas etmeyeceği için de son derece memnunum :)

- Seramik baca ne işe yarıyor, sanırım merak edilen önemli noktalardan biri bu. Berserker Mini ve Doggystyle (ölçü olarak yakın oldukları için bunları örnek veriyorum) sevdiğim ama buhar sıcaklığından çok memnun olmadığım atomizerlerdi. Seramik baca tam bu noktada etkisini gösteriyor. Seramik geç ısınan ve ısıyı bünyesinde tutan yapısıyla öne çıkar. 3-4 puff alıp bir müddet sonra tekrar 3-4 puff alarak tüketim yapan biriyseniz (benim gibi) seramik baca sayesinde buhar olması gerekenden çok daha serin oluyor. Uzun ve seri kullanımda tabii ki seramik ısınacak ve bu ısıyı tutacaktır. Bu kadar küçük bir atomizerde serin sayılabilecek buhar deneyimlemek benim adıma büyük bir artı diyebilirim.

- Hava kaçağı var. İçinden bir dar ve bir geniş MTL kit çıkıyor. Ben dar olanı taktım direk. Oranlamak gerekirse bir çok MTL kullanıcısının elinden Siren V2 geçtiğini tahmin ederek onunla oranlıyorum. En dar hava ayarındayken, dar mtl kit ile Siren V2’nin 2. ile 3. deliğinin ortasında diyebilirim (24mm’lik versiyonu var elimde, 22 kullanmadım) Bu arada hava ayarı 4 kademe ama arada da bırakabiliyorsunuz. Gerçi ne olursa olsun çok sıkı bir içimi yok. Bu konuda Spica Pro, Siren V2 ve Berserker ile kıyaslayamam açıkçası ama şunu söyleyebilirim, sıkı içim seven biriyim ama beni rahatsız etmedi. Yine de sıkı içim seven biriyseniz denemeden sipariş geçmemenizi tavsiye ederim.

- Ölçü olarak drip tipsiz 25-26mm gibi bir yüksekliği var fazlasıyla minik :)

- Tüketime dayalı yorum yapmak için henüz oldukça erken diye es geçiyorum. Spoiler vermek gerekirse iyi gibi şimdilik :)

- Gün içerisinde tank doluyken decki söküp pamuğa bakma gibi bir alışkanlığım var. Spica Pro, Skyline gibi atomizerleri buna izin verdikleri için çok seviyorum. Zeta’da besleme açılıp kapanamıyor ama delikler en altta olduğu için rahatça sökülebiliyor deck doluyken bile. Bu da begendiğim bir ayrıntı. Siren V2’de de söküp bakabiliyorum ama tankın bir miktar boşalmış olması gerekiyor.

- Coil konumu ve bacanın yapısı, likit sıçratmasına sebep olabilecek gibi duruyor ama henüz öyle bir sıkıntı yaşamadım. Zaten oldukça düşük değerlerde kullanıyorum (7-10W) ama yüksek wattlarda bu tip bir sıkıntı yaşanabilir. Ölçü olarak da tarz olarak da aslında RDA gibi denebilir. 16mm bir RDA’nın dışına 22mm genişliğinde bir tank koymuşlar diyeceğim ama tüm RTA’lar hemen hemen böyle zaten. Demeye çalıştığım aslında baca yapısı. MTL atomizerlerde aşina olduğumuz çan sistemi yok. Decki kapatan bir çan sonrasında daralan ve uzunlamasına çıkan bir baca yerine huni şeklinde direk daralarak devam eden bir baca var. Ne kadar anlatabildim bilmiyorum :)

- Pek akıtacakmış gibi durmuyor. Bilerek az pamukla sarım yaptım ama şimdilik gayet iyi gidiyor. İlerleyen dönemde netleşecek bir konu tabii ki.

- Tasarım ayrıntıları fotolarda ve videolarda göründüğü kadar güzel ve kaliteli diyebilirim.

Edit: Bu arada tankın 2.5ml olduğu belirtilmiş ama hiç 2.5ml likit alabilecekmiş gibi durmuyor. Bir dahakine dolumu şırınga ile yaparak bakacağım :)

58F4AD8A-2249-487D-B24E-F4F90C2199DF.jpeg CE15B0E3-0F36-44C4-A1EB-E1F8F59E073C.jpeg

#46 onepuffman, 13 Haziran 2018
    Son düzenleme: 14 Haziran 2018
    • Faydalı Faydalı x 5
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  7. omeringen

omeringen
    Expand Collapse
    -.-

Alınan Beğeniler:
    1,065
    Ratings:
    +2,888 / 62
    Kullandiginiz Cihaz:
    Dvarw, Berserker Mini
    Teşekkürler. Bana hem boyut hem de sigaradaki sıkılık lazım asıl, onu da Berserker Mini ikinci veya en küçük delikten alabiliyorum. Bu da gol olmadı galiba ama aklım kaldı tankta. :)

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  8. Temmuz

Temmuz
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    139
    Ratings:
    +248 / 1
    Kullandiginiz Cihaz:
    pico/Penodat/Kayfun/Troy
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    29.08.2016
    Anlaşıldı v2 çıkana kadar bekleyelim @onepuffman bilgilendirme için teşekkürler ,emeğinize sağlık.

• Beğendim Beğendim x 1
  9. ArEsVape

ArEsVape
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    1,447
    Ratings:
    +2,329 / 1
    Eline sağlık, tipini çok begenmiştim ve bir o kadar da umutlanmıştım ana şu an için eksiyi aldı, hava kaçakları ile.:whistle.:

• Beğendim Beğendim x 1
  10. onepuffman

onepuffman
    Expand Collapse
    00111011

Alınan Beğeniler:
    1,536
    Ratings:
    +3,301 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Neuralyzer
    Hava yüzüğü komple kapalıyken Siren V2 2.delik ile 1.delik arası bir içim sunuyor oldukça sıkı yani ama kapalıyken :) Buhar serinliği konusunda başarılı. Boğaz vurumu ve nikotin tatmini konusunda da ben baya beğendim. Aroma konusunda henüz erken konuşmak için ama fazlasıyla başarılı olacak gibi. Denemeden karar vermeyin bence yani :)

11. ArEsVape

ArEsVape
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    1,447
    Ratings:
    +2,329 / 1
    Aynen peşin hüküm vermek doğru olmaz :) bekleyekim bakalım, tüp modun üstüne çok şık birşey olur diye düşünüyorum. Bundan önce serpent alto maceram oldu, elime alamadım dokunamadım sevdiceğime, zeta yı onun yerine koymuştum :) Aroma için yorumunu da bekliyeceğim:rolleyes::rolleyes:

12. Clams Gazino

Clams Gazino
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ratings:
    +52 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Wismec + Spica Pro
    Sirenle bunu karşılaştıracak olursak.Siren v2 bildiğin boğaza gülle gibi oturuyor böylece sigarayı aratmıyor.Fakat bu çok şirin duruyor,birde drip tip bakımından sirenden önde,sirenin drip tipi çok geniş geldi bana mtl'mi dl'mi hala emin değilim.Bunu denemek lazım :coffee.:

13. onepuffman

onepuffman
    Expand Collapse
    00111011

Alınan Beğeniler:
    1,536
    Ratings:
    +3,301 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Neuralyzer
    1 haftaya yaklaşan aktif kullanım sonrası netleşen fikirlerim şu şekilde.

Güzel bir aroma performansı, ölçüsüne göre seri çekimler hariç serin buharı, sarım pratikliği ve tasarım hatlarıyla başarılı bulduğum ama akıtmaya meyilli yapısı, benim beklentimi karşılamayan boğaz vurumu, malzeme ve oring kalitesi ile pek beğenmediğim bir atomizer oldu kendisi. Almayı düşünenler var ise denemeden almamanızı tavsiye ederim. Ölçü olarak yakın atomizerler arasında ben kendi adıma tercih yapacak ya da tavsiyede bulunacak olsaydım öncelikle Berserker Mini’yi tavsiye ederdim. (Benzer ölçüde Berserker Mini ve Doggystyle klonu deneme şansım oldu)

• Beğendim Beğendim x 1
  14. gabamarul

gabamarul
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    1,265
    Ratings:
    +2,884 / 50
    Dar hava kanalıyla içimini beğendim, yumuşak ve pürüzsüz. deck ayrık ve bitişik sarıma müsait. pamuklaması kolay.
    oring sistemi bana farklı geldi. normal silindirik oringler dışında gasket tarzı oringler de var atomizerde, temizlerken dikkat etmek lazım. şekli ve kutusu harika. içinden etli butlu bir düz tornavida da çıkıyor.

seramik parça yokken boğaz vurumu kararında. seramik parçaları takınca boğaz vurumu azalıyor aroma artıyor. likit beslemesi sıkıntısız.

içinden çıkan tellerin ne olduğu hiçbir yerde belirtilmemiş. asvape sitesinden sordum bir cevap gelmedi :)

15. nergal

nergal
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ratings:
    +40 / 0
    @onepuffman, incelemeniz için teşekkürler.
    Şekli yüzünden ilgimi çekmişti ama ben de boğaz vurumuna önem veriyorum. Uzaktan bakıp beğenmek yeterli olacak sanırım.

16. onepuffman

onepuffman
    Expand Collapse
    00111011

Alınan Beğeniler:
    1,536
    Ratings:
    +3,301 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Neuralyzer
    Kötü bir atomizer değil ama bence denemeden sipariş vermeyin yinede :)

17. AbuzerKadayif

AbuzerKadayif
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    255
    Ratings:
    +465 / 6
    @onepuffman üstat, son guncelleme 3 temmuzda kalmıs son durum nedir, tip olarak cok begendım ancak hava kacagı konusu kafama cok takıldı. Bir de berserken mininin sıkılıgı guzel ancak , driptip altında likit birikme , üstten dolumda akıtma gibi sıkıntıları mevcut, bir de bende mı oluyor bırtek bılmıyorum, ama tank decke sureklı sıkıyor, pamuk-tel degısımı ıcın eldiven kullanmak zorunda kalıyorum tankı acmak için. bu tip sorunları varmı bu yakısıklı arkadasın.

18. onepuffman

onepuffman
    Expand Collapse
    00111011

Alınan Beğeniler:
    1,536
    Ratings:
    +3,301 / 9
    Kullandiginiz Cihaz:
    Neuralyzer
    Kısmen evet, nazik bir ato Zeta, akıtmaya meyilli, illa doğru pamuklama istiyor. İkinci dolumlarda daha da meyilli oluyor akıtmaya. Drip tip altında likit birikmesi ile karşılaşmadım hiç ama tankın decke sıkışma konusu Zeta’da da geçerli. Malzeme ve oring kalitesinin çok başarılı olduğu söylenemez. Tip olarak cezbedici bir atomizer ama genel performansını değerlendirecek olursam benim şahsi fikrim Berserker Mini’nin gerisinde olduğu yönünde. Elinizde Mini var ise hiç gerek yok Zeta’ya.

• Faydalı Faydalı x 3
  19. AbuzerKadayif

AbuzerKadayif
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    255
    Ratings:
    +465 / 6
    Ozaman ben hiç bulaşmıyorum üstat :ThumbsUp.:

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.