Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol

ABD'de görülen vape kaynaklı rahatsızlıklar ve ölümler üzerine

'Elektronik Sigara ve Sağlık' forumunda Mr. Ocean tarafından 9 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. clarion

clarion
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ratings:
    +7 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    vaporesso revenger
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    01.02.2013
    Kullandığımız her nbase yada aroma içinde bu vitamin e yada diğer t*h*c zıkkımından var demiyoruz ama değil mi ?

T*h*c yi anladık onu içmek için özellikle tercih etmek lazım, peki vitamin e içerikli likitleri nbase leri nasıl ayıt edeceğiz ?

Edit : 2013 yılında bir yorum yapmışım aslında :)

http://www.esigara.eu/konu/ntv-haberi.3848/page-2#post-95216

Ekli dosyalar:

#41 clarion, 10 Eylül 2019
    Son düzenleme: 10 Eylül 2019
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Galip Galip x 1
  2. Subkenis

Subkenis
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +4 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok
    sanmam aldıklarımızda vit. E asetat olduğunu. Cunku vegetable oil yeterince koyu kıvamlı. Zaten pg eklemeninde bir nedeni kıvamı azaltmak

3. Eagle11

Eagle11
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +2 / 0
    Hocam yazı için teşekkürler. Bilgilendirici bir yazı olmuş. Ölen kişi sayısı ve vaka sayısı oldukça yüksekmiş. Biz aldığımız ürünlerde e vitamini olup olmadığını tam olarak nereden bileceğiz. Esigara işi korkutucu görünmeye başladı.

4. NorseVape

NorseVape
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +25 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Switcher - Zeus X
    Medyanın karalaması yine. Birilerinin kasası boş kalmasın sigaradan daha fazla vergi alsınlar diye Türk medyası da olayları çarpıtarak izleyiciye aktarıyor.

5. Erhan13o

Erhan13o
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    16
    Ratings:
    +31 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    VT75 Nano+ Bellus
    29.05.2018
    Bugün wp grubuna da biri atmıştı, kesin dedim forumda da vardır.

İşin benim açımdan daha enteresan yanı ise bu haberi okumadan bir iki gün önce olanlar;
    Daha önceden buharı deneyip de beceremeyen bir arkadaşım uğramıştı, "hacı senin bundan var birinde, iki nefes çektim kafam bir milyon oldu, gözlerim kapanmış" falan anlattı, "sen de bulsana" falan takılmıştı.
    Bir sonraki gün fazla samimi olmadığım biri oturdu yanıma aynı mevzudan bahsetti, ona da şakasına içirmişler.
    Muhtemelen ikisine de aynı kişi ikram etti.
    Demem o ki teknolojiyi kötüye kullanmakta gayretliyiz, iki sene önce kendim dahil buharın ne olduğunu bilmezken (ilk coil sarımı videoduna 3-4 sene kadar önce youtube'da rastlamıştım) şimdi bir avuç ilçede bile ********** olarak kullanılıyor.

6. Efesefes

Efesefes
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ratings:
    +15 / 0
    Hocam bu e sigaraların vitamin takviyesi olarak kullanılmaya çalışıldığı testler bile mevcut. A b c vs vitaminleri solunum ile kana karıştırabilmek mümkünse uygulanabilir elbette ama yüksek ısıda yapıları bozulacağı için ne kadar tehlikeli deneniyor. Yani ille ****** kullanmaya gerek yok normal likitte de kullanılabilecek bir madde bu vitamin.
    Tam olarak bilemeyiz maalesef. Ama ben , bizim kullandığımız aromalı likitlerde olduğunu sanmıyorum bu maddenin. İlk sebebim evyap yapıyorum ve aldıklarımın içeriğinde göründüğü kadarıyla yok. İkinci sebebim de tüm araştırmalar bu ****** ile birlikte kullananlarda denk gelmiş hem e vitamini hem de hastalık, bizim kullandıklarımız da böyle bir vaka ortaya çıkmamış, bence sigara gibi uzun yıllar sonra etkisi görülecek bir alışkanlık çünkü esigara kullananların vücudunda antikor yapılarının değiştiği ve içim sırasında arttığını da yazan araştırmalar var, yani vücud farklı bir savunma mekanizması geliştiriyorsa eğer demek ki sağlıklı bir alışkanlık değil ve bir gün ortaya yüksek ya da düşük etkili belirtiler çıkacaktır kanaatimce. Ama sigara gibi mi olur başka türlü mü olur herkes kendinde test edecek artık.

Amerikada ayrı bir sektör var bu vape ile alakalı. Sinemada mc donals da sokakta yürürken heryerde her kafede ********** kullanmak çok ulaşılabilir halde. Bir arkadaşım Amerikada üniversite okurken son 1 yılında bunu keşfettiğini ve aralıksız içtiğini, çok güzel kokusuz dertsiz olduğunu söylemişti. Neyse ki daha fazla kullanmaya vakti olmamış. Türkiye bu kültürden çok uzak, biz işin temiz olan ve keyfindeyiz bence.
    Yalnız Sigarayı bırakalım derken yüksek nikotine bağımlı hale gelmeyiniz de. Ben günde yarım paket içen biriydim, 0.8 mg tek dallı olda günde 8mg nikotin alıyordum. Şimdi de 4 ml tankıma 2 mg lık nikotin koyuyorum, ara ara da nikotinsiz karışımlarımı içiyorum. Fazlasına gerek yok

7. alse

alse
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    183
    Ratings:
    +462 / 7
    ABD’de elektronik sigaraya bağlı olduğu kabul edilen altıncı can kaybı Kansas’ta yaşandı. Ölen kişinin, henüz ayrıntıları aydınlatılamayan bir solunum yolu hastalığından yaşamını yitirdiği açıklandı.

Kamu sağlığı görevlileri Amerika çapındaki can kaybı vakalarını inceleyerek soruna çözüm bulmaya çalışıyor.

Yaşamını yitiren kişinin ismi açıklanmadı ancak 50 yaşın üstünde ve geçmişte de sağlık sorunları yaşadığı kaydedildi. Hasta ve ailesinin mahremiyetinin korunması amacıyla başka bilgi verilmedi. Kansas’ta benzer belirtilerle bildirilen vaka sayısı altı oldu.

ABD’de 33 eyalette elektronik sigara kullanımına bağlı 450 akciğer hastalığı vakası inceleme altında. Hastalığın belirtileri arasında nefes darlığı, ateş, öksürük ve kusma var. Bazı vakalarda baş ağrısı, baş dönmesi ve göğüs ağrısı da görüldü.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri CDC’nin ülke çapındaki soruşturmasında vakalar, belirli bir e-sigara ürünü ve markasıyla ilişkilendirilmiş değil.

Ancak bildirilen vakaların çoğu, ***** ürünleri dahil E vitamini asetatı içeren e-sigara likitleriyle ilgili görünüyor. E vitamininden elde edilen bir yağ olan asetat solunduğunda tehlikeli olabiliyor. E-sigara endüstrisiyse ciğerlere bulaşan hastalıktaki artışından, karaborsa ürünlerini sorumlu tutuyor. Sağlık yetkilileriyse e-sigara cihazlarının de tek başını sorumlu olabileceği ihtimalini elemiş değil.

Amerikan Elektronik Sigara Derneği sözcüsü de Gıda ve İlaç Dairesi FDA’e destek vererek, “Eğer hastanelik olmak ya da ölmek istemiyorsanız yasadışı *** (esrarın etken maddesi tetrahidrokannabinol) yağı kullanmayı hemen bırakın” dedi.

“ELEKTRONİK SİGARAYI LÜTFEN BIRAKIN”

Amerikan Tıp Derneği hastalığın sebebi anlaşılana kadar elektronik sigara kullanmama çağrısı yaptı. Kansas Eyaleti Sağlık Müdürü Dr. Lee Norman da, elektronik sigara kullanımının arık sona ermesi gerektiğini söyledi. Norman, “Siz ya da bir yakınınız e-sigara içiyorsa, lütfen bırakın” dedi.

New York Eyalet Valisi Andrew Cuomo da, elektronik sigaranın bilinmeyen etkilerine karşı özellikle gençleri korumak için aromalı e-sigaraların yasaklanması için yasa tasarısı sundu.

Söz konusu tasarının yasalaşması halinde New York, Michigan’dan sonra aromalı e-sigaraları yasaklayan ikinci eyalet olacak. CDC’nin soruşturduğu e-sigaraya bağlı 450 akciğer hastalığı vakasının 41’i de New York’ta.

https://www.mynet.com/abd-de-elektronik-sigara-baglantili-6-can-kaybi-110105846578

8. burakiliccc

burakiliccc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +52 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Expromizer
    Tüm ölümlerin ortak noktası E vitamini içeren aromalı likitler. Hangi aromalarda var bu E vitamini?

• Beğendim Beğendim x 1
  9. XERİA

XERİA
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    544
    Ratings:
    +1,351 / 100
    Kullandiginiz Cihaz:
    Üfürüklü
    12.04.2015
    E vitamini olsada yesek yav

• Komik Komik x 1
  10. Skywalkertr

Skywalkertr
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,049
    Ratings:
    +5,665 / 79
    Kullandiginiz Cihaz:
    VA Primo + Gus Minimo 775
    Aynı başlık, aynı haber 33.cü kere açıldı bakalım ne zaman dalya diyeceğiz?

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Galip Galip x 1
  11. StrykeR

StrykeR
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    633
    Ratings:
    +1,089 / 17
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico + İda
    09.08.2016
    Hemen birakiyordum ki amerikada olmadigimi hatirladim. Buharlamaya devam :D

• Beğendim Beğendim x 1
  12. Belgin

Belgin
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    462
    Ratings:
    +816 / 7
    Kullandiginiz Cihaz:
    Justfog C601,Pico,Troy
    konu açmadan bir bakın kaç kere açılmış

13. ilkermen

ilkermen
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ratings:
    +3 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Luxe
    14.04.2019
    amerikada yaşayan tanıdığım orada elektronik sigara likitlerine esrardan elde edilen yağı koyduklarını söyledi. başka bir haber de ise elektronik sigara likitine koyulan uyuşturucudan bahsedilmişti e vitamini falan hikaye
    ülkemiz de sigara fiyatları yükseldiği için millet esigaraya yönelince bu tür haberlere fazlası ile yer verilmeye başlandı.:)

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  14. osemk

osemk
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    25
    Ratings:
    +68 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    picocu
    18.06.2019
    e vitamini değil e vitamini asetatı, bir çeşit gres yağı

• Faydalı Faydalı x 1
  15. Skywalkertr

Skywalkertr
    Expand Collapse
    E-Sigara Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,049
    Ratings:
    +5,665 / 79
    Kullandiginiz Cihaz:
    VA Primo + Gus Minimo 775
    • Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  16. Toprak adam

Toprak adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    69
    Ratings:
    +157 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    taifun,kayfun,gus
    15.12.1016
    Bir video yayınlandı.1700000 kere izlenmiş.Adamlar pg içine malum maddeyi koyup demliyorlar vitamin e de degil bu konulan anlayan anladı daha ne olacak
    Az bile ölen olmuş bu kadar salaklık pes artık.lütfen bu konuyu açmayın burada artık
    Bu öljümlerin normal bizim kullandığımız limitlerle alakası yok.Bir ara normal bir purodan n.e.t aroma çıkarmayı denedim.Çıkardımda güzelde olmuştu,fakat güvenemedim içmedim,aynı blacknote burley gibi olmuş yeni gelen aromaları deneyince kokusu aynıydı ama 200ml aromayı döktüm.Bu extract işleri sıkıntılı işler şakaya gelmez.Bu yazıları okuyan ve video larını izleyen yapmak isteyen aklı evveller çıkabilir buradada aman diyeyim sakın bulaşmayın....

17. grafakir

grafakir
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    321
    Ratings:
    +761 / 24
    Kullandiginiz Cihaz:
    Nicolas MTL
    07-07-2017
    Konuyu hatmettik.
    Ama insanın aklına şöyle bir soru geliyor.
    Acaba bu olay Türkiye'de olsaydı, velev ki Türkiye'de e-cig kaynaklı ölümler yaşansaydı.
    Sanırım biz bunu asla öğrenemezdik.
    Çünkü bizim ülkemizde böyle kollektif bir kamu aklı yok.
    ABD'liler yine iyi. Sebep ne olursa olsun olayın üzerine düşüyorlar.

18. burakiliccc

burakiliccc
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ratings:
    +52 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Expromizer
    Emin ol tetikte bekliyorlardır bas bas bağırırlar yakındır böyle bir haber çıkması piyasaya. Sebebi esigara olmasada esigara diyeceklerdir.

19. Eagle11

Eagle11
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +2 / 0
    Yazılanları ve haberleri ben de takip ediyorum ama her haberin altında genellikle tütün tüccarları böyle haberleri yaptırıyor deniliyor. Bu ifade o kadar güçlü ki gerçekten esigara kaynaklı ciddi sorunlar olsa yine de görmezden gelmemize sebep olacak gibi. Sigaranin bilinen zararlarindan kaçalım derken esigaranin henüz bilinmeyen zararlarına hedef olmayalım...

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
  20. Toprak adam

Toprak adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    69
    Ratings:
    +157 / 4
    Kullandiginiz Cihaz:
    taifun,kayfun,gus
    15.12.1016
    Bence siz e- sigarayida bırakın

• Beğenmedim x 2
    • Beğendim x 1
    • Katılıyorum x 1
    • Katılmıyorum x 1
    • Komik x 1
    • Galip x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.