Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
 1. Tum uyelerimizin dikkatine. Gecici Site adresi :http://forum.esigaram.us/

Doç.Dr.Oytun Erbaş elektronik sigara yorumu

'Elektronik Sigara ve Sağlık' forumunda omer57 tarafından 5 Aralık 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
 1. otgunz

  otgunz
  Expand Collapse
  E-sigara Meraklısı

  Katılım:
  18 Nisan 2016
  Mesaj:
  14
  Alınan Beğeniler:
  93
  Şehir:
  Nibiru
  Ratings:
  +184 / 2
  Kullandiginiz Cihaz:
  IllusiaV2m+SpicaProHelix
  Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
  01.01.2013
  Hay ağzına sağlık hocam!

  Kanser kontrolsüz hücre bölünmesinden kaynaklanır. Bunun da nedeni aslında biyolojik evrimin hücresel boyuttaki işlevini sürdürmesindendir. Yani örneğin ellerini çok çalıştıran bir çiftçinin elleri büyür ve nasırlaşarak kavlanır. Aslında el dokusundaki hücreleri sürekli sürtünme ve darbeden ölmektedir. Bu şekilde yüzbin yıl devam edecek bir soy sonunda bugünkünden daha sert ve büyük elli olacaktır. Ancak kısa dönemde bir işlev kazanmadan sürekli zarar gören dokularda sürekli bölünerek çoğalan bazı hücreler artık organizmanın emrinden çıkmış baya düz bağımsız tek hücreli olarak yaşamaya başlamıştır. Tabii ki besinini hala organdaki kan dolaşımı yollarından edinmeye devam eder. Bunları vücut bulup yok ediyor normalde sürekli olarak. Oysa sürekli toksik maddeye maruz kalıp çok fazla bölünmek zorunda kalan hücrelerdeki bu bağımsız mutasyonlu hücreler durdurulamaz olup çoğalıyorlar. Organınızın bir kısmı artık sizden bağımsız oluyor ve hale sizden beslenmeye devam ediyor.

  O nedenle nikotin, karbon monoksit, tar, zifir gibi toksikler zamanla dudak, ağız içi, gırtlak, akciğer kanserlerine sebep oluyor çok normal. Elektronik sigarada yanık/eski bir tel/pamuk ile buharlayınca da elbette bir miktar toksin alınacaktır vücuda. Yine de tek başına nikotin en masum kanser etkeni saydıklarım içinde. Nikotin daha ziyade tansiyonu arttıran ve damar yolu tıkanıklığına neden olan bir madde uzun kullanımda, biraz kafein biraz da doymuş yağlar gibi. Bir doktora sorun, akciğer kanserinden çok kalp krizi riskini hatırlatacaktır size. Çünkü herkesin bağışıklık sistemi aynı değil. Her sigarai içen değil, genetik yatkınlık bakımından kanser riski yüksek olanlarda akciğer kanseri çok daha fazla görülüyor istatistiksel olarak.

  Ayrıca çok haklısınız hocam. Kanser riskini azaltmak için hiç sigara içmemeniz ve kızartma falan yememeniz yeterli değil. Kirli hava, temizlik malzemelerinin büyük çoğunluğu, paketli işlenmiş gıda ve meşrubatlar, hareketsizlik (bağışıklık sistemi zoru sever, yorulmayan vücutta salar, koşturan vücutta dinçleşir) ve stress-mutsuzluk (vücut öyle bir şey işte, beyin-bilinç mutsuzsa bağışıklık sistemi de uğraşmayı bırakıyor, öleyim de kurtulayım diyor), yetersiz toksik atımı (basitçe temiz hava solumamak, derin nefes almamak, terlememek, bolca su içmemek), aşırı ilaç kullanımı, hepsi genel olarak vücuda giren toksik madde miktarını ya arttırıyor ya da girmiş toksiklerin vücuttan atılmasını engelliyor. Sonuçta er ya da geç bir yerlerde patlak verecek tümörler (muhtemeldir ki en çok zarar verdiğimiz yerde).

  Arabasının yağını iki günde bir kontrol eden insanlarız genelde (genelledim evet pimpirikliyiz kullanmayı sevdiğimiz aletlerle ilgili), bedenimiz de yaşamın tadını çıkartmamızı sağlayan yegane makina, keşke daha iyi davranabilsek ona. Ben beceremiyorum mesela :(
   
  #41 otgunz, 9 Aralık 2019
  Son düzenleme: 9 Aralık 2019
  • Beğendim Beğendim x 3
  • Faydalı Faydalı x 3
 2. garez

  garez
  Expand Collapse
  E-Sigara Acemi

  Katılım:
  10 Temmuz 2017
  Mesaj:
  43
  Alınan Beğeniler:
  231
  Şehir:
  Ankara
  Ratings:
  +747 / 26
  Konuya dair söylemek istediğim iki şey var oytun hocayı sevmem ve bu konuda saçmalamış. ( Herkes ' oytunu severim ama bu konuda saçmalamış vs gibi yazınca ben de sevmediğimi ifade etmek istedim.

  Bir diğer ise, elektronik sigara zararsız değil elbette ama sigara kadar zararlı değil. Fakat tamamen tahmine dayalı bir şey söyleyeyim; enfiye elektronik sigaradan daha az zararlı olabilir. Direkt kana ksrıştığını iddia edenler var ama aksini söyleyen de var. Bence forum olarak enfiyeye de bir el atmalıyız. Ben bir iki yıl önce İngiltereden getirmiştim enfiye, memnun kaldım açıkçası.
   
  • Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.