Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esfvape.com/

Abbbaaaaoooovvvv

'Konu Dışı' forumunda Paixlost tarafından 10 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

Abbbaaaaoooovvvv 5 5 3votes
5/5, 3 oy

1. Konu
  2. Yorumlar (3)
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. i_turkay

i_turkay
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    58
    Ratings:
    +135 / 5
    Kullandiginiz Cihaz:
    Forever pico :)
    Saygı duyuyorum vermiş olduğunuz faydalı bilgiler için de teşekkür ederim. Ancak tarzınız hoşuma gitmedi belki benim haricimde yazınızı beğenen çok olacak ama ben beğenmedim. İyi günler dilerim Allah yolunuzu açık etsin

2. yLmZz

yLmZz
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    361
    Ratings:
    +993 / 40
    yazıyodum sildim, kime neyi anlatayım...
    ama ortama da uymak lazım :)
    evet tedarikçilerin alayı bizi çok pis kazıklıyor
    dolar artışından başka artış yapılması alçaklık resmen, ülkede enflasyon yok, ürünlerin üretildiği ülkelerde de yok fiyatları da artmamıştır kesin
    fiyat artışını da normal görenler tedarikçi yalakası 10ml aromaya kendisi satan vape hainleridir

• Komik Komik x 3
    • Galip Galip x 1
  3. Paixlost

Paixlost
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki

Alınan Beğeniler:
    1,378
    Ratings:
    +3,986 / 98
    Kullandiginiz Cihaz:
    MTL
    Herkese benden çay. @yLmZz ye yok :)
    Olur mu hocam, konuşalım diye açtık konuyu. Kimseye bir ithamda bulunulmuyor. Yahu insanlar tepkisini de dile getirmesin mi? Forum ne için var? Derdimizi, tasamızı, sevincimizi, düşüncemizi paylaşalım veya bilgi alalım diye, değil mi? Bakın ne güzel, siz de fikirlerinizi paylaştınız kinayeli bir biçimde :)

• Katılıyorum Katılıyorum x 3
  4. yLmZz

yLmZz
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    361
    Ratings:
    +993 / 40
    hocam aha alta yazayım

"Yoksa biz de biliyoruz sipariş verip "Kargom bir günde elime ulaştı, hediye aroma göndermişsiniz; harikasınız, bir numarasınız, muhteşemsiniz, siz bindirin biz hep alırız..." diye yorum yazmayı..."
    bu yoruma ben alındım şahsen, bu itham hoş mu? yazan bir kişiyse düşünen de bi 10kişi vardır belki daha fazla
    tedarikçilerden gelen hediyeler var eyvallah, ama vallahi ilke son 3-5alışverişte bişey yollamadı, son alışverişim ariondan, arion arkadaş bi 10ml yollamış o aroma da bana uymuyor gitti 50ml nbase:) yapıp hediye edicem birisine, ki ben sipariş notuna yazıyorum ilkeye ben hesaplayıp alıyorum aroma yollamayın diye arion arkadaşa yazmayı unuttum sağolsun yollamış ama faydası yok zararı var 25liralık nbase 3tl şişe 28lira gitti aroma ne kadar 15, ha gitsin o sorun değil... ilke en son donut aroması yolladı hediye çünkü istemiyorum seçmediğim aromayı içmeyi bende başkasına verdim onun reçetesiyle mi uğraşayım, yani hediye işi bence tamamen kaldırılmalı da neyse... aha üşenedim 2018itbaren wp mesajlarına baktım, birde cdd 309 yollamışlar, glazed doughnut da 30ml zira ben teşekkür ediyom wp üzerinden...
    ilkenin unuttukları, 1adet 20ml şırınga, 3-4adet şişe kapağı (eski şişeleri atmamıştım kapak unutulur diye işe yaradı, elimde olmasa napıcam ama kapak ya adamlara kapağım nerde mi diyeyim), bi tane aromam yanlış geldi 2-3 kere, hatalı aromayı atmadım likit yapıp hediye ettim.. biliyorum yazsam yollarlar ama ne gerek var ki kargoyu mu zengin edelim...
    başka bi tedarikçi 30ml likiti yollamadı, yazdım sonraki alışverişte telafi edelim dedi bende yok öyle iş dedim bi daha da almadım zaten...
    e şimdi ben oturup hesap çıkarıyorum fiyat artışı normal hacı cidden normal, ha kardan zarar ederler sürüm artar indirim yaparlar ben adamların ticaretini bilemem ki... mesela lipton ice teal 2lt eskiden 1.5usd denk geliyordu (2013-2014 civarı) şuan 11tl değil 6.45 1usd'nin altına düşmüş ben nası diyeyim lipton çok pahalandı 3tü 6oldu diye...
    adamların 100usd ithal ettikleri mal 2yılda 200de olabilir 70e de düşebilir, e biz geliş fiyatlarını döviz bazında bilmiyoruz ki... ama şunu biliyorum tedarikçi 2018de aylık 10k kazanıp geçiniyorsa şuan en az 14k kazanmak zorunda, harcama kalemlerinin ağırlığına göre artar azalır biraz ona çok takılmayın
    merck nic mesela, 2018de sentezdi forumda merck pharma olcak hacı sentez olmaz denildi adamlar pharmaya geçti fiyatı en az 1.5katı pharmanın, e arkadaş 100liralık basenin 40ı nikotin parasıysa, dolar %50 arttı 60 oldu pharma kullandılar 90a çıktı 60liralık vg pg sadece kurdan etkilense 90a çıkar
    e merck nickli 100tl base oldu sana 180
    ama bize göre 150olmalı çünkü dolar o kadar arttı... enflasyonu hesaba katan yok, sabit giderlerdeki artışı hesaplayan yok acaba tarifesi değişip ek vergi, gözetim vs mi geldi bilen yok...
    kısacası bana fiyat artışı normal geliyor, hatta sağolsunlar artış bile çok ciddi olamış diyorum ekonominin doların haline bakarak
    ama itham edilen ne, hediye aroma verdiler siz bindirin biz almaya devam ederiz diyomuş normal bulanlar...

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
    • Katılmıyorum Katılmıyorum x 1
    • Samimi Samimi x 1
  5. Mhmtr

Mhmtr
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    66
    Ratings:
    +158 / 11
    :D

O hesap tam olmamış bence üstat, %95 vg+ %5 distile su 0 mg ile günlük 1ml tüketimle paşalar gibi buharlarız. Hadi 1 mg nikotinin lafını da etmeyim, 0 yerine 1 olsun. Hadi bazı günler 2 ml tüket aylık 30 ila 60 ml tüketim ile base nasıl pahalı olabilir? Bu arada normalde merck kullanmıyorum ama keyfimiz artsın pahalı değiller nasılsa vg'miz de merck olsun.

6. crime

crime
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    148
    Ratings:
    +449 / 21
    %10 indirim yapıp üstüne %5 hediye ediyorum yetmedi belirli tarihler aralığında %15 de elimde bitirmek istediğim veya, gelecek yeni parti ürünüme yer açmak istediğim ürünlerde indirim yapıyorum denilen yerde, kısacası %30 üzerinde indirimi tek kalemde yapılan yerde, üstüne birde ürünle birlikte gönderilen ıvır zıvırlar ( soğuk tutan kap buz aküsü,sırınga,şişe cart curt, bazen aroma vb. ) ın olduğu yerde, işte kdv sini vergisini sgksını bagkurunu dukkan kirasını elektriği,suyu,doğalgazı ,çalışanını maaşı, yemeği, yolu vb karşılanıp kar kalıyorsa siz dolar enflasyon şöyle artarken buradan kaleci bakabayaşı şuradan tuttuları konuşmanız, kendinizi çok fazla yormaktan başka bir şey değildir.
    Serbest piyasa kar rantını oraya buraya "dağa taşa xkimya yazmak istiyorum " diyenler ile oluşturmaya devam ettiği sürece bu böyle olacak.
    İsteyen istediği fiyattan satsın,istediği karı yapsın.Kimsenin kazancında gözümüz yok, tek isteğim, tek hayalim, sosyal kültürel ve ekonomik anlamda yüksek bir refah düzeyinde bu güzel insanların birlikte barış ve huzur dolu yaşamasıdır.Umarım o günlerde uzak değildir.Buradan sonrası siyasete girer devamına gerek yok...

• Galip Galip x 4
    • Beğendim Beğendim x 3
    • Katılıyorum Katılıyorum x 2
  7. hammersmith

hammersmith
    Expand Collapse
    + - × ÷
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    2,824
    Ratings:
    +7,541 / 16
    Bu yazının biraz daha yumuşakçasını ben yazmayı planlıyordum, yalnız değilsiniz. Yazıyı okuyup bir tedarikçinin eleştirildiğini düşünenler olacaktır, oysa bizim bakışımızda da sorun olabileceğini de düşünmemizi gerektiğini anlatıyor. Eyvallah.

• Katılıyorum Katılıyorum x 4
    • Beğendim Beğendim x 1
  8. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran
    ESF Veteran ESF Güru ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    7,110
    Ratings:
    +13,851 / 115
    Kullandiginiz Cihaz:
    Reo Mini 2.1+Reomizer 2.0
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    04.02.2013
    zaten kar oranları yüksek,kimse düşük demiyor.3 yıl önce de yüksekti,şimdi de yüksek.3 yılda değişen fiyatlar bahsettiğimiz gibi dolar ve enflasyon ile alakalı.

9. Marquez

Marquez
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    89
    Ratings:
    +232 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    GeekVape Flint
    28.05.2017
    80-90 adet mesaj okudum sonra bıraktım arabadan, un dan, şeker den, alkol den vs bahsediliyor ama konuyu açan arkadaş bunlar için açmadı esigara ürünlerinde ki fahiş fiyatlardan dolayı açtı fakat hala kimse firmalardan bahsetmiyor. Kim bu firmalar onu yazın ki belli bir tepki koyulsun ortaya.

Huawei Mate 10 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran

Alınan Beğeniler:
    7,110
    Ratings:
    +13,851 / 115
    Kullandiginiz Cihaz:
    04.02.2013
    konu iki yılda fiyatlar neden arttı,yoksa elektronik sigara benim başladığım 2013 yılından beri yüksek fiyatla satılıyor.iki yılda artış sebebi dolar ve enflasyon olduğu için bizde o sebeple yükseldiğini söyledik.

2013 yılına gidelim biraz,nostalji olsun :)

sonsigaran siparişim,dolar kuru 1,75tl.

ego-c o günkü kurla 159 usd ye almışım,10ml likit dekang likit 10,86usd.

resim_2021-01-14_111427.png

• Beğendim Beğendim x 3
  11. öğrenen adam

öğrenen adam
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    962
    Ratings:
    +2,143 / 12
    Kullandiginiz Cihaz:
    Pico, Puma Baby, Flint
    26/08/2017
    Abbbaaaaoooovvvv..... :)

#191 öğrenen adam, 14 Ocak 2021
    Son düzenleme: 14 Ocak 2021
    • Komik Komik x 2
  12. Marquez

Marquez
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    89
    Ratings:
    +232 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    GeekVape Flint
    28.05.2017
    Valla hoca bilmiyorum benim anladığım bazi firmalar aynı ürünü daha fazla fiyata satıyorlar. Bunları da burada bilen arkadaşlar çoktur ama bunun düzelmesi firma isimlerinin ifşa edilmesiyle gerçekleşir, undan şekerden, sakız dan bahsederek değil.

13. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran

Alınan Beğeniler:
    7,110
    Ratings:
    +13,851 / 115
    Kullandiginiz Cihaz:
    04.02.2013
    onu diğer konuda konuştuk aslında,ilke kimya indirimli zamanda ki fiyatlar ile yaklaşık %10 civarı diğer firmalardan pahalıydı.kendileri bunun üzerine %10 indirime gittiler tüm ürünlerde.

http://www.esfvape.com/konu/tedarikciler-arasi-fiyat-farklari-ve-nedenleri.96749/

14. Marquez

Marquez
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    89
    Ratings:
    +232 / 14
    Kullandiginiz Cihaz:
    GeekVape Flint
    28.05.2017
    Evet onu biliyorum güzel oldu

15. Mirm34

Mirm34
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    39
    Ratings:
    +72 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    Double barrel V3
    20.12.2019
    Esnafımız kriz döneminde zam yapmaya alışkın onluk bir durum olmasa bile. Bilmiyorum dünyanın başka bi yerinde var mıdır böyle fırsatçılık.

16. yLmZz

yLmZz
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    361
    Ratings:
    +993 / 40
    oyyy
    şuan 10ml likitin 80lira olduğunu hayal bile edemiyorum
    acaba o dönem yurtdışı fiyatları nasıldı?

17. GERTAN72

GERTAN72
    Expand Collapse
    E-Sigara Veteran

Alınan Beğeniler:
    7,110
    Ratings:
    +13,851 / 115
    Kullandiginiz Cihaz:
    04.02.2013
    30ML bobas 16 dolar civarındaydı,30tl gibi.15ml johnson creek 7,48euroya almışım.

resim_2021-01-14_134746.png

nbase fiyatlarıda almanya da bu şekildeymiş

resim_2021-01-14_135103.png

• Beğendim Beğendim x 1
  18. GURCANN

GURCANN
    Expand Collapse
    Cubuti Milli eğitim Bakanı
    ESF Profesör ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    5,579
    Ratings:
    +13,234 / 102
    Kullandiginiz Cihaz:
    bilimum sarf malzeme
    Ailenizin provakotürü

IMG_20210114_134221.jpg

• Komik Komik x 1
    • Galip Galip x 1
  19. yLmZz

yLmZz
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    361
    Ratings:
    +993 / 40
    teşekkür ederim hocam :)
    dolar düşükken ne ucuzmuş yaa
    aroma aldığım siteyi hatırlasam bakıcam fiyatlara da hatırlayamıyorum pek güzel siteydi ama
    ufak bi hesaplasak
    10ml 4dolar desek, 60ml 24 dolar 185lira
    e ithal likitler de o civarda geziyor sanki bizde ama yurtdışında 60ml five misthubdan bakıverdim 19usd
    yani fiyatları sanki bi tık düşmüş yurtdışında bizde de 150-160dan satanlar var mesela

20. sepya

sepya
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    752
    Ratings:
    +2,486 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Çeşitli...
    8.1.2020
    Sizin yaklaşımınıza göre, "E pahalıysa az için arkadaşım!" mı demeliyiz? Böyle dersek sorun çözülmüş mü oluyor? Ben bir siparişte iki tane aroma, bir tane Nbase aldığımı hiç hatırlamıyorum mesela. Sorun bende mi yani? Her indirim zamanı alayım bir tane 100 ml Nbase, bir tane aroma, sorunu çözmüş mü olayım?

• Samimi Samimi x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.